arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (balandis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (balandis)

Prisijunkite prie internetinių seminarų STEM atradimų savaitės metu!

Artėja STEM atradimų savaitė, o mokytojams siūlomos įvairios veiklos! Pradėkime nuo balandžio 19 d. 17:30 val. STEM aljanso ir „Scientix“ internetinio seminaro „STEM projektai, skirti mokslu paremtiems tyrimams“ (Hacking STEM Projects for Inquiry Based Science Learning). Internetinis kursas supažindins jus su ištekliais ir projektų idėjomis, kad jūsų mokiniai lengvai ir linksmai paverstų savo klasę į novatorišką tyrimo centrą! Registruotis čia.

Nepamirškite taip pat užsiregistruoti į mūsų kitą internetinį seminarą „Kaip įmonės gali padėti mokykloms sudominti mergaites STEM?“. Moterys vis dar yra nepakankamai aktyviai besirenkančios STEM profesijas ir studijas, todėl STEM aljansas, „Scientix“ ir mokslininkai skiria dėmesio šiai temai seminare, vyksiančiame balandžio 26 d., 17.00 val. Šio internetinio seminaro, kuriame dalyvauja didžiausių įmonių atstovai, tikslas yra didinti mokytojų ir politikos formuotojų supratimą apie tai, kokias programas bendrovės siūlo, kad padėtų merginų į STEM karjerai.

Trys nauji internetiniai kursai, kuriuos galite pasirinkti jau šį mėnesį

Šį mėnesį „European Schoolnet Academy“ pradedami trys nauji nemokami internetiniai kursai. Balandžio 16 d. startuoja „Opening minds to STEM careers“, kur mokytojai gauna įrankių, žinių ir strategijų, kad motyvuotų ir parengtų mokinius vėliau dirbti per 500 tūkst. STEM darbo vietų. Kovo 23 d. prasidedantis kursas „Technologijomis sustiprinto mokymo skatinimas“ (Promoting Technology-Enhanced Teaching) suteikia prieigą prie naujo interneto savianalizės įrankio, sukurto siekiant suteikti daugiau galimybių mokytojams dar profesionaliau perteikti technologijų mokymą. Šis įrankis buvo išbandytas per MENTEP, pirmąjį didelio masto politikos bandymą švietimo srityje, kuriame dalyvavo daugiau nei 7000 mokytojų iš 11 šalių.

Balandžio 30 d. Bus pradėtas MOOC „Europeana jūsų klasėje: XXI amžiaus kompetencijos ugdymas su skaitmeniniu kultūros paveldu“. Prisijunkite prie šio internetinio kurso ir sustiprinkite savo kultūrinę bei skaitmeninę kompetenciją, atraskite kultūros paveldą, kad galėtumėte geriau jį integruoti savo pamokose.

Užsiregistruokite „Amgen Teach“ nuotolinio mokymosi veiklai!

„Amgen Teach“ švenčia STEM atradimų savaitę su nauja nuotolinio mokymosi veikla, kuri vyks balandžio 23-27 dienomis. Balandžio 24 d. vyks internetinis seminaras su lenkų ekspertais Piotr Wróblewsk, Łukasz Sporny ir Dominika Panek, chemijos centro įkūrėjais. Tikslas - supažindinti dalyvius su mokslinėmis idėjomis, kaip naudotis smulkiomis įrangos dalimis, esančiomis medicinos ir veterinarijos parduotuvėse. Daugiausia dėmesio skiriama tam, kaip būtų galima sukurti laboratorijų įrangos rinkinius ir juos naudoti eksperimentuojant su mokiniais. Parodytus eksperimentus bus lengva pristatyti biologijos ir chemijos pamokose.

Išspręskite mįsles ir atraskite Europos kultūros paveldo paslaptis!

„eTwinning“ pavasario kampanija pradeda internetinį žaidimą, kuriame visi „eTwinning“ dalyviai gali dalyvauti ir laimėti prizus! Interaktyvus galvosūkis yra „eTwinning“ metų temos „Europos kultūros paveldas“ dalis, atsižvelgiant į Europos Komisijos raginimą apžvelgti kultūrų įvairovę visoje Europoje. Mokytojai gali dalyvauti žaidime iki 2018 m. Gegužės 8 d.

Atlikite internetinį STEAM tyrimą mokyklinio ugdymo srityje

A raidės kaip meno (ang. Art) pridėjimas prie STEM (STEAM) reiškia tarpdisciplininį požiūrį. Vis dėlto STEAM vis dar yra gana nauja sritis švietimo srityje ir kelia išteklių paskirstymo ir mokytojų parengimo tarpdisciplininiam švietimui ir vertinimui klausimus. Kiek STEAM yra verta investicijų į mokyklinį ugdymą? Kiek tai naudinga? Atlikite apklausą ir pasidalykite savo nuomone! Apklausa yra atvira iki gegužės 15 d. 23 kalbomis.

Sužinokite apie suminius ir formuojančius mokymosi vertinimus

Praėjusį mėnesį „School Education Gateway“ paskelbė mokyklų švietimo vertinimo straipsnius, kuriuose diskutuojama apie skirtingus vertinimo metodus visoje Europoje, jų naudą ir iššūkius. Šis apžvalgos tyrimas kelia diskusijas, tiriant santykius tarp vertinimo ir mokymosi.

Kipro švietimo ir kultūros ministerijos atstovas dr. Karagiorgi teigia, kad mokymosi vertinimas yra pirmasis žingsnis, siekiant nustatyti ir nukreipti moksleivius, kurie patenka į rizikos grupę. Iš anksto išanalizavus praėjusio mėnesio apklausos duomenis, daugelis mokytojų mano, kad formuojantis vertinimas nėra savaime suprantamas, todėl yra svarbu padėti mokytojams kurti veiksmingą moksleivių vertinimą, kuris gerintų mokymąsi.

Švietimo pokalbiai: tradicinės klasės erdvės pakeitimas į mokslines pamokas ir dar daugiau

Ar kardinaliai pasikeis tradicinė klasė? Ar elektroninis mokymasis yra neišvengiama mūsų ateitis? „Unicoos“ įkūrėjas ir 2017 m. Pasaulinio mokytojų titulo nominantas Davidas Calle yra šios temos ekspertas. Jis surengė Švietimo aukščiausiojo lygio susitikimą, kad apie tai pasikalbėtų. „Manau, kad knygos yra svarbios, tačiau akivaizdu, kad yra daug geriau parodyti sprogimo vaizdo įrašą negu nuotrauką apie sprogimą knygoje“, - teigia jis. Kviečiame pažiūrėti visą pokalbį.

„eTwinning“ mokyklos ženklelio nugalėtojai

„eTwinning“ praneša, kad „eTwinning“ mokyklos ženklelio gavimo procesą sėkmingai įgyvendino 1217 mokyklų. Čia rasite visas laimėjusias mokyklas.

Sužinokite apie novatoriškas iniciatyvas IKT srityje Izraelyje!

Gegužės 9 d. Izraelio švietimo ministerijos Pedagogų sekretoriatas organizuoja internetinę inoviatyvios pedagogikos konferenciją, kurioje dalyviai gali susitikti su 10 000 mokytojų, pedagogų ir praktikų, neišeidami iš namų! Registruotis čia. Galima prisijungti prie sesijos anglų kalba 19:00 EEST ir sužinoti apie įvairias IRT srities iniciatyvas švietimo srityje Izraelyje.