arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (gruodis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (gruodis)

Jau pasirodė Ateities klasės laboratorijos („Future Classroom Lab“) 2018 mokymo programa. Rezervuokis vietas!

2017 metais beveik 300 mokytojų lankėsi „Future Classroom Lab“ (FCL) mokymo kursuose pedagogams – ar 2018 metais Jūs būsite vienas iš jų? „FCL“ akis į akį rengiami kursai apie sustiprintą technologijų mokymą yra itin naudingi mokytojų profesiniam tobulėjimui šiuolaikinėse ir ateities mokyklose.

2018 m. mokymo programa buvo paskelbta neseniai, todėl dabar pats laikas užsisakyti vietas!

„The School Education Gateway“ 2017 metų naudotojų apklausa. Mums reikia jūsų nuomonės!

Ar praeityje naudojote „The School Education Gateway“ platformą? O gal lankėte „European Toolkit for Schools“ ar „Teacher Academy“ kursus? Galbūt naudojotės „Erasmus +“ siūlomomis galimybėmis? Tada mes norėtume išgirsti jūsų nuomonę! Dalyvaukite naudotojų apklausoje bet kuria iš 23 kalbų ir padėkite mums tobulėti! Klausimynas užtrunka nuo 5 iki 10 minučių, jį reikia užpildyti iki gruodžio 11 dienos.

Balsuokite už geriausią konkurso „Pirmyn STEM“ („STEM Ahead“) vaizdo įrašą!

„Pirmyn STEM“ konkursas, kurį organizuoja STEM aljansas, baigėsi! Daugiau nei 120 mokytojų iš šešiolikos šalių pateikė savo įrašus trims konkurso kategorijoms: vaizdo įrašų, išteklių ir renginių. Dabar galite nuspręsti, kas bus viešojo vaizdo apdovanojimų konkurso nugalėtojas, balsuodami už geriausius įrašus feisbuke arba tviteryje!

STEM aljansas dėkoja visiems mokytojams, kurie pateikė savo įrašus ir dalyvavo konkurse, ir linki visiems sėkmės apdovanojimuose! Atminkite, kad kuo daugiau dalijatės, tuo didesnė tikimybė laimėti!

Susipažinkite su pirmąja „Atvira švietimo inovacijų knyga“!

2017 metų EMINENT konferencijos „Atvira švietimo inovacijų knygoje“ („Open Book of Educational Innovation“) apžvelgiama svarbiausi pokyčiai švietimo sistemoje per pastaruosius dvidešimt metų, pateikiama daugiau nei šimtas pagrindinių iniciatyvų mokyklose visoje Europoje.

Ši knyga pateikia mokytojams, mokyklų vadovams ir pedagogams originalius pavyzdžius ir informaciją apie novatorišką praktiką ir projektus, neįprastus mokymosi erdvių pavyzdžius, įdomius išteklius ir įvairius bendradarbiavimo pavyzdžius. Kviečiame pavartyti knygą ir pasisemti įkvėpimo!

„STEM aljanso profesionalai grįžta į mokyklą“ programos naujovės portale

STEM profesionalų grįžimo į mokyklą programa ką tik atnaujinta! Programa skatina savanorius iš mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) bei mokytojus bendradarbiauti ir organizuoti diskusijas.

Apsilankykite atnaujintose mokykloms ir įmonėms skirtuose skyriuose arba pasisemkite įkvėpimo iš esamų STEM aljanso partnerių programų ir atsiliepimų, arba pasidalinkite informacija apie naudingą programą! Programa veikia visus metus.

Verslumo ugdymo bendradarbiavimo erdvė – jau Mokyklų ugdymo vartuose („School Education Gateway“)

Ar jus domina verslumo ugdymas jūsų klasėje, mokykloje ar bendruomenėje? Nežinote, kaip įgyvendinti tokius projektus? Bendradarbiaujanti erdvė verslumo ugdymui (angl. ENT-ED) siūlo mokytojams ir kitiems specialistams keletą internetinių seminarų, skirtų padėti užsiimti ENT-ED projektais ir įtraukti juos į „Erasmus +“ veiklą.

Ankstesnių internetinių seminarų įrašai yra internete! Ugdymo pokalbių laidose Kathryn ir Andy Penaluna aptarė verslumo mokymąsi ir tai, kaip klases paversti įdomia verslumo idėja. Europos Komisijos ataskaita pateikia 12 atvejų analizės ataskaitas, 114 gerosios patirties pavyzdžių ir žemėlapių bei aptaria, kaip jaunimo darbas padeda plėtoti verslumo gebėjimus.

Lavinkite savo gebėjimus naudodami naują eTwinning įrankį!

Išbandykite naują eTwinning įrankį „The Monitoring eTwinning Practice 2.0“! Jis skirtas mokytojams, norintiems patobulinti savo pedagogines, skaitmenines ir bendradarbiavimo kompetencijas, taip pat jų supratimą ir vystymąsi, dalyvaujant eTwinning veikloje. Sužinokite, kaip veikia šis savęs vertinimo įrankis, ir gaukite individualizuotų patarimų!

Mokyklos ugdymo vartai: sportas ir fizinė gerovė

Neseniai Europos sporto savaitė skatino sportavimą ir fizinį aktyvumą, skirtą visiems, nepriklausomai nuo amžiaus ar fizinio pasirengimo lygio. Dabar pats laikas atkreipti dėmesį į kai kuriuos „Erasmus +“ projektus ir iniciatyvas, kurių tikslas yra įtraukti vaikus į sportinę veiklą.

Ekspertų straipsnyje Rose-Marie Repond iš Šveicarijos federalinio sporto instituto svarsto, kaip mokyklos sportinė veikla skatina aktyvų gyvenimo būdą. O kas, jei jūsų studentai ir vaikai daugelį savo dienų praleistų lauke, o ne mokyklos ar vaikų darželių patalpose? Paskaitykite daugiau apie gamtos mokyklas ir kaip jos gali pagerinti vaikų vystymąsi.

„Geresnis internetas vaikams“ („Better Internet for Kids“) (BIK) pristato naują jaunimo interneto svetainę

Neseniai buvo paskelbta nauja „BIK Youth“ svetainė kaip portalo „Geresnis internetas vaikams“ mini interneto svetainė. Naujajame tinklalapyje siekiama parodyti, kaip svarbu jaunimą sudominti geresniais interneto naudojimo būdais. Sužinokite daugiau apie jaunimo iniciatyvas, sėkmės istorijas, pavyzdžiui, neseniai pradėtą #TogetherForRespect kampaniją.  Pasižiūrėkite „BIK Youth“ grupės narių vaizdo įrašą.

Paskelbti „Coding Jam“ laimėtojai

Spalio 20 dieną įvyko tarptautinis internetinis „Coding Jam“ hakatonas, kurį remia Europos kodavimo iniciatyva („European Coding Initiative“) ir „Future Classroom Lab“ ambasadoriai. „Coding Jam“ hakatoną transliavo internetu Europos mokyklų tinklas iš Ateities klasės laboratorijų („Future Classroom Lab“) Briuselyje. Dalyvaujančios komandos dirbo savo mokyklose ar organizacijose. Nugalėtojų vardai paskelbti čia.

FCL tyrimo zona parodoje EMINENT 2017

Lapkričio 15-17 d. EMINENT 2017 dalyviai galėjo stebėti Ateities klasės laboratorijos erdvę, kurioje mūsų atstovai pristatė technologinius mokymosi sprendimus. Deleguotieji turėjo galimybę ištirti, aptarti ir pasidalinti praktika apie informacinėmis technologijomis grindžiamą mokymosi veiklą. Čia rasite daugiau informacijos apie inovacines technologijas ir naujas mokymo ir mokymosi idėjas, pateiktas parodoje.

Saugesnio interneto forumas 2017 sulaukė didelės sėkmės

14-asis Saugesnio interneto forumas (SIF) vyko 2017 metų lapkričio 23 dieną Belgijoje, Briuselyje. Jo pagrindinė tema - „Nuo vaikų technologijų iki išmanaus jaunimo - kaip skatinti gerovę internete“.

Siūlome pasižvalgyti po feisbuko nuotraukų galeriją ir paskaityti atsiliepimus tviteryje. Susipažinkite su BIK tinklalapiu, kad gautumėte išsamesnę informaciją.

Atnaujintas mūsų portalas ir logotipas!

Džiaugiamės galėdami pranešti apie mūsų naują svetainę, kuri atrodo kitaip. Dvidešimtmečio proga turime ir naują logotipą. Norėdami įamžinti šį svarbų įvykį, pasiūlėme patobulintą ir patogią interneto svetainę.

Kviečiame apsilankyti mūsų naujojoje svetainėje ir susipažinkite su projektais, internetinėmis ir kitomis profesinio tobulėjimo galimybėmis, ištekliais ir publikacijomis, artimiausiais renginiais ir būdais susisiekti su mumis.

Mūsų 20-ies metų šventinės veiklos

2017 metai buvo ypatingi Europos mokyklų tinklui, nes mes švenčiame 20 metų švietimo pertvarką kartu su visais mūsų 31 nariais ir suinteresuotosiomis šalimis.

Minėdami 20-ąjį jubiliejų, 2017 metais pradėjome daugybę įdomių veiklų, skirtų pademonstruoti mūsų pasiekimus. Mes paskelbėme kiekvieno mėnesio vaizdo įrašus apie inovacijas švietime bei žiniasklaidos atsiliepimus. Peržiūrėkite mūsų populiariausius vaizdo įrašus, leidinius ir MOOC mūsų „European Schoolnet Highlights“ nuorodoje, kad pamatytume visą evoliuciją nuo 1997 metų. Mūsų jubiliejaus vaizdo įrašą galite pasižiūrėti čia.

Mūsų šventiniai metai baigėsi mūsų metine EMINENT konferencija, kuri vyko lapkričio 15-17 dienomis. Jei norite sužinoti dar daugiau, galite panaršyti po mūsų 20 metų jubiliejinę interneto svetainę.