arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (gruodis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (gruodis)

Prisijunkite prie nuotolinio renginio „Kūrybinių dirbtuvių erdvės mokyklose“

Sužinokite, kaip kurti, planuoti, parengti ir naudoti kūrybines erdves, Mokymosi aplinka pastaruoju metu nuolat kinta, vis ieškoma naujų būdų, kaip paremti mokymą ir mokymąsi. Prisijunkite prie gruodžio 10 d. vyksiančio nuotolinio renginio, kuriame bus aptariamos neseniai paskelbto „Makerspace“ leidinio išvados ir mokyklų atvejų analizės. Organizatoriai pateiks praktinių patarimų, kaip sukurti kūrėjų erdves savo mokykloje.

„BLOOM“ parodoje – pokalbiai apie bioekonomiką

Gruodžio 9 d. pardoje bus pasidalinta patirtimi apie žiedinės bioekonomikos galimybes kurti tvarią ES piliečių ateitį. Dalyviai taip pat sužinos daugiau apie BLOOM pagrindinės veiklos rezultatus, įskaitant mokytojams skirtus bioekonomikos išteklius!

Nuotolinis renginys apie mokytojų profesinį tobulėjimą

Kviečiame gruodžio 9 d., 15 val. Lietuvos laiku, dalyvauti nuotoliniame renginyje, kuriame bus aptariamas dalyvavimo internetiniuose tobulinimosi kursuose poveikis mokytojų profesinei veiklai. Renginyje itin naudinga dalyvauti politikos formuotojams, specialistams, kurie dirba mokytojų profesinio tobulėjimo srityje, tyrėjams, besidomintiems mokytojų rengimu. Registruotis galima čia. Renginio programą ir daugiau informacijos rasite čia.

Kaip galite naudoti atvirus internetinius kursus savo mokykloje?

Įrodyta, kad atviri internetiniai kursai (angl. MOOC) padidina profesinio tobulėjimo prieinamumą, mokytojai gali efektyviai mokytis vieni iš kitų.

Ar norite sužinoti daugiau informacijos, kaip gauti naudos iš internetinių kursų jūsų mokyklai? Prisijunkite prie „School Education Gateway“ nuotolinio seminaro gruodžio 14 d., 18 val. Lietuvos laiku.

Kaip mokyti apie ekosistemą, tvarumą ir biologinę įvairovę?

Atsakymas paprastas. Prisijunkite prie gamta paremtų sprendimų atvirų internetinių kursų! Šių mokymų tikslas – įgyvendinti gamta paremtus sprendimus pamokose, naudojant parengtus mokymosi scenarijus. Šiame kurse pateikti mokymosi scenarijai skatina kritinį mąstymą, bendradarbiavimą ir projektinį mokymąsi, juos galima lengvai pritaikyti įvairiems dalykams. Registruokitės iki sausio 11 d.

Kviečiame stebėti konferencijos vaizdo įrašą apie bendrąją lyderystę

Lapkričio 26–27 dienomis vyko projekto „L2C Learning Leadership for Change“ organizuota nuotolinė konferencija, kurioje daugiausia dėmesio skiriama tam, kaip bendra lyderystė mokyklose padeda judėti į priekį visiems kartu. Kviečiame žiūrėti renginio vaizdo įrašą per „YouTube“ kanalą.

2020 m. „eTwinning“ savaitės

Šių metų „eTwinning“ savaitės vyko nuo rugsėjo 28 iki spalio 25 dienos. Šiemet buvo itin svarbi klimato kaitos ir aplinkosaugos tema. Kampanijos tikslas buvo paskatinti „eTwinning“ programos dalyvius kurti kokybiškus projektus, daugiausia dėmesio skiriant klimato pokyčiams ir aplinkosaugos iššūkiams.

