Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vilniuje pirmą kartą griaudės „Pasakų pavasaris"
event 2018-05-09 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Vilniuje pirmą kartą griaudės „Pasakų pavasaris"

Šių metų gegužės 12-13 dieną Vilniaus mokytojų namuose ir Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks „Pasakų pavasaris". Tai teatralizuotų pasakų ir kūrybinių dirbtuvių festivalis, skirtas visai šeimai, kurio dėmesio centre - lietuviškos pasakos, jų kūrėjai, personažai ir  tautosakos rinkėjai. Renginio organizatoriai kviečia: „Ateik ieškoti pasakos! Lietuviškos pasakos!".

Patys nekantriausi  festivalio gerbėjai jau pirmadienį rinkosi į St. Moniuškos skverą, kur piešė mylimus  pasakų personažus. Vaikai pateikė savo vizijas kaip lietuviškų pasakų personažai atrodytų šiandieniniame pasaulyje. Kaip šiuolaikinių vaikų akimis atrodytų Sigutė ar trečias brolis Jonas? Kokios išdaigos rūpėtų XXI amžiaus Kaukui?  Tai nebuvo tradiciniai portretai, jaunieji menininkai  tapė ineraktyvius atvaizdus, kur kiekvienas vaikas galėjo tapti savo nutapyto pasakų herojaus veidu. „pasimatuoti" personažų portretus bei patiems sukurti naujus bus galima viso festivalio metu.

Šurmulys prasidės jau šeštadienį ryte, šalia Vilniaus Mokytojų namų įsikūrusiame St.Moniuškos skvere. Čia žiūrovus sveikins pasakiški personažai. Jie atskleis paslaptį, koks pasakų personažas užkoduotas kiekvieno vaiko varde. Po pasakiškos mankštos ir žiūrovų priesaikos, triukšminga atidarymo eisena keliaus į Šv. Kotrynos bažnyčią.  Ten bus rodomi „Pasakų pavasario" spektakliai pagal lietuviškas pasakas. Tarp spektaklių, beklaidžiojant po didingo pastato erdves, bus galima užsukti į teminę foto studiją ar stabtelėti kreivų veidrodžių koridoriuje.

Sekmadienį visas festivalio veiksmas persikels į Mokytojų namus. Čia įdomios veiklos ir patirčių ras kiekvienas šeimos narys, net ir kūdikiai turės savo kūrybines dirbtuvėles. Kas valandą vyks spektakliai ir teatralizuoti pasirodymai. Tie, kam labiau patinka ne tik žiūrėti, bet ir dalyvauti, galės leisti laiką kūrybinėse dirbtuvėse: jose bus galima pasigaminti ir groti pasakų šauklių trimitais, kurti erdvinių knygelių puslapius, varžytis literatūriniame protmūšyje ir pasakų bingo. O tarp dirbtuvių ir spektaklių - žaidimai ir šėlionės visose Vilniaus mokytojų namų erdvėse.

Lietuviškos pasakos atgis festivalio scenose

E.Storpirštienės vadovaujama teatro studija „Elementorius" pristatys net dvi premjeras! Šeštadienį  bus rodomas nuotaikingas spektaklis pagal  V.Žilinskaitės  apsakymą „Bukagalviai karaliai", o sekmadienį - premjera pagal seną lietuvišką pasaką „Gailius ir jo žirgas". „ Stalo teatras" pakvies pasižiūrėti spektaklį „Eglė žalčių karalienė" ir pasaką „ Apie žvejį, kuris į dangų ėjo". Paskutinis festivalio pasirodymas - aktoriaus  G. Arbačiausko sukurta ir atliekama muzikinė bardo pasaka „ Vienaragis”, kuri anot autoriaus „skirta visiems, kurie dar nepamiršo, ką reiškia būti vaiku".

Nekasdieniai susitikimai

Dviejų dienų teatrų ir žiūrovų dūzgėse bus galima daug patirti ir sužinoti. Tai bus ne tik spektakliai ir kūrybinės dirbtuvės, bet ir  ne vienas įdomus susitikimas. „Pasakų pavasaryje"  bus galima susitikti su profesore, habilituota mokslų daktare Bronislava Kerbelyte, kuri  susistemino apie 85000 lietuvių pasakojamosios tautosakos kūrinių, parašė dešimtis knygų apie lietuviškas sakmes ir pasakas.  Tiems, kas mėgsta ne tik skaityti, bet ir džiaugtis knygų paveikslėliais, bus įdomu apžiūrėti knygų iliustratorės Marijos Smirnovaitės  iliustracijų parodą ir susitikti su pačia autore didžiojo protmūšio „Auksinis kirvukas" metu. Kita įdomi „Pasakų pavasario" viešnia - profesionali  šiuolaikinė pasakotoja Milda Varnauskaitė. Milda yra baigusi Mezrab Pasakotojų mokyklą Amsterdame, kur  šiuo metu gyvena ir dirba. Amsterdame į jos pasakojimų pasirodymus susirenka šimtai klausytojų. Specialiai festivaliui ji kuria pasakojimą „Už devynių marių".

Festivalio organizatoriai sako: „Norime, kad šeimos atėjusios į renginį ne tik pamatytų spektaklius, daugiau sužinotų apie lietuviškas pasakas, dalyvautų įdomiuose susitikimuose, bet linksmai ir turiningai kartu praleistų laiką. Tikimės, kad „Pasakų pavasaris" vyks  kasmet ir taps dar vienu tradiciniu Vilniaus festivaliu".

Daugiau informacijos apie festivalį  www.kultura.lt