Tinklalapio logotipas
Padėkite Vilniui 700 metų jubiliejų pasitikti nepaprastai – veskite miestą į ateitį ir sukurkite šiuolaikišką, jaunatviškumu spinduliuojantį Vilnių. Koks bus Vilnius ateityje? Jūsų vizijos – tinkamiausia dovana Lietuvos sostinei gimtadienio proga. Pasirinkite norimą temą ir pasinaudodami informacinėmis technologijomis sukurkite miestą-svajonę. Koks jis bus?
Ši pamoka skirta 1-12 klasių mokiniams, jų mokytojams ir tėvams, taip pat visiems besidomintiems ekonomika ir finansiniu raštingumu, darnaus vystymosi klausimais. Visi pranešimai bus suskirstyti į 3 pogrupius ir vienu metu vyks skirtingoms klasėms: 1-4, 5-8 ir 9-12.
Besibaigiant 2020 metams parengti ir išleisti du leidiniai apie informacinių technologijų naudojimą ikimokykliniame, priešmokykliniame ir pradiniame ugdyme. Leidinyje „Išmaniosios technologijos ir informatinis mąstymas. Rekomendacijos: ką būtina žinoti pradinukų tėvams (globėjams) ir mokytojams“ pateikiama patarimų, kaip padėti vaikams saugiai naudotis informacinėmis technologijomis,...
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Atnaujindami Bendrąsias programas (2020) pristatome vaizdo įrašus, kuriuose autoriai supažindina su esminiais atnaujinamų Bendrųjų programų elementais ir naujovėmis.
Antrasis karantinas dar kartą privertė prisiminti pavasarį ir visa švietimo sistema galėjo įvertinti, kokios pamokos išmoktos, o kur dar reikėtų tobulėti. Vilniaus universiteto mokslininkų atliktas tyrimas rodo, kad labiausiai dėl nuotolinio mokymo kenčia ne tik mokymo kokybė, bet ir moksleivių motyvacija.
Dauguma iš mūsų savo gyvenime yra sutikę bent vieną mokytoją, kuris paliko įspūdį visam gyvenimui. Ir dažniausiai būtent tą žmogų prisimename ne todėl, kad mus išmokė kažkokios teoremos ar rašyti be klaidų, jis davė kur kas daugiau – įkvėpė mus. Koks mokytojas laikomas geru šiais laikais ir, kokių savybių mokytojams reikės ateityje? Šia tema „1toks unikalus“ laidoje su edukacinių bendrovių „Kalba“ ir „EgoPerfectus“ kūrėju Ryčiu Jurkėnu diskutuoja Vilniaus Užupio gimnazijos lietuvių kalbos...
Lietuvos moksleiviai itin palankiai vertina šalies kultūros objektus – 7 iš 10 gimnazistų sako, kad jie patogūs ir atviri, o 6 iš 10 muziejus, bibliotekas, dvarus ir kitas lankytinas vietas vertina kaip šiuolaikiškas. Kas antras šalies jaunosios kartos atstovas teigia kultūros objektuose besilankantis todėl, kad domisi menu ir istorija.
Atnaujinamų Bendrųjų programų (2020) Sveikatos ir fizinio ugdymo srities Socialinio, emocinio, sveikatos ugdymo ir žmogaus saugos atnaujinamos Bendrosios programos projekto pradiniam ir pagrindiniam ugdymui vaizdo įrašas.
Kodėl vieni moksleiviai puikiai jaučiasi mokydamiesi namų aplinkoje, o kitiems namų sienos ir kompiuterio ekranas atima visą norą mokytis, apsunkina užduočių atlikimą ir net bendravimą?
Vyriausybė siūlys sudaryti sąlygas vaikams, patiriantiems sunkumų nuotolinio mokymo metu, mokytis nuotoliniu būdu pačiose mokyklose, jeigu taip rekomenduoja mokyklų Vaiko gerovės komisijos. Tokią rekomendaciją pateikė Patariamoji ekspertų taryba prie Vyriausybės, rašoma pranešime spaudai.
Vyriausybė, remdamasi ekspertų rekomendacijomis, svarstys karantino metu sudaryti galimybes vaikams nuotoliniu būdu mokytis mokyklose, jeigu taip rekomenduoja mokyklų Vaiko gerovės komisijos.
Lietuvos nacionalinė filharmonija siūlo atsiversti virtualią muzikos enciklopediją. Filharmonija pristato edukacinių vaizdo reportažų ciklą visų amžiaus grupių auditorijai – „Muzikos enciklopedija trumpai“.
Kaip kalbėtis su paaugliu, kad būtume išgirsti, ir kad tai, ką susitarsime, pagaliau įvyktų? Kodėl neveikia nurodymų davimas ir paliepimai? Kodėl labai svarbu įsitikinti, kad pakankamai išklausėte paauglį ir išgirdote jo nuomonę, o ne, jam tik pradėjus šnekėti, skubėjote kažką patarti ar pasakyti savo nuomonę? Paaiškina Paramos vaikams centro psichologė Vaida Gabė.
Dėl sugriežtinto karantino moksleiviai po atostogų į pamokas vėl grįžta virtualiai. Kokie esminiai nuotolinio ugdymo pokyčiai įvyko nuo pavasario ir kokią įtaką mokymasis namuose turės tolimesniems mokinių rezultatams?
Kviečiame ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikus, darželių – mokyklų, pradinių, pagrindinių mokyklų, progimnazijų, gimnazijų, neformalaus švietimo įstaigų mokinius, jų šeimų narius, pedagogus dalyvauti virtualiame respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Rašytojas Donatas Petrošius svarsto ar jis labiau poetas, ar eseistas, o gal futbolininkas? Taip pat atskleidžia kodėl skaitytojams tenka taip ilgai laukti jo naujos knygos ir skaito keletą savo eilėraščių.
Šis Londone įkurtas konkursas kasmet pritraukia dalyvių iš Lietuvos ir kitų pasaulio šalių. Jis vyksta ir Vilniuje, ir žymiuosiuose pasaulio miestuose – Kembridže, Bostone, Sidnėjuje ir kituose. Mokiniai turi galimybę varžytis socialinių mokslų, meno ir dizaino, kultūros ir literatūros, gamtos mokslų ir technologijų, ekonomikos ir verslo srityse.
Naujuosius metus VU biblioteka pradeda su reikšmingomis permainomis – visuomenei pristatydama įspūdingą dovaną: tūkstančiams bibliotekos suskaitmenintų dokumentų suteikiamas viešo naudojimo statusas. Šis sprendimas reiškia, kad bibliotekoje saugomi kultūros objektai, nuo šiol žymimi Public domain ženklu, tampa viešo naudojimo, laisvai prieinami visuomenei, o jų panaudos neriboja autorių teisės.
Kviečiame apsilankyti akcijos „Sausio 13-osios atmintis gyvai“ Facebook paskyroje ir pasižiūrėti, kaip gražiai, prasmingai, jautriai ir išradingai Laisvės gynėjų dieną minėjo ir šventė mūsų šalies mokiniai – laisvoje Lietuvoje gimę ir augantys vaikai.
Su vaikais ir šeimomis dirbantys specialistai pastebi, kad užsitęsęs karantinas, nuotolinis mokymasis blogina vaikų sveikatą. Užsidarius baseinams, sporto klubams, šokių būreliams, vaikai daugiau laiko leidžia namuose, jų gyvenimo būdas tapo sėslus, laisvalaikis dažniausiai praleidžiamas prie kompiuterių ar televizoriaus ekrano, užkandžiaujant ar besilepinant saldumynais. Dėl netinkamai parinkto ir per gausaus maisto vaikai ir paaugliai priauga nereikalingo svorio, kuris ilgainiui gali...
Savo nuomone apie mokinių mobilumą dalijasi Europos mokinių sąjungų organizacinio biuro (OBESSU) valdybos narys Adrianas Barbaroșas. Kalbame apie tai, kokias naujas formas mobilumas galėtų įgyti ir kaip jį būtų galima dar geriau pritaikyti mokinių poreikiams.
Šiandien „Kauno dienos“ studijoje svečiuojasi dr. Dainius Žvirdauskas, KTU Inžinerijos licėjaus direktorius, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas, rašo portalas diena.lt
Namuose besimokantys vaikai ir jų tėvai susiduria su gausybe bėdų, kurių spręsti patys nepajėgūs. Tylėti apie jas negalima, nes tai kenkia ne kam kitam, o vaikams, rašo portalas diena.lt
Rodoma 1 - 204544 įrašų
Įrašų puslapyje: