Viešoji konsultacija „Atnaujintas programos turinys kaip geresnio matematikos mokymo ir mokymosi prielaida“

Grįžti

Viešoji konsultacija „Atnaujintas programos turinys kaip geresnio matematikos mokymo ir mokymosi prielaida“
event 2022-10-26 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Viešoji konsultacija „Atnaujintas programos turinys kaip geresnio matematikos mokymo ir mokymosi prielaida“

Lapkričio 3 d., 15.00–17.00 val., Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje (Gedimino prospektas 51, Vilnius) vyks viešoji konsultacija „Atnaujintas programos turinys kaip geresnio matematikos mokymo ir mokymosi prielaida“.

Viešosios konsultacijos tikslas – aptarti, kaip nauja matematikos bendroji programa prisideda prie geresnio mokymo ir mokymosi. Programos sudarytojai siekia kiekvienam mokiniui suteikti galimybę ugdytis matematinį ir statistinį raštingumą, kuris programoje suprantamas kaip įgytas gebėjimas matematiškai samprotauti, mąstyti ir taikyti įgytas kompetencijas sprendžiant įvairias realias, aktualias ir mokiniams suprantamas problemas.

Dalyviai: mokslininkai, matematikos mokytojai, Lietuvos moksleivių sąjungos atstovai, tėvai, aktyvūs piliečiai.

Renginys bus transliuojamas Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos „YouTube“ kanalu.

Prisijungimo nuoroda: https://youtu.be/T-3e5QMxX04.

Konferenciją-diskusiją moderuos Justas Paulikas. 

Programa

15:00 val. Švietimo, mokslo ir sporto viceministro dr. Ramūno Skaudžiaus sveikinimo žodis.

15:05 val. „Matematika kaip mąstymo būdas: ką tai reiškia ir kaip to siekti?“ Pranešėjas Vilniaus universiteto prof. habil. dr. Rimas Norvaiša.

15:50 val. „Kokią matematinio samprotavimo sampratą mes diegiame naujose bendrojo ugdymo programose?“ Pranešėja Vytauto Didžiojo universiteto doc. dr. Viktorija Sičiūnienė.

16:20 val. „Kas padeda pasiekti geresnių rezultatų?“ Pranešėja Kauno Saulės gimnazijos mokytoja metodininkė Ingrida Bakutienė.

16:50 val. Nacionalinės švietimo agentūros metodinio leidinio, skirto ugdyti matematikos ir informatikos mokytojų dalykines kompetencijas, pristatymas.

16:55–17:00 val. Diskusijos apibendrinimas, klausimai-atsakymai, informacija apie artimiausius renginius matematikos mokymo(si) tema.