Tinklalapio logotipas
Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“ skelbia GEROJO LAŠELIO dieną, skirtą atkreipti dėmesį į vėžiu sergančius vaikus ir palaikyti juos.
Kviečiame teikti siūlymus Bendrųjų programų atnaujinimo gairių projektui (toliau – Gairės) iki 2019 m. sausio 2 d., užpildant pateiktą formą.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Pasitelkiant atviras technines ir kūrybines dirbtuves „Fab Lab“, Vilniaus mokyklose skatinamos inovacijos ir ugdomas verslumas. Sostinėje veiks net 10 „Fab Lab“: 5 jau kuria Vilniaus licėjuje, Adomo Mickevičiaus gimnazijoje, Žemynos, Balsių ir Jono Basanavičiaus progimnazijose, dar 5 dirbtuvės kitų metų pradžioje pradės veikti Vilniaus ,,Genio“ progimnazijoje, VšĮ Šv. Juozapo mokykloje, Vilniaus Simono Konarskio mokykloje, Vilniaus jėzuitų gimnazijoje, VGTU Inžinerijos licėjuje ir Vilniaus...
Klaipėdos valstybinė kolegija, artėjančių švenčių proga, skelbia moksleivių konkursą „Šventinis sveikinimas Klaipėdai“. Konkurse dalyvauti gali visi mokyklų moksleiviai (5-12 klasių moksleiviai), kurie turi sukurti trumpą sveikinimą Klaipėdos miestui.
Ne visi pedagogai jaučiasi gerai savo darbe ir šis nepasitenkinimo jausmas kartais slopina iniciatyvą, entuziazmą, kūrybiškumą atliekant svarbiausią savo misiją – ugdant jaunąją kartą. Specialistų teigimu, yra daugybė priemonių ir būdų, galinčių padėti pedagogams jaustis geriau.
Lapkričio mėnesį projekte „Pažink valstybę“ dalyvaujančių mokyklų mokytojai kartu su mokiniais gilinosi į problemas, susijusias su viena iš gamtosaugos, krašto gynybos, žmogaus teisių, kibernetinio saugumo, teisėsaugos, kultūros, švietimo, savivaldos, ekonomikos ir finansų sričių savo savivaldybėse.
Nesnausk – stojimai į Anglijos aukštąsias mokyklas jau prasidėjo, o pirmojo etapo pabaiga sparčiai artėja! Kol tavo bendraklasiai dar tik svarsto, kur stoti, tu jau gali pradėti savo kelią ten, kur atsiveria įvairiausios galimybės! Stoti gali visi dvyliktokai ir mokyklą jau baigę.
Istoriniaicv.lt yra „Europass“ edukacinis projektas, startavęs 2017 metais. Projekto tikslas – parodyti, kaip galėtų atrodyti reikšmingų Lietuvos istorinių asmenybių gyvenimo aprašymai, jeigu jie būtų pildę savo CV.
Kviečiame moksleivius dalyvauti respublikiniame informatikos konkurse „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2018“. Vis populiarėjančiame konkurse kiekvienais metais dalyvauja apie 500 moksleivių iš daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų. Jo tikslas – ugdyti moksleivių filologinę ir kompiuterinę kultūrą, skatinti fantazijas ir originalias idėjas, atrasti savitumą, išradingumą, atskleisti kūrybinius polinkius ir gebėjimus.
Prasideda Metų žodžio ir Metų posakio rinkimai. Skelbiamos svarbiausios šio antrus metus vystančio konkurso datos.
Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, 2021-2022 metais į mokyklas ateis 30 tūkstančių moksleivių daugiau nei yra dabar, o dalis mokytojų išeis į pensiją. Skaičiai nemeluoja: mokytojai bus labai reti ir jų nepaprastai truks.
Ieškomi 3 dalyviai į tarptautinius mokymo kursus, kurie vyks Mileto mieste Italijoje 2019 m. sausio 17–24 d. Projekto tikslas – apmokyti jaunimo darbuotojus ir supažindinti su verslumo skatinimo metodika.
