arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (balandis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (balandis)

Paskutinė galimybė prisijungti prie 2021 m. STEM atradimų kampanijos

2021 m. „STEM atradimų kampanija: tvarumas ir pilietiškumas“ yra kasmetinė „Scientix“ organizuojama STEM kampanija, kuri siūlo begalines galimybes pedagogams, pavyzdžiui, įvairius STEM konkursus ar internetines dirbtuves su partneriais. Jei dar neprisijungėte, dar galite tai padaryti. Kampanija tęsiasi iki 2021 m. Balandžio 30 d. Mes raginame visus įsitraukti organizuojant STEM veiklą ir nurodant ją STEM atradimų kampanijos žemėlapyje.

Internetinis kursas apie įvairovę ir diskriminaciją

Naujas „Teacher Academy“ internetinis kursas padės mokytojams aptarti opias ir sudėtingas temas su savo mokiniais. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas mokiniams padėti suvokti būtinybę reaguoti į diskriminaciją, antisemitizmą, religinę diskriminaciją bei rasizmą. Nuotoliniai mokymai prasideda nuo 2021 m. balandžio 19 d.

Internetinis seminaras: neformalus mokymasis ir nuotolinis ugdymas

Balandžio 20 d., 17 val. Lietuvos laiku, „School Education Gateway“ kviečia į internetinį seminarą, kuriame aptars formalų, neformalų ir savaiminį mokymąsi. Turėsite galimybę sužinoti, kaip organizuoti ugdymo veiklą įvairiais metodais, bus pateikta praktinių pavyzdžių. Nepraleiskite progos dalyvauti.

Kaip įkvėpti mokinius siekti karjeros Arktyje

„Scientix“ kviečia prisijungti prie internetinio seminaro 2021 m. balandžio 21 d., 18 val. Lietuvos laiku, daugiausia dėmesio skiriant karjerą Arktyje pristatančiai i mokomajai medžiagai. Internetinio seminaro metu dr. Agata Goździk iš Lenkijos mokslų akademijos Geofizikos instituto pristatys mokomąją medžiagą, kuri sudomins mokinius gamtos mokslu  ir poliariniais tyrinėjimais. Kviečiame registruotis.

Kas yra piliečių gamtos mokslų švietimas?

BRITEC projektas, kurio tikslas – naudoti piliečių mokslo veiklas pamokose, sukūrė unikalų internetinį kursą, kuriuo siekiama integruoti mokslinę veiklą STEM ugdyme. Prisijunkite prie internetinio kurso „Piliečių gamtos mokslų ugdymo planas“ ir atraskite, kaip galima suvienyti mokytojų ir mokslininkų jėgas. Kursas jau prasidėjo, tačiau vis dar galima jį lankyti.

Naujos „Erasmus +“ finansavimo galimybės mokykloms

Bus pradėta nauja „Erasmus +“ programa 2021–2027 m., siekiant plėtoti mokykloms siūlomas galimybes. Šiame savarankiškame trumpame kurse nagrinėjamos naujos programos finansavimo galimybės ugdymo įstaigoms, daugiausia dėmesio skiriant dviems pagrindinėms veikloms. Kursai prasideda kovo mėn. 31 d. ir gali būti baigti bet kuriuo metu iki 2021 m. gegužės mėn. 31 d. Registruotis galite čia.

„Mokyklų inovacijų forumas 2021“ – jau greitai

Gegužės 26–28 dienomis vyksiantis „Mokyklų inovacijų forumas“ suteiks galimybę „European Schoolnet“ suburti pagrindinius bendruomenės suinteresuotuosius narius, kurie aptars, kaip dirbtinis intelektas ir naujos technologijos gali suteikti mokytojams ir mokykloms daugiau galių. Pažymėkite datas kalendoriuje ir laukite daugiau informacijos apie būsimą registraciją ir programą.

Gyvūnų naudojimo moksle pakeitimas, mažinimas, tobulinimas

Ar į gamtos mokslų pamokas įtraukiate tvarumą? Ar pateikiate mokiniams bandymų su gyvūnais alternatyvų? Dalyvaukite gamtos mokslų konkurse ir kurkite veiklas bei mokymosi planus, kad padėtumėte savo mokiniams aktyviai mokytis gamtos mokslų ir lavinti supratimą apie tvarumą.

Apklausa apie jaunimo paruošimą savarankiškam gyvenimui visuomenėje

Maisto gaminimas, biudžeto sudarymas, laiko valdymas ar sveikatingumas yra tik dalis jaunų žmonių gyvenimo įgūdžių. Bet kas dalyvauja jų ugdyme? Kada ir kaip tai turėtų tapti gebėjimais? Ar šiame procese turėtų dalyvauti mokyklos ir mokytojai? „School Education Gateway“ nori išgirsti jūsų nuomonę. Atlikite šią trumpą daugiakalbę apklausą.

Europos Sąjungos medžiagos, skirtos vaikams ir paaugliams, tyrimas

Ar dirbdami su vaikais naudojote kokią nors Europos Komisijos sukurtą medžiagą savo pamokose? Europos Komisija, norėdama sužinoti nuomonę apie ES mokomąją medžiagą  5–18 metų mokiniams, laukia atsiliepimų. Kviečiame atlikti trumpą anoniminę apklausą.

Integruokite skaitmeninį kultūros paveldą savo klasėje

Su „Europeana“ kultūros paveldas dabar yra lengvai pasiekiamas. „eTwinning Friend Europeana“, skirta kultūros paveldo sektoriui atgimti skaitmeninėje erdvėje, siūlo nemokamą prieigą prie patrauklių įrankių ir gebėjimų ugdymo galimybes „eTwinning“ dalyviams, norintiems naudoti kultūros paveldą švietimui, tyrimams ir kūrybai. Perskaitykite visą šį straipsnį ir sužinokite apie švietimo iniciatyvas.

Prisijunkite prie integruoto STEM švietimo bendruomenės

Ar ieškote integruoto STEM ugdymo gairių? „STE (A) M IT“, novatoriškų ir tarpdisciplininių STEAM metodų projektas, turi naują erdvę keistis praktika, paremta integruotu STEM ugdymu. Prisijunkite prie šios augančios bendruomenės ir bendraukite su STE (A) M IT integruoto STEM mokymosi planų autoriais. Taip pat galite susitikti su kitais mokytojais ir karjeros patarėjais, kad išbandytumėte ir aptartumėte daugybę galimų išteklių.

Mišraus mokymosi patarimai rengiant mokytojus

Ką tyrimas atskleidė apie mišrų mokymąsi rengiant mokytojus? Naujausia „European Schoolnet Academy“ ataskaita siūlo esamų šios temos tyrimų apžvalgą ir trijų naujausių pavyzdžių iš visos Europos santrauką. Perskaitykite visą leidinį ir atraskite naujų strategijų, kaip derinti kontaktinį ir nuotolinį mokymąsi.

Mokymosi privalumai bendradarbiaujant „eTwinning“

2021 m. „eTwinning“ ženklas buvo suteiktas 2935 mokykloms. Norėtume pasveikinti tas mokyklas už nuolatines pastangas tobulinant švietimą savo šalyse. Šis apdovanojimas yra asmeninis kiekvieno mokytojo pasiekimas, taip pat visos „eTwinning“ komandos darbo šiose mokyklose įvertinimas.

„eTwinning“ vizija mažo miestelio mokykloje

Paezas Rodriguezas , Encarnacion Ruiz Porras mokyklos mokytojas, dalijasi darbo kaimo mokykloje patirtimi. Mažo Marinaledos kaimo mokykloje yra 20 mokytojų ir 200 mokinių, tačiau, nepaisant sunkumų, mokykla jau nuo 2018 m. turi „eTwinning“ mokyklos ženklelį.