„Rankdarbiai namisėdoms“

Anotacija

„Rankdarbiai namisėdoms“ – edukacijų ciklas, skirtas mažiesiems kūrėjams. Čia ne tik lavinami motoriniai įgūdžiai, bet ir konstruojami tikrai įdomūs, ne kasdien mūsų aplinkoje sutinkami objektai. Skatinama naudoti antrines žaliavas, ugdyti kūrybinį mąstymą. Visos edukacijos nufilmuotos, gausiai iliustruotos pavyzdžiais:

1.„Žaislinė katapulta“. Smagus edukacinis užsiėmimas, kurio metu iš paprasčiausios batų dėžutės sukonstruosime tikrą veikiančią katapultą.

2.„Eskizų knygutė“. Edukacijoje parodoma, kaip pačiam pasigaminti eskizų, užrašų ar kitą knygutę.

3.„Savadarbis ženkliukas“. Aiškiai išdėstoma, kaip patiems, turint pačias paprasčiausias, namuose randamas priemones, pasigaminti originalų ženkliuką.

4.„Medžiaginis maišelis“. Edukacija mažiesiems, kurioje ne tik pasigaminsime praktišką maišelį smulkmenoms susidėti, bet ir lavinsime kirpimo žirklėmis įgūdžius. O pats maišelis atliks ne vieną funkciją – šaškių žaidimo lentos, taikinio ir kt.

5.„Kartoninis automobilis“. Edukacijoje pasigaminsime žaislinį arba patį tikriausią automobilį, į kurį įsėdę galėsime keliauti į svajonių šalį.

6.„Velykinis krepšelis“. Užsiėmime gaminsime netradicinį krepšelį Velykų margučiui, kurdami kiaušinių ridenimo lovį, kūrybingai ir originaliai panaudosime antrines žaliavas.

7.„Lėktuvėlių laidyklė“. Smagus edukacinis užsiėmimas, suteikiantis galimybę pasitelkiant paprasčiausias namuose randamas medžiagas sukonstruoti popierinių lėktuvėlių laidyklę.

8.„Aborigenų lietaus lazda“. Edukacijoje gaminsime Lietuvoje taip dažnai pageidaujamą įrankį – lietaus lazdą, tradicinį Australų genčių muzikos instrumentą. Naudosime antrines žaliavas ir kruopas. Visi žingsniai, kaip sukurti įrankį lietui prišaukti, pateikti aiškiai ir iliustratyviai.

9.„Popierinė sapnų gaudyklė“. Edukacijos metu „svečiuosimės“ pas Amerikos čiabuvius, naudodami popierių ir kartoną gaminsime ten taip populiarią sapnų gaudyklę.

10.„Skudučiai“. Užsiėmime iš neberašančių flomasterių meistrausim į lietuviškus skudučius ar į įvairių tautų Pano fleitą panašų pučiamąjį instrumentą, mokysimės jį suderinti ir juo muzikuoti.

11.„Namelis“. Tai užsiėmimas, suteikiantis galimybę pasistatyti pirmuosius savo namus. Juos galėsite skirti savo naminiam gyvūnui ar panaudoti įvairiems žaidimams.

12.„Papuošalas mamai“. Edukacija – virtuali kelionė į Afriką, kurios metu išmoksite ne tik pasigaminti karolius iš nebereikalingo popieriaus, bet ir kūrybiškai surūšiuoti laikraščius žurnalus ir kt.

Papildoma informacija

Dalykas(-ai): Dailė Technologijos
Klasė(-ės): Priešmokyklinis ugdymas 1 2 3
Teikėjas: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Ar mokama? Ne
Kalba: Lietuvių kalba
Paskelbimo data: 2021-08-27 (atnaujinta: 2021-10-21)