Tinklalapio logotipas
Ugdymo turinio informacinės sistemos Ugdymo sodas Metodinės medžiagos saugykloje yra kaupiama metodinė medžiaga, skirta mokytojui. Kviečiame mokytojus naudotis metodine medžiaga organizuojant ugdymo procesą.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Poetė Ramutė Skučaitė literatūros pamoką skiria įvairaus amžiaus klausytojų širdis paliečiančioms pasakoms. Kaip ir kodėl verta jas skaityti šiandieniame pasaulyje? Susitikimo metu poetė pasidalino dviem savo sueiliuotomis pasakomis: šiuolaikine apie madą ir H. K. Anderseno „Bjauriuoju ančiuku“.
Mokslinė literatūra rodo, kad per pastarąjį dešimtmetį padaugėjo ankstyvų paauglių psichikos sveikatos problemų. Kaip skatinti psichinės gerovės kultūrą visoje mokyklos bendruomenėje, remiantis pozityviais santykiais, priklausymu, įtraukimu ir aktyviu dalyvavimu?
Keturis biografinius romanus apie Maironį, Salomėją Nėrį, Vytautą Mačernį ir Žemaitę pristačiusi prozininkė, poetė, muziejininkė Aldona Ruseckaitė ieško sąsajų tarp šių rašytojų gyvenimų ir jų kūrybos bei atsako į klausimą, ko sau leisti negali geras biografas.
Pamokoje išmoksite piešti erdvinę figūrą – rutulį.
Filosofinė Donaldo Kajoko literatūros pamoka apie meilę, tikėjimą, kūrybiškumą ir tikrą poeziją, skirta moksleiviams, mokytojams ir ne tik jiems. Lietuvos rašytojų sąjungos projektas „Literatūros pamokos“ Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Paauglių rašytoja Ilona Ežerinytė literatūros pamokoje ieško būdų, kaip išmokti permanyti perskaitytą knygą. Be to, pataria, kaip išsirinkti ir atrasti mėgstamas knygas.
Literatūros pamokoje poetas Rimvydas Stankevičius kalba apie tai, kaip nedideli, bet esminiai atradimai atveria vartus į poeziją mokykloje ir gyvenime, skaito mėgstamus Sigito Parulskio, Donaldo Kajoko, Aido Marčėno kūrinius, o susitikimo pabaigoje pasidalina savo nauju eilėraščiu-palinkėjimu.
Skaitymo skatinimo projektas „Vasara su knyga“ jau šeštus metus organizuojamas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešųjų bibliotekų ir Lietuvos aklųjų bibliotekos.
Pamokoje susipažinsite su garsaus pasakininko H.K.Anderseno biografija ir kūryba.
Skaitymo skatinimo projektas „Vasara su knyga“ jau šeštus metus organizuojamas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešųjų bibliotekų ir Lietuvos aklųjų bibliotekos. Projekto metu Lietuvos gyventojai yra kviečiami priimti skaitymo iššūkį – per vasarą perskaityti penkias knygas pagal parinktas penkias temas.
Priimti „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkį kviečiami visi – jaunimas, moksleiviai, šeimos su vaikais, dirbantieji ir senjorai, užsienyje gyvenantys lietuviai. Šįkart skaitymo skatinimo akcijoje sukurta nauja rubrika „Skaitymas man iššūkis“, kur dalyvauti iššūkyje aktyviai skatiname ir regos sutrikimų, disleksiją, autizmo spektro sutrikimų ar judėjimo negalią turinčius skaitytojus.
Mokytojo profesija neabejotinai suteikia žinių, kaip prakalbinti ir motyvuoti žmogų. Tai profesija, kuriai reikia empatijos, pastabumo, lyderystės. Savybių, praverčiančių ne tik mokykloje, bet apskritai kasdienybėje bei žmogaus karjeroje. Tad ar būna buvusių mokytojų ir ar mokytojas – profesija visam gyvenimui?
Iki rugpjūčio 11 dienos vyksta priėmimas į profesinio mokymo įstaigas! Pradėti siekti svajonių? profesijos gali jau nuo 11 klasės – taip vienu metu įgysi ir vidurinį išsilavinimą?, ir profesiją.
Tinklalaidė su populiariu istorijos mokytoju - apie tai, kaip praeitį susieti su aktualijomis.
„Swedbank“ jaunimo programa ir „Kūrybingumo mokykla“ padeda jaunam kūrėjui, kuris susiduria su daug iššūkių. Ar kūrėjams svarbu taupyti? Kokiu principu geriausia taupyti?
Istorijos mokytojas Arnas daug keliauja po pasaulį, Indrė ne tik moko lietuvių kalbos, bet ir yra Šaulių sąjungos narė, o fizikos mokytojas Ignas laisvalaikiu nardo ir tyrinėja povandeninį pasaulį. Jie pasirinko mokyti, nes nori savo patirtimi dalytis su kitais.
Iki rugpjūčio 11 dienos vyksta priėmimas į profesinio mokymo įstaigas! Pradėti siekti svajonių? profesijos gali jau nuo 11 klasės – taip vienu metu įgysi ir vidurinį išsilavinimą?, ir profesiją.
Įsivaizduokime netolimą ateitį. Kaip vyks pamokos po ketverių metų? Kokie pokyčiai laukia mokytojų bendruomenės? Ar toks trumpas laiko tarpas gali sąlygoti ryškius pokyčius? Ko tikėtis moksleiviams?
Įsivaizduokime netolimą ateitį. Kaip vyks pamokos po ketverių metų? Kokie pokyčiai laukia mokytojų bendruomenės? Ar toks trumpas laiko tarpas gali sąlygoti ryškius pokyčius? Ko tikėtis moksleiviams?
Nacionalinės švietimo agentūros Švietimo pagalbos departamento Mokyklų veiklos plėtros skyriaus organizuojamo viešųjų konsultacijų ciklo „Įsivertinimas, vadybiškumas, geros mokyklos kūrimas“ vaizdo konferencijos-diskusijos „Pavaduotojų lyderystė: 2020–2021 mokslo metų iššūkiai, brandinę asmeninį profesionalumą“, skirtos bendrojo ugdymo mokyklų direktorių pavaduotojams ugdymui vaizdo įrašas.
Rodoma 1 - 20948 įrašų
Įrašų puslapyje: