arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (birželis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (birželis)

Atnaujinta ateities klasės laboratorija!

Mūsų ateities klasių laboratorija (angl. Future Classroom Lab) svetainė yra atnaujinta ir patogesnė. Čia rasite informacijos apie novatoriško mokymo veiklas, mokymosi aplinką, nuotolinius seminarus, projektus ir kt. Kviečiame apsilankyti.

Naujas nuotolinis seminaras apie pasidalijamąją lyderystę

2020 m. birželio 9 d. 17 val. „Learning Leadership for Change“ rengia pasidalijamojo vadovavimo nuotolinį seminarą, kurio tikslas – puoselėti naują kultūrą mokyklos bendruomenėje. Internetinis seminaras padės skleisti lyderystės inovacijų praktiką mokykloje. Nepraleiskite tokios galimybės.

Kviečiame dalyvauti svarbiame STEM švietimo renginyje!

„STEM School Label“ svarbus renginys vyks nuotoliniu būdu birželio 25–26 d. Internetinių konferencijų ir interaktyvių sesijų metu Švietimo ministerijos, tyrėjai, mokyklų ir pramonės atstovai nagrinės STEM švietimo strategijos svarbą mokyklose. Pasižymėkite datą, susipažinkite su programa ir nepraleiskite progos prisijungti! Renginys organizuojamas kartu su „Scientix“ ir „STEM Alliance“.

Interneto tinklalapis: kaip švietimo sistemas paveikė COVID19

Praėjusiais mėnesiais dauguma mokyklų visoje Europoje buvo uždarytos. Kaip švietimo sistemos visoje Europoje pritaikytos tokiam įvykiui? Kokias priemones siūlo švietimo ministerijos, kad padėtų mokytojams, mokiniams ir tėvams?

Pritrūko idėjų, kaip ugdyti namuose?

Uždarydami mokyklą „eTwinning“ dalyviai įrodė, kad yra labai atsparūs ir bendradarbiaujantys, kurdami tarptautinius projektus, siekdami palaikyti savo mokinius ir ryšį su pasauliu. Jei ieškote kūrybinės medžiagos savo vaikams, perskaitykite šį graikų pasiūlymą ir atraskite naujas ugdymo priemones.

Nauja švietimo apklausa  apie klimatą

Švietimas yra labai svarbus padedant jaunimui geriau suprasti klimato pokyčius. Tačiau mokytojams tai gali kelti iššūkių klasėje. Šioje naujoje  „School Education Gateway“ apklausoje norima sužinoti, kokie yra didžiausi iššūkiai mokytojams, integruojant klimato kaitos temą. Apklausa veiks iki birželio 21 d. Ji pateikiama ir lietuvių kalba.

Ar naudojatės Europos internetine mokymosi platforma?

Jūsų nuomonė svarbi. Kiekvienais metais „School Education Gateway“ prašo naudotojų atsiliepimų apie jos turinį ir paslaugas, kad būtų galima pasiūlyti geresnę platformą. Skirkite keletą minučių metinei naudotojų apklausai užpildyti ir išsakykite savo nuomonę. 2020 m. naudotojų apklausa vykdoma iki birželio 28 d. Ji pateikiama 23 kalbomis (yra ir lietuvių kalba).

Nauji projektai: Skaitmeninės kaitos poveikis jaunimui

Šiais laikais vaikai ir jaunimas internete praleidžia daug daugiau laiko: jie turi daugiau galimybių, tačiau taip pat susiduria su nauja rizika. Europos Komisija pradėjo naujus programos „Horizontas 2020“ projektus. „European Schoolnet“ dalyvaus dviejuose: „CO: RE“ („Vaikai internete: tyrimai ir įrodymai“) ir „ySKILLS“ (apie skaitmeninių gebėjimų ugdymą).