Ryšys tarp mokytojų ir muziejaus edukatorių

Kitais metais „Europeana“ švietimo iniciatyva ketina susieti formalų ir neformalų ugdymą, dirbdama su mokytojais ir muziejų edukatoriais.  Daugiausia dėmesio bus skiriama nuotoliniam mokymuisi, įvairovei ir įtraukčiai.

Naujos STEM karjeros galimybės ir tinklalaidė

„STEM Jobs Profiles“ STE (A) M IT šaltinis paskelbė du naujus STEM darbo profilius ir trečiąją savo „STEM Careers“ tinklalaidės laidą. Dr. Ennio Tasciotti pasidalijo įžvalgomis, kaip STEM gali tapti kūrybiškumo ir nuolatinių atradimų pasauliu. Kviečiame žiūrėti naujus įrašus!

Naujausi internetiniai ištekliai apie vaikų saugumą internete

Neseniai buvo atnaujintas „Geresnio interneto vaikams“ (BIK) portalas kartu su Saugesnio interneto dienos ir „BIK Youth“ svetainėmis. Sukurtas naujas dizainas ir funkcijos. Kviečiame aplankyti atnaujintas platformas.

Reikalingi mokytojai: ar norite išbandyti papildytosios realybės išteklius?

ARETE projektas ieško 38 mokytojų, kurie įgyvendintų papildytosios realybės išteklius, kad būtų lengviau ugdyti anglų kalbos raštingumo gebėjimus, ir iki 160 mokytojų, kurie naudos papildytąją realybę kaip veiksmingą STEM informacijos priemonę. Visi ARETE bandomuosiuose projektuose dalyvaujantys mokytojai mokomąsias priemones ir prieigą prie programinės įrangos gaus nemokamai. Kviečiame bandyti!

Penkerius metus kuriamos naujovės švietimo srityje

Atėjo laikas švęsti. Šiais metais minima penkerių metų „Future Classroom Ambassadors Network“ sukaktis, pasiekti „European Schoolnet“ rezultatai, „Future Classroom Lab“ (FCL) idėja ir švietimo naujovių vietiniuose mokytojų tinkluose. Paskelbta ataskaita apie FCL ambasadorių veiklas ir pasiekimus.

Kaip mokyklos gali paskatinti bendros lyderystės požiūrį?

Parengta „eTwinning“ 2020 metų ataskaita. Šiame naujame leidinyje nagrinėjama, kaip veikia „eTwinning“ mokyklos, kaip remia bendros lyderystės požiūrį, nagrinėjama jų praktika.

Internetas pažeidžiamoms grupėms

Netrukus pasirodys 2020 m. gruodžio mėn. Saugesnio interneto biuletenis. Leidinyje remtasi „Saugesnio interneto forumo (SIF) 2020“ „Skaitmeninis (ne) pranašumas: įtraukiančio pasaulio sukūrimas vaikams ir jaunimui internete“ rezultatais. Jame bus pateikiamos pagrindinės įžvalgos ir praktinės gairės, kaip skatinti vaikų ir jaunimo saugumą internete pažeidžiamoms grupėms. Užsiprenumeruokite informacinį biuletenį, kad gautumėte leidinį  į savo elektroninio pašto dėžutę.

Tarpkultūrinis mokymasis

Mūsų daugiakultūrėje visuomenėje tarpkultūrinis mokymasis tapo būtinas ir įtraukiamas į mokymo programą. Mokyklos yra kviečiamos padėti mokiniams geriau suvokti juos supantį pasaulį ir kartu bendrauti, kad būtų sukurta teisinga, įtrauki visuomenė. Skaitykite daugiau

Besimokančios mokyklos požiūris

Mokyklos, kurios yra besimokančios organizacijos, prisitaiko greičiau nei statiškos ir nekintančios. „eTwinning“ mokyklos yra laikomos įtraukiomis ir novatoriškomis mokymosi organizacijomis, kurios skatina mokymąsi bendradarbiaujant tarp visų darbuotojų ir sukuria bei palaiko nuolatinio mokymosi galimybes. Apie tai – „eTwinning“ portalo straipsnyje.