arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (kovas)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (kovas)

Mokymasis muziejaus internetiniame kurse atveria naują švietimo erdvę

Europoje yra daugiau nei 10 000 muziejų, o internetinis kursas „Mokymasis muziejuje“ leidžia mokytojams pasidomėti šių erdvių galimybėmis. Šiuolaikiniai muziejai tapo bendruomenės intelektinės plėtros centrais, o technologijų plėtra leido jiems geriau susipažinti su savo kolekcijomis. Užsiregistruokite į „School Education Gateway“ mokytojų akademiją, ir sužinokite, kaip kurti planus ir aktyvias užduotis bei stiprinti muziejinio mokymosi kompetencijas.

Registruotis į „MENTEP“ konferenciją, skirtą technologijų integracijai ugdyme!

Smalsu sužinoti apie naują interneto savianalizės priemonę mokytojams, kuri suteikia daugiau galimybių pritaikyti technologijas mokyme? Šis įrankis yra pirmasis didelio masto švietimo politikos bandymas, apimantis vienuolikos šalių kontroliuojamus tyrimus, kuriose dalyvauja 7 000 mokytojų ir 17 partnerių! Sužinoti daugiau galite užsiregistravę į kovo mėnesį Briuselyje vyksiančą MENTEP galutinę konferenciją.

Dalyvaukite STEM atradimų savaitės iniciatyvoje

Šių metų kampanijos pagrindinis šūkis „Pasakyk TAIP STEM“ („Say yes to STEM“) skatina paramą STEM temoms mokykloje ir šios srities mokslo šalių bendradarbiavimą.

Jeigu norite tapti 2018 metų partneriu, organizuokite renginius ir pasidalinkite informacija apie STEM švietimo veiklą. Šie renginiai bus STEM atradimų savaitės, kuri vyks balandžio 23-29 d., kampanijos dalis. Norėdami gauti daugiau informacijos apie registracijos etapus, skaitykite čia.

# SaferInternet4EU apdovanojimai dabar atviri visiems

„# SaferInternet4EU“ apdovanojimai, skirti švęsti Europos saugesnio interneto organizavimo, mokytojų ir jaunimo geriausios praktikos pavyzdžius, dabar yra prieinami visiems iki 2018 m. gegužės 15 d. Pateikti geriausios praktikos pavyzdžiai turėtų būti sutelkti sprendžiant svarbius klausimus: suklastotos naujienos, kibernetiniai išpuoliai, privatumo klausimai, kenksmingo turinio poveikis ir kt. Finalininkai bus pakviesti į apdovanojimų ceremoniją Saugesnio interneto forume (SIF) Briuselyje 2018 m. lapkričio mėn. Sužinokite daugiau.

Apibendrinančio ir formuojančio vertinimo vaidmuo mokyklose

Vertinimas egzaminuose, kuris dažniausiai vyksta mokymosi pabaigoje yra laikomas būsimų strudijų ir profesinės karjeros svarbiausiu aspektu, kelia nuolatines diskusijas. Skirtingai nuo apibendrinamojo vertinimo, formuojantis vertinimas (kartais vadinamas „Vertinimas mokymuisi“) gali būti kasdieninis, kaip neatskiriama studentų mokyklos patirties dalis. Yra abiejų metodų argumentai, o „School Education Gateway“ nori sužinoti kuo daugiau nuomonių šia tema. Pasidalinkite savo nuomone, pasinaudodami šia trumpa apklausa, kurią galima rasti 23 kalbomis!

Rekomendacijos ir ištekliai pirminio mokytojų rengimo srityje (ITE)

ITELab projektas išleido „Rekomendacijas ir išteklius, skirtus inovacijoms ITE remti“, kuriame aprašomas ITELab įvadinių modulių planas, procesas ir struktūra. Pirmuose moduliuose pateikiamos idėjos ir veikla, kurie gali padėti mokytojams, kai jie tik pradeda dirbti mokyklose, ir pateikti ankstyvas rekomendacijas, pagrįstas pirmąja patirtimi. ITE forumo kas mėnesį vykstančiuose internetiniuose seminaruose pateikiami ištekliai, susiję su IKT priemonių taikymų mokymo procese, kuriuose dalyvauja universitetų atstovai, studentai, verslo atstovai ir švietimo politikos atstovai. Prisijunkite prie diskusijos ir sužinokite, kaip veiksmingai naudotis technologijomis klasėse.

Vaizdo įrašai apie individualizuotą mokymą klasėje

Kaip mokytojai gali pritaikyti mokymą tradicinėje klasėje ir atsisakyti vienodo požiūrio? Kiek šioje situacijoje yra svarbu mokymosi erdvė? Interaktyvi klasių darbo grupė paskelbė 10 naujų trumpų vaizdo įrašų, kuriuose mokytojai pateikia skirtingus požiūrius į individualizuotą mokymą(si) klasėje. Kviečiame žiūrėti.

Žiūrėkite vaizdo filmuką apie švietimo naujovių leidinius

Švietimo naujovės yra sunkus iššūkis, tačiau tai vyksta kasdien visur mokymosi aplinkoje. Kaip tai atrodo mokyklose visoje Europoje ir kaip skatiname šalis kurti ugdymo naujoves? Pasisemkite įkvėpimo iš dviejų mūsų neseniai paskelbtų leidinių apie inovacijas švietime: atvirą švietimo inovacijų knygą ir švietimo naujovių diegimą.

„School Education Gateway“ dėmesys vertybėms: remiama įtraukties kultūra

Įvairiai vadinamas, gvildenantis skirtingas temas, tačiau visais laikotarpiais Europoje itin svarbus buvo švietimas, paremtas vertybėmis. Nors Europos Sąjunga palieka nacionalines švietimo sistemas, kurios nustatomos pagal savas mokymo programas, pateikiame oficialius pranešimus. Šia tema galite perskaityti „School Education Gateway“ portale apie įvairias Europos iniciatyvas, kuriomis siekiama ugdyti atvirumą kultūroms mokyklose, „eTwinning“ šių metų temą dėl įtraukties, taip pat pirmąjį ES švietimo aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame aptariama ši tema. Dalinamės ir „Terres des Hommes International“ pirmininkės asmenine mokymo patirtimi, kodėl įtraukimas yra itin svarbus ugdyme.

Kaip aktyviai jūsų mokyklos bendruomenės nariai įsitraukia į mokyklinį gyvenimą?

Vertinimo priemonė „Dalyvio pilietiškumo mokyklų referencinė skalė“ sukurta norint įvertinti visų mokyklos mokytojų dalyvavimo laipsnį mokyklos ugdymo procese, valdyme ir santykiuose su bendruomene. Programos „Demokratijos pilietiškumo mokyklų tinklas“ („Network of Democratic Citizenship Schools“) paskelbtas įrankis padalija mokyklos visumą keturiomis dimensijomis ir padeda mokykloms sąžiningai įvertinti visus mokyklos narius. Išbandykite šį vertinimo įrankį „School Education Gateway“ portale.

„eTwinning“ paskelbė 2018 m Europos apdovanojimų nugalėtojus

Iš 700 pateiktų projektų „eTwinning“ paskelbė laimėtojus trijose amžiaus kategorijose ir aštuoniose specialiose kategorijose. Čia rasite visų laimėjusių projektų sąrašą. Sužinoti daugiau apie „eTwinning“ apdovanojimus galite čia.