Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vykdoma švietimo reforma prisidės prie šalies ekonomikos augimo
event 2018-10-04 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Vykdoma švietimo reforma prisidės prie šalies ekonomikos augimo

Dėl bendrojo ugdymo kokybės gerinimo, vykdant švietimo sistemos struktūrinę reformą, ilguoju laikotarpiu Lietuvos BVP papildomai padidės apie 2,8 proc. Tai konstatuota šiandien pristatytoje Vyriausybės įgyvendinamų struktūrinių reformų poveikio Lietuvos ekonomikai analizėje.

Joje be kita ko konstatuojama, kad įgyvendinus struktūrinę švietimo reformą, dėl pagerėjusių visų mokinių rezultatų bei sumažėjusių pasiekimų skirtumų tarp miesto ir kaimo mokyklų, ketvirtadaliu daugiau mokinių įstos į aukštojo mokslo įstaigas, todėl jų atlyginimas bus apie 11,2 proc. didesnis, o dėl padidėjusios jaunimo atitikties darbo rinkos poreikiams užimtųjų skaičius išaugs 7733.

„Vykdydami švietimo struktūrinę reformą, siekiame sudaryti galimybes žmonėms įgyti kokybišką išsilavinimą nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, socialinio, ekonominio ir kultūrinio konteksto, demografinės situacijos ir rasti darbą pagal įgytą specialybę Lietuvoje. Švietimo sistemos  kaitos tikslas – ugdyti XXI amžiaus žmogų ir tokias jo savybes, kurios įgalintų prisitaikyti globaliame pasaulyje“, - sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Tyrime nurodoma, kad dėl žmonių, kurie mokosi visą gyvenimą, dalies padidėjimo jų pajamos padidės apie 69 mln. Eur.

Remiantis atlikta studija, dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo įvedimo ir dėstytojų, mokslo darbuotojų ir tyrėjų darbo sąlygų gerinimo bei paramos doktorantams didinimo šių grupių pajamos nuo 2020 m. padidės 95,7 mln. Eur per metus.

Teigiama, kad pertvarkius mokslo, technologijų ir inovacijų politikos formavimą ir įgyvendinimą, 2019-2024 m. laikotarpiu 25 proc. padidės mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) išlaidų į aukštojo mokslo ir valdžios sektorius (209 mln. Eur) efektyvumas. Verslas turės daugiau paskatų investuoti į MTEP veiklas, todėl verslo sektoriaus išlaidos 2019-2023 m. laikotarpiu MTEP padidės 64 mln. Eur.

Vyriausybės inicijuotų 6 struktūrinių reformų analizę atliko VšĮ „Europos socialiniai, teisiniai ir ekonominiai projektai“ mokslininkai.