arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (Kovas)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (Kovas)
2014 m. kovo 17 d. prasidėjo pirmasis Europos mokyklų tinklo Akademijos kursas „Naujos praktikos skatinant gamtos mokslų, technologijų ir matematikos mokymąsi“.
Europos mokyklų tinklo Akademija yra internetinių kursų platforma pradinio ir vidurinio ugdymo mokytojams. Šiuo metu yra siūlomi nemokami 6–8 savaites truksiantys internetiniai mokytojų profesinio tobulėjimo kursai. Daugiau informacijos rasite čia.
 
Penkių dienų kursų programa mokytojams bus rengiama 2014 – 2015 metais. Visi kursai vyks Europos mokyklų tinklo Ateities klasės laboratorijoje, Briuselyje. Kursai skirti pradinio ir vidurinio ugdymo mokytojams. Mokyklos gali registruotis čia
 
Europos mokyklų tinklas ką tik parengė e. saugumo ženklelį. Ši iniciatyva tai didžiulis žingsnis į priekį siekiant sukurti ir vykdyti aukštus e. saugumo reikalavimus. Naudodamiesi šia priemone mokytojai gali patikrinti ar jų mokykla atitinka e. saugumo reikalavimus. Sužinokite daugiau čia.
 
Ko reikia, kad IKT naudojimas būtų įtvirtintas mokymo ir mokymosi procese mokykloje. Kaip remti mokytojų profesinį tobulinimąsi? Tai keli klausimai, kuriuos nagrinėja Gyvųjų mokyklų laboratorijų projektas bendradarbiaudamas su mokyklomis, sėkmingai taikančiomis IKT priemones. Sužinokite daugiau.
 
Tinklas „KeyCoNet“ balandžio mėnesį pradės internetines konsultacijas, kurių metu teiks rekomendacijas politikos ir praktikos klausimais, susijusiais su tuo, kaip efektyviai įgyvendinti kompetencijomis pagrįstus metodus bendrajame ugdyme. Daugiau informacijos apie konsultacijas rasite čia.
 
Specialus žurnalo „Parliament Magazine“ priedas buvo skirtas 2014 metų Saugesnio interneto dienai, kuri buvo švęsta visame pasaulyje vasario 11 dieną. Jame tinklų „Insafe“ ir INHOPE atstovai dalinasi savo nuomone apie tai, kaip kurti geresnį internetą visiems.
 
Projekto „iTEC“ uždarymo konferencija vyks gegužės 26 - 27 dienomis
Paskutinius keturis metus projektas „iTEC“ siekė pakeisti Europos švietimą. Projektas pradėtas vykdyti 2010 metais ir buvo išbandytas daugiau nei 2500 klasių. Gegužės 26 - 27 dienomis vyksiančioje konferencijoje bus aptariami projekto rezultatai ir jų tęstinumas pasibaigus projektui.
 
2014 metų kovo 6 dieną „Verslumo mokyklos“ projekto partneriai pristatė Virtualų verslumo mokymosi gidą. „Verslumo mokyklos“ projektas apmokys 4000 mokytojų per artimiausius 3 metus, naudodamiesi Virtualiu gidu, pateiksiančiu mokytojams metodinės pagalbos mokant ir mokantis verslumo.
 
Kiek profesinio tobulinimosi reikia, kad pasikeistų ugdymo procesas? Europos mokyklų tinklo stebėtojas Roger Blamire nagrinėja šį klausimą ir pristato „Apklausą apue mokytojų darbo krūvį“ ir Mokyklų apklausą: IKT ugdyme. Pavyzdžiui, nustatyta, kad 74 procentai aštuntos klasės moksleivių mokėsi mokyklose, kuriose mokytojai patys išmoko naudotis IKT. Skaitykite daugiau.