Tinklalapio logotipas
Švietimo portale kilo techninių nesklandumų, todėl laikinai stabdome registraciją. Prašome visų naudotojų, norinčių atsisiųsti „Office 365“, kurį laiką nesiregistruoti portale.
Kaip mokyti, kad mokiniai veržtųsi į mokyklą ir prašytų „daugiau tokių pamokų“? Kaip padaryti, kad per išvykas, ekskursijas vaikai ne tik pailsėtų nuo mokyklos rutinos, bet ir daug naujo išmoktų? Kaip ugdymui naudingiau pasitelkti skaitmenines technologijas ar sumaniai išnaudoti šalia mokyklos esančias erdves? Kaip vesti pamokas, kai per šalčius ar gripo epidemiją į klases susirenka mažiau...
Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyks Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Bibliotekininkai kvies savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus, skaitymo ir kitų šviečiamųjų ir lavinamųjų veiklų gerbėjus į renginius, naujų knygų pristatymus, konferencijas, diskusijas, filmų peržiūras, susitikimus su autoriais.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

2019 m. balandžio mėn. Teisės aktų registre paskelbti nauji teisės aktai.
Trys ministerijos įsipareigojo suvienyti jėgas ir konkrečiomis priemonėmis padėti vaikams, kuriems diagnozuotas autizmas ar kitas raidos sutrikimas, bei jų tėvams. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė patvirtino pagalbos veiksmų dviem metams planą.
Šiandien, balandžio 24 d., 10 val. įvyko regioninės švietimo parodos „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“ atidarymas Utenos Dauniškio gimnazijoje. Parodą atidarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus patarėja Audronė Šuminienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, laikinas Ugdymo plėtotės centro vadovas Rimas Stankevičius, Alytaus šv. Benedikto gimnazijos direktorė Loreta Šernienė ir Utenos Dauniškio gimnazijos direktorė – parodos...
Transliacijoje kviečiami dalyvauti formaliojo ir neformaliojo švietimo mokytojai, mokyklų vadovai.
Balandžio 24–25 d. regioninė švietimo paroda „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“ vyks Utenos Dauniškio gimnazijoje. Šių metų parodos tema – Prasmės ir atradimų mokykla.
Jau devynioliktą kartą Lietuvoje rengiama Nacionalinė bibliotekų savaitė šiandien prasidėjo geriausių 2018 metų bibliotekininkų apdovanojimu. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje padėkas ir premijas laureatams įteikė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.
Mandy Manning tikslingai nesiekė šalies 2018 Metų mokytojos titulo. Ji pasakoja, kad po to, kai aukštojoje mokykloje baigė filmų kūrėjo ir komunikacijos mokslų specialybės studijas, neturėjo didelio noro tapti mokytoja. Kai vis dėlto pradėjo dirbti mokykloje, jai trūko pasitikėjimo ir atrodė, kad apgaudinėja save.
VšĮ „Turing School“, geriau žinoma kaip „Turing Society“ yra ne pelno siekianti organizacija, veikianti švietimo ir socialinėje srityse, ypatingą dėmesį skirianti IT mokslo populiarinimui ir IT mokomųjų veiklų organizavimui, įgyvendinanti novatoriškus projektus, vienijanti daugiau kaip 40 jauno amžiaus savanorių, siekianti ugdyti savo veiklų dalyvių kompetencijas per bendrųjų gebėjimų skatinimą, neformalią veiklą.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje aptarta vaikų darželių, mokyklų tautinės mažumos kalba patirtis, kaip mokyti lietuvių kalbos nuo ankstyvo amžiaus. Taip pat vyko diskusijos dėl Seimui pateiktų siūlymų didinti valandas, skirtas lietuvių kalbai mokyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse.
Linkime, kad kartu su pavasario saule džiaugsmas ir šiluma atvertų duris į Jūsų namus. Tegul bundanti gamta suteikia įkvėpimo, energijos ir puikios nuotaikos!
Kitą savaitę, balandžio 24–26 dienomis, vyks užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) valstybinio brandos egzamino kalbėjimo dalis. Ji bus vykdoma savivaldybių administracijų įsteigtuose egzaminų vykdymo ir vertinimo centruose.
Jau daug metų Anglija išsilaiko top trejetuke šalių, į kurias važiuoja studijuoti lietuviai. O geroji žinia – čia studijuoti gali ir tu, jei pateiksi stojimo anketą iki birželio 30 dienos!
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su vaikų dienos centrų auklėtiniais dalyvavo velykinėse edukacinėse dirbtuvėse. Pasak šalies vadovės, Velykos – mus visus sujungianti šventė. Nors kiekviename krašte ir šeimoje ji yra savita, turime ir bendrų velykinių tradicijų, kurios mus vienija, – dalinimasis margučiu nuo seno simbolizuoja darną ir vienybę.
Renkant mokyklą savo priešmokyklinukui ar pradinukui, tėvai gali atrasti daug įvairių modelių: standartinės formalaus ugdymo mokyklos, įstaigos su prailgintomis grupėmis ar mokyklos, teikiančios visos dienos ugdymą.
Estijos švietimo sistema iš tiesų puikiai pasirodo tarptautiniuose reitinguose. Naudojant konvencininį, tačiau tikslų, PISA reitingų kriterijų, Estijos penkiolikmečiai jau daugybę metų gauna vienus aukščiausių įvertinimų. Estija spaudoje dažnai vadinama „naująja Suomija“ ir kitais skambiais epitetais, lyginančiais mažą Baltijos valstybę su pažangiausiomis švietimo sistemomis pasaulyje.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino atnaujintus bendrojo ugdymo planus, kuriais mokyklos remsis ateinančius dvejus mokslo metus. Nauja tai, kad mokyklos galės savarankiškiau disponuoti dalykui mokyti skiriamų valandų skaičiumi, ugdymą labiau organizuoti ne tik pamokų, bet ir projektinės veiklos forma, perskirstyti pamokas sugrįžusių emigrantų vaikams.
Balandžio 23–25 d., moksleivių atostogų metu, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre organizuojamos jau tradicija tapusios „Edukacinės ir kūrybinės erdvės“. Tai mokyklų pedagogams ir vadovams skirtas teminių seminarų ciklas apie kūrybiškumo skatinimo, socialinių emocinių įgūdžių ugdymo, (įsi)vertinimo ugdymo procese naujoves.
Vyksta bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų veiklos kokybės rizikos išoriniai vertinimai.
Balandžio 24–25 d. Utenos Dauniškio gimnazijoje vyks jau trečioji paroda „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“. Šių metų parodos tema – Prasmės ir atradimų mokykla, teminės gairės – aktualaus ugdymo turinio kūrimas, bendravimas ir bendradarbiavimas, asmenybės augimas. Parodoje taip pat bus pristatoma profesionali švietimo pagalba ir inovacijos mokyklai, dalijamasi sėkmės istorijomis.
Transliacijos tikslas – aptarti, kodėl Lietuvoje imta kalbėti apie kryptingo, tikslingo priešmokyklinio ugdymo stiprinimą ir jo ankstinimą, kokios yra psichologinės, pedagoginės ir socialinės tai pagrindžiančios prielaidos, pasiaiškinti, ko tikimasi iš kryptingo ankstyvojo ugdymo ir ką būtina padaryti, kad priešmokyklinis ugdymas būtų prasmingas ir atliktų savo paskirtį.
Rodoma 1 - 201436 įrašų
Įrašų puslapyje: