Tinklalapio logotipas
Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“ skelbia GEROJO LAŠELIO dieną, skirtą atkreipti dėmesį į vėžiu sergančius vaikus ir palaikyti juos.
Kviečiame teikti siūlymus Bendrųjų programų atnaujinimo gairių projektui (toliau – Gairės) iki 2019 m. sausio 2 d., užpildant pateiktą formą.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

„Labai gerai būtų, jei pedagogais būtų žmonės iš pašaukimo. Turi būti vidinės jėgos skatinamas dirbti šį darbą. Kitaip yra sunku dirbti, jei tu ateini kaip į mokyklą kaip į darbą. Čia ne staklės, mygtuko nepaspausi“, – 44-erių metų pradinių klasių mokytoja Asta Maslauskienė.
Maistas be druskos, gėrimai be cukraus, jokių saldumynų – šių reikalavimų laikantis ugdymo įstaigose vaikams tiekiamas maistas sukėlė kai kurių tėvų pasipiktinimą. Jie teigia, kad toks maistas neskanus, todėl vaikai didžiąją dienos dalį praleidžia alkani, o valgyklos maistą tenka išmesti.
Dalies Lietuvos mokytojų streikai vyksta jau ketvirtą savaitę. Antrą savaitę kelios dešimtys mokytojų gyvena ministerijoje. Kaip keisti šalies švietimo sistemą, kad patenkinti būtų ir vaikai, ir tėvai, mokytojai, ir valstybė?
Streikuojantys Kalvarijos gimnazijos mokytojai šokiruoti – iš „Sodros“ jie gavo pranešimus, kad streiko dienomis neturi valstybinio socialinio draudimo. Pedagogai nerimauja, kad netekę socialinių garantijų turės iš savo kišenės mokėti už vizitus pas gydytojus. „Sodros“ vadovas sako, kad ir streikuojantys turi būti apdrausti, o mokyklos vadovybė privalės sumokėti „Sodrai“ mokesčius.
Švietimo ir mokslo ministerijoje jau daugiau nei savaitę nakvoja streikuojantys mokytojai. Pedagogai tikina, kad streikas prasidėjo ne dėl įsigaliojusios etatinio apmokėjimo tvarkos. Anot jų, mokytojai buvo žeminami ilgus metus, o jų nuomonės niekas niekada nesiklausė.
Lietuvių mokykla Vašingtone yra stipri ne tik dėl savo vaikų, bet ir mokytojų. Jie – drąsūs, kūrybiški, atidūs, jautrūs, išmintingi. Galima būtų tęsti ir tęsti. Kai kurių patirtis siekia ne vieną dešimtį metų. Nutarėme su jais pasikalbėti ir paklausti, kodėl, jų nuomone, mokytojo profesija yra prasminga, kodėl jie ją pasirinko.
Trečiadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) turėjo įvykti diskusija su ekonomistais, tačiau ekonomistai nebuvo įleisti pas protestuojančius mokytojus. Nepaisant to, kieme prie ŠMM durų protesto koordinatorius aptarė situaciją su ekonomistu J.Mundeikiu – norima, kad mokytojai uždirbtų bent 6 eurus per valandą, o jų atlyginimas būtų susietas su vidutiniu darbo užmokesčiu.
Streikuojantys ir jau beveik savaitę ministerijoje gyvenantys mokytojai trauktis neketina. Esą lauks, kol bus tęsiamos derybos. Tačiau nestreikuojančios mokytojų profesinės sąjungos sako, kad susitarti dėl darbo sąlygų galima ir diskusijos būdu, į kurią streiką inicijavusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas neva piktybiškai nesileidžia.
Ketvirtą savaitę streikuojantys mokytojai, rodos, sustoti neketina. Į jų gretas jungiasi vis daugiau palaikančiųjų, dėl to nulėkė ir ministrės galva. Tačiau Kauno mokytojai mato ir kitą medalio pusę bei beda pirštu į ne visai tinkamą kai kurių garsiai šaukiančių pedagogų elgesį.
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį paskelbė, kad davė nurodymą sukurti derybų grupę dėl viešojo sektoriaus finansavimo iki 2025 metų.
Žurnalas „Reitingai“ pristatė universitetų ir kolegijų reitingus pagal mokinių mokymosi rezultatus. Tyrimas atskleidė, kokios specialybės yra patraukliausios darbdaviams ir ką pasirinkę abiturientai gali tikėtis pelningos specialybės.
Žurnalo „Reitingai“ rengėjai pirmą kartą Lietuvoje atliko tyrimą ir išmatavo, kurios šalies mokyklos sukuria aukščiausią pridėtinę vertę: ne tik garantuoja aukštais akademiniais rodikliais išsiskiriančią aplinką, bet ir užtikrina gerą atmosferą, puikius tarpusavio santykius bei padeda kiekvienam vaikui patirti asmeninę mokymosi sėkmę.
Dalykinis gimnazijų reitingas padeda moksleiviams pasirinkti mokyklą, kuri geriausiai išmoko skirtingų disciplinų. Žurnalo „Reitingai“ rengėjai išskyrė po 50 iš apie 400 šalies gimnazijų bei vidurinių mokyklų, kurių abiturientai sėkmingiausiai išlaiko kiekvieno dalyko valstybinius brandos egzaminus (VBE).
Ketvirtą savaitę į streikuojančias mokyklas vaikų negalintys nuvesti tėvai ima grasinti teismais. O mokytojų streikas šalyje tik plečiasi, artimiausiu metu dar viena profsąjunga planuoja prisijungti prie streiko – pamokų neves apie 1 000 naujų mokytojų iš Kauno, Kėdainių, Raseinių rajonų. Tris ministrus iš vyriausybės vejantis premjeras kratosi atsakomybės ir sako, kad vaikus į mokyklas turėtų sugrąžinti miestų ir rajonų merai.
Antradienį apie 15 valandą Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) streikuojančius mokytojus aplankė kitų profesinių sąjungų atstovai bei pateikė sutartį, kuria buvo tikimasi nutraukti mokytojų streiką bei budėjimą ministerijoje. Buvo skelbiama, kad į susitikimą buvo kviestas ir streikuojančios profesinės sąjungos pirmininkas, tačiau mokytojai atskleidė kitą susitikimo pusę.
Taip, kreipiuosi į Jus, mokiniai, į tuos, kurie dabar mokotės, ir į tuos, kurie kažkada mokėtės, mes visi esame kažkieno mokiniai... Todėl man, mokytojai, šiandien liūdna matyti, kad daugybė Lietuvos mokinių vis dėlto neįgijo tinkamo išsilavinimo. Pačios svarbiausios kompetencijos vis dėlto nebuvo išugdytos... Tikriausiai todėl šiandien esame ten, kur esame.
Jau ketvirtą savaitę Lietuvoje streikuoja mokytojai, o būrys jų nuo praeitos savaitės nakvoja Švietimo ir mokslo ministerijoje. Nors pirmadienį premjeras pranešė keičiantis švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, mokytojai žada nesitraukti ir tęsti streiką. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas teigia, kad streikas nesibaigs, kol nebus normaliai susėsta prie derybų stalo ir aptarti profsąjungos keliami reikalavimai.
Andriaus Navicko vadovaujama Švietimo darbuotojų profsąjunga (LŠDPS) ketvirtą savaitę tęsia streiką dėl naujos mokytojų apmokėjimo tvarkos. Kitai – Audriaus Jurgelevičiaus vadovaujamai – profsąjungai priklausantys Rokiškio rajono pedagogai antradienį daugelyje ugdymo įstaigų surengė boikotą – vietoj įprastų, vedė alternatyvias pamokas, išreiškė palaikymą streikuojantiems. A.Jurgelevičius teigė palaikantis tokią iniciatyvą ir tikino jokios takoskyros neįžvelgiantis.
Antradienį prie ketvirtą savaitę streikuojančių mokyklų prisidėjo Vilniaus Žvėryno gimnazija, turinti per tūkstantį mokinių. Šios mokyklos mokytojai prieš savaitę pakeitė profesinę sąjungą – perėjo į Švietimo ir mokslo ministeriją užėmusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) gretas.
Savaitė uostamiesčio mokiniams ir jų tėvams prasidėjo neramiai, daugybė miesto mokyklų tęsia streiką, dirbti pradėjo tik vienos protestavusios mokyklos pedagogai. Klaipėdos mokytojai žada rankų nenuleisti tol, kol šalies valdžia pradės derybas ir imsis keisti pedagogų netenkinančią padėtį.
Rodoma 1 - 201703 įrašų
Įrašų puslapyje: