arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (birželis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (birželis)

Tobulinkite savo gebėjimus kurdami naujas technologijas

„Digital SkillUp“ yra internetinė mokymosi priemonė, padedanti visiems Europos piliečiams ir įmonėms suprasti naujas technologijas ir sužinoti, kaip jas naudoti tiek profesiniame, tiek asmeniniame kontekste. Šis šaltinis gali būti naudojamas kaip vadovas, kuris paprastai paaiškina pagrindinius technologinius pasiekimus ir jų poveikį mūsų gyvenimui. Visą straipsnį skaitykite čia.

Naujas internetinis seminaras apie MOOC grįstą mokymąsi

Kaip galite sukurti labiau bendradarbiaujančią aplinką savo mokykloje ir paskatinti savo mokyklos kolegas dalytis ir bendrauti tarpusavyje? Prisijunkite prie šio  internetinio seminaro birželio 21 d., pirmadienį, 18 val. ir pasiklausykite  mokytojų patirties.

Kaip galime plėtoti gyvūnų gerovę? 

Naujais mokslo metais prasideda atvirųjų internetinių mokymų kursas „Three Rs MOOC“. Nuo rugsėjo 13 d. mokytojai bus pakviesti diskutuoti su mokiniais apie gyvūnų naudojimą moksle. Trijų R (angl. Replace – Reduce – Refine) koncepcijos įgyvendinimas ugdyme stiprins mokinių kritinį mąstymą apie bandymų su gyvūnais alternatyvas. Kviečiame registruotis ir sekti naujienas. 

Kaip galite įtraukti tyrimus į savo klasę?   

Gegužės 20–21 d. STEM aukšto lygio renginys, kurį organizavo BRITEC, bendradarbiaudamas su kitais projektais „AmgenTeach“ ar „Scientix“, suteikė galimybę mokslininkams, mokyklos ir pramonės atstovams rinktis internetu aptarti novatoriškas praktikas STEM srityje. Renginyje buvo pabrėžta, kaip mokyklos gali pritraukti mokslinius tyrimus klasėje. Renginio vaizdo įrašus galite žiūrėti „YouTube“ kanale. 

Nauja aktyvaus mokymosi mokymosi scenarijaus priemonė 

Dabar prieinama nauja „Future Classroom Lab“ ir „Novigado“ projekto sukurta mokymosi scenarijų priemonė. Ši priemonė leidžia nustatyti scenarijus nuo pradžios arba išbandyti paruoštas veiklas ir pavyzdžius, kurie padės sukurti asmeniniams poreikiams pritaikytus scenarijus, kaip geriau mokytis klasėje. Priemonė jau yra „Future Classroom Lab“ svetainėje. Peržiūrėkite įvadinį internetinį seminarą „YouTube“ kanale. 

Atpažinkite grėsmes ir kovokite su dezinformacija internete

Europos Komisija neseniai sukūrė naujas gaires mokytojams, kaip kovoti su dezinformacija internete. Priemonių rinkinyje pateikiami ištekliai mokytojams, kurie padės pradėti diskusiją apie dezinformaciją su savo mokiniais. Pateikta medžiaga padės jiems atskirti, kas yra tikra, nuo to, kas yra netikra, kai jie naršo internete. Priemonių rinkinį galima rasti visomis ES kalbomis. Rinkinį lietuvių kalba galite skaityti čia.

Parengta „Aerospace in Class Validation Report“ ataskaita!

Geros naujienos kosmoso mokslo mėgėjams! „Aerospace in Class“ projektas mokyklose išbandė „Airbus“ fondo išteklius ir patvirtino jų praktinę naudą mokiniams. Jei norite tobulinti 8–12 metų mokinių kūrybiškumo kompetenciją, integruoti STEM pamokose, skaitykite naują „Aerospace in Class Validation“ ataskaitą.