arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (gegužė)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (gegužė)

Programos „eTwinning“ apdovanojimų ceremonija: Projektas „Menas sujungia mus“ laimėjo geriauso projekto apdovanojimą
Gegužės 7 dieną Briuselyje buvo apdovanoti geriausi programos „eTwinning“ projektai. Projektas „Menas sujungia mus“ sujungė visus mokomuosius dalykus mokinių susidomėjimui menu ugdyti. Daugiau apie projektą skaitykite čia.  Jeigu negalėjote dalyvauti ceremonijoje, jos įrašą pamatysite čia.

 
Dalyvauti kursuose prisijungė daugiau nei 3000 vartotojų, kursus pradėjo 2526 vartotojai, o juos baigė 991.  Tačiau nepamirškite, kad kursai yra prieinami net ir tuomet, kai pasibaigia. Kiekvienas gali pasiekti kursų turinį ir nagrinėti jį savarankiškai.
 
Tinklo „Insafe“ pagalbos linijos keičia vaikų ir jaunuolių virtualų gyvenimą
Tinklai „Insafe“ ir „INHOPE“ dirba kartu kurdami saugesnį ir geresnį internetą. Ar žinote su kokiais iššūkiais internete kas dieną susiduria tinklas „Insafe“? Prisijunkite prie interaktyvaus žemėlapio ir pamatykite, kokia kiekvienos šalies situacija. Žemėlapį rasite čia.
 
Ateities mokyklų ambasadoriai – tai svarbus mechanizmas Europos mokyklų tinkle projektų rezultatų sklaidai bei naujiems Ateities klasės laboratorijos projektams. Ateityje dėmesys bus skiriamas tinklo plėtrai šalių viduje. Šiuo metu yra plėtojama idėja organizuoti dinamiškus internetinius seminarus, kurių metu bus dalinamasi pedagoginiu turiniu. Daugiau informacijos ieškokite čia.
 
Projektas „Kūrybingų klasių laboratorija“ jau artėja prie pabaigos. Per dvejus metus projektas sujungė mokytojus ir politikos atstovus 8 šalyse tam, kad būtų sėkmingai įgyvendintas mokymosi scenarijus „Vienas planšetinis kompiuteris vienam mokiniui“. Svarbiausi projekto rezultatai bus pristatyti birželio 4 dieną.
Skaitmeniniai įgūdžiai geresnėms karjeros galimybėms
Numanoma, kad iki 90 procentų darbo vietų bus būtinos bent jau pagrindiniai skaitmeniniai įgūdžiai. Europos Sąjungos jaunimo nedarbas išlieka net 22 procentai, bet manoma, kad iki 2020 metų Europai truks 825 000 IKT profesionalų. Skaitmeninių įgūdžių trūkumui užpildyti Europos Komisija paskelbė kampaniją „eSkills for Jobs 2015“. Kampanijos interneto svetainė pateikia naudingos medžiagos mokytojams, skirtos naudoti Informacinių technologijų ir kitose pamokose bei karjeros konsultantams.