Tinklalapio logotipas
Ar jūsų mokykla išnaudoja visas skaitmeninių technologijų galimybes mokymo ir mokymosi srityje? Jei rūpi atsakymas, kviečiame apsilankyti mūsų informacinėje parodos erdvėje, skirtoje IKT koordinatoriams, ir susipažinti su nauju įsivertinimo įrankiu SELFIE.
2018 m. lapkričio 19–25 d. Lietuvoje ir visoje Europoje rengiama švietimo bendruomenei skirta Globalaus švietimo savaitė „Pasaulis keičiasi. O mes?“, kviečianti atkreipti visuomenės dėmesį į darnų gyvenimo stilių.
Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Ugdymo plėtotės centru jau aštuntus metus iš eilės organizuoja parodą „Mokykla 2018“. Šių metų parodoje įvyks daugiau kaip 150 renginių aktualiomis švietimo temomis, įkvepiančius pranešimus skaitys Lietuvos ir užsienio lektoriai, vyks diskusijos, pristatymai, dalinimosi gerąja patirtimi seminarai praktiniai užsiėmimai, meistriškumo pamokos.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Antradienį neterminuotą streiką pradėjusios didžiausios Lietuvos mokyklos streiko komitetas kreipėsi į bendruomenę, apgailestaudamas, kad situacijos įkaitais tapo vaikai.
Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, įgyvendindamas ESF projektą ,,Pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų kvalifikacijos tobulinimas” (Nr. 09.2.2-ESFA-V-707-02-0001), kviečia kviečia mokyklų vaiko gerovės komisijų pirmininkusdalyvauti 2 -jų dalių (8 val. + 8 val.) mokymuose. I-os dalies mokymai (8 val.) prasidės gruodžio mėn.
Norėtum išbandyti savo jėgas prieš anglų kalbos egzaminą? O gal net gauti prognozes, kokių rezultatų gali tikėtis? Jeigu esi 11 arba 12 klasės moksleivis, registruokis atlikti viešą „Kastu“ anglų kalbos testą.
Vaikų auklėjimas kiekvienoje šalyje skiriasi – įvairiose, pagal laimės indeksą ar geriausius mokslo pasiekimus pirmaujančiose valstybėse, aiškiai pastebimi skirtingi prioritetai ir taikomi metodai. Tad kokiais auginimo, auklėjimo ir ugdymo pavyzdžiais galima remtis ir kurie lietuviams yra priimtini, o kurie – ne?
Jaunieji miško bičiuliai – tai nuo seno girininkijų kuruoti moksleivių būreliai, kurių nariai kaskart mokosi pažinti ir tyrinėti mišką bei gamtą. Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Lietuvoje aktyviai veikia bent 40 tokių būrelių, iš viso jų gali būti apie 100.
Švietimo ir mokslo ministerija patvirtino Jūrų kadetų ugdymo sampratą. Tai dokumentas, apibrėžiantis jūrų kadetų ugdymo turinį, principus, tikslus, uždavinius, ugdymo organizavimo ypatumus. Parengti Jūrų kadetų ugdymo sampratą buvo būtina siekiant Klaipėdoje įkurti Jūrų kadetų mokyklą.
Ir šiemet mokyklos kviečiamos pretenduoti į 2018 m. Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinę vėliavą, kuri bus iškilmingai nuleista ir įteikta mokyklai Vėliavos dieną – 2019 m. sausio 1-ąją Vilniuje, Katedros aikštėje.
Kviečiame registruotis į akredituotą programą „Darbo patirtis ugdant autizmo spektro sutrikimų turinčius mokinius“.
Š. m. lapkričio 21 d. (trečiadienį) 13.00–13.45 val. „Mokytojo TV“, tęsdama pamokų ciklą „10 Lietuvos valstybės dešimtmečių“, kviečia dalyvauti tiesioginėje vaizdo pamokoje „XX a. amžiaus Lietuvos portretai: herojai, stebėtojai ir prašalaičiai“. Pamoką ves menotyrininkė dr. Ramutė Rachlevičiūtė, Vilniaus dailės akademijos Dailės istorijos ir teorijos katedros docentė, galerijos „Akademija“ vadovė.
Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakultete į tradicinį respublikinį tapybos darbų konkursą "Rudens natiurmortas 2018" rinkosi mokiniai ir mokytojai iš visos Lietuvos.
Etatinis mokytojų darbo apmokėjimas startavo nuo rugsėjo. Seniai kai kurių pedagogų ir profsąjungų puoselėtas siekis pabandytas įgyvendinti visa apimtimi, o pirmieji žingsniai jau buvo padaryti ankstėliau – kontaktinių ir nekontaktinių valandų apskaita gyvavo jau kelerius metus, ji iš esmės šiandien papildyta tik veiklos bendruomenei segmentu bei kai kuriomis korekcijomis pirmuosiuose dviejuose.
Netrukus švietimo įstaigas suburs kasmetinis Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuojamas projektas „WABI-SABI: tobulumas netobulume“. Šiais metais kvies pažinti Tekančios Saulės šalies kultūrą ne tik jaunuosius dailininkus, bet ir dainininkus bei kovotojus.
Mes, mokyklų vadovai, morališkai palaikome streikuojančius mokytojus. Mums labai svarbu jų prestižas, jų nuotaikos, jų pagrįsti reikalavimai. Bet streikas tikrai ne ta forma. Vis tik turime atsigręžti į vaiką, kuris tą dieną, kai jo mokytojai streikuoja, negauna tokio ugdymo turinio, kokį turėtų gauti.
Šiuo metu mokyklose yra labai daug emocijų. Tos emocijos yra ne vien dėl etatinio, dabar toks momentas, galbūt ir ruduo, bet nepasitenkinimas lipa per kraštus. Etatinio darbo apmokėjimo tikrai reikėjo. Jis nėra blogas, bet pasitaiko nesusišnekėjimo tarp administracijos ir mokytojų, ir galbūt be blogos valios.
„Lituanistų sambūris“, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas ir Ugdymo plėtotės centras organizuoja tradicinę konferenciją „Mūsų valstybė: atramos ir perspektyvos“, kuri vyks 2018 m. lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto V. Krėvės auditorijoje.
Mokytojams streikuojant antrą savaitę, Švietimo ir mokslo ministerija atrinko 180 mokyklų, kurios gaus 24 milijonų eurų kokybės krepšelį. Taip siekiama sumažinti ugdymo kokybės skirtumus skirtingose savivaldybėse. Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė Vilija Targamadzė sako, kad toks metodas geras, bet mokyklas reikia skirstyti atsargiai, kad jos nebūtų supriešintos.
Š. m. lapkričio 22 d. (ketvirtadienį) 9.00–9.45 val. „Mokytojo TV“, tęsdama pamokų ciklą „10 Lietuvos valstybės dešimtmečių“, kviečia dalyvauti tiesioginėje šio ciklo vaizdo pamokoje tema „Ar sovietmečiu gyventi buvo nuobodu?“
Po pirmojo itin sėkmingo praėjusių metų kurso Europos mokyklų tinklas (angl. European Schoolnet) vėl nusprendė kartoti atvirus internetinius mokymus „Europeana jūsų klasėje: 21-ojo amžiaus kompetencijų tobulinimas naudojant skaitmeninį kultūros paveldą“. Šie nemokami internetiniai kursai skirti plėtoti mokytojų žinias apie Europos kultūros paveldą ir integruoti jas kaip projektinį mokymąsi arba STEAM.
Lapkričio 23-24 dienomis kviečiame į susitikimą su ateities mokyklos kūrėjais iš visos Lietuvos – mokytojais, mokiniais ir jų tėvais, mokyklų vadovais ir administracija, ugdymo įstaigų steigėjais ir visais, neabejingais švietimui. Šiemet jau aštuntą kartą vyksianti paroda „Mokykla 2018“ kiekvieną sutiks kaip seniai matytą bičiulį – jūsų lauks lektoriai iš visos Lietuvos, vyks daugiau nei 150 edukacinių renginių jums aktualiomis temomis.
Kviečiame atvykti į „Google“ renginį, kuriame bus pristatyta skaitmeninių įgūdžių lavinimo iniciatyva Lietuvoje. Skaitmeninių įgūdžių stoka – didelis šiandienos iššūkis Europos Sąjungai. „Grow with Google“ programa jau padėjo šiuos įgūdžius įgyti 3 mln. europiečių, taip pat ir lietuviams.
Rodoma 1 - 203138 įrašų
Įrašų puslapyje: