Pradžia

event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Ugdymo įstaigų logopedams, specialiesiems pedagogams, auklėtojams ir vaikų tėveliams į pagalbą skuba „Logožaidimai“. Tai interaktyvi septynių žaidybinių užduočių programa, skirta ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams, turintiems įvairių sutrikimų (kalbos, klausos, autizmo spektro, vaikų cerebrinį paralyžių ir kt.) Svarbiausias „Logožaidimų“ tikslas - paskatinti vaikus kalbėti. Taip pat jie lavina artikuliacinio aparato judesius, skatina tarti garsus, žodžius; gerina klausymo...
Nuo šio rudens 26-iose sostinės mokyklose pradinukai pradėjo mokytis informatikos ir technologinės kūrybos. 141 pedagogas bent kartą per savaitę įsipareigojo vesti pamokas, kuriose vaikai savo susidomėjimą technologijomis gali paversti praktiniais įgūdžiais. Jie mokosi įvaldyti įvairias skaitmeninės kūrybos priemones, kūrybinį programavimą ar virtualios realybės kūrimą, išbandyti ir dirbtinio intelekto kūrimo pagrindus.
„Saugesnio interneto“ projekto komanda ir partneriai tėvams negaili patarimų, kaip užtikrinti vaikų saugumą internete. Kviečiame susipažinti su metodine medžiaga iš Europos saugesnio interneto išteklių portalo „BIK-NET“. Lektorė: Virginija Navickienė, Nacionalinės švietimo agentūros Kvalifikacijos tobulinimo skyriaus metodininkė.
Rugpjūčio 25 d. LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija pakvietė bendrojo ugdymo mokyklų vadovus ir pavaduotojus dalyvauti vaizdo konferencijoje „Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų įgyvendinimo 2021–2022 mokslo metais aktualijos“. Konferencijoje pristatytos pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų įgyvendinimo aktualijos 2021–2022 mokslo metais.
Ugdymo turinio informacinės sistemos Ugdymo sodas Metodinės medžiagos saugykloje yra kaupiama metodinė medžiaga, skirta mokytojui. Kviečiame mokytojus naudotis metodine medžiaga organizuojant ugdymo procesą.
Švietimo portale nemokamai skelbiamas skaitmeninių mokymo priemonių sąrašas, kuriame priemonės pateikiamos įvairiais formatais. Nacionalinė švietimo agentūra skelbia informaciją apie nemokamas, mokamas ar iš dalies mokamas priemones, kurios suskirstytos pagal dalykus, klases ir kurios atitinka turinio, paskirties, technologinius reikalavimus.
2021 m. lapkričio 3–5 d. dienomis Kipre, Pafoso mieste (Paphos) organizuojamas seminaras „Climate Change“. Seminarą organizuoja nacionalinė Kipro „Erasmus+“ agentūra (Foundation for the Management of European Lifelong Learning Programmes).
Paroda „Mokykla 2020“. Metodinio leidinio „Ugdymo procesas, mokant nuotoliniu būdu“ pristatymas. 2020 m. balandžio–birželio mėnesiais, tai yra karantino metu, didžiausia atsakomybė už bendrojo ugdymo proceso organizavimą nuotoliniu būdu teko mokyklų vadovams ir jų pavaduotojams.
Rugpjūčio 24 d. 10 val. Klaipėdos universitete Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rengia Švietimo forumą, skirtą 2021–2022 mokslo metų aktualijoms ir perspektyvoms.
2021 m. rugsėjo 22–24 d. Airijos nacionalinė „Erasmus+“ agentūra (Léargas) organizuoja virtualų kontaktinį seminarą „Resources for Rural Schools“. Šio kontaktinio seminaro metu dalyviai diskutuos apie kaimo vietovėse esančių mokyklų iššūkius, organizatoriai pristatys įrankius, išteklius, padėsiančius spręsti iššūkius, bus pristatomos gerosios mokyklų patirtys, dalyviai galės surasti projektų partnerius.
Nacionalinėje švietimo agentūroje įvertinti ir tinkami naudoti ugdymo procese trys bendrojo ugdymo dalykų vadovėliai.
Bendrojo ugdymo dalykų vadovėlių duomenų bazėje paskelbta informacija apie Cornelsen Verlag leidyklos (atstovas Lietuvoje – UAB „Šviesa“) parengtus vokiečių kalbos vadovėlius.
Šiandien skelbiami atnaujinti pradinio ir pagrindinio ugdymo bendrųjų programų (BP) projektai bei BP Įgyvendinimo rekomendacijos. Iš viso Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) atnaujina 31 mokomojo dalyko programų projektą.
Literatūros pamokoje poetė Jurgita Jasponytė pasidalina savo įvairių laikotarpių kūryba bei atlieka kelias liaudies dainas, taip pat atskleidžia savo kūrybos ištakas, folkloro svarbą bei papasakoja apie asmeninį ryšį su poezija ir daina kasdienybėje. Lietuvos rašytojų sąjungos projektas „Literatūros pamokos“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Literatūros pamokoje – išminties ir šviesos kupinas susitikimas su poete Dovile Zelčiūte. Autorė skaito esminius savo naujausios knygos „Šokiai Vilniaus gatvėje“ eilėraščius, parašytus po didžiausių ir skaudžiausių gyvenimo išbandymų, bei atskleidžia vidinę įvykių chronologiją ir už poezijos slypinčią gyvenimo prozą. Lietuvos rašytojų sąjungos projektas „Literatūros pamokos“.
Mokytojai dažnai susiduria su iššūkiais, susijusiais su didėjančia kalbų įvairove daugelyje Europos mokyklų. Laisvas judėjimas per Europos sienas ir migracija per pastaruosius dešimtmečius lėmė vis didesnį kalbų skaičių, ir daugelis mokytojų stengiasi rasti tinkamiausią būdą šiai situacijai spręsti.
Domiesi mokslu ir jo sklaida? Esi meniškos sielos? Dalyvauk ASAPbio rengiamame konkurse! Organizatoriai ieško naujų būdų, kaip supažindinti visuomenę su atvira mokslo straipsnių sklaida ir preprintų koncepcija. Dalyvauk ir laimėk prizų!
Švietimo portale nemokamai skelbiamas skaitmeninių mokymo priemonių sąrašas, kuriame priemonės pateikiamos įvairiais formatais. Nacionalinė švietimo agentūra skelbia informaciją apie nemokamas, mokamas ar iš dalies mokamas priemones, kurios suskirstytos pagal dalykus, klases ir kurios atitinka turinio, paskirties, technologinius reikalavimus.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymu Vyriausybė patikslino mokymo lėšų metodiką, pagal kurią nuo naujų mokslų metų bus skaičiuojami didesni švietimo pagalbos specialistų atlyginimai, finansuojamos papildomos ugdymo valandos, tobulinamas mokyklų bibliotekų finansavimas. Šiems pakeitimams įgyvendinti nuo rugsėjo 1 d. skirta per 12 mln. eurų.
VAIZDO KONFERENCIJOJE – HIBRIDINIŲ PAMOKŲ KŪRYBINIAI SPRENDIMAI IR GERIAUSI PAVYZDŽIAI 2021 m. rugpjūčio 27 d. Nacionalinė švietimo agentūra organizuoja švietimo bendruomenei skirtą nuotolinę vaizdo konferenciją „Kaip ir KAIP: hibridinė pamoka?“ Šio renginio tikslas – pristatyti ir praktiškai parodyti galimybes, kaip kūrybiškai ir šiuolaikiškai ugdyti mokinį, naudojant turimas ir galimas technologijas taikant hibridinio mokymo būdą.
Rodoma 1 - 205797 įrašų
Įrašų puslapyje:

Renginių kalendorius