Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vaiko ateities profesija: kodėl tėvams negalima spręsti už jį
event 2019-01-10 domain Delfi.lt label_outline Spaudos apžvalga

Vaiko ateities profesija: kodėl tėvams negalima spręsti už jį
Kokiame amžiuje pirmą kartą susipažįstame su profesija? Šis klausimas neturi vieno atsakymo. Galbūt sakysite, kad su profesijomis vaikai susipažįsta dar darželyje, pavyzdžiui, kai policininkai atvyksta pravesti saugaus eismo pamokėlę. Taip, vaikai nuo mažų dienų susitinka su įvairių profesijų atstovais. Medikai, pardavėjai, aptarnavimo specialistai, kirpėjas.

Kiek buvimas klientu leidžia susipažinti su profesija? Ne tiek daug. Juk apie aktoriaus darbą spręsti tik iš spektaklyje ar kino filme matyto vaidmens būtų sunku. Kiekvienas atliktas vaidmuo slepia ilgas repeticijas. Tiek daug besirenkančių teisę greičiausiai įsivaizduoja save advokatu teismo posėdžio metu, ką dažnai parodo kino filmai. Realybėje advokatas atstovauja gyvai tik epizodiškai, o daugiausiai laiko dirba su dokumentais prie rašomojo stalo.
 
Dr. Barbara Moses teigia, kad karjeros pasirinkimui didžiausią įtaką turi vaikystės svajonė apie profesiją, kai vaikui yra apie 12 metų, ir pirmoji darbinė patirtis.
 
Jei paklaustume vaiko iki 12 metų amžiaus, kuo būsi užaugęs, išgirsime atsakymą tuoj pat, užtikrintai. Gal tai naivios profesijos suaugusiųjų akimis, kaip policininkas, lakūnas, dainininkė, šokėja, prezidentas ar „youtuberis". Nežiūrint į naivumą, šios svajonės savyje koduoja motyvaciją karjeroje padaryti pasaulį geresnį, teisingesnį, apginti silpnuosius ar išgarsėti.

Daugiau skaitykite čia.