Tinklalapio logotipas
Jei tau sakė, dar nereiškia, kad tai yra tiesa. Jei sako „tikrai tikrai“, nereiškia, kad turi patikėti. Ką darau, kai nenoriu būti apgautas?
Kai sinoptikai prognozuoja kaitrą, mokyklos gali savo nuožiūra koreguoti ugdymo procesą, kad būtų užtikrintas vaikų saugumas ir higienos reikalavimus atitinkančios mokymosi sąlygos.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Visas karjeros viltis su IT sektoriumi siejantys absolventai turėtų suklusti – šių specialistų poreikis išliks ir po dešimtmečio, tačiau tik 4–oje vietoje. Sąrašo viršuje užtikrintai įsitvirtins menų ir humanitarinių krypčių specialistai, augs teisės ir apskaitos specialistų poreikis. Būtent tokias tendencijas 2018–2030 m. rodo išsami Europos profesinio mokymo plėtros centro (European Centre for the Development of Vocational Training – CEDEFOP) studija „Europos šalių darbo rinkos pokyčių...
Birželio 14 d. Šiaulių Salduvės progimnazijoje vyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Reflektyvioji lyderystė mokykloje: politika, praktika, kultūra“.
Švietimo, mokslo ir sporto ministro dr. Algirdo Monkevičiaus iniciatyva tęsiami aktualių švietimo ir mokslo pertvarkos klausimų svarstymai, išklausomi iškilių Lietuvos ir užsienio mokslininkų, kultūros ir visuomenės veikėjų pasiūlymai, organizuojamos diskusijos.
Š. m. rugsėjį Kaune veiklą pradės pirmasis Lietuvoje privatus vaikų darželis, kurio visa veiklos filosofija yra paremta kūrybiniais vaizduotės žaidimais. „Istorijų namai“ bus pirmoji Lietuvoje ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kurioje profesionaliai apmokyti pedagogai tęstiniam vaikų mokymui visame ugdymo procese nuosekliai taikys naratyvinio žaidimo metodą (Narrative Environments for Play and Learning - NEPL). NEPL metodas jau porą metų yra taikomas Suomijoje bei Jungtinėje Karalystėje, o...
Į Elektrėnų jaunimo centrą kartu praleisti dieną kūrybiškai ir išsimaudyti Elektrėnų mariose atvažiuoja jaunimas iš Žalianamio, Vilniaus. 2019 m birželio 18 d. nuo 14:00. iki pat vakaro vyks įvairiausios veiklos, kurias mums padės įgyvendinti Audrius Laurutis ir, žinoma, visi dalyvaujantys.
Birželio 26 d. Lietuvos mokslo taryboje vyks seminaras „Mokslinių tyrimų etikos vaidmens stiprinimas“. Seminarą rengia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokslo taryba ir Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba kartu su Europos Komisija (EK). Seminaro metu EK ekspertai apžvelgs priemones, skatinančias etišką veiklą, o Lietuvos atstovai pasidalins informacija apie nacionalinę praktiką.
Birželio 13 d. Švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų – Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo – atstovai tęsė derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl sutarties keitimo. Per dvi valandas trukusį susitikimą buvo kalbama apie profesinių sąjungų pateiktus siūlymus.
Per Lietuvą vilnijant karščio bangai, sveikatos specialistai pataria saugotis ultravioletinių spindulių ir karščiausiomis valandomis laiką leisti patalpose. Tačiau tokie patarimai – neįmanoma misija tėvams, turintiems atžalų. Tad ką veikti su vaikais, kad artėjantis savaitgalis nebūtų nuobodus, tačiau išvengtumėte šilumos smūgio? Štai 5 dėmesio verti nemokami renginiai Vilniuje, kurie vyksta patalpose arba vakare.
Birželio 14 d. Vilniaus miesto gyventojus ir svečius nemiegoti pakvies jau tryliktą kartą rengiamas vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Programoje – daugiau nei 100 renginių, tad įdomių interaktyvių pasirodymų, koncertų, spektaklių ir parodų ras kiekvienas.
Tai „Swedbank“ projekto, kurio paskirtis – dalintis banko sukauptomis žiniomis, paruoštomis mokymosi priemonėmis ir kita naudinga informacija, kuri galėtų praturtinti įprastas pamokas. Pristatome pirmąjį numerį, malonaus skaitymo!
Ugdymo plėtotės centras kartu su Prancūzų institutu Lietuvoje š. m. birželio 26–28 d. Klaipėdos turizmo mokykloje (Taikos pr. 69, Klaipėda) organizuoja vasaros kursus „Medijų raštingumas prancūzų kalbos pamokoje“.
Paskutiniame Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniame pranešime aptarta situacija apie švietimo būklę verčia susimąstyti kiekvieną, tačiau pirmiausia – pačias politines institucijas. Prezidentės žodžiais, švietimo padėtis apibūdinama draudimais ir apokaliptiniais scenarijais, kas, jos vertinimu, pasmerkia šalį nesibaigiantiems eksperimentams su švietimo modeliais.
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos bibliotekininkų draugija ir priėmė jos įsteigtą apdovanojimą – bibliotekininkų padėką už prasmingą bendradarbiavimą, inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“, Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės ir Bibliotekų metų globojimą.
Tiksliųjų mokslų specialybių populiarumas kasmet didėja. Šiemet dėl prezidento posto grūmėsi du ekonomistai Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda. Vis dėlto matematikos būrelį lankantys šešiamečiai Dominykas ir Andrius nėra tikri, ar būnant prezidentu reikia matematikos, bet atrado specialybę, kurioje mokėti skaičiuoti privalu.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad mokyklų vadovai gali koreguoti ugdymo procesą ir, esant ypatingai karštiems orams, gali leisti vaikams neiti į mokyklą, jei oro sąlygos kelia pavojų mokinių sveikatai ir neleidžia užtikrinti tinkamų mokymosi sąlygų nei mokyklų patalpose, nei kitose aplinkose.
Vaikų vasaros poilsiui šiemet skiriama beveik 2 mln. eurų iš valstybės, savivaldybių, ES fondų lėšų. Tai puse milijono eurų daugiau negu pernai. Mokiniams siūloma daugiau nemokamų edukacinių veiklų, dienos stovyklų.
Lietuvos gimnazistai – puikus dėkingumo ir pagarbos laisvei pavyzdys, tvirtina privačios Montgomery Bell Academy (MBA) berniukų mokyklos, esančios Nešvilyje (JAV), atstovai. Pasak jų, mokiniai Lietuvoje ir apskritai Europoje puikiai kalba angliškai ir kitomis užsienio kalbomis, išmano kitų šalių kultūrą, todėl amerikiečiai turi iš ko pasimokyti.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Ugdymo plėtotės centras organizuoja mokymus „Informatikos turinio įgyvendinimas pradinėse klasėse“ pradinio ugdymo pedagogams tų savivaldybių, kurių mokyklos nedalyvauja pradinio ugdymo informatikos turinio kūrimo ir išbandymo veiklose (projektas „Bendrojo ugdymo turinio ir organizavimo modelių sukūrimas ir išbandymas bendrajame ugdyme“).
Kretinga žavi savo išskirtinumu ir vėl. Lietuvos pajūryje įsikūręs miestas, rodos, veiklomis vaikams ir jaunimui pranoksta didmiesčius. Beveik 200 jaunų kretingiškių buvo suvienyti jautriam projektui – visą mėnesį čia vyko vaizdo klipo „Ateities Kretinga“ filmavimas.
Jaunųjų lyderių ekonomikos forume jau ketvirtą kartą susitiks 350 jaunų lyderių iš 35 šalių ir diskutuos apie Europos ateitį. Daugiausia dėmesio bus skiriama šioms temoms: ekonomikos augimas, švietimas, demografija, jaunimo verslumas, vadovavimo ir jaunosios kartos vaidmenų šiuolaikiniame pasaulyje pokyčiai.
Rodoma 1 - 201593 įrašų
Įrašų puslapyje: