arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (gruodis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (gruodis)

Europos mokyklų tinklo akademija pristato savo programą pirmajam 2019 m. pusmečiui

Kadangi paskutinis Europos mokyklų tinklo akademijos kursas baigsis 2018 m., komanda stengiasi įvertinti praėjusius metus ir pasirengti 2019 m. Kai kurie statistiniai duomenys: šiais metais septyniuose internetiniuose kursuose akademija pasiekė apie 30 000 dalyvių, surengė 18 internetinių tiesioginės transliacijos renginių ir gavo gerą įvertinimą iš 97% kursų dalyvių.

Jei norite tęsti šį kelią, komanda jau leidžia registruotis į daugelį pirmojo semestro kursų. 2019 m. pasiūlymuose rasite ir bioekonomikos kursą mokytojams. Čia rasite visą pirmojo semestro programą.

Mokyklos ugdymo vartai laukia atsiliepimų

Mokyklos ugdymo vartai (angl. School Education Gateway) nori išgirsti mokytojo, mokyklos vadovo, koordinatoriaus ar bet kurio kito mokyklos švietimo srityje dirbančio specialisto nuomonę: kokios temos būtų aktualios kitais metais ir kaip vertinami „Erasmus +“ įrankiai ir kitos svetainės skiltys. Tyrimas, kuris yra pateiktas 23 kalbomis ir užtrunka apie 10 minučių, bus prieinamas iki 2018 m. gruodžio 16 d. Užpildyti apklausą galite čia.

„Future Classroom Lab“ mokymo programa 2019 m. – rezervuokitės vietą jau dabar!

Jau šešerius metus Europos mokyklų tinklas siūlo nemokamus kursus „Future Classroom Lab“, kurie padeda mokytojams kelti kvalifikaciją. Mokymai apima seminarus ir kursus nuo dviejų iki penkių dienų anglų kalba. Jie skirti pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojams bei IKT koordinatoriams. Apie 2019 m. mokymo programą skaitykite čia!

„eTwinning“ mokyklos ženklelis – tai jūsų mokyklos pripažinimas!

„eTwinning“ pripažįsta ir vertina mokytojų ir mokyklos lyderių komandų dalyvavimą, įsipareigojimą, atsidavimą. Jau galima teikti „eTwinning“ mokyklos ženklelio paraiškas iki 2019 m. vasario. Čia rasite paraiškų teikimo kriterijus.

Nauji projektų rinkiniai mokytojams!

„eTwinning“ sukūrė penkis naujus projektų rinkinius-vadovus, kurie padės sėkmingai vykdyti „eTwinning“ projektus. Jie pateikti 28-iomis kalbomis. Šie rinkiniai nagrinėja svarbius dalykus: kultūrų pažinimą, asmeninius bei socialinius įgūdžius, pilietiškumą ir demokratines vertybes. Čia rasite visą rinkinių sąrašą.

Mokyklos ugdymo tinklo skaitiniai apie mokytojų profesiją

Kompetentingi mokytojai yra būtini švietimo sistemos pažangai, o darbuotojų trūkumas gali trukdyti mokiniams mokytis. Nors švietimo pokyčiai XXI amžiaus įgūdžių ugdymui reikalauja, kad mokytojo profesija būtų patraukli, mokytojų išlaikymas ir pritraukimas vis dar yra sunkus iššūkis. Michiel Heijnen nurodo penkias aplinkos ypatybes, kurios gali padėti sudominti mokytojų profesija.

„Eurydice“ tyrėjai teigia, kad reikia skirti ypatingą dėmesį lyčių pusiausvyrai tarp pradinių klasių mokytojų, o vienoje jų ataskaitoje pateikiama įdomi mokytojų atlyginimų apžvalga visoje Europoje.