Tinklalapio logotipas
Lietuvos kino centras ir Europos kino akademija ieško 12-14 metų kino mylėtojo(-s) atstovauti Lietuvai svarbiausiame jaunojo žiūrovo savaitgalyje metuose. Balandžio 24-27 d. Erfurte 25-ių šalių atstovai dalyvaus Europos kino akademijos rengiamoje Europos moksleivių kino konferencijoje bei taps tarptautinės „Jaunojo žiūrovo kino dienos“ žiūri nariu(-e).
Iki balandžio 15 dienos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia teikti kandidatūras Metų mokytojo premijai gauti. Švietimo, mokslo ir sporto ministrui Algirdui Monkevičiui atnaujinus Metų mokytojo premijos skyrimo nuostatus, nuo 2020-ųjų Metų mokytojo premijos bus teikiamos nebe pavasarį, o rudenį minint bene didžiausią šventę kiekvienam mokytojui – Tarptautinę mokytojų dieną.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Norintieji tapti mokyklų vadovais dar prieš konkursą galės įsivertinti savo gebėjimus – tokia galimybė numatyta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyva parengtame švietimo įstaigų vadovų skyrimo atnaujinimo plane. Jame numatytos priemonės, skirtos pritraukti daugiau potencialių mokyklų vadovų, supaprastinti jų atranką, užtikrinti pagalbą naujiems vadovams ir patirties perdavimą.
Nori studijuoti Nyderlanduose, bet nežinai nuo ko pradėti? Atvyk į „Baltic Council“ organizuojamą nemokamą seminarą Vilniaus centre ir sužinok visą reikiamą informaciją. Seminaras vyks 2020 m. vasario 25 d. 16 val. „Baltic Council“ ofise adresu: Jogailos g. 4, Verslo centre 2000, III aukštas.
Vasario 25 d. 15 val. kviečiame į Gramatikos dieną Lietuvių kalbos institute! Renginio metu svečiams pristatysime tęstinį daugiakalbį internetinį mokslinį žinyną – Lietuvių kalbos gramatikos sistemą.
Transliacijos tikslas – pristatyti Vilniaus rajono savivaldybės mokyklų išskirtinumą įtraukiojo ugdymo srityje, pasidalyti gerosiomis praktikomis, kurios padeda sėkmingai dirbti su specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniais, atsižvelgiant į jų mokymosi ir gimtąją kalbą (dvikalbystės įtaka), tradicijas, kultūrą.
Tarpininkaujant Prezidentui Gitanui Nausėdai, trečiadienį prie bendro stalo išklausyti vieni kitų siūlymų susirinko švietimo ir mokslo bendruomenių bei politinių partijų atstovai. Šalies vadovas yra ne kartą pabrėžęs, kad švietimo problemų sprendimas yra didžiausias ir ilgiau nebeatidėliotinas valstybės prioritetas. Todėl Prezidentūra inicijuoja pirmąją švietimo ir mokslo bendruomenių ir politikų diskusiją ir ateityje numato tęstinius susitikimus siauresnėmis temomis.
Vasario 12 d., Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovų susitikime su visomis profesinėmis sąjungomis – Lietuvos švietimo ir mokslo profesine sąjunga, švietimo ir mokslo profesine sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesine sąjunga „Sandrauga“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimu, Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga – sutarta pradėti rengti naują bendrą švietimo šakos kolektyvinę sutartį. Tam pritarė visos profesinės sąjungos.
Vyriausybei pritarus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patikslintam „Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo tvarkos aprašo“ pakeitimui, pusantro karto didinamos išmokos lituanistinio švietimo mokytojams, dirbantiems Baltarusijos, Lenkijos ir Kaliningrado srities (Rusija) lietuviškose mokyklose.
Sekstingą (angl. sexting – dviejų žodžių „sex“ ir „texting“ kombinacija) Oksfordo žodynas oficialiai įtraukė prieš penkmetį. Atviro seksualaus turinio žinučių, apnuoginto ar nuogo kūno nuotraukų, filmukų siuntimas ar gavimas, naudojantis bet kokia skaitmenine priemone – viena populiariausių 21-ojo amžiaus jaunuolių elgesio apraiškų.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teikia Vyriausybei tvirtinti Transporto lengvatų įstatymo pakeitimo projektą. Siūloma, kad nuo kitų metų bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai, važiuodami priemiestiniais autobusais, galėtų su 50 proc. nuolaida pirkti vienkartinį ir su 80 proc. nuolaida vardinį terminuotą važiavimo bilietą.
Š. m. vasario 25 d. (antradienį) 14.30–15.00 val. „Mokytojo TV“ kviečia dalyvauti tiesioginėje vaizdo transliacijoje „Kaip atskleisti nacionalinio saugumo ir krašto gynybos temas mokykloje“. Kviečiami dalyvauti ugdymo įstaigų administracijų atstovai ir įvairių dalykų mokytojai, besidomintys nacionalinio saugumo ir šalies gynybos tematikos integravimu pamokinio ir popamokinio ugdymo procese.
Vasario 11 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos susitikime su keturiomis profesinėmis sąjungomis: Lietuvos švietimo ir mokslo profesine sąjunga, švietimo ir mokslo profesine sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesine sąjunga „Sandrauga“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimu tartasi dėl naujos kolektyvinės šakos sutarties. Ministerijos nuomone, ją galėtų rengti visos švietimo profesinės sąjungos.
„Net nedideli, nebrangūs pokyčiai gali stipriai pakeisti žmonių elgesį, ypač, kai grupė žmonių veikia kartu ir įkvepia prie jų jungtis aplinkinius“, – neabejoja Kolumbijos lietuvis Paulius Yamin-Slotkus, jau 10 metų besidarbuojantis elgesio pokyčių srityje. Gimtinėje jis dirbo su lietuvių kilmės Bogotos meru Antanu Mockumi, yra buvęs Kolumbijos vyriausybės Elgesio pokyčių komandos vadovas, o šiuo metu, gavęs Mariaus Jakulio Jasono (MJJ) fondo Mokslo krypties stipendiją, persikėlė į savo...
2020 m. vasario 11 d. Šiandien, visame pasaulyje minint Saugesnio interneto dieną, Lietuvos elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjai jungiasi prie Memorandumo dėl švarios interneto aplinkos ir tokiu būdu išreiškia neteisėtos ir žalingos nepilnamečiams informacijos netoleravimą savo serveriuose. Šia Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) iniciatyva paslaugų teikėjai skatinami laikytis atsakingumo bei operatyvumo šalinant draudžiamą turinį principų.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pradeda konsultacijas su švietimo profesinėmis sąjungomis dėl naujos šakos kolektyvinės sutarties parengimo, į šį darbą kviesdama visas be išimties profesines sąjungas.
Tarptautinę saugesnio interneto dieną (SID) organizuoja jungtinis „Insafe“ / „INHOPE“ tinklas, padedant Europos Komisijai, kad kiekvieną vasarį skatintų saugų ir pozityvų skaitmeninių technologijų naudojimą, ypač tarp vaikų ir jaunimo.
Tarptautinė rinkos ir žiniasklaidos tyrimų kompanija „Kantar“ Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos užsakymu 2019 m. atliko reprezentatyvų Lietuvos viešųjų bibliotekų tyrimą, kuris atskleidė akivaizdų jų indėlį ugdant skaitmeninį raštingumą ir per dešimtmetį įvykusius pokyčius šioje srityje.
Skaitykite sausio mėnesio naujienlaiškį ir sužinosite aktualias švietimo naujienas, informaciją apie projektus, renginius. Šio mėnesio pagrindinis renginys – Saugesnio interneto diena, kuri bus minima daugelyje šalių.
Planuoji ateinančiais mokslo metais stoti į vienus geriausių pasaulio universitetų – „Oxford“ ir „Cambridge“? „Baltic Council“ – ilgametę patirtį turintis studijų užsienyje konsultantas, kuris Lietuvos moksleiviams padeda stoti į „Oxford“,„Cambridge“ bei kitus universitetus esančius Anglijoje, Nyderlanduose ir Danijoje – organizuoja nemokamą seminarą Vilniuje.
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia mokytojus į kvalifikacijos tobulinimo seminarus 2020-aisiais metais. Vasario 28 d. vyksiančio seminaro tema – ,,Mokyklos dėmesio vertos knygos“.
Veiklų sąrašas bus nuolat atnaujinamas, papildomas detalesne informacija. Kviečiame Jus ne tik sekti informaciją, tačiau veiklų sąrašą papildyti ir savo organizuojamomis veiklomis.
Rodoma 1 - 202218 įrašų
Įrašų puslapyje: