Tinklalapio logotipas
Lapkričio 20–21 d. kviečiame dalyvauti pirmojoje tokioje virtualioje parodoje, kurioje galėsite įsitraukti į nepaprastus praktinius užsiėmimus kartu su „Atradimų laboratorijomis“, dalyvauti įvairiuose, netradicinių temų renginiuose, išgirsti Lietuvos bei užsienio ekspertų mintis, patirtis ir dar daugiau!
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad, remiantis spalio 21 d. Vyriausybės nutarimu, nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. dviem savaitėms bendrojo ugdymo mokyklose 5–12 klasių mokiniams ir pirminio profesinio mokymo įstaigose skelbiama kontaktinio ugdymo pauzė: kaip įprasta, mokiniai vieną savaitę atostogaus, o kitą savaitę mokysis nuotoliniu būdu.
Tarp 27 šalių, kurios tyrė savo penkiolikmečių mokinių globaliąsias kompetencijas, Lietuva yra statistiškai reikšmingai aukščiau bendro šalių vidurkio ir kartu su Izraeliu, Graikija ir Slovakija yra 10–13 pozicijoje.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Socialinių mokslų kolegija kviečia Lietuvos jaunimą į ekologinio sąmoningumo konkursą „EKO’LOGIKA“. Sukurkite eko-instaliaciją iš antrinių žaliavų ar prikelkite daiktus antram gyvenimui.
Kaip atpažinti ir vertinti kritinio mąstymo ir problemų sprendimo gebėjimus? Kokios užduotys lavina mąstymą? Kaip tai daryti skirtingų dalykų pamokose? Apie tai bus kalbama seminaruose, vyksiančiuose nuotoliniu būdu spalio 27–29 dienomis.
Vaizdo transliacijų-pamokų ciklas, skirtas UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metams. Antroji pamoka „Struvės geodezinis lankas“. Pamoką vedą matavimų inžinerijos technologijų mokslų daktaras Saulius Urbanas, Struvės geodezinio lanko ekspertas.
Artėjant moksleivių rudens atostogoms epidemiologai siunčia įspėjimą tėvams. Pabrėžiama, kad būtinai reikėtų pasirūpinti, kad jie vengtų susibūrimų, juo labiau vaikų nereikėtų palikti vyresniems seneliams.
Per dviejų savaičių kontaktinio bendravimo pertrauką koronavirusas ugdymo įstaigose turėtų sunykti arba bent jau susitraukti jo mastas. Taip tikisi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė. Tačiau ji priminė, kad šios pertraukos metu turi būti laikomasi kelių griežtų taisyklių, antraip toks Vyriausybės užmojis bus bergždžias.
Iki koronaviruso dauguma tėvų buvo įpratę savo vaikams nustatyti taisykles, kaip ir kiek laiko jie turėtų naudotis išmaniaisiais įrenginiais, bet dėl nuotolinio mokymo tai kontroliuoti tapo daug sunkiau. Vis dažniau prabylant apie grįžimą prie pamokų internetinėje erdvėje, auga tikimybė, kad išmaniaisiais įrenginiais vaikai vėl naudosis aktyviau. „Samsung“ inicijuotos programos „Skaitmeninis moksleivio IQ“ vadovė Eglė Tamelytė dalinasi 5 patarimais, kaip tinkamai elgtis mokantis nuotoliniu būdu.
Dalyvaukite fotografijų konkurse, kurio tikslas – per fotoaparato objektyvą įtaigiai perteikti ne tik Lietuvai, bet ir visai planetai aktualias aplinkosaugos problemas. Nuotraukas siųskite iki spalio 28 d.
Vaizdo įraše aptariami panikos priepuoliai, kas juos sukelia, kaip juos atpažinti, kokie galimi gydymo būdai. Pristato Cindy J. Aaronson.
Vyriausybei apsisprendus, kad po moksleivių rudens atostogų kitą savaitę ugdymo procesas vyks nuotoliniu būdu, tėvų ir mokyklų atstovai į šią rekomendaciją žiūri gana palankiai, tačiau mato ir spragų.
Kitą savaitę mokiniai atostogaus – nuo spalio 26-osios prasidės rudens atostogos. Savaitę po atostogų iki lapkričio 8-osios pradinukai grįš į klases, o penktokai ir vyresni mokiniai mokysis nuotoliniu būdu. Anot švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, reikia dviejų savaičių pauzės, kad ugdymo įstaigose nebeplistų virusas, o pradinukams leista grįžti dėl kelių priežasčių – jiems virusas mažiau grėsmingas, o ir „Sodrai“ būtų nepakeliama našta mokėti tėvams nedarbingumo išmokas.
COVID-19 plitimas Lietuvos mokyklose kelia nerimą, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Todėl, pasak jo, ir nuspręsta vyresniųjų klasių moksleiviams savaitei po rudens atostogų pereiti prie nuotolinio mokymo.
Apibendrinti sveikatos ugdymo veiklų konkurso-akcijos „Sveikatos fiesta 2020“ rezultatai.„Sveikatos fiesta 2020“ įtraukė beveik 5000 dalyvių: bendrojo ugdymo mokyklų 1–12 klasių, klubų, būrelių, ikimokyklinių ugdymo įstaigų auklėtinių, pedagogų, mokytojų, visuomenės sveikatos specialistų, sveikatos ugdymo koordinatorių.
Vyriausybė trečiadienį svarstė rudens atostogų klausimą. Pagal galiojančią tvarką, jų numatyta trukmė – savaitė nuo spalio 26 dienos. Buvo svarstoma, kad galbūt derėtų jas savaite pailginti. Vyriausybė nutarė, kad savaitę vaikai atostogaus, o po to savaitę mokysis nuotoliniu būdu.
Esu Luko mama, lapkričio mėnesį jam bus 5-eri. Savo ypatingumą – ir galias, ir negalias – jis atsinešė gimdamas. Gimė 25 savaičių, sverdamas 860 gramų, 12 savaičių praleido Santaros klinikų intensyviosios pagalbos skyriuje“, – susirinkusiems į VšĮ „Penki pojūčiai“ organizuotą konferenciją pasakojo elektroninės parduotuvės anksti.lt įkūrėja Giedrė Šopaitė-Šilinskienė.
Kviečiame jus pakeliauti po … praeitį! Transliacijoje sužinosime LRT mediatekos galimybes, kur ir kaip galima peržiūrėti vakar ar dar anksčiau TV rodytas mėgstamas laidas ar filmus!
Plintantis koronavirusas vėl sujauks mokyklų darbą. Po kitos savaitės atostogų mokyklos nebeatsidarys – vaikai vėl turės mokytis iš namų nuotoliniu būdu. Ir ne tik mokytis, nes būreliai taip pat turės dirbti per atstumą arba iš viso stabdyti veiklą. Tiesa, pradinukams bus išimčių.
Siekiant atliepti švietimo iššūkius, populiarinti mokslą ir įgalinti mokytojus, Kaune spalio 21 dieną vyko „Intelekto forumas“ – renginys, kuriame mąstymo ir mokymosi iššūkius aptarė edukologai, psichologai, neuromokslininkai, filosofai, technologinių ir kitų mokslų atstovai.
Kviečiame registruotis į 60 val. (2 ECTS) kvalifikacijos tobulinimo programą „Mokymosi proceso organizavimas ir valdymas virtualiojoje mokymosi aplinkoje Moodle“. Tai atnaujinta programa, kuria siekiama patobulinti pedagogų skaitmenines kompetencijas pagal DigCompEdu modelį ir ugdyti jų kompetencijas, kurios atitiktų pasirengimą ugdymo procese organizuoti mokymą nuotoliniu būdu pagal LR ŠMSM reglamentuotus mokymo nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu kriterijus (LR Įsak. V-1006).
Nuo spalio 22 iki 24 dienos įvyks kasmetinė specializuota paroda apie studijas užsienyje – „Tarptautinių studijų dienos“. Įvertinus šiuo metu sudėtingą situaciją pandemijos laikotarpiu, parodos organizatoriai (Baltic Council for International Education) parodą organizuoja nuotoliniu būdu.
Vyriausybė pritarė, kad nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. dviem savaitėms bendrojo ugdymo mokyklose 5–12 klasių mokiniams ir profesinio mokymo įstaigose skelbiama kontaktinio ugdymo pauzė: kaip įprasta, mokiniai vieną savaitę atostogaus, o kitą savaitę mokysis nuotoliniu būdu.
Rodoma 1 - 203855 įrašų
Įrašų puslapyje: