Tinklalapio logotipas
Neformalaus ugdymo programa jaunimui „DofE apdovanojimai“ (angl. The Duke of Edinburgh's International Award) kviečia tapti programą įgyvendinančia organizacija. DofE neformaliojo ugdymo programa skirta skatinti 14-24 metų jaunuolius pažinti save ir tobulėti.
Stabiliai augant ekonominiams šalies rodikliams, visuomenės akys ima krypti į kitas sėkmingam valstybės gyvavimui būtinas sritis. Pastaruoju metu švietimas tampa ta tema, kuri atsiduria visuotinio domėjimosi smaigalyje. Mokytojų atlyginimo, specialybės prestižo klausimai audrina visuomenę. Specialistai diskutuoja, kuria linkme turi judėti Lietuvos švietimo sistema, susidurdama su modernaus...
Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras organizuoja tarptautinį piešinių ir fotografijos darbų konkursą „Trijų spalvų istorija“, skirtą Pasaulio lietuvių metams. Konkurso tikslas – pasitelkiant įvairias piešimo technikas ir fotografijos meną atskleisti Lietuvos istorijos išskirtinumą, tautos ir kultūros unikalumą.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Pūlinių sproginėjimo metas – taip galima būtų pavadinti laikotarpį, kurį šiuo metu išgyvena Lietuvos švietimo sistema. Ką tik baigėsi prieštaringai vertintas mokytojų streikas, kurio metu buvo reikalaujama didesnių atlyginimų. Ir štai, vos tik jam pasibaigus sprogsta dar vienas pūlinys.
Švietimo ir informacinių technologijų centro direktorius Vaino Brazdeikis pastebi, jog gyvename amžiuje, kuriame technologijos yra neišvengiamos ir tiesiogiai veikia švietimą. Šiuolaikinėmis technologijomis naudotis išmoksta vis jaunesni vaikai – tai rodo jauno žmogaus gebėjimą sparčiai mokytis, tobulėti, analizuoti ir, tikėtina, greičiau kilti karjeros laiptais. Tad ar gali nutikti taip, kad netrukus darbdaviai pradės samdyti paauglius, gebančius programuoti?
Kauno Šančių lopšelio-darželio organizuota akcija sulaukė rekordinio šalies švietimo įstaigų susidomėjimo.
Lituanistinis ugdymas mokykloje remiasi apgaule, kuri ėda jaunus protus. Taip liudija raštingi šalies mokiniai, dalyvavę leidyklos „Baltos lankos“ ir rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės surengtame rašinių konkurse tema „Mano demonai“. Mokiniai tekstuose išreiškia ne tik nerimą dėl santykių su artimais žmonėmis, bet įvardija ir smaugiantį sistemos spaudimą.
Atsiradus tokioms platformoms kaip „Amazon“, „Ebay“ ar „Booking“, kur vartotojų prašoma palikti atsiliepimus apie suteiktas paslaugas arba įsigytas prekes, duomenų analitikui nebeužtenka vien tik skaičiukais paremtų vertinimų. Paslaugų tiekėjai nori detalesnės informacijos – ne tik tam, kad galėtų tobulinti teikiamų paslaugų kokybę, bet ir ilgainiui siekiant išvengti neigiamų vertinimų.
Iki 20-osios Vilniaus knygų mugės likus vos dienai tikrai ne per vėlu pradėti planuoti, ką šiais metais mugėje verta pamatyti, išgirsti, susitikti ar patirti. Nepasiklysti renginių sraute ir pastebėti netradicinius renginius visada padeda rekomendacijos, kuriomis dalinasi literatūros kritikė, vertėja Elžbieta Banytė, literatūrologė Jūratė Čerškutė, filosofas Kęstas Kirtiklis ir mugės organizatoriai.
Keliaujančios architektūros dirbtuvės – vasaros atostogų metu vykstantis projektas, kuriuo yra siekiama skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais, aktyvinti bendruomeninę veiklą ir pilietiškumą mažiausiose Lietuvos miesteliuose. Norima parodyti, kad aplinkos puoselėjimas gali būti įdomus, žaismingas ir įtraukiantis užsiėmimas, įgyvendinamas realiomis, daug materialiųjų ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis.
Valstybės atkūrimo diena Piliuonos bendruomenei buvo ypatinga: baigiamoje rekonstruoti gimnazijoje įvyko šventinis koncertas, atidaryta Piliuonos tautodailės studijos paroda, aukotos mišios atnaujintoje koplyčioje.
Europos mokytojų ir mokyklų vadovų žinios, įgūdžiai ir požiūris yra labai svarbūs, o jų profesionalumas turi tiesioginį poveikį tam, kokių rezultatų pasiekia mokiniai. Būtent todėl Europos Parlamentas ir Europos Komisija skiria ypatingą dėmesį mokytojų rengimui ir suteikia galimybes plėsti savo kompetenciją.
Aš nesu švietimo ekspertas. Ir jokiais būdais neketinu juo apsimesti. Bet suprantu vieną labai aiškų dalyką. Galima filosofuoti apie tautos raidos perspektyvas, apie šalies drąsos strategijas ar panašiai. Bet galime tiesiog pasakyti sau vieną aiškų dalyką. Jei šiandien mūsų švietimo sistema „susikirs“, mes prarasime galimybę po dešimties ar penkiolikos metų turėti kokybiškai išlavintą jaunų žmonių kartą.
Daugiau nei prieš penkerius metus mokytojauti pradėjęs Alius Avičininkas svarsto, kad grįžti į mokyklą jį privertė skausmingas atsiskyrimas. „Tikėdamasis išgyventi dar kartą tai, kas kaskart pakylėdavo įžengus į mokyklą, pasiryžau grįžti. Nors klasės draugai, prisimindami mano veidą, nepasakytų, kad jame būta daug džiugesio, ypač rytais“, – šypsosi pedagogas.
Pranciškonų gimnazijos mokiniai tęsia prasmingą tradiciją – kasmet dalyvauja intelektiniame TV žaidime Lietuvos Tūkstantmečio vaikai“. Daugiau kaip dešimtmetį gyvuojantis nacionalinis projektas kviečia gabiausius šalies mokinius susirungti LRT studijoje ir pademonstruoti sukauptas žinias, o į daugybę klausimų padeda atsakyti loginis mąstymas ar greita reakcija. Šiemet TV žaidimo vienuoliktokų pusfinalyje ir finale dalyvavo IIIG klasių mokiniai Linas Ragainis ir Simonas Baltūsis. Linas...
Pirmoji lietuviška aukštoji mokykla Kaune įtvirtino jaunos valstybės intelektualinius pamatus ir vakarietišką akademinės kultūros sampratą, tad nieko keista, kad dėl tradicijų tęsėjų titulo užvirė varžybos.
Kaip ugdyti vaikus, kad mokslas juos trauktų, o ne stumtų? Ką daryti, kad mokytojai būtų ne griežti prižiūrėtojai, o kelrodžiai? Apie visa tai praėjusią savaitę Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje kalbėjo socialinių mokslų daktarė, ugdymo įstaigų tinklo „Vaikystės sodas“ ir Karalienės Mortos mokyklos įkūrėja, keturių vaikų mama Austėja Landsbergienė.
Valdžios iniciatyva mūsų šalyje siaučia sveikos gyvensenos vajus. To negalima, ano nevalia. Seimo valgyklėlės tai neliečia. Tautos išrinktieji sveikatintis nenori, ir toliau sau kerta skanius patiekalus.
„Mūsų klaida yra ta, kad mes lygiomis galimybėmis laikome lygias starto galimybes. Tačiau mes turime kalbėti apie lygiavertes finišo galimybes“, – sakė dr. Laima Galkutė. Pasak jos, švietime svarbus kiekvienas vaikas, todėl visi besimokantieji turi turėti galimybes pasiekti tai, ką gali daugiausia pagal savo sugebėjimus.
Tauragės apylinkės teismas ketvirtadienį atmetė Batakių miestelio mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus skundą, juo buvo prašoma panaikinti jam paskirtą administracinę nuobaudą už vaiko teisių pažeidimą.
„Reikėtų atsikratyti nevisavertiškumo komplekso, kad Lietuvoje nėra protingų žmonių“, – drąsiai rėžia verslininkas Kristijonas Vizbaras.
Vasario 16-osios išvakarėse sostinės Jono Basanavičiaus progimnazijoje didžiulė šventė – daugiau nei dešimtmetį iki tol Filharmonijoje stovėjusi bronzinė signataro Jono Basanavičiaus skulptūra iškilmingai atidengta progimnazijos fojė.
Žymus matematikas Dainius Dzindzalieta pagarsėjo, kai prieš penkerius metus pažėrė aštrią kritiką brandos egzamino užduotims. Nacionalinis egzaminų centras (NEC) kritiką pasikvietė padėti jiems, o pernai patikėjo matematikos brandos egzamino užduočių rengimą. Penktadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme atversta baudžiamoji byla: D.Dzindzalietai pateikti kaltinimai atskleidus egzamino užduotis savo giminaitei.
Rodoma 1 - 202019 įrašų
Įrašų puslapyje: