Tinklalapio logotipas
Grįžti

ŽTK apsvarstė projektus, kuriais siekiama apsaugoti vaikus nuo lošimų priklausomybės
event 2018-03-29 domain Švietimo informacinių technologijų centras

ŽTK apsvarstė projektus, kuriais siekiama apsaugoti vaikus nuo lošimų priklausomybės

Kovo 28 d. Seimo Žmogaus teisių komitetas (ŽTK) svarstė Azartinių lošimų įstatymo Nr. IX-325 10, 18 ir 20 straipsnių pakeitimo įstatymo ir  Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo VIII-275 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektus Nr. XIIIP-1199 (2) ir Nr. XIIIP-1200 (2).

Įstatymų projektų tikslas – nustatyti griežtus, konkrečius ir aiškius reikalavimus azartinių lošimų reklamai ir užkirsti kelią nepilnamečių asmenų patekimui į lošimų organizavimo vietas. Komitetas iš esmės pritarė nuostatai, kad nepilnamečiai turi būti apsaugoti nuo galimo neigiamo lošimų pavojaus, jiems turi būti užkertamas kelias į lošimų automatų ar bingo salonus. Tačiau ŽTK įvertino ir tai, kad uždraudus azartinių lošimų reklamą, neteks pajamų sporto ir kitose srityse veikiantys asmenys – draudimų pasekmės tokiems sektoriams turėtų būti atitinkamai įvertintos įstatymo projekto rengėjų.

Komitetas, atsižvelgdamas į Vyriausybės nuomonę bei ekspertų pastabas priėmė sprendimą grąžinti Azartinių lošimų įstatymo projektą Nr. XIIIP-1199 (2) iniciatoriams tobulinti, atsižvelgiant į Vyriausybės ir ekspertų pastabas bei pasiūlyti Švietimo ministerijai atkreipti dėmesį į moksleivių švietimą dėl azartinių lošimų grėsmių ir žalos.

Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo projektą Nr. XIIIP-1200 (2) komitetas pasiūlė atmesti. Posėdyje pritarta Europos teisės departamento nuomonei, kad šio įstatymo tikslas yra užkirsti kelią pinigų plovimui ir teroristų finansavimui, o siekiant nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos lošimų įtakos tikslingiau yra keisti įstatymą, nustatantį lošimų organizavimo teisinį reglamentavimą.