Tinklalapio logotipas
Maloniai kviečiame įvairių dalykų mokytojus ir kitus pedagoginius darbuotojus registruotis ir dalyvauti mokymo nuotoliniu būdu refleksijose, kurių tikslas – pasidalinti nuotolinio ugdymo patirtimis, aptarti pasiekimus ir stiprinti mokytojų bendradarbiavimą.
Daugelis šalių mokyklų šiuo metu pereina prie nuotolinių pamokų, todėl Europos mokyklų tinklas nusprendė pasidalinti nuorodomis, kurios pasiūlys idėjų mokytojams ir juos įkvėps.
„Microsoft Lietuva“ ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad nuo šių metų balandžio mėnesio 17 dienos pradės dalinti naujas „Microsoft 365 A3“ licencijas Lietuvos mokytojams ir visiems mokiniams.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Nors pirmos nuotolinio mokymo dienos padovanojo nemenką streso dozę mokytojams, netrūksta ir tokių pedagogų, kurie nauja patirtimi džiaugiasi ir jau turi patarimų kolegoms.
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, siekdama įvertinti mobiliojo interneto prieigos duomenų perdavimo spartą karantino metu, atliko matavimus Vilniaus mieste. Matavimai atlikti UAB „Bitė Lietuva", „Telia Lietuva", AB, UAB „Tele2" ir AB Lietuvos radijo ir televizijos centro tinkluose, važiuojant pasirinktu maršrutu, rašoma pranešime spaudai.
Koronavirusas ir iš paskos sekęs karantinas pasaulį užliejo tarsi šaltas dušas – milijardai žmonių atsidūrė situacijoje, kuriai visiškai nesiruošė. Didžiąją dalį veiklų ir paslaugų prireikus perkelti į virtualią erdvę išaiškėjo silpnosios vietos, kurias teko skubiai koreguoti ir tobulinti. Tad koronavirusas tapo ne tik iššūkiu, bet ir proga pamatyti, koks yra visuomenės skaitmeninio raštingumo lygis, bei savo akimis įsitikinti, jog šis įgūdis yra gyvybiškai svarbus.
Dalinamės edukologės dr. Austėjos Landsbergienės knygos „Pradinukų abėcėlė tėvams ir mokytojams" (leidykla „Dvi tylos") ištrauka apie vaikų saugumą internete.
Tėvai, kurių vaikai pames arba sugadins valstybės nuotoliniam mokymuisi nupirktus kompiuterius, išvengs atsakomybės, penktadienį Vyriausybėje sakė Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.
Startas nebuvo lengvas. Iškart atsivėrė kelios didžiausios bėdos: ir logistinės, ir turinio. Jos paskatino diskusiją apie galimą išankstinį mokslo metų užbaigimą. Ar tam pritarčiau? Ne. Nors tikrai žinau, kaip nelengva mokytojams, kaip neįprasta vaikams ir kaip sunku tėvams. Dalintis įranga, internetu, darbo vietomis ir valandomis. Kai visa šeima namuose, bet turi dirbti. Tačiau nuotolinis mokymasis vyksta. Ir jis kuria iki šiol nematytas galimybes. Pavyzdžiui – sprendimą mažiausioms regionų...
Karantino padiktuotas nuotolinis ugdymas – naujovė ne tik Lietuvoje. Visą pasaulį pasiekusi COVID-19 pandemija privertė ir kitas šalis skubiai ieškoti būdų, kaip tęsti mokslo metu
Pirmadienį prasidėjus nuotoliniam mokymui susidurta ne tik su techninėmis problemomis. Mokymosi savaitei artėjant pabaigos link vis garsiau raginama mokslo metus užbaigti anksčiau.
Daugiau nei 18 tūkst. žmonių pasirašė peticiją, adresuotą Seimui. Prašoma atkreipti dėmesį į tai, jog ne visi turi galimybių prisijungti prie interneto. Negana to, ir nuo esamų nuotolinių pamokų lankytojų lūžta elektroninės platformos – neužtikrinamas sklandus darbas. Tėvai skundžiasi turintys ir kitų darbų, ne vien šokinėti aplink atžalų kompiuterius.
Kauno moksleivių tėvai teigia, kad Kaune imamos uždaryti muzikos mokyklos, nevyksta iki tol vykusios nuotoliniu būdu pamokos. Kauno miesto savivaldybė patvirtino šį faktą, pabrėždama, kad visoje šalyje tęsiantis karantinui, tenka priimti nepopuliarius, bet būtinus sprendimus. Nuo šiandien išties laikinai sustabdoma neformalaus ugdymo įstaigų nuotolinė veikla.
Trečiadienį prisiekė ir darbą pradėjo naujasis Vilniaus universiteto (VU) rektorius istorikas Rimvydas Petrauskas. Dėl karantino iškilminga inauguracijos ceremonija nevyko.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius Vyriausybės pasitarime aptarė kaip vyksta pirmadienį ugdymo įstaigose prasidėjęs nuotolinis mokymas. Ministro teigimu, situacija smarkiai geresnė, nei kad buvo pirmadienį.
Visoje šalyje tęsiantis karantinui, tenka priimti nepopuliarius, bet būtinus sprendimus. Nuo šiandien laikinai sustabdoma neformalaus ugdymo įstaigų veikla, rašo portalas diena.lt
Visame pasaulyje susidarius neeilinei situacijai visuomenė susiduria su begale iššūkių įvairiose srityse. Vienas jų – ugdymo įstaigų veikla. Nuotolinio mokymo ir mokymosi galimybės šiais technologijų laikais tikrai labai didelės, rašo portalas diena.lt.
Prieš kiek daugiau nei dvi savaites paskelbus karantiną Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rekomendavo valstybinėms mokykloms išeiti atostogų dviem savaitėms ir tik vėliau, jei karantinas tęsis, pereiti prie nuotolinio mokymosi būdo. Didžioji dalis privačių mokyklų Lietuvoje (kurių steigėjas nėra savivaldybė ir ministerija) rinkosi kitokią strategiją, t. y. jau pirmomis karantino dienomis pereiti prie mokymosi nuotoliniu būdu. Tokių mokyklų buvo ir valstybinių sektoriuje, tačiau mažuma....
Visame pasaulyje susidarius neeilinei situacijai visuomenė susiduria su begale iššūkių įvairiose srityse. Vienas jų – ugdymo įstaigų veikla. Nuotolinio mokymo ir mokymosi galimybės šiais technologijų laikais tikrai labai didelės. Visgi tokia mokymo(si) forma nebuvo kurta pakeisti visą ugdymo procesą mokyklose ar universitetuose. Todėl stebina kai kurių švietimo įstaigų pareiškimai apie tai, kad jos be jokio vargo gali perkelti visą studijų procesą į virtualią aplinką ir tam buvo pasiruošusios...
Karantinui uždarius mokyklas, moksleiviams buvo paankstintos Velykų atostogos. Atostogoms pasibaigus, jau nuo pirmadienio mokslai persikelia į virtualią erdvę. Bet ne visi moksleiviai tam pasiruošę. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skaičiuoja, kad beveik 35 tūkstančiai moksleivių negali mokytis internetu, nes neturi tam reikalingos įrangos.
Nuo kovo 16 d. dėl koronaviruso privalomai sustabdytas mokymas visose šalies švietimo įstaigose, o nuo kovo 30 d., pirmadienio, pradedamas mokymas nuotoliniu būdu. Delfi tiesioginės transliacijos metu penktadienį kalbėjome, ką apie nuotolinį mokymą svarbiausia žinoti tėvams.
Šalyje paskelbtas karantinas sujaukė ir moksleivių, ypač – abiturientų planus. Šiemet jie labiausiai trokšta išsaugoti galimybę laikyti egzaminus. Į „Delfi" kreipęsi skaitytojai tvirtina, kad būtent tai nulems jų ateitį.
Trečiadienį prisieks naujasis Vilniaus universiteto (VU) rektorius Rimvydas Petrauskas. Prisiekęs universitetui išrinktasis rektorius pradės eiti savo pareigas.
Rodoma 1 - 203044 įrašų
Įrašų puslapyje: