Tinklalapio logotipas
Parodoje „Mokykla 2019“ lankytojų lauks Didaktikos klasė (3.1 salė), kur šalies mokytojus pasitiks daugybė įdomių, jų kasdienį gyvenimą praturtinsiančių renginių. Čia ne tik teoriškai skleisis aktualiausios šių dienų temos, bet tam tikrus dalykus bus galima išmėginti praktiškai!
Visus mažuosius šalies piliečius, 5-10 metų amžiaus vaikus, kviečiame piešti, o vėliau savo piešiniais, kartu su tėveliais, grožėtis respublikinėje švietimo inovacijų parodoje „Mokykla 2019“.
Jūsų patogumui pridedame parodos renginių programą atsispausdinti. Atsispausdinkite, pasižymėkite kur ketinate dalyvauti ir susitikime parodoje!
Didžiulis veiklų organizatorių kūrybinių idėjų srautas šįmet vos sutilpo į devynias Atradimų laboratorijas! Jose veiklas organizuos šauniausi šalies mokytojai, vaikų darželių auklėtojai ir net Vilniaus universiteto mokslininkai.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Išleista „European Schoolnet“ ir remiama „Europeana“ fondo „Europeana Education“ iniciatyva siekia integruoti kultūros paveldą į pamokas klasėse pagal bendrą viziją apie kultūros paveldo vaidmenį švietime.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos šimtmečio renginyje „Žmonių biblioteka“. Sveikindamas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bendruomenę, Prezidentas išreiškė padėką visoms bibliotekoms už indėlį telkiant visuomenę, mažinant kultūrinę atskirtį ir brėžiant projekcijas tarp praeities ir dabarties.
Laimėjusias komandas kviečiame lapkričio 27 d. dalyvauti respublikinėse varžytuvėse Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1B, Vilnius).
Ieškomi 7 dalyviai į tarptautinius jaunimo mainus „Languages We Speak“, kurie vyks 2019 m. gruodžio 1–11 d. Elniakampyje, Vilniaus rajone. Mainų tema – kalbų ir kultūrų skirtumai. Projekto metu bus siekiama atrasti veiksmingų priemonių ir metodų socialinės atskirties mažinimui, kovoti su egzistuojančiais stereotipais ir sumažinti neigiamą požiūrį į kitus.
Šiandieninis technologijų ir inovacijų pasaulis sparčiai juda į priekį už nugaros palikdamas visus, kurie su progresu nespėja. Tobulėjančios technologijos, vis didesnės dalies darbų automatizavimas, robotizacija, dirbtinio intelekto užuomazgos lemia vis ryškesnius socialinius pokyčius ir transformacijas darbo rinkoje, kuriai tampa reikalingos kitos kompetencijos. Šių pokyčių kontekste ypač svarbus vaidmuo tenka švietimo sistemai, kuriai, ekspertų teigimu, reikia naujo, šių dienų realijas...
MO muziejuje Vilniuje ministras Algirdas Monkevičius apdovanojo ir pasveikino projekto „Ačiū už pamokas“ lyderius – daugiausiai mokinių padėkų surinkusius mokytojus, jiems savo padėkas išreiškė tūkstančiai mokinių.
Už pamokas mokykloje, kurios tampa pamokomis gyvenimui, šiandien MO muziejuje vykusiame iškilmingame padėkos renginyje pasveikinti projekto „Ačiū už pamokas“ nugalėtojai. Dešimčiai daugiausiai palaikymo sulaukusių mokytojų įteiktos vertingos dovanos, o renginio svečiai kvietė prisiminti savo mylimiausius mokytojus ir ištarti jiems nuoširdų „ačiū“.
Audra Balundė Mykolo Romerio universiteto ir Nyderlandų Groningeno universiteto psichologijos mokslų kandidatė bei Aplinkos psichologijos tyrimų centro mokslininkė (MRU), sako, kad vis daugiau paaugliško amžiaus jaunuolių visame pasaulyje įsitraukia į aplinkos saugojimą ir tausojimą, tačiau norint paskatinti Lietuvos paauglius labiau tausoti aplinką reikalingi nuoseklūs pokyčiai ugdymo sistemoje.
