Tinklalapio logotipas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su universitetais rengia iniciatyvą „Mokslininkai – mokykloms“. Nuo gegužės iki birželio vidurio mokslininkai kviečia mokinius į svečius arba patys planuoja apsilankyti mokyklose ir pristatyti STEAM mokslų įdomybes.
Sausio pradžioje pradėtas įgyvendinti didžiausias pastarojo meto moksleivių technologinio ugdymo projektas „SOLIDWORKS EDU“ jau atnešė pokyčių bendrojo lavinimo mokyklose ir profesinio mokymo centruose, o vykstantys pasirengimai nuo kitų mokslo metų pradžios žada kiekybinį ir kokybinį šuolį.
Siekiant efektyviau diegti skaitmenines technologijas mokyklose, projektu „Mokyklų darbuotojų, koordinuojančių informacinių ir komunikacinių technologijų veiklą, kompetencijos tobulinimas“ planuojama padėti mokyklos darbuotojams, koordinuojantiems skaitmeninių technologijų diegimą, tobulinti savo kompetencijas.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Kino centras „Garsas“ jau 25 metus teikia edukacines paslaugas ir rengia įvairius užsiėmimus vaikams ir jaunimui, o pastaraisiais metais jų įvairovė dar padidėjo. Labai džiugu, kad mokytojų ir mokinių pamiltos programos tobulėja, o susidomėjimas edukacija nuolatos auga. Sulaukiame dalyvių ne tik iš Panevėžio miesto bei rajono, bet ir Naujosios Akmenės, Mažeikių, Kupiškio, Rokiškio kraštų. Tad kviečiame susipažinti su edukacinėmis kino centro „Garsas“ programomis, kurios pritaikytos pagal...
Likus kiek daugiau nei savaitei iki registracijos į Vilniaus mokyklas pabaigos, Vilnius skaičiuoja, kiek moksleivių sulauks kitais mokslo metais: iki šiol jau užregistruota 12 tūkst. moksleivių, daugiau kaip 6 tūkst. jų ateis į pirmąsias klases.
53 proc. šalies gyventojų, turinčių mokyklinio amžiaus vaikų, skirtų daugiau pinigų atžalų laisvalaikiui, jei turėtų tokią galimybę. Tokią statistiką rodo „Swedbank“ Finansų instituto užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.
Ei, ar esi girdėjęs apie programą „Renkuosi mokyti!“? Dalyvauk fokus grupės diskusijoje apie programą „Renkuosi mokyti!“. Programos vykdytojams svarbu išgirsti, kas tave domina, kokie tavo tikslai, vertybės, kas skatina prisidėti prie socialinių iniciatyvų, ką manai apie Lietuvos švietimo problemas – visa tai jiems padės geriau suprasti, kaip patraukliai pristatyti programą tokiems žmonėms kaip tu.
Priklausomybė nuo interneto, išmaniųjų telefonų ir kompiuterių egzistuoja. Informacinių technologijų specialistai siūlo vaikų interneto ar tokių prietaisų prieigas ribojančias programėles, psichologai kalba apie tokių priklausomybių grėsmę. Tuo tarpu Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projektų vadovė Imanta Baltrūnaitė atkreipia dėmesį į atsakingą elektronikos prietaisų vartojimą, o priklausomybių srityje dirbanti psichologė Daiva Klovienė perspėja: vaikų priklausomybė gali būti visos...
Savaitės antroje pusėje Lietuvos mokyklose abiturientams skamba paskutinis skambutis. Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklas baigia 23,7 tūkst. abiturientų. Paskutinio skambučio šventės proga abiturientus pasveikino švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.
Jei anksčiau geros anglų kalbos žinios suteikdavo pranašumą darbe ar studijose, šiandien tai tapo būtinybe. Praūžus anglų egzaminui ir belaukiant jo rezultatų, ugdymo specialistai pabrėžia, kad mokėjimas anglų kalba paklausti kelio ar užsisakyti kavos dar nedemonstruoja gerų abituriento įgūdžių – aukštą lygį įrodo gebėjimas rasti, pasirinkti ir tinkamai interpretuoti informaciją.
Lūžis rinkoje ir didelis įsibėgėjimas lemia ryškėjantį talentų trūkumą. Taip apie Lietuvoje pakilimą išgyvenančią skaitmeninės animacijos sritį kalba jos profesionalai. Mūsų šalyje dirbančių šios industrijos atstovų nuomone, didžiausias specialistų trūkumas yra tarp technologijas gerai įvaldžiusių darbuotojų, rašoma VGTU pranešime spaudai.
Birželio 1 d. 18.00 val. Vilniaus rotušėje į kūrybiškumo šventę pakvies jaunieji Lietuvos talentai – vyks Lietuvos moksleivių kūrybos vakaras „ESAM“. Ketvirtus metus iš eilės grįžtančiame renginyje iš visos Lietuvos suvažiavę moksleiviai atskleis savo įvairiausius gebėjimus.
Nors turime daug gamtos, Lietuva šiuo metu yra vienintelė Baltijos jūros regiono šalis, kurios universitetuose jau penkerius metus nėra rengiami profesionalūs kraštovaizdžio architektai. Situaciją imasi keisti Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), nuo 2020 m. rugsėjo Architektūros fakultete pristatantis naują Kraštovaizdžio architektūros bakalauro studijų programą. Tiek universiteto atlikta darbdavių apklausa, tiek didėjantis užklausų ir užsakymų skaičius iš viešojo ir privataus...
Su pirmąja vasaros diena prasideda kasmet vis daugiau skaitytojų įtraukiantis „Skaitymo iššūkis“. Akciją jau ketvirtą kartą organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos kviečia literatūros mylėtojus vėl stoti į kovą su savimi, atsiversti knygas ir įveikti 5 skaitymo užduotis.
Paminėjus Ameriką daugumai žmonių kyla mintys apie atvirus kanjonų kelius, neišblėstančias kosmopolitiško Niujorko šviesas ir išsipildančias svajones. Nors ši stebuklinga šalis skamba viliojančiai, sudėtingos migracijos sąlygos ir reikalingos lėšos dažnai verčia pergalvoti galimybes Amerikoje.
Nors praėjo penkeri metai, kai baigtos magistrantūros studijos ir įgyvendintas projektas „Lyderių laikas 2“, lyderystės idėjos Šakių rajone neišblėsta.
Per metus ugdymo mokyklų skaičius sumažėjo nuo 1 125 iki 1 089, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Sumažėjo ir mokyklose besimokančiųjų skaičius – nuo 326 tūkst. iki 322 tūkst., arba 4 tūkst. (1,1 proc.)
Menininkai su mokslininkais ir inžinieriais bando spręsti globalius pasaulio iššūkius ir kartu kurti ateitį. Savo veiklose jie derina įvairių mokslų žinias: nuo filosofijos, meno iki dirbtinio intelekto. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) vizituojantys profesoriai, Masačusetso technologijos instituto (JAV) tyrėjai, menininkai Gediminas ir Nomeda Urbonai dalijasi tarptautinėmis geriausių pasaulio universitetų praktikomis.
Penktadienį Kaune susirinks net pusantro šimto mokslininkų iš viso pasaulio – čia juos sukvies tarptautinė konferencija, skirta darniajai daugiakalbystei. Ekspertai iš 28 šalių Vytauto Didžiojo universitete (VDU) per dvi dienas aptars kalbų išsaugojimo svarbą, lingvistines žmogaus teises, kalbų politiką aukštajame moksle ir kitas temas.
Panevėžys jau kurį laiką gali didžiuotis tapęs didžiausio Lietuvoje robotikos varžybų centro „RoboLabas“ namais. Nėra abejonių, kad netrukus centras garsins Panevėžį ir užsienyje. Prie jo vairo stojanti viena inovatyviausių šalies pedagogių Vaida Šiaučiūnė teigia, kad naujovių visiškai nebijo, o begalybė – jai ne riba.
Jei kada svajojai pagyventi viduramžių pilyje – tai tavo proga! Net 7 lietuviai, kartu su bendraminčiais iš Austrijos, Danijos, Ispanijos, Kroatijos ir Bulgarijos visą savaitę, atsiriboję nuo interneto, socialinių tinklų ir intensyvaus technologijų naudojimo, gyvendami pilyje mokysis būti čia ir dabar, koncentruotis į save, supančią aplinką ir žmones.
Kviečiame dalyvauti projekto „Neformaliojo vaikų švietimo, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo vertinimo, įsivertinimo tobulinimas ir plėtotė“ (Nr. 09.2.1-ESFA-V-706-03-0001) apskritojo stalo diskusijoje, skirtoje stažuočių Airijoje ir Vokietijoje (Berlyne) metu įgytų patirčių pristatymui „Stažuočių Airijoje ir Vokietijoje patirtys. Įgytų patirčių taikymo galimybės rengiant ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programas vykdančių mokyklų veiklos vertinimo ir įsivertinimo...
Gegužės 17 dieną Kauno Jono Pauliaus II gimnazija tradiciškai minėjo popiežiaus gimtadienį. Šiemet šventė, kurios šūkis „Sportuok su Popiežiumi“, vyko atnaujintame gimnazijos sporto aikštyne.
Rodoma 1 - 204592 įrašų
Įrašų puslapyje: