arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (balandis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (balandis)

Prisijunkite prie „STEM atradimų savaitės 2019“!

„STEM atradimų savaitė“ ragina projektų komandas, organizacijas ir mokyklas dalytis geriausia patirtimi apie naujausius STEM išteklius ir registruoti savo veiklą „STEM atradimų savaitės“ žemėlapyje. Kviečiame dalyvauti įvairiuose konkursuose ir laimėti prizus!

Atskleiskite mokinių galimybes – dalyvaukite „Teacher Academy“ internetiniuose mokymuose!

Jau galima registruotis į atvirus internetinius kursus „Mokykimės kūrybiškai – žaisdami!“ ir „Socialinių medijų raštingumo pokyčiams“! Abu internetiniai kursai prasideda balandžio 29 d. Pirmasis kursas atskleidžia žaidimų galią ir galimybes taikyti juos ugdymui, o antri mokymai padės saugiai ir etiškai išnaudoti visas socialinių medijų galimybes, kuriant savo mokyklos strategiją. Literatūros ataskaitoje pateikiami svarbiausi technologijų ir socialinių medijų tyrimai.

Ugdykite mokinių raštingumo gebėjimus: prisijunkite prie nemokamo seminaro

Naujasis „European Schoolnet“ seminaras, skirtas raštingumui klasėse, naudingas ir mokytojams, ir mokiniams. Internetinis seminaras vyks balandžio 30 d., antradienį, 17.00 val. Jį ves Kelno universiteto profesorius Christine Garbe. Prisijunkite prie internetinio seminaro arba registruokitės, kad gautumėte priminimą.

Skaitykite „Europeana“ dienoraštį

„European Schoolnet“ didžiuojasi pristatydama „Mokymas su Europeana“ (angl. Teaching with Europeana“) dienoraštį-iniciatyvą, skatinančią mokytojus dalytis savo patirtimi pritaikant „Europeana“ išteklius pamokose. Dienoraštyje rasite mokymosi scenarijų katalogą ir „Europeana“ išteklius. Kiekvieną savaitę dienoraštis atnaujinamas.

Kokių veiksmų imatės siekdami užkirsti kelią patyčioms?

Patyčios egzistuoja mokykloje ir už jos ribų, tačiau daugelis mokyklų pripažįsta, kad jos atlieka svarbų vaidmenį sprendžiant šį klausimą. Galima mokyti mokytojus, įtraukti visą mokyklą ir sukurti integracinę aplinką arba mokiniams pritaikyti vaidmenų žaidimą, kuris padėtų ugdyti empatiją ir socialinius įgūdžius. Kaip jūs ar jūsų mokykla vykdo patyčių prevenciją? Kviečiame dalyvauti „European Schoolnet“ apklausoje, kuri yra pateikta ir lietuvių kalba.

Kuo daugiau individualizuoto ugdymo mokyklose

Nėra tokio dalyko kaip homogeniška klasė. Nenuostabu, kad švietimo ekspertai ragina labiau individualizuoti mokyklą, ir pabrėžia, kaip svarbu sutelkti dėmesį į kiekvieną, skatinant įtrauktį. Nors diferencijuota pedagogika yra dar 1920-ųjų metų koncepcijos dalis, dabartiniai individualizuoto mokymosi projektai dažnai siejami su technologijomis. 

Ir apdovanojimas skiriamas…

„eTwinning“ džiaugiasi, kad po paraiškų pateikimo 1 004 mokyklos gavo „Programos „eTwinning“ mokykla“ ženklelį. Šios apdovanotos mokyklos tapo lyderėmis įvairiose srityse. Kviečiame susipažinti su laimėtojų sąrašu, į kurį pateko ir ne viena Lietuvos ugdymo įstaiga.  

Suomija: šalis, pilna gražių miškų, ežerų ir salų

Suomija teigia, kad daugiau kaip 70% jos teritorijos auga gražūs miškai, yra 188 000 ežerų ir mažiausiai 70 000 salų. Tačiau tai ne vienintelė priežastis, dėl kurios mus žavi ši šiaurinė šalis. Dar viena Suomijos sritis, kuri ją puošia ir stiprina, yra švietimo sistema, kuri laikoma viena geriausių pasaulyje. Skaitykite apie tai „eTwinning“ straipsnyje.