Suomijos švietimo sistema yra neretai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė, visgi švietimo ekspertė Elise Tarvainen sako, kad sunkiausia yra sukurti individualius mokymosi kelius ir atskirti mokymą ir mokymąsi.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos interneto svetainėje paskelbta aktuali informacija apie lėšų paskirstymą šiais metais. Skelbiamas mokinių, kurie 2019–2020 mokslo metais ugdomi pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas, skaičius, apskaičiuotos lėšos mokykloms – pinigai, skiriami ugdymo planui įgyvendinti ir kitoms ugdymo reikmėms. Taip pat lėšos, skiriamos savivaldybėms – ugdymui organizuoti, švietimo pagalbai ir kitoms ugdymo reikmėms. Ši informacija pateikiama...
2019 m. lapkričio 21 d. Belgijos Briuselyje vyks Saugesnio interneto forumas (SIF). Šių metų forumo tema – „Nuo smurto internete iki skaitmeninės pagarbos“. Bus minimas ir 20-ies metų Europos Komisijos saugesnio / geresnio interneto rėmimas.
Norėtum dalyvauti tarptautiniuose jaunimo mainuose arba jau esi juose dalyvavęs, ar net organizavęs? Nori įgyti daugiau patirties mainų tema? Dalyvauk tarptautiniame „BarCamp“ projekte „Inclusive International Youth Exchange“, kuris vyks 2019 m. lapkričio 22–24 d. Berlyne ir prisidėk prie tokių projektų tobulinimo.
Šį kartą mūsų komanda apsilankė nedidukėje Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje. Ši mokykla – įkvepiantis šiuolaikiškos, aktyvios ir stiprios bendruomenės pavyzdys, todėl su ja ir kviečiame susipažinti video siužete.
Išskirtinai nei kitos, nuo vaikystės internetą pažįstanti Z karta naršymui internete skiria daugiausiai laiko. „Instagram story“, „live“ filmavimas ir virtualūs draugai šiuolaikiniam jaunimui yra neatsiejama gyvenimo dalis. Kaip socialinė medija pakeitė jaunimo bendravimo įpročius ir pasaulio suvokimą?
Esi jaunimo darbuotojas, fasilitatorius, treneris ar pedagogas, aktyviai dirbantis vietos, regioniniu, nacionaliniu ar tarptautiniu lygiu? „VšĮ Creativitas“ ieško 3 dalyvių į tarptautinius mokymų kursus „Homo Ludens in Youth Work“, kurie susidės iš 2 projektų ir vyks 2020 m. sausio 12-18 d. Holloko, Vengrijoje bei 2020 m. balandžio 5–11 d. Rostove, Rusijoje.
Lapkričio 12 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute vyko kraštotyrinio-kūrybinio konkurso „Tautos dvasios beieškant“ baigiamasis renginys. Konkurse dalyvavo 200 mokinių ir 45 mokytojai. Buvo pateikta 30 darbų.
Dažniausi vaikų sunkumai, kuriuos jie išsako besikreipdami į „Vaikų liniją“ – santykiai su bendraamžiais, patyčios, santykiai su tėvais, sunkūs jausmai, seksualumas, fizinė prievarta, su buitimi susijusios problemos, sveikata, mokykla, laisvalaikis ir savižudybės, tačiau Seimo nariai svarsto, kad viena iš didžiųjų blogybių, kuri tampa pagrindu kitoms – pernelyg ilgas laikas, praleidžiamas su išmaniaisiais telefonais.
Švietimo ir mokslo komiteto nariai atmetė Vyriausybės pateiktą biudžeto projektą dėl per mažo finansavimo švietimui. Eugenijaus Jovaišos vadovaujamas komitetas nepritarė biudžetui, siūlydamas papildomai skirti 180 milijonų eurų švietimo finansavimui.
„SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ atkreipia dėmesį, kad netinkamą elgesį patyrę vaikai 4 kartus dažniau serga psichinėmis ligomis. Ką daryti, kad to išvengtume?
Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos Senųjų amatų dirbtuvės įgyvendina kvalifikacijos kėlimo projektą „Senosios ir tradicinės amatininkystės populiarinimas ir integravimas į švietimo sektorių“, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos, ir lapkričio 21 d. organizuoja seminarą, skirtą bendrojo lavinimo mokyklų pedagogams, edukuojantiems istorijos, technologijų, etnokultūros, kraštotyros ir pan. krypčių srityje, šių įstaigų vadovams, tradiciniams amatininkams, meistrams.
Rodoma 1 - 205795 įrašų
Įrašų puslapyje: