Tinklalapio logotipas
Vaikystė – bene geriausias ir gražiausias žmogaus gyvenimo laikotarpis. Ji kupina emocijų, ieškojimų ir atradimų, dažnai – neužmirštamų įspūdžių. Neabejotina, kad ji palieka itin ryškų pėdsaką kiekvieno iš mūsų gyvenime.
Jūsų patogumui pridedame parodos renginių programą atsispausdinti. Atsispausdinkite, pasižymėkite kur ketinate dalyvauti ir susitikime parodoje!
Didžiulis veiklų organizatorių kūrybinių idėjų srautas šįmet vos sutilpo į devynias Atradimų laboratorijas! Jose veiklas organizuos šauniausi šalies mokytojai, vaikų darželių auklėtojai ir net Vilniaus universiteto mokslininkai.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Vilniaus m. technologijų mokytojų metodinė taryba inicijuoja ir organizuoja Vilniaus m. technologijų mokytojų ir mokinių parodą „Kuriu indą bendrystei“, į kurią sukviečiami kūrybingiausi mokiniai ir mokytojai parodyti bendrystės svarbą švietime.
Domiesi feminizmu? Šių metų „Baltojo Kaspino“ festivalio jaunimo forumo diskusijoje „Moteris: dekoracija, prekė ar bokso kriaušė?“ bus viešai kalbama apie kūną, jo sudaiktinimą, stereotipus, patyčias ir smurtą.
Lapkričio 18 dieną Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino Bendrųjų programų atnaujinimo gaires. Šis projektas buvo pristatomas ir svarstomas švietimo bendruomenėje, visuomenė buvo kviečiama teikti pasiūlymus.
Diskusiją apie švietimą Lietuvoje gaubia daugybė mitų – klaidingų, logika, praktika ir mokslo duomenimis nepagrįstų įsitikinimų apie mokymo turinį, metodus, mokytojo ir mokinio santykius, švietimo finansavimą ir panašiai.
Savaitgalį pradėk spalvingame ir žaismingame teatro šurmulyje – lapkričio 22-ąją, penktadienį, teatre „Vilniaus klasika“ pasinerti į visą dieną truksiantį teatro šurmulį kvies II–asis jaunimo teatrų festivalis „Karaliauk!“. Pagrindinė šių metų festivalio tema – jaunimo žvilgsnis į pasaulį.
Lapkričio 22–23 d. parodoje „Mokykla 2019“ (Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“) vyks edukaciniai renginiai, skirti šiuolaikinės mokyklos pedagogams ugdyti, švietimo bendruomenės nariams gyvai aptarti ir įvertinti taikomas ir siūlomas ugdymo(si) metodikas, naujausias mokymo(si) priemones ir technologijas, diskutuoti apie Lietuvos mokyklų ateitį ir inicijuoti reikalingus pokyčius.
Ką prisimenate, kai pagalvojate apie mokyklinius laikus? Daugeliui turbūt prieš akis iškyla kreida išmarginta juoda lenta. Tačiau šiandien jau yra mokyklų, kur ji tik prisiminimas. Mokymo(si) procesui naudojamos metodikos ir priemonės keičiasi kartu su nuolat tobulėjančiomis technologijomis. Dabar siekiama kuo labiau atsižvelgti į šiuolaikinių vaikų informacijos vartojimo ir dėmesio koncentravimo įgūdžius.
Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL kviečia moksleivius dalyvauti grupinėje diskusijoje apie su seksualine orientacija ir lytine tapatybe susijusią diskriminaciją, patyčias bei smurtą mokyklos aplinkoje.
Lapkričio 14 dieną Vilniuje, Lietuvos Aklųjų bibliotekoje (LAB), duris atvėrė įstaiga, skirta žmonėms, turintiems disleksijos sutrikimą. Nuo šiol disleksijos diagnozę turintys vaikai bei jų tėvai gaus kokybiškas paslaugas, pradedant sutrikimo atpažinimu ir baigiant užsiėmimais vaikams bei pagalba ir rekomendacijomis.
„Tai paskutinis planetos šauksmas. Kito, visuomenei patogaus laiko spręsti klimato kaitos problemas, nebebus ir veiksmų reikia imtis jau dabar!“. Tuo įsitikinę lapkričio 18 d. Lietuvoje ir kitose Europos šalyse prasidedančios socialinės edukacinės kampanijos „Globalaus švietimo savaitė“ organizatoriai. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia švietimo įstaigas bei jaunimo organziacijas dalyvauti Globalaus švietimo savaitės renginiuose.
Šiandieniniame pasaulyje, kur informacija sklinda žaibišku greičiu vos vieno mygtuko paspaudimu, susiduriama su galybe iššūkių. Informacija klastojama, žinios nepatikrinamos, iškreipiamos. Tai vyksta ne tik Lietuvoje. Su tokiais iššūkiais susiduriama visame pasaulyje.
Nuo šiol pedagogai, mokiniai ir jų tėvai prieš patyčias galės kovoti naudodami ir elektroninę platformą „Patyčių dėžutė“, kuri leidžia anonimiškai ir greitai pranešti apie įtariamas arba įvykusias patyčias bei reaguoti į jas. Platformą sudaro tinklalapis, mobilioji programėlė ir administravimo sistema, kurią nemokamai atsisiųsti ir įsidiegti gali visos šalies mokyklos.
Lapkričio 15 d. švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius atidarė Eitminiškių gimnazijos Ažulaukės pradinio skyriaus naują pastatą, kuriame mokysis daugiau kaip šimtas vaikų. Iki tol lietuviška pradinė mokykla buvo prisiglaudusi buvusio pašto patalpose.
Neakivaizdinė Jaunųjų Geografų Mokykla (JGM) vienija mokinius, besidominčius geografija, siekiančius pagilinti žinias apie Žemę, mėgstančius keliauti, galvojančius studijuoti geografinius mokslus.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos šimtmečio renginyje „Žmonių biblioteka“. Sveikindamas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bendruomenę, Prezidentas išreiškė padėką visoms bibliotekoms už indėlį telkiant visuomenę, mažinant kultūrinę atskirtį ir brėžiant projekcijas tarp praeities ir dabarties.
Šiandieninis technologijų ir inovacijų pasaulis sparčiai juda į priekį už nugaros palikdamas visus, kurie su progresu nespėja. Tobulėjančios technologijos, vis didesnės dalies darbų automatizavimas, robotizacija, dirbtinio intelekto užuomazgos lemia vis ryškesnius socialinius pokyčius ir transformacijas darbo rinkoje, kuriai tampa reikalingos kitos kompetencijos. Šių pokyčių kontekste ypač svarbus vaidmuo tenka švietimo sistemai, kuriai, ekspertų teigimu, reikia naujo, šių dienų realijas...
Audra Balundė Mykolo Romerio universiteto ir Nyderlandų Groningeno universiteto psichologijos mokslų kandidatė bei Aplinkos psichologijos tyrimų centro mokslininkė (MRU), sako, kad vis daugiau paaugliško amžiaus jaunuolių visame pasaulyje įsitraukia į aplinkos saugojimą ir tausojimą, tačiau norint paskatinti Lietuvos paauglius labiau tausoti aplinką reikalingi nuoseklūs pokyčiai ugdymo sistemoje.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos interneto svetainėje paskelbta aktuali informacija apie lėšų paskirstymą šiais metais. Skelbiamas mokinių, kurie 2019–2020 mokslo metais ugdomi pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas, skaičius, apskaičiuotos lėšos mokykloms – pinigai, skiriami ugdymo planui įgyvendinti ir kitoms ugdymo reikmėms. Taip pat lėšos, skiriamos savivaldybėms – ugdymui organizuoti, švietimo pagalbai ir kitoms ugdymo reikmėms. Ši informacija pateikiama...
2019 m. lapkričio 21 d. Belgijos Briuselyje vyks Saugesnio interneto forumas (SIF). Šių metų forumo tema – „Nuo smurto internete iki skaitmeninės pagarbos“. Bus minimas ir 20-ies metų Europos Komisijos saugesnio / geresnio interneto rėmimas.
Išskirtinai nei kitos, nuo vaikystės internetą pažįstanti Z karta naršymui internete skiria daugiausiai laiko. „Instagram story“, „live“ filmavimas ir virtualūs draugai šiuolaikiniam jaunimui yra neatsiejama gyvenimo dalis. Kaip socialinė medija pakeitė jaunimo bendravimo įpročius ir pasaulio suvokimą?
Rodoma 1 - 201996 įrašų
Įrašų puslapyje: