Tinklalapio logotipas
Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga garsūs vaikų knygų kūrėjai dovanoja Lietuvos vaikams visiškai naują, nematytą, dar niekada neskaitytų istorijų, formatą – „Knygiukus“. „Knygiukai“ – tai iš vieno A4 lapo išlankstomos knygutės, kurias tereikia parsisiųsti, atsispausdinti ir sulankstyti pagal pateiktas instrukcijas. Jie jau laukia savo skaitytojų interneto svetainėje adresu www.knygiukai.lt.
Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą mokymosi procesą karantino metu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su „Microsoft Lietuva“ ir „Squalio Lietuva“ dar balandžio mėnesio pabaigoje daugiau nei 1000 Lietuvos mokyklų suteikė prieigą prie „Microsoft 365 A3“ programinės įrangos paketo. Jis apima „Microsoft Teams“, „Microsoft Office Suite“ ir net akademinę labai populiaraus žaidimo...
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto mokslininkas, užsiimantis mokslinių disciplinų ribas kertančiais tyrimais doc. dr. Andrej Spiridonov ir Kūrybingumo mokyklos lektoriai Tomas ir Kristupas diskutuoja apie kūrybingumą geografijoje. Tai 3-ojo „Kūrybingumo mokyklos“ sezono GEOGRAFIJOS pamoka.
Programavimo pamoka, skirta susipažinti su internetinių svetainių programavimo kalbomis ir pradėti programuoti „JavaScript“ programavimo kalba. Pamokoje labai detaliai ir aiškiai parodomi pradiniai programavimo žingsniai.
Tai trečiasis vaizdo įrašas iš serijos „Programavimas iš namų“. Nebūtina turėti anksčiau įgytų žinių apie programavimą, nebūtina turėti elektroninių prietaisų, norint atlikti šiame vaizdo įraše pristatomas užduotis. Šie užsiėmimai padeda mokiniams, mokytojams ir tėvams ugdytis informatinį mąstymą.
Mokytojai gali ugdyti supratimą apie klimato kaitą, tačiau tai gali būti nemenkas iššūkis. Kviečiame mokytojus prisijungti prie nuotolinio seminaro ir pasiklausyti dviejų ekspertų, kaip mokyklos ir mokytojai su mokiniais gali aptarti klimato pokyčių temas pamokose.
Nepraleisk progos ir birželio 4 dieną prisijunk prie „LIVE“ transliacijos, kurioje „Europass“ ambasadorė Rasa Jusionytė aptars moksleiviams, abiturientams ir studentams aktualius klausimus tema „Kaip naudingai praleisti vasarą?“.
Vaikų gynimo dienos proga prezidentas Gitanas Nausėda su vaikais bendravo finansų klausimais. Šalies vadovas atskleidė, koks buvo jo pirmas didelis pirkinys vaikystėje ir ką vaikams reikėtų daryti su taupyklėje sutaupytais eurais.
Tai 3-ojo Kūrybingumo mokyklos sezono GYVYBĖS MOKSLŲ pamoka.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad mokinių tėvai, vaikai jau gali rinktis patinkančias vaikų vasaros stovyklas. Šiemet Švietimo mainų paramos fondo administruojamo TAPK2 projekto lėšomis organizuojama 18 stacionarių stovyklų Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Alytaus ir kitose apskrityse. Jos vyks keliomis pamainomis.
Paradoksas: vasara prasideda, o moksleiviai grįžta į mokyklas. Tiesa, pradinukai tik grąžinti knygų, o abiturientai – ruoštis brandos egzaminams.
Pilietinis ugdymas Lietuvos mokyklose yra tarsi užmirštas. Iki šiol neturime aiškios valstybinės vizijos, kokiu keliu turime eiti. Menkas mokinių pilietinis aktyvumas siunčia signalą, jog pilietiškumas mokyklose neretai paliekamas nuošalyje.
Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą šįmet laikė 24 621 mokinys. Iš jų 24 įskaitos neišlaikė, pirmadienį 15min informavo Nacionalinė švietimo agentūra.
Dėl karantino mokyklinių ir valstybinių egzaminų sesija prasidės kiek vėliau nei įprastai. Vis dėlto egzaminų vykdymo tvarka, neįskaitant papildomų saugos rekomendacijų, išliks tokia pati.
Ko turi išmokyti mokykla ir ar tikrai moko to, ko reikia? Šis klausimas nuolat skamba viešojoje erdvėje, ypač įvykus ryškesniems pokyčiams visuomenėje. Priklausomai nuo situacijos, išryškinama vienokių ar kitokių žinių ar gebėjimų svarba. Nors išties kiekviena mokykla padeda ugdytis visapusiškai asmenybei: atsakingai, pilietiškai, kūrybiškai, nestokojančiai socialinių kompetencijų.
Kviečiame pradedančiuosius pedagogus, įdarbintus ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas įgyvendinančiose švietimo įstaigose (arba ketinančius įsidarbinti iki 2020 09 01), prisijungti prie pedagoginės stažuotės modelio išbandymo 2020–2021 m. m. projekte „Tęsk“ (Nr. 09.2.1-ESFA-V-727-01-0001).
Vilniaus universiteto rektorius, istorijos mokslų daktaras, medievistas prof. dr. Rimvydas Petrauskas ir Kūrybingumo mokyklos lektoriai Tomas ir Kristupas diskutuoja apie kūrybingumą istorijoje.
Birželio 1-oji yra tarptautinė Vaiko teisių gynimo diena – tarp jų ir negalią turinčių vaikų. Švietimas ir ugdymas yra esminė kiekvieno vaiko teisė. Kodėl negalią turinčių vaikų ugdymas yra demokratijos ir žmogaus teisių įgyvendinimo šalyje išbandymas? Lietuvos, kaip nepriklausomos ir laisvos valstybės, siekis buvo, yra ir bus šalies demokratija, žmogaus teisės ir laisvės, kaip numatyta Lietuvos Konstitucijos 18 straipsnyje, kaip numatyta ir Jungtinių Tautų Visuotinių žmogaus teisių...
Tarptautinę vaikų gynimo dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kaip per pastaruosius 100 metų kito vaiko padėtis šeimoje ir visuomenėje: nuo sunkiai pasiekiamų mokyklų iki nuotolinio mokymosi šiandien, nuo pirmųjų apie vaiko teises skelbiančių dokumentų iki pagaliau uždrausto visų rūšių smurto prieš vaikus.
LRT laida „LRT pamokėlės“ skirta ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1–4 klasių moksleiviams. Projekto organizatoriai – visuomeninis transliuotojas LRT, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Kultūros ministerija. Iniciatyvos globėja – Diana Nausėdienė.
Tai antrasis vaizdo įrašas iš serijos „Programavimas iš namų“. Nebūtina turėti anksčiau įgytų žinių apie programavimą, nebūtina turėti elektroninių prietaisų, norint atlikti šiame vaizdo įraše pristatomas užduotis. Šie užsiėmimai padeda mokiniams, mokytojams ir tėvams ugdytis informatinį mąstymą.
Tai pirmasis vaizdo įrašas iš serijos „Programavimas iš namų“. Nebūtina turėti anksčiau įgytų žinių apie programavimą, nebūtina turėti elektroninių prietaisų, norint atlikti šiame vaizdo įraše pristatomas užduotis. Šie užsiėmimai padeda mokiniams, mokytojams ir tėvams ugdytis informatinį mąstymą.
Rodoma 1 - 202734 įrašų
Įrašų puslapyje: