arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (gegužė)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (gegužė)

Sužinokite, kaip naujos praktikos ir technologijos padeda tobulinti STEM mokymąsi

Gegužės 25 d., 16 valandą, „PASCO“ kartu su „Future Classroom Lab“ organizuoto internetinio seminaro metu pateiks praktinių sprendimų ir metodų, kaip technologijos padeda moksleiviams tvirtą geriau suprasti STEM temas. Visi seminaro dalyviai gali varžytis konkurse, kuriame jie gali laimėti vieną iš dešimties pasiūlytų belaidžių temperatūros jutiklių. Čia rasite daugiau informacijos apie internetinį seminarą. Rezervuokite sau vietą!

Internetinis kursas padeda mokytojams spręsti „naujos praktikos šoką“

Daugelis naujų mokytojų išgyvena „praktinį šoką“, kai baigiasi teorinis mokymasis ir prasideda pirmasis praktinis darbas. Naujasis mokyklos ugdymo vartų mokytojų akademijos MOOC kursas „Išgyvenk pirmuosius mokymo metus“ siūlo patarimus ir idėjas, kaip spręsti sunkumus per pirmuosius savo profesinės veiklos metus.

Dalyviai gaus modernius įrankius ir naudingus patarimus, kaip spręsti įvairius iššūkius: kaip suvaldyti dideles klases, kaip planuoti laiką, kaip dirbti su patyrusiais kolegomis, kaip nuo pat pradžių sukurti teigiamą klasių atmosferą. Prisijunkite prie šio unikalaus internetinio kurso, kuris prasideda gegužės 29 d.

Skaitmeninis švietimas mokyklose

Skaitmeninės erdvės natūrali šiuolaikinio jaunimo terpė – tiek namuose, tiek mokykloje. Tyrimai rodo, kad technologijos nepagerins pamokų, nebent mokytojai tinkamai įtrauktų jas į savo mokymus. Jei norite sužinoti, kaip jūsų mokykla naudoja mokymosi technologijas, pasitikrinkite su nauju savęs įvertinimo įrankiu SELFIE.

Savo pradinėje mokykloje direktorius Seanas Gallagheris prisijungė prie SELFIE pilotinio projekto ir nusprendė, kad jie turėtų padėti moksleiviams ugdyti problemų sprendimo įgūdžius. Jei taip pat norite tobulinti skaitmeninį ugdymą, susipažinkite su šiais projektais, projektu paremto mokymosi planais, kuriuos parengė Mokytojų akademijos dalyviai, arba įrankį „Kompiuterija visiems mums likusiems“.

Kaip formuojantis vertinimas gali pagerinti mokymosi rezultatus

Kad sėkmingai būtų galima taikyti šią metodiką reikia atviros kultūros, taip pat žinių apie formuojančio vertinimo priemones.

Apklausos tarp švietimo specialistų rezultatai atskleidė, kad nors 72% respondentų teigia, kad mokinys mokosi formaliai mokykloje, dauguma respondentų (86%) mano, kad mokytojams reikia daugiau mokymų, kaip naudoti formuojantį vertinimą , o daugiau nei pusė (57%) teigia, kad trūksta naudingų skaitmeninių išteklių, skirtų formavimui įvertinti. Aišku galima tobulėti. Daugiau įdomių rezultatų rasite straipsnyje apie Europos mokyklų tinklą!

STEM atradimų savaitė 2018!

Šių metų STEM atradimų savaitės kampanijoje, kurioje dalyvavo daugiau nei 120000 mokytojų, mokinių ir kitų STEM švietimo srities suinteresuotųjų šalių, buvo organizuota daugiau nei 800 mokslinių, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) veiklų 40-yje šalių. Pirmą kartą „Scientix“ surengė transliacijas per „Facebook“ ir „YouTube“ bei pasiekė daugybę tūkstančių žiūrovų!

Kampanijos dalyviai STEM atradimų savaitės leidinyje jau paskelbė daugiau nei 160 straipsnių.

STEM aljanso dėmesio centre – moterų svarba STEM mokyme

STEM atradimų savaitės programoje STEM aljansas nusprendė įtraukti lyčių lygybės klausimą.

Balandžio 26 d. „STEM Alliance“ ir „Scientix“ kartu suorganizavo specialų internetinį seminarą apie tai, kaip įmonės gali padėti mokykloms reklamuoti daugiau merginų STEM studijose ir karjeros srityse. Buvo pristatyta informacinė medžiaga ir vaizdo siužetai, įkvepiančios įmonių iniciatyvos, siekiant padidinti moterų susidomėjimą STEM .

Iš viso prie internetinio seminaro prisijungė 331 dalyvis, kuriame dalyvavo įmonės, remiančios mokslinius tyrimus. Sužinokite daugiau apie STEM aljansą ir moterų įtraukimą į STEM veiklas.

Kaip „eTwinners“ gali naudotis „Europeana“ kolekcijomis?

„Europeana“ kolekcijos leidžia vartotojams naudotis paveldu, kuriame yra daugiau kaip 50 milijonų skaitmeninių elementų: knygų, muzikos kūrinių, filmų ir kt. Milana Popova, „Europeana“ verslo plėtros vadybininkė, pasakoja apie „eTwinning“, kaip mokytojai ir studentai gali naudotis „Europeana“ teikiamomis galimybėmis ir kaip „eTwinning“ dalyviai gali sėkmingai įgyvendinti kultūros paveldo projektus, pasinaudodami daugybe pateiktų išteklių.

Sužinokite apie interaktyvias technologijas FCL mokymo kursuose

32 žmonės iš 8 šalių susirinko Briuselyje renginyje, skirtame ugdymui naudoti technologijas ir skirtingus pedagoginius metodus. Dalyviai atrado naudingų įrankių ir metodikų, eksperimentavo su įvairiomis programomis, siekdami padidinti mokinių bendradarbiavimą klasėje. Sužinokite daugiau apie artėjančius mokymo kursus.

„Move2Learn – Learn2Move“ „eTwinning“ akimirkos

2017 m. Europos Komisija pasiūlė jauniems žmonėms keliauti ir atrasti Europą surengtoje iniciatyvoje „Move2Learn – Learn2Move“. Šios iniciatyvos tikslas yra suteikti jauniems žmonėms, dalyvavusiems „eTwinning“ projekte, galimybę keliauti į kitą Europos šalį individualiai arba savo mokyklos klasėje. Sužinokite daugiau apie jaunuolių keliones, skaitydami du straipsnius, paskelbtus „eTwinning“ platformoje.

Ar tavo mokykloje reikalingas bevielis interneto ryšys? Tada paprašykite savo miesto atstovų kreiptis dėl „WiFi4EU“ programos!

„WiFi4EU“ programa siūlo savivaldybėms 15 000 eurų kuponus, skirtus bevielio interneto taškams įrengti viešosiose erdvėse, įskaitant ir mokyklas. Sužinokite daugiau skaitydami spaudos pranešimą, žiūrėdami vaizdo įrašą arba skaitydami pagrindinę informaciją visomis ES kalbomis.

Naujos skaitmeninės galimybės studentams

Daugelis įmonių teigia, kad jauni žmonės, baigę mokslus, nėra pasirengę dirbti. Daugiau nei 40 proc. Europos įmonių, ieškančių informacijos ir komunikacijos technologijų specialistų, sako, kad jiems sunku rasti tinkamų žmonių. Europos Komisijos „Skaitmeninių galimybių“ stažuočių iniciatyva nuo 2018 m. iki 2020 m. suteiks tarpvalstybines stažuotes iki 6000 studentų ir absolventų, kurie padės išspręsti šią problemą. Tikslas yra padėti įvairių mokslo krypčių studentams gauti praktinę skaitmeninę patirtį rinkoje reikalaujamose srityse. Daugiau informacijos apie stažuotes.