Tinklalapio logotipas
Lapkričio 20–21 d. kviečiame dalyvauti pirmojoje tokioje virtualioje parodoje, kurioje galėsite įsitraukti į nepaprastus praktinius užsiėmimus kartu su „Atradimų laboratorijomis“, dalyvauti įvairiuose, netradicinių temų renginiuose, išgirsti Lietuvos bei užsienio ekspertų mintis, patirtis ir dar daugiau!
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad, remiantis spalio 21 d. Vyriausybės nutarimu, nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. dviem savaitėms bendrojo ugdymo mokyklose 5–12 klasių mokiniams ir pirminio profesinio mokymo įstaigose skelbiama kontaktinio ugdymo pauzė: kaip įprasta, mokiniai vieną savaitę atostogaus, o kitą savaitę mokysis nuotoliniu būdu.
Tarp 27 šalių, kurios tyrė savo penkiolikmečių mokinių globaliąsias kompetencijas, Lietuva yra statistiškai reikšmingai aukščiau bendro šalių vidurkio ir kartu su Izraeliu, Graikija ir Slovakija yra 10–13 pozicijoje.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Kaip atpažinti ir vertinti kritinio mąstymo ir problemų sprendimo gebėjimus? Kokios užduotys lavina mąstymą? Kaip tai daryti skirtingų dalykų pamokose? Apie tai bus kalbama seminaruose, vyksiančiuose nuotoliniu būdu spalio 27–29 dienomis.
Iki koronaviruso dauguma tėvų buvo įpratę savo vaikams nustatyti taisykles, kaip ir kiek laiko jie turėtų naudotis išmaniaisiais įrenginiais, bet dėl nuotolinio mokymo tai kontroliuoti tapo daug sunkiau. Vis dažniau prabylant apie grįžimą prie pamokų internetinėje erdvėje, auga tikimybė, kad išmaniaisiais įrenginiais vaikai vėl naudosis aktyviau. „Samsung“ inicijuotos programos „Skaitmeninis moksleivio IQ“ vadovė Eglė Tamelytė dalinasi 5 patarimais, kaip tinkamai elgtis mokantis nuotoliniu būdu.
Kviečiame registruotis į 60 val. (2 ECTS) kvalifikacijos tobulinimo programą „Mokymosi proceso organizavimas ir valdymas virtualiojoje mokymosi aplinkoje Moodle“. Tai atnaujinta programa, kuria siekiama patobulinti pedagogų skaitmenines kompetencijas pagal DigCompEdu modelį ir ugdyti jų kompetencijas, kurios atitiktų pasirengimą ugdymo procese organizuoti mokymą nuotoliniu būdu pagal LR ŠMSM reglamentuotus mokymo nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu kriterijus (LR Įsak. V-1006).
Nuo spalio 22 iki 24 dienos įvyks kasmetinė specializuota paroda apie studijas užsienyje – „Tarptautinių studijų dienos“. Įvertinus šiuo metu sudėtingą situaciją pandemijos laikotarpiu, parodos organizatoriai (Baltic Council for International Education) parodą organizuoja nuotoliniu būdu.
Vyriausybė pritarė, kad nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. dviem savaitėms bendrojo ugdymo mokyklose 5–12 klasių mokiniams ir profesinio mokymo įstaigose skelbiama kontaktinio ugdymo pauzė: kaip įprasta, mokiniai vieną savaitę atostogaus, o kitą savaitę mokysis nuotoliniu būdu.
Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) sulaukia nemažai mokyklų vadovų ir mokytojų klausimų dėl Švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintų „Reikalavimų skaitmeniniams mokymo(si) ištekliams, priemonėms, informacinių ir komunikacinių technologijų įrangai įsigyti ir mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetencijai tobulinti“.
Pasaulis, kuriame gyvena dabartiniai vaikai, yra labai įvairus, globalus, sparčiai besikeičiantis. Kai kurios žinutės, tokios kaip karas, badas, klimato atšilimas, pandemija, yra bauginančios, tačiau mokytojai ragina kalbėtis su vaikais ir motyvuoti juos veikti, nes būtent vaikai yra didieji pokyčių iniciatoriai ir ateities kūrėjai.
KTU dirbantys technologijų entuziastai kviečia ugdytis naują įprotį – vidurdienį ne tik pasirūpinti pietumis, tačiau ir vertingų žinių porcija. Dėl šios priežasties spalio 22 dieną (ketvirtadienį) Universitetas rengia virtualią ir plačiajai visuomenei skirtą mini konferenciją „Pietūs su Dirbtiniu intelektu“. Valandos trukmės internetu transliuojamą atvirą renginį kviečiami stebėti bet kurio amžiaus, išsilavinimo, interesų žmonės, norintys daugiau sužinoti apie naujoves ir praplėsti akiratį.