Registracija į Europos Sąjungos iniciatyvos „DiscoverEU“ antrąjį turą prasideda jau šiandien 13:00 (Lietuvos laiku). Registracija truks iki gruodžio 11 d. 13:00 (Lietuvos laiku). Per šį turą planuojama 18-mečiams suteikti 12 000 nemokamų bilietų kelionėms po Europą. Taigi čiupk savo bilietą ir leiskis į nuotykį!
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) paskelbė pirmą kartą kartu su Ūkio ministerija organizuojamo moksleivių konkurso „Rytojaus Startuolis“ rezultatus. Konkurso komisija atrinko 15 išradingiausių klasių iš visos Lietuvos, kurioms suteikta unikali galimybė vykti į technologijų ekskursijas Vilniuje š.m. gruodžio mėnesį.
Saugus eismas priklauso nuo daugybės kintamųjų – transporto priemonių, infrastruktūros ir kt. Pagrindinė sudedamoji šios formulės dalis – pačių eismo dalyvių elgesys, tolerancija ir supratimas. Lietuvoje vyksta keli saugaus eismo konkursai, pavienės pamokėlės, kur vaikai mokomi elgtis sankryžose, tačiau sisteminio ir masinio projekto, apimančio visos šalies moksleivius, iki šiol nebuvo.
Pastebima, kad į mokyklas nukreiptos tarptautinės iniciatyvos mokinius skatina bendrauti ir bendradarbiauti su kitais, kad ir kokį būdą ar technologijas tam pasitelktų. Tokių įgūdžių ugdymo poreikis girdimas ir iš verslo pusės. Verslo ir švietimo sektoriaus konsultantė, Kauno technologijos universiteto lektorė Inga Uus atkreipia dėmesį, kad poreikis priimti į savo komandas aukštus bendradarbiavimo ir komunikacijos įgūdžius turinčius darbuotojus vis augs.
Skatindama mokinius būti atsakingus už smulkų savo verslą Craigfeleno pradinė mokykla paverčia juos rimtais verslininkais. Šios mokyklos direktorė Alison Williams pasakoja mus apie tai, kaip ji pradėjo šias iniciatyvas.
Olimpiadoje moksleiviai mokėsi aplinkosauginių gudrybių kasdienėje buityje. Per kiek laiko pasaulyje pagaminama beveik 9 tonos plastiko? Kuris maisto gamybos būdas gali padėti sutaupyti elektros energijos? Iš kokių elektroninių atliekų galima pagaminti kalėdinės eglutės žaisliukus? Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) jau penktąjį kartą organizuotos Nacionalinės aplinkosaugos olimpiados metu į šiuos ir panašius klausimus atsakinėjo 1400 7–8 klasių moksleivių iš visos Lietuvos.
Kviečiame geografijos mokytojus, kurie domisi ugdymo turinio aktualijomis, geografijos mokslo naujovėmis, susijusiomis su bendrojo ugdymo turiniu, 2018 m. gruodžio 7 d. į Geomokslų institutą (Vilniaus universitetas Čiurlionio g. 21/27, II aukštas, Didžioji auditorija 214 kab.) , kuriame vyks viešoji konsultacija „Geografija: mokslas ir edukacija“.
Ei, domiesi Europos Sąjungos temomis? 2018 m. gruodžio 8 d. (preliminariai 9:00–17:00) Vilniuje Eurodesk Lietuva kartu su Europos Parlamento biuru Lietuvoje organizuoja žurnalistines dirbtuves.
Puiki naujiena! STEM aljanso konkurso „STEM įvairovė“ terminas pratęstas iki 2018 m. lapkričio 30 d. Pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojai vis dar turi laiko pristatyti, kaip jie paįvairina mokymo procesą, kurdami STEM karjeros galimybes, organizuodami veiklą.
Projekto „A Healthy Generation for a Happy Society“ tikslas yra jauniems žmonėms padėti suprasti sveikatos svarbą. Projektas nori Įtraukti jaunimą į kultūrines, menines bei sportines veiklas, siekiant išvengti įvairių sveikatos problemų.
Rodoma 1 - 20587 įrašų
Įrašų puslapyje: