arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (Gegužė)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (Gegužė)
Jau 2015 metais 90 procentų darbo vietų Europoje bus būtini bent jau pagrindiniai IKT raštingumo įgūdžiai. Iniciatyva „eSkills for Jobs 2014“ oficialiai prasidėjo renginiu Atėnuose 2014 metų gegužės 6 dieną. Šiam renginiui Europos mokyklų tinklas parengė apžvalgą „ IKT ir įgūdžiai mokymuisi, brandai, darbui ir karjerai”. Šioje apžvalgoje nagrinėjama, kaip Europos jaunimas supranta IKT įgūdžių svarbą ir ką mano apie jų įtaką mokymosi procesams.
 
Baigiamoji projekto „iTEC“ konferencija vyko gegužės 27 dieną. Joje pagrindinis dėmesys buvo skiriamas projekto rezultatams bei bus pristatyti priemonių rinkiniai „Eduvista“ ir „Edukata“.
 
 
Pirmoji nacionalinė projekto „Scientix“ konferencija vyko Vilniuje gegužės 6-7 dienomis, ją rengė Ugdymo plėtotės centras. Renginyje buvo skiriamas dėmesys skaitymo gebėjimams gamtos moksluose, individualizuotą mokymą ir formalųjį vertinimą. Daugiau informacijos.
 
Pirmasis „Kodu Kup“ konkursas paskelbtas šių metų balandžio 29 dieną kompanijos Miscrosoft inovacijų centre. Ekspertai diskutavo apie žaidimais grįsto mokymosi vaidmenį ugdant jaunimo skaitmeninius įgūdžius. Šis konkursas skatina mokinius iš 8 šalių kurti žaidimus ir žengti pirmus žingsnius programavimo pasaulyje smagiai ir patraukliai. Daugiau informacijos.
 
 
Pasisakykite apie 21-ojo amžiaus mokymo ir mokymosi įgūdžius: projekto „KeyCoNet“ internetinės konsultacijos apie kompetencijomis grįstą mokymą ir mokymąsi mokyklose vyks iki birželio 16 deinos. Dalyvaukite ir laimėkite galimybė dalyvauti projekto baigiamojoje konferencijoje Briuselyje 2014 metų lapkričio mėnesį.
 
 
Tinklai Insafe ir INHOPE kątik paskelbė kasmetinę 2013 metų ataskaitą, kurioje trumpai aprašoma daugybę sėkmingų veiklų ir 31 šalies Saugesnio interneto centrų naujovių. Ataskaitą rasite čia.
 
 
Jau baigėsi pirmieji ir labai populiariais tapę Europos mokyklų tinklo akademijos kursai. Kursai „Ateities klasės scenarijai“ ir „Inovatyvi praktika populiarinant gamtos mokslų mokymą“ bus kartojami liepos/rugpjūčio ir rugpjūčio/rugsėjo mėnesiais. Greitai paskelbsime naujas kursų temas.
 
 
Mažiau naudojamų kalbų atvirojo kodo mokomojų išteklių tvarumas
Vykdant projektą „LangOER“ buvo surengta daugybė internetinių seminarų apie atvirojo kodo mokymo išteklius. Projektu siekiama populiarinti mažai naudojamas ir regionines kalbas. Daugiau informacijos.