Informuojame, kad Nacionalinės švietimo agentūros Stebėsenos ir vertinimo departamento Vertinimo skyriaus organizuojamas seminaras „Pretendentų į švietimo įstaigos vadovus kompetencijų vertinimas“ vyks š. m. spalio 30 d. 10 val. nuotoliniu būdu.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bendradarbiaudama su Goethe's institutu Vilniuje maloniai kviečia 2020 spalio 27 d. 17 val. į (nuotolinę) paskaitą su smagiomis praktinėmis užduotimis „Matematiniai eksperimentai – (tobulas pirmasis) žingsnis į matematikos pasaulį“, kurią skaitys prof. dr. Albrecht Beutelspacher iš Gyseno universiteto (Vokietija), pirmojo pasaulyje interaktyvaus matematikos muziejaus „Mathematikum“ įkūrėjas ir vadovas.
Karjeros specialistus, mokytojus, socialinius darbuotojus ir psichologus, dirbančius karjeros ugdymo srityje su vyresniųjų klasių mokiniais, projektai „Euroguidance“ ir „Europass“ kviečia dalyvauti virtualiame seminare „Iš mokyklos suolo į darbo rinką: kaip tam paruošti mokinius?“
Parodos MOKYKLA 2020 organizatoriai, atsižvelgdami į epidemiologinę situaciją šalyje, praneša, jog paroda lapkričio 20–21 dienomis vyks nuotoliniu būdu ir kvies į pirmąją tokią virtualią švietimo inovacijų parodą!
„Eurydice“ tinklas, teikiantis įvairią informaciją apie 38 šalių nacionalines švietimo sistemas ir jų veikimo ypatumus, paskelbė naują ataskaitą apie lygias besimokančiųjų galimybes Europos šalių mokyklose.
Maloniai kviečiame bendrojo ugdymo mokyklų vadovus, pagalbos mokiniui specialistus, mokytojus, klasių auklėtojus spalio 29 d. (ketvirtadienį) 15.00 val. dalyvauti viešojoje diskusijoje „Mokyklų patirtys ir iššūkiai ugdant romų tautybės vaikus“.
Per 2020 m. III ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 208 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Interneto vartotojai siuntė pranešimus apie internete rastą informaciją, susijusią su rasinės ir tautinės nesantaikos kurstymu, pornografija, vaikų seksualiniu išnaudojimu, smurtu ar patyčiomis prieš asmenis, taip pat apie neleistiną asmeninės informacijos skelbimą.
Siekiant atliepti švietimo iššūkius, populiarinti mokslą ir įgalinti mokytojus, Kaune spalio 21 dieną vyks „Intelekto forumas“ – renginys, kuriame mąstymo ir mokymosi iššūkius aptars edukologai, psichologai, neuromokslininkai, filosofai, technologinių ir kitų mokslų atstovai.
Kasdien vis daugiau informacijos apie tai, kad dėl viruso COVID-19 plitimo dauguma ugdymo įstaigų ir aukštųjų mokyklų aktyviau pereina prie nuotolinio arba mišriojo ugdymo. Ar tikrai nuotolinis mokymas ir mokymasis – geriausia išeitis siekiant išlaikyti bei užtikrinti kokybę? Su kokiais kasdieniais iššūkiais tenka susidurti mokant(is) nuotoliniu būdu ir kokios būtų pagrindinės rekomendacijos pasakoja Mykolo Romerio universiteto Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Edukologijos ir...
Daugelis tėvų mano, kad vaikams naudingiausi loginiai žaidimai susiję su mokslu, technologijomis, inžinerija ir matematika, nes jie prisideda prie vaikų lavinimo. Vis dėlto, ne mažiau pravartūs gali būti ir kūrybą ir socialumą ugdantys žaidimai. Vienas jų – žaidimas lėlėmis. Jis suaktyvina smegenų veiklą bei ugdo empatiją, rodo Jungtinėje Karalystėje, Velse esančio Kardifo universiteto Žmogaus raidos mokslo centro mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai.
Spalio 15 d. vyko tradicinė konferencija „Mokyklų edukacinės erdvės ir ugdymo procesas“. Nors, atsižvelgiant į situaciją šalyje ir pasaulyje, ji surengta nuotoliniu būdu, neįprastas formatas nesutrukdė susirinkti ir pranešėjų pristatymų išklausyti daugiau nei dviem šimtams dalyvių iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų.
Atsižvelgiant į vykstančių įtraukiojo ugdymo viešųjų konsultacijų dalyvių, ypač švietimo pagalbos specialistų, prašymą, keičiamas likusių konsultacijų laikas - iš ketvirtadienio 10 val. konsultacijos perkeliamos į trečiadienio 15 val.
Rodoma 1 - 201307 įrašų
Įrašų puslapyje: