Tinklalapio logotipas
Padėkite Vilniui 700 metų jubiliejų pasitikti nepaprastai – veskite miestą į ateitį ir sukurkite šiuolaikišką, jaunatviškumu spinduliuojantį Vilnių. Koks bus Vilnius ateityje? Jūsų vizijos – tinkamiausia dovana Lietuvos sostinei gimtadienio proga. Pasirinkite norimą temą ir pasinaudodami informacinėmis technologijomis sukurkite miestą-svajonę. Koks jis bus?
Ši pamoka skirta 1-12 klasių mokiniams, jų mokytojams ir tėvams, taip pat visiems besidomintiems ekonomika ir finansiniu raštingumu, darnaus vystymosi klausimais. Visi pranešimai bus suskirstyti į 3 pogrupius ir vienu metu vyks skirtingoms klasėms: 1-4, 5-8 ir 9-12.
Besibaigiant 2020 metams parengti ir išleisti du leidiniai apie informacinių technologijų naudojimą ikimokykliniame, priešmokykliniame ir pradiniame ugdyme. Leidinyje „Išmaniosios technologijos ir informatinis mąstymas. Rekomendacijos: ką būtina žinoti pradinukų tėvams (globėjams) ir mokytojams“ pateikiama patarimų, kaip padėti vaikams saugiai naudotis informacinėmis technologijomis,...
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Atnaujindami Bendrąsias programas (2020) pristatome vaizdo įrašus, kuriuose autoriai supažindina su esminiais atnaujinamų Bendrųjų programų elementais ir naujovėmis.
Atnaujinamų Bendrųjų programų (2020) Sveikatos ir fizinio ugdymo srities Socialinio, emocinio, sveikatos ugdymo ir žmogaus saugos atnaujinamos Bendrosios programos projekto pradiniam ir pagrindiniam ugdymui vaizdo įrašas.
Kodėl vieni moksleiviai puikiai jaučiasi mokydamiesi namų aplinkoje, o kitiems namų sienos ir kompiuterio ekranas atima visą norą mokytis, apsunkina užduočių atlikimą ir net bendravimą?
Kaip kalbėtis su paaugliu, kad būtume išgirsti, ir kad tai, ką susitarsime, pagaliau įvyktų? Kodėl neveikia nurodymų davimas ir paliepimai? Kodėl labai svarbu įsitikinti, kad pakankamai išklausėte paauglį ir išgirdote jo nuomonę, o ne, jam tik pradėjus šnekėti, skubėjote kažką patarti ar pasakyti savo nuomonę? Paaiškina Paramos vaikams centro psichologė Vaida Gabė.
Rašytojas Donatas Petrošius svarsto ar jis labiau poetas, ar eseistas, o gal futbolininkas? Taip pat atskleidžia kodėl skaitytojams tenka taip ilgai laukti jo naujos knygos ir skaito keletą savo eilėraščių.
Šis Londone įkurtas konkursas kasmet pritraukia dalyvių iš Lietuvos ir kitų pasaulio šalių. Jis vyksta ir Vilniuje, ir žymiuosiuose pasaulio miestuose – Kembridže, Bostone, Sidnėjuje ir kituose. Mokiniai turi galimybę varžytis socialinių mokslų, meno ir dizaino, kultūros ir literatūros, gamtos mokslų ir technologijų, ekonomikos ir verslo srityse.
Prisimena Janina Stankevičienė, įtemptomis sausio dienomis budėjusi Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 1991 metų sausį atsidūrė pačiame įvykių centre.
Prisimena Loreta Tručiliauskaitė-Šlekienė, tragiškųjų įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto dalyvė. Loreta Tručiliauskaitė-Šlekienė yra 1991 m. sausio 13-osios įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto dalyvė, tą naktį sunkiai nukentėjusi nuo sovietų agresijos. Budėti prie televizijos bokšto tądien ji patraukė kartu su bendradarbe Loreta Asanavičiūte.
Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus pedagogas dalijasi prancūziškos švietimo sistemos patirtimi: kas daroma, kad vaikai yra pasiruošę pradėti mokytis pradinėje mokykloje jau nuo 6-erių metų amžiaus, kaip šešiamečiams pritaikoma aplinka, dienos režimas ir mokymo programos.
Kodėl vaikai vengia atlikti namų darbus ar bando nuo jų išsisukti? Kodėl pasiteisinimas „tingiu“ dažniausiai slepia kitas priežastis? Paramos vaikams centro psichologė Jūratė Baltuškienė padeda suprasti vaikų elgesio priežastis ir rasti sprendimus, kaip motyvuoti vaikus ruošti namų darbus.
Su kokiomis grėsmėmis vaikai ir paaugliai gali susidurti internete, kaip jie dėl to išgyvena ir jaučiasi? Ką suaugusieji galėtų padaryti, kad padėtų vaikams ir paaugliams apsisaugoti? Kaip paskatinti juos kreiptis pagalbos, susidūrus su netinkamu elgesiu internete?
Gyvename judančių vaizdų pripildytame pasaulyje. Filmai, televizijos laidos, vaizdo žaidimai, reklamos, muzikiniai klipai ir kitos audiovizualinės medijos, tai šiuolaikinė kultūra, formuojanti mūsų pasaulėvaizdį. Tačiau, ką apie ją žinome? Pažinkime mus supančius didelius ir mažus ekranus.
Pranešimo metu lektorės dalijasi Alytaus miesto Senamiesčio pradinės mokyklos, Dzūkijos mokyklos, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos, Alytaus profesinio rengimo centro bendradarbiavimo patirtimi, įgyvendinant Kūrybinio mąstymo ir inžinerinės kompetencijos ugdymo programą.
Prisimena Irena Andrukaitienė, lemtingomis dienomis dirbusi Aukščiausiojoje Taryboje-Atkuriamajame Seime. Kovo 11-osios Akto signatarė, politikė, pedagogė, visuomenės veikėja Irena Andrukaitienė pasakoja, kaip 1991 metų sausio 8–13 dienomis ekstremaliomis sąlygomis teko dirbti ir budėti Aukščiausiojoje Taryboje-Atkuriamajame Seime, kokie įvykiai rutuliojosi tomis lemtingomis dienomis parlamente.
Prisimena politikas Audrius Butkevičius, sunkiomis 1991 m. sausio dienomis vadovavęs valstybės gynybai. Audrius Butkevičius – Kovo 11-osios Akto signataras, nuo 1990 m. balandžio mėnesio – Krašto apsaugos departamento generalinis direktorius, nuo 1991 m. spalio 10 d. – Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras, 1990 ir 1991 metais – Lietuvos Respublikos Laikinosios gynybos vadovybės narys, atsakingas už valstybės gynybos organizavimą, 1990–1993 m. – Valstybinės derybų su Rusija...
Rašytoja Renata Šerelytė atskleidžia, kuo kūrybinis procesas jai siejasi su sriubos virimu, kodėl menininkui būtinas pasitikėjimas savimi, taip pat kokie egzistuoja tabu, apie kuriuos ji negalėtų rašyti, ir skaito ištrauką iš romano „Vardas tamsoje“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2013).
Architektų Jurgos Daubaraitės ir Jono Žukausko videopamoka projektui „Menininkai kaip mokslininkai“. Ar kada susimąstėte, kad tai, ką regime gamtoje, nėra tikra? Galbūt tai – tik žmogaus vaizduotės padarinys?
Šiandien mūsų aplinkoje yra daugybė informacijos apie įvairias vaikų negalias ir ji pasiekiama mokinių tėvams. Retkarčiais tai trukdo medicinos ir ugdymo darbuotojams tinkamai atlikti savo darbą, bet nutinka ir taip, kad tėvai supranta savo vaiko poreikius tiksliau negu profesionalai.
Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdis ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kviečia klausytis antrojo paskaitų–pokalbių ciklo „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“ pokalbio.
Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdis ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kviečia į paskaitų-pokalbių ciklo „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“ susitikimus.
Rodoma 1 - 20508 įrašų
Įrašų puslapyje: