Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena IX forte

Grįžti

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena IX forte
event 2019-01-25 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena IX forte

2019 m. sausio 27 d. – Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną Kauno IX forto muziejuje organizuojamas nemokamas ekspozicijų lankymas bei teminės ekskursijos Holokausto tema. Ekskursijos vyks 12, 13 ir 14 val. (registruotis nereikia). Rekomenduojamas ekskursijos dalyvių amžius N-14.

Sausio 27-oji JTO Generalinės Asamblėjos sprendimu paskelbta Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena. Ja siekiama pagerbti visas nacių aukas. Būtent šią dieną 1945 m. buvo išlaisvinta didžiausia nacistinės Vokietijos įkurta Aušvico koncentracijos stovykla Lenkijoje. Taigi minėjimas išreiškia ne tik pagarbą žiauriai nacių režimo pražudytiems žmonėms, bet ir palaikymą jų artimiesiems bei išgyvenusiems Holokaustą.

Nuo 2017 m. Pasaulinis žydų kongresas organizuoja socialinę akciją #WeRemember. Socialiniais tinklais siekiama atkreipti dėmesį į Antrojo pasaulinio karo metu įvykusią žydų tautos tragediją – Holokaustą. Žmonės laikydami užrašą #WeRemember (#MesPrisimename) skatinami nusifotografuoti ir publikuoti nuotraukas socialiniuose tinkluose. Tokiu būdu neleidžiama skaudiems praeities įvykiams išblėsti užmarštyje, mažinamos antisemitizmo apraiškos šiuolaikinėje visuomenėje.

Kauno IX forto muziejus taip pat prisijungia prie socialinės akcijos #WeRemember – pasidaryti fotografiją prie specialaus stendo ir pasidalyti ją socialiniuose tinkluose bus kviečiami visi muziejaus lankytojai.

IX forte 1941–1944 m. naciai ir jų bendrininkai nužudė apie 50 000 žmonių – apie 30 000 iš jų buvo žydų tautybės asmenys. Šiandien IX fortas – memorialinė vieta ir muziejus, kuris saugo ir su visuomene dalijasi istorine atmintimi.

Kviečiame apsilankyti, sudalyvauti ekskursijose ir akcijoje!