Tinklalapio logotipas
Padėkite Vilniui 700 metų jubiliejų pasitikti nepaprastai – veskite miestą į ateitį ir sukurkite šiuolaikišką, jaunatviškumu spinduliuojantį Vilnių. Koks bus Vilnius ateityje? Jūsų vizijos – tinkamiausia dovana Lietuvos sostinei gimtadienio proga. Pasirinkite norimą temą ir pasinaudodami informacinėmis technologijomis sukurkite miestą-svajonę. Koks jis bus?
Ši pamoka skirta 1-12 klasių mokiniams, jų mokytojams ir tėvams, taip pat visiems besidomintiems ekonomika ir finansiniu raštingumu, darnaus vystymosi klausimais. Visi pranešimai bus suskirstyti į 3 pogrupius ir vienu metu vyks skirtingoms klasėms: 1-4, 5-8 ir 9-12.
Besibaigiant 2020 metams parengti ir išleisti du leidiniai apie informacinių technologijų naudojimą ikimokykliniame, priešmokykliniame ir pradiniame ugdyme. Leidinyje „Išmaniosios technologijos ir informatinis mąstymas. Rekomendacijos: ką būtina žinoti pradinukų tėvams (globėjams) ir mokytojams“ pateikiama patarimų, kaip padėti vaikams saugiai naudotis informacinėmis technologijomis,...
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Antrasis karantinas dar kartą privertė prisiminti pavasarį ir visa švietimo sistema galėjo įvertinti, kokios pamokos išmoktos, o kur dar reikėtų tobulėti. Vilniaus universiteto mokslininkų atliktas tyrimas rodo, kad labiausiai dėl nuotolinio mokymo kenčia ne tik mokymo kokybė, bet ir moksleivių motyvacija.
Dauguma iš mūsų savo gyvenime yra sutikę bent vieną mokytoją, kuris paliko įspūdį visam gyvenimui. Ir dažniausiai būtent tą žmogų prisimename ne todėl, kad mus išmokė kažkokios teoremos ar rašyti be klaidų, jis davė kur kas daugiau – įkvėpė mus. Koks mokytojas laikomas geru šiais laikais ir, kokių savybių mokytojams reikės ateityje? Šia tema „1toks unikalus“ laidoje su edukacinių bendrovių „Kalba“ ir „EgoPerfectus“ kūrėju Ryčiu Jurkėnu diskutuoja Vilniaus Užupio gimnazijos lietuvių kalbos...
Vyriausybė siūlys sudaryti sąlygas vaikams, patiriantiems sunkumų nuotolinio mokymo metu, mokytis nuotoliniu būdu pačiose mokyklose, jeigu taip rekomenduoja mokyklų Vaiko gerovės komisijos. Tokią rekomendaciją pateikė Patariamoji ekspertų taryba prie Vyriausybės, rašoma pranešime spaudai.
Vyriausybė, remdamasi ekspertų rekomendacijomis, svarstys karantino metu sudaryti galimybes vaikams nuotoliniu būdu mokytis mokyklose, jeigu taip rekomenduoja mokyklų Vaiko gerovės komisijos.
Dėl sugriežtinto karantino moksleiviai po atostogų į pamokas vėl grįžta virtualiai. Kokie esminiai nuotolinio ugdymo pokyčiai įvyko nuo pavasario ir kokią įtaką mokymasis namuose turės tolimesniems mokinių rezultatams?
Su vaikais ir šeimomis dirbantys specialistai pastebi, kad užsitęsęs karantinas, nuotolinis mokymasis blogina vaikų sveikatą. Užsidarius baseinams, sporto klubams, šokių būreliams, vaikai daugiau laiko leidžia namuose, jų gyvenimo būdas tapo sėslus, laisvalaikis dažniausiai praleidžiamas prie kompiuterių ar televizoriaus ekrano, užkandžiaujant ar besilepinant saldumynais. Dėl netinkamai parinkto ir per gausaus maisto vaikai ir paaugliai priauga nereikalingo svorio, kuris ilgainiui gali...
Šiandien „Kauno dienos“ studijoje svečiuojasi dr. Dainius Žvirdauskas, KTU Inžinerijos licėjaus direktorius, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas, rašo portalas diena.lt
Namuose besimokantys vaikai ir jų tėvai susiduria su gausybe bėdų, kurių spręsti patys nepajėgūs. Tylėti apie jas negalima, nes tai kenkia ne kam kitam, o vaikams, rašo portalas diena.lt
Skaičiuojant jau kelintą savaitę sugriežtinto karantino, tiek suaugusiųjų, tiek vaikų fizinis aktyvumas gerokai sumažėjo. Nuotolinės kūno kultūros pamokos dažnai vyksta ne taip aktyviai, kaip būdavo mokykloje, o ir tėvai ne visada rodo tinkamą pavyzdį savo atžaloms. Ar Lietuvoje mokiniai pakankamai juda? Apie mokinių judėjimo stoką ir dėl to kylančias sveikatos problemas bei galimus sprendimo būdus, pasakojo Lietuvos sporto universiteto Sveikatos, fizinio ir socialinio ugdymo katedros...
Artėjant brandos egzaminams daugėja ir diskusijų apie tai, kaip juos šiemet reikėtų vykdyti. Švietimo ministerija jau teikia savo pirmuosius siūlymus, bet abiturientai skundžiasi – nuotolinis mokymas veikia ir fizinę, ir psichologinę sveikatą, tad tinkamai pasiruošti egzaminams itin sunku. Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/1076442/abiturientas-pratruko-ar-ministeriju-tikslas-yra-isleisti-i-egzaminus-ligu-nualintus-zmones
Su vaikais ir šeimomis dirbantys specialistai pastebi, kad užsitęsęs karantinas, nuotolinis mokymasis blogina vaikų sveikatą. Užsidarius baseinams, sporto klubams, šokių būreliams, vaikai daugiau laiko leidžia namuose, jų gyvenimo būdas tapo sėslus, laisvalaikis dažniausiai praleidžiamas prie kompiuterių ar televizoriaus ekrano, užkandžiaujant ar besilepinant saldumynais, rašome išplatintame pranešime. Dėl netinkamai parinkto ir per gausaus maisto vaikai ir paaugliai priauga nereikalingo...
Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją siūlydama sudaryti darbo grupę, užtikrinsiančią žmonių su sunkia negalia ugdymąsi ir vyresniems nei 21 metai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Visus namuose uždariusios koronaviruso pandemijos padariniai vis labiau ryškėja ne tik tiesioginių susirgimų skaičiais, bet ir kitose srityse. Pasikeitęs gyvenimo ritmas turi daug įtakos psichologinei sveikatai ir savijautai, o tai ypač smarkiai atsiliepia nuotoliniu būdu besimokantiems vaikams.
Pedagogų profesinės sąjungos siūlo šiemet atšaukti brandos egzaminus ir moksleivių pasiekimų tikrinimus. Nacionalinė švietimo agentūra su tuo nesutinka, bet siūlo tvarkos pakeitimų, atsižvelgiant į ugdymą nuotoliniu būdu. Kai kuriuos egzaminus ir pasiekimų patikrinimus ketinama rengti nuotoliniu būdu. Švietimo ministerija sprendimą dėl egzaminų tvarkos priims kovo pirmąją.
Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) siūlo organizuoti brandos egzaminus ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą, tačiau atlikti keletą pakeitimų, atsižvelgiant į ugdymo nuotoliniu būdu aplinkybes. Atsisakyti brandos egzaminų nesvarstoma.
Penktadienį Nacionalinės švietimo agentūros darbuotojai švietimo ministrei pristatė scenarijus, kaip šiemet organizuoti valstybinius brandos egzaminus, taip pat kaip sekasi vykdyti nuotolinį mokymą. Apie tai, kas laukia abiturientų, LRT laidoje „Dienos tema“ kalbėjo Jurgita Šiugždinienė – švietimo, mokslo ir sporto ministrė ir Andrius Navickas – Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas.
Dėl COVID-19 uždarytas mokyklas Švietimo, mokslo ir sporto ministerija svarsto atverti tiems vaikams, kurie namuose negali mokytis dėl socialinių priežasčių. Jie nuotoliniu būdu ateitų mokytis prie mokyklos kompiuterių. Nevyriausybininkai ragina savivaldybes atverti ir dienos centrus, susirūpinę dėl iš pedagogų akiračio prapuolusių vaikų.
Po ketverių metų Klaipėdoje mokinių skaičius gali išaugti tiek, kad prireiks bent trijų naujų mokyklų. Todėl jau dabar miestas ieško būdų, kaip šią problemą reikės spręsti, rašo portalas diena.lt
Bendrojo ugdymo įstaigose dirba beveik 30 tūkstančių pedagogų, ir daugumai jų nuotolinis mokymas tapo vienu sudėtingiausių profesinių egzaminų iki šiol. Smarkiai išaugęs krūvis ir papildomos valandos, aukojamos patrauklaus mokymo turiniui kūrimui, bet tuo pačiu ir viltis, kad surinkta medžiaga bus panaudota ateityje – tokią pedagogų kasdienybę atskleidė karantino metu atliktas tyrimas, rašoma pranešime spaudai.
Po žiemos atostogų moksleiviai grįžta atgal į mokslus, didžioji dalis jų – nuotoliniu būdu. Išimtis taikoma tik kai kuriems pradinukams, kurių tėvai neturi galimybės dirbti iš namų. Visgi, tokių esą nėra daug – apie tūkstantį visoje Lietuvoje. Mažiau ir darželinukų – nuo sausio daugiau tėvų pasirinko pasinaudoti ligos išmoka ir vaikus prižiūrėti namuose.
Rodoma 1 - 201788 įrašų
Įrašų puslapyje: