Tinklalapio logotipas
Maloniai kviečiame įvairių dalykų mokytojus ir kitus pedagoginius darbuotojus registruotis ir dalyvauti mokymo nuotoliniu būdu refleksijose, kurių tikslas – pasidalinti nuotolinio ugdymo patirtimis, aptarti pasiekimus ir stiprinti mokytojų bendradarbiavimą.
Daugelis šalių mokyklų šiuo metu pereina prie nuotolinių pamokų, todėl Europos mokyklų tinklas nusprendė pasidalinti nuorodomis, kurios pasiūlys idėjų mokytojams ir juos įkvėps.
„Microsoft Lietuva“ ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad nuo šių metų balandžio mėnesio 17 dienos pradės dalinti naujas „Microsoft 365 A3“ licencijas Lietuvos mokytojams ir visiems mokiniams.
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Nors pirmos nuotolinio mokymo dienos padovanojo nemenką streso dozę mokytojams, netrūksta ir tokių pedagogų, kurie nauja patirtimi džiaugiasi ir jau turi patarimų kolegoms.
Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, siekdama įvertinti mobiliojo interneto prieigos duomenų perdavimo spartą karantino metu, atliko matavimus Vilniaus mieste. Matavimai atlikti UAB „Bitė Lietuva", „Telia Lietuva", AB, UAB „Tele2" ir AB Lietuvos radijo ir televizijos centro tinkluose, važiuojant pasirinktu maršrutu, rašoma pranešime spaudai.
Koronavirusas ir iš paskos sekęs karantinas pasaulį užliejo tarsi šaltas dušas – milijardai žmonių atsidūrė situacijoje, kuriai visiškai nesiruošė. Didžiąją dalį veiklų ir paslaugų prireikus perkelti į virtualią erdvę išaiškėjo silpnosios vietos, kurias teko skubiai koreguoti ir tobulinti. Tad koronavirusas tapo ne tik iššūkiu, bet ir proga pamatyti, koks yra visuomenės skaitmeninio raštingumo lygis, bei savo akimis įsitikinti, jog šis įgūdis yra gyvybiškai svarbus.
Dalinamės edukologės dr. Austėjos Landsbergienės knygos „Pradinukų abėcėlė tėvams ir mokytojams" (leidykla „Dvi tylos") ištrauka apie vaikų saugumą internete.
Ir vėl stresas! Aaa! Kartais jis užklumpa netikėta, kartais jaučiame, kad jis atkeliauja. Bet kokiu atveju, streso keliamų nemalonių pojūčių nemėgstame nei vienas. Tačiau mes siūlome susipažinti su praktikomis, kaip valdyti stresą.
LRT TELEVIZIJA pradeda rodyti laidą „LRT pamokėlės“, skirtą ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1-4 klasių moksleiviams. Projekto organizatoriai – visuomeninis transliuotojas LRT, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Kultūros ministerija. Iniciatyvos globėja – Diana Nausėdienė.
Įsibėgėjant nuotoliniam mokymui vis daugiau mokytojų susiduria su iššūkiais, kaip suvaldyti mokinius ir užtikrinti drausmę vedant vaizdo konferencines pamokas. Pateikiame dalį naudingų patarimų vienos labiausiai naudojamų vaizdo transliacijos platformų ZOOM naudotojams.
Dauguma Europos šalių, siekdamos apriboti kontaktus tarp žmonių ir sumažinti viruso Covid-19 plitimą, uždarė mokyklas. Švietimo informacijos tinklas „Eurydice“, teikiantis įvairią informaciją apie 38 šalių nacionalines švietimo sistemas ir jų veikimo ypatumus, publikacijoje „Kaip Covid-19 veikia Europos mokyklas?“ How is Covid-19 affecting schools in Europe? paskelbė apibendrintus duomenis apie Europos šalių priimtus sprendimus.
Informuojame, kad 2019–2020 mokslo metais pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas nebus vykdomas, nes Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministras 2020 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. V-480 „Dėl pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimų ir socialinės-pilietinės veiklos 2019–2020 mokslo metais“ nustatė, kad 2019–2020 mokslo metais pagrindinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokinys nuo pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo atleidžiamas, o pagrindinio ugdymo 5–10, I–II...
2020 m. kovo 30 d. mačiau TV laidą apie mokinių ugdymą dabartinėje situacijoje bei Jūsų vadovaujamos ministerijos pastangas užtikrinti mūsų šalies mokiniams mokymą ir mokymąsi nuotoliniu būdu. Žinau ir turiu patirties, kad įvairių dalykų mokymui ir mokymuisi mūsų šalyje yra parengta internetinių programų ir užduočių. Tačiau pamokoms mokytojai taip pat pasirengia.
Tėvai, kurių vaikai pames arba sugadins valstybės nuotoliniam mokymuisi nupirktus kompiuterius, išvengs atsakomybės, penktadienį Vyriausybėje sakė Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.
Startas nebuvo lengvas. Iškart atsivėrė kelios didžiausios bėdos: ir logistinės, ir turinio. Jos paskatino diskusiją apie galimą išankstinį mokslo metų užbaigimą. Ar tam pritarčiau? Ne. Nors tikrai žinau, kaip nelengva mokytojams, kaip neįprasta vaikams ir kaip sunku tėvams. Dalintis įranga, internetu, darbo vietomis ir valandomis. Kai visa šeima namuose, bet turi dirbti. Tačiau nuotolinis mokymasis vyksta. Ir jis kuria iki šiol nematytas galimybes. Pavyzdžiui – sprendimą mažiausioms regionų...
Besibaigiant pirmajai nuotolinio mokymo savaitei Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos bendruomenė jau gali su palengvėjimu teigti, kad nuotolinio mokymo(si) organizavimo iššūkį pavyko įveikti labai sėkmingai. Kaip mes pasirengėme nuotoliniam mokymui ir kur slypi mūsų sėkmės priežastys?
Karantino padiktuotas nuotolinis ugdymas – naujovė ne tik Lietuvoje. Visą pasaulį pasiekusi COVID-19 pandemija privertė ir kitas šalis skubiai ieškoti būdų, kaip tęsti mokslo metu
Pirmadienį prasidėjus nuotoliniam mokymui susidurta ne tik su techninėmis problemomis. Mokymosi savaitei artėjant pabaigos link vis garsiau raginama mokslo metus užbaigti anksčiau.
Daugiau nei 18 tūkst. žmonių pasirašė peticiją, adresuotą Seimui. Prašoma atkreipti dėmesį į tai, jog ne visi turi galimybių prisijungti prie interneto. Negana to, ir nuo esamų nuotolinių pamokų lankytojų lūžta elektroninės platformos – neužtikrinamas sklandus darbas. Tėvai skundžiasi turintys ir kitų darbų, ne vien šokinėti aplink atžalų kompiuterius.
Situacija dėl koronaviruso pandemijos įnešė pokyčių kasdienio gyvenimo srityse. Švietimo sektorius – ne išimtis, jau savaitę visos ugdymo įstaigos dirba nuotoliniu būdu. Ugdymo proceso organizavimas nuotoliniu būdu daugeliui Lietuvos mokyklų tapo iššūkiu, todėl joms padėti iniciatyvos imasi šioje srityje didelę patirtį sukaupusios aukštosios mokyklos. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) sėkmingai pritaikė ilgus metus kauptą nuotolinių studijų organizavimo patirtį ir savo...
LRT TELEVIZIJA nuo kitos savaitės pradeda rodyti laidą „LRT pamokėlės“, skirtą ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1-4 klasių moksleiviams. Projekto organizatoriai – visuomeninis transliuotojas LRT, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Kultūros ministerija. Iniciatyvos globėja – Diana Nausėdienė.
Šią savaitę prasidėjęs nuotolinis ugdymas mokyklose įnešė nemažai sumaišties – mokyklai teko ne tik pergalvoti ugdymo turinį, susitarti su mokytojais, kaip jie turi dirbti, tačiau atrasti ir tinkamiausius technologinius sprendimus. Apie technologijų taikymą švietime, svarbiausius iššūkius ir jų sprendimus pasakoja daugiau nei dešimtmetį Lietuvos ir užsienio ugdymo įstaigas konsultuojanti buvusi Europos nuotolinio ir e. mokymosi tinklo (EDEN) prezidentė.
Vaikams, turintiems aktyvumo ir dėmesio sutrikimą (hiperaktyviems), įvairiapusių raidos sutrikimų, karantinas tapo iššūkiu, nes jie į menkiausią pokytį reaguoja itin jautriai, o stabili kasdienė dienotvarkė jiems būtina.
Rodoma 1 - 206766 įrašų
Įrašų puslapyje: