arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (lapkritis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (lapkritis)

Saugesnio interneto forumas 2016

1.jpgSaugesnio interneto forumas yra pagrindinis kasmetinis tarptautinis renginys Europoje, kuriame politikai, mokslininkai, teisėsaugos institucijų atstovai, pramonės atstovai, jaunimas, tėvai ir globėjai susirenka aptarti naujausias tendencijas, pavojus ir sprendimus, susijusius su vaikų saugumu internete. Prisijunkite prie Saugesnio interneto forumo ir kartu su ekspertais iš Europos ir už jos ribų diskutuosime, kaip galime skatinti pokyčius ir prisidėti prie geresnio interneto. Šis vienos dienos renginys vyks 2016 m. lapkričio 24 dieną  Liuksemburge. 

STEM aljansas

2.jpgSTEM aljansas dėkoja visoms mokykloms, įmonėms ir tarptautinėms organizacijoms, kurios rugsėjo 26–spalio 7 dienomis palaikė kampaniją Atgal į mokyklą. Per žiniasklaidą kampanijos naujienos pasiekė net 301 679 žmones. Dauguma jų aktyviai dalyvavo internetiniuose seminaruose, organizuojamuose iniciatyvų a community of practice on IT skills and coding, webinar with experts from Texas Instruments. Mokytojai, kurie norėtų sudalyvauti, dar gali prisijungti iki 2017 m. vasario 28 dienos.  

Projektas MOOC: mokymas ir mokymasis bendradarbiaujant

3.pngDomiesi, kaip įvertinti mokymąsi bendradarbiaujant klasėje? Junkis į kursus, remiamus projekto CO-LAB Europos mokyklų tinklo svetainėje, nes dar ne vėlu registruotis, ir pagilink savo mokymo ir mokymosi bendradarbiaujant įgūdžius. Kitą savaitę dėmesys bus skiriamas mokytojų bendradarbiavimui.

 

Lapkričio naujienos iš Europos mokyklų tinklo akademijos 

4.pngJeigu esate atsakingas už mokyklos interneto tinklo valdymą, taikomąsias programas ar koordinuojate informacines ir komunikacines technologijas savo mokykloje, padedate kolegoms naudotis technologijomis, užsiregistruokite į kursus „Mokyklos informacinių ir komunikacinių technologijų infrastruktūros valdymas: tavo žinių ir gebėjimų tobulinimas“, kurie prasideda 2016 m. lapkričio 28 dieną. Visi kursai yra visiškai nemokami ir lankstūs. Baigę kursus gausite skaitmeninį sertifikatą ir ženklelį.

 

Tapk projekto „Scientix“ ambasadoriumi!

5.jpgScientix – Europos gamtos mokslų mokytojų bendruomenė, ieško entuziastingų mokytojų, kurie norėtų prisijungti prie šios dinamiškos ir nuolat augančios bendruomenės. Visi norintys mokytojai gali kreiptis dėl ambasadorių rengimo kursų iki šių metų lapkričio 18 dienos.

 

 

Ateities klasės laboratorijos 2017 mokymų programa

62.jpgTūkstančiai mokytojų jau sudalyvavo mokytojų rengimo kursuose pažangioje mokymosi aplinkoje – Ateities klasės laboratorijoje. Ar norėtumėte sudalyvauti šiuose kursuose? „Ateities klasės laboratorijos 2017“ programa ką tik pasirodė. Norėdamos padengti nario mokestį mokyklos gali pateikti prašymą Erasmus+ funding iki 2017 m. vasario 2 dienos.  

 

 

Didinti informacijos sklaidą apie atvykusius migrantus bei integruoti juos į mokyklas

7.png
Ar jūsų mokiniai klausinėja apie ką tik į Europą atvykusius migrantus? Ar norėtumėte šia tema sužinoti daugiau ir kaip apie tai kalbėti klasėje? Tuomet junkitės į šiuos
naujus kursus, kuriuose gausite įžvalgų apie migracijos priežastis, migrantų teises ir atsakomybes. Taip pat aptarsite konkrečius veiklos klasėje uždavinius. Šie kursai prasidėjo nuo šių metų spalio 31 d., bet jūs vis dar galite prisijungti!

Jeigu jūsų klasėje jau yra atvykusių migrantų ir jūs galvojate, kaip padėti jiems greičiau integruotis į mokyklos bendruomenę, tuomet registruokitės į naujus kursus, kurie prasidės nuo šių metų lapkričio 28 d. Abiejuose kursuose turėsite galimybę pasidalinti patirtimi bei patarimais su mokytojais, susiduriančiais su tais pačiais iššūkiais ir sunkumais. Taip pat susikursite paramos kontaktų sąrašą ir net kursams pasibaigus, žinosite, kur kreiptis prireikus pagalbos!

Gruodžio mėnesio Geresnio interneto vaikams informacinis biuletenis

81.pngNaujas Geresnio interneto vaikams biuletenis pasirodys prieš pat Kalėdų atostogas. Jame dėmesys bus skiriamas reklamai internete ir vaikų bei jaunimo komercializacijos internete klausimams. Be to, taip pat rasite įvairių naujienų, tyrimų ir išteklių, kaip užtikrinti vaikų ir jaunimo saugumą internete. Užsiprenumeruokite, kad gautumėte leidinį į savo pašto dėžutę. 

 

 

Saugesnio interneto diena 2017

9.pngSaugesnio interneto diena yra organizuojama tinklo INSAFE kiekvienais metais pirmąjį vasario mėnesio antradienį siekiant paskatinti vaikus ir jaunimą saugiau ir atsakingiau naudotis internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Saugesnio interneto diena 2017 bus minima vasario 7 dieną, jos tema - „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto! (angl. Be the change: Unite for a better internet). Kviečiame registruotis ir prisidėti prie Saugesnio interneto dienos veiklų!

 

 

Atsakingų mokslinių tyrimų ir inovacijų įrankių rinkinys

10.jpgAtsakingų mokslinių tyrimų ir inovacijų įrankių rinkinys (angl. The Responsible Research and Innovation Toolkit) parengtas jau 18 kalbų. Atnaujintos priemonės Self-Reflection Tool ir 28 "how-tos", taip pat papildomi mokymai ir informaciniai ištekliai. Atsakingų mokslinių tyrimų ir inovacijų komanda ruošiasi baigiamajai projekto konferencijai, kuri vyks Briuselyje šių metų lapkričio 21–22 dienomis. Renginys bus puiki galimybė aptarti atsakingų mokslinių tyrimų ir inovacijų įgyvendinimą ir raidą ateityje. Sužinokite daugiau apie atsakingus mokslinius tyrimus ir inovacijas čia. 

 

 „Mokyklų švietimo vartų“ svetainės vartotojų apklausa ir dėmesys naujovėms

11.png
23 Europos kalbomis prieinama Mokyklų švietimo vartų 
svetainė (angl. „School Education Gateway“) – tai viena prisijungimo vieta mokytojams, mokyklų vadovams, politikams, ekspertams ir kitiems su mokykliniu ugdymu susijusiems specialistams. Norime dar kartą išgirsti vartotojų nuomonę apie šios svetainės turinį ir siūlomas paslaugas, todėl prašome skirti keletą minučių ir atsakyti į kelis klausimus. Apklausa užtruks vos 5–10 minučių. Į klausimus galite atsakyti iki šių metų lapkričio 30 d.

Naujovė dažniausiai apibrėžiama kaip nauja idėja ar metodas. Kai kalbama apie švietimą, naujovės sąvoka suprantama kaip mokyklų vystymasis ir tobulėjimas atsižvelgiant į besimokančiųjų poreikius. Svetainėje rasite naujų mokslinių straipsnių, praktikos, tyrimų. 

Projektas Europeana DS12

82.png
Ar domitės kultūros paveldo ištekliais?
Svetainėje Europeana rasite daugybę meno kūrinių, dirbinių, knygų ir vaizdo siužetų iš visos Europos.