arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (kovas)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (kovas)

Prisijunkite prie 2021 m. STEM atradimų kampanijos: tvarumas ir pilietiškumas

2021 m. STEM atradimų kampanija – tai atsidavusių mokytojų ir visų besidominčių asmenų nuolatinio įtraukimo ir darbo, skirto gamtos mokslų švietimui ir raštingumui Europoje gerinti, šventė. Mes raginame jus įsitraukti į STEM atradimų kampaniją organizuojant STEM veiklą, kurios tema „Tvarumas ir pilietiškumas“ ir nurodant jas STEM atradimų kampanijos žemėlapyje. Skaitykite daugiau ir pateikite savo veiklą iki 2021 m. Balandžio 30 d.

Naujas internetinis kursas apie piliečių mokslą

Piliečių mokslas – tai naujas būdas atlikti mokslinį tyrimą, kai paprasti piliečiai renka ir interpretuoja duomenis. Sužinokite daugiau apie šį procesą naujame BRITEC internetiniame kurse „Piliečių gamtos mokslų ugdymo planas“. Registruokitės iki kovo 22 d. Mokymuose bus pateikti reikalingi ištekliai, kad mokytojai galėtų parengti savo mokymosi scenarijus.

Nuotolinis mokymo kursas apie mišrųjį ugdymą

Kviečiame prisijunti prie atvirųjų internetinių mokymų kurso „Nuotolinio ir mokymosi mokykloje sujungimas: mišriojo mokymo(si) taikymas praktikoje“. Šie nuotoliniai mokymai (angl. MOOC) atskleis mišriojo ugdymo privalumus ir padės mokytojams planuoti ir organizuoti mišrųjį mokymąsi kaip įprastos mokymo praktikos dalį. Mokymai prasideda kovo 29 d. Kursai vyks 5,5 savaites anglų kalba. Kviečiame registuotis.

Skaitmeninio raštingumo ir saugumo internete mokymai

Netikros naujienos, internetiniai sukčiavimai ir kitokia dezinformacija užplūdo internetą, ypač COVID-19 pandemijos metu. Projektas „Geresnis internetas vaikams“ Europos Komisijos vardu pradeda „European Schoolnet Academy“ organizuojamus mokymus „Skaitmeninis raštingumas ir saugumas internete: kaip pandemija išbandė mūsų įgūdžius“, kurie  padės dalyviams sužinoti, kaip jie gali numatyti ir valdyti iššūkius internete. Mokymai vyks 2021 m. balandžio 19 d. – gegužės 26 d. Daugiau informacijos ir registraciją rasite čia.

Mokyklų tinklo kampanija medijų raštingumo ir dezinformacijos tema

„eTwinning“ pradėjo ilgai lauktą pavasario kampaniją, kuri vyks iki balandžio 5 d. medijų raštingumo ir dezinformacijos tema. „eTwinning“ programos dalyviai kviečiami šia tema kurti internetinius užsiėmimus savo mokiniams.

Naujasis „European Schoolnet“ inovatyvių mokymosi laboratorijų ir erdvių tinklas

Ateities klasių laboratorija (angl. Future Classroom Lab) įkvėpė keletą mokytojų, mokyklų ir organizacijų kurti savo „Mokymosi laboratorijas“ ir plėsti savo mokymosi erdves. Neseniai buvo sukurtas atviras tinklas, kuriame visos šios iniciatyvos susivienija ir keičiasi savo patirtimi. Pasisemkite įkvėpimo iš esamų laboratorijų pavyzdžių ir sužinokite, ar galite prisijungti prie šios novatoriškos platformos.

STEM mokytojų konkursas

Vykdant 2021 m. STEM atradimų kampaniją, „STEM aljanso ir STE (A) M IT specialistai grįžta į mokyklų konkursą“ kviečiama teikti pavyzdžių organizuojant veiklą, kurioje dalyvautų STEM specialistai, grįžtantys į mokyklas. Konkurse daugiausia dėmesio skiriama mokytojams ir savanoriams iš STEM industrijų, kurie organizuoja karjeros veiklas su STEM specialistais, bendradarbiavimo veiklą mokyklose ir kt.

Naujas skaitmeninio paveldo švietimo konkursas

Ar esate mokytojas ar menų specialistas? Ar ieškote inovatyvių meno ir mokslo skaitmeninio paveldo panaudojimo būdų, kad mokiniai geriau suprastų pagrindines šiandienos visuomenės problemas? Tada šis konkursas yra skirtas Jums. Atraskite naujų būdų, kaip panaudoti „Europeanos“ meno ir mokslo skaitmeninį paveldą edukacinėje veikloje, pasidalykite savo įgyvendinimo istorija su „Europeanos švietimo konkursu 2021“.

Naujausios profesinio tobulėjimo galimybės

„School Education Gateway“ ką tik pradėjo naują 2021 m. programą „Mokytojų akademija“. Ją sudaro įvairių nemokamų profesinio tobulėjimo galimybių katalogas, siūloma daugiau nei 20 skirtingų švietimo temų. Čia rasite 4 naujus internetinius mokymų kursus, 15 trumpų internetinių kursų ir daugiau nei 20 internetinių seminarų bei 12 naujų mokomosios medžiagos rinkinių, praturtinančių jūsų mokymo patirtį. Jei norite priimti iššūkį ir užsiregistruoti, kviečiame skaityti katalogą.

Medijų raštingumo šaltinis

Šiais metais „eTwinning“ inicijuoja naują grupę „Medijų raštingumas ir dezinformacija“, skirtą šios temos veikloms. Pagrindinis grupės tikslas yra dalytis praktikos pavyzdžiais, aptarti mokymo ir mokymosi metodikas ir rasti paramą profesiniam tobulėjimui. Šioje „eTwinning“ grupėje mokytojai ir kitos suinteresuotosios šalys galės dalytis savo patirtimi, bendrauti ir mokytis su kitais kolegomis visoje Europoje ir už jos ribų.

Efektyvus nuotolinio mokymosi vertinimas

Refleksija yra ypač svarbi nuotolinio mokymosi metu, tačiau nėra aiškaus vertinimo, kokį mokytojai paprastai gauna iš savo mokinių klasėje. Šiame pirmame naujos „Assess @ Learning“ straipsnių serijos numeryje profesorius Dylanas Williamas pateikia keletą geriausių būdų, kaip efektyviai įvertinti nuotolinį mokymąsi. Kviečiame skaityti.

Gerovė mokantis laimingesnio gyvenimo

Pastaraisiais metais gerovės svarba ir gyvenimo kokybės samprata išaugo. Mokyklos aktyviai stengiasi sukurti mokiniams bendrą gerovę, įskaitant socialinius, fizinius ir emocinius aspektus. Tai pasiekti padeda holistinis visos mokyklos požiūris, kai šiame kūrime dalyvauja ir mokytojai, ir tėvai.

Mokymasis inovatyviose mokymosi aplinkose

Kaip turėtų atrodyti aktyvus mokymasis mokykloje? Ką reikėtų rekomenduoti mokytojams? Skirtingų suinteresuotųjų šalių buvo paprašyta diskutuoti šia tema ir apibrėžti pagrindinius elementus, metodus ir kriterijus, skatinančius aktyvų mokymąsi. Perskaitykite pirmąjį straipsnį „Novigado“ tinklaraštyje apie tai, kaip skatinti aktyvų mokymąsi savo mokykloje.