arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (lapkritis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (lapkritis)

 

„Pažangesnės technologijos – pažangesnis mokymas“ MENTEP kursas prasideda nuo lapkričio 13 dienos.

MENTEP projektas sukūrė naują internetinį įrankį, kuris padės mokytojams įsivertinti technologinį mokymą. Ar norėtumėte būti vienas pirmųjų mokytojų Europoje, kuris išbandys naują įrankį ir padės jį tobulinti?

Prisijunkite prie MOOC projekto: pasinaudokite patarimais ir dalinkitės mokymo idėjomis bei naudingais pavyzdžiais su visos Europos mokytojais.

Gauk naujausią informaciją apie kompetencijų ugdymą!

Ar norėtumėte sužinoti daugiau apie gebėjimais pagrįstą ugdymą ir kaip jį įgyvendinti mokymosi projekte savo klasėje? Kaip įvertinti tokio pobūdžio mokymąsi? Šiam tikslui sukurtas mokytojų akademijos atviras interneto kursas, skirtas XXI amžiaus mokykloms! Mokymo kursas prasideda lapkričio 13 dieną, todėl skubėkite užsiregistruoti!

Be to, galite prisijungti prie tęstinių kursų, pvz., „Įvadas į projektais grįstą mokymąsi klasėje“ ir „Erasmus + finansavimo galimybes mokykloms".

Pratęstas terminas „Pirmyn STEM!“ konkursui!

Dar turite galimybę pateikti savo renginį konkursui „Pirmyn STEM!“. Pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojai dar gali siųsti savo projektus iki 2017 m. lapkričio 17 dienos kuriai nors iš trijų kategorijų: vaizdo įrašai, ištekliai ir renginiai. Laimėtojai bus pakviesti dalyvauti STEM aljanso renginyje. Ten bus galima įgyti naudingos patirties STEM karjeros konsultavimo ir STEM švietimo seminaruose.

eTwinning jau ir mobiliuosiuose telefonuose!

eTwinning pristatė savo vartotojams naują programą. Naują eTwinning programėlę galite rasti Apple programų internetinėje parduotuvėje „Apple App Store“ ar „Android Market“.

EUN skaitmeninės žiniasklaidos atstovė Denitsa Gospodinova aptaria naujos eTwinning programos funkcionalumą ir savybes šiame interviu.

Mokytojai - pokyčių vykdytojai

"Mokytojai turi tobulinti ne tik savo pedagogines ir didaktines kompetencijas, bet ir gebėjimus, susijusius su švietimo pokyčiais: kritinę analizę, mokymo programų rengimą ir įgyvendinimą", - rašo Marco Snoek ekspertų straipsnyje „Mokytojai - atsakingų mokyklų pokyčių vykdytojai“.

Taip pat siūlome paskaityti įkvepiantį interviu su Ellen Doherty ir apie tris iniciatyvas, pateiktas praktikos straipsniuose: „Lyderystė mokykloje“, „Lyderystės akademija“ ir „Mokyklos lyderystės įrankių rinkinys“. Neseniai paskelbtoje Europos Komisijos ataskaitoje paaiškinama, kad mokykla yra mokymosi organizacija, ir apibrėžiamos šios praktikos skatinimo politikos kryptys.

„Scientix“ naujausia medžiaga – net 29-iomis kalbomis!

2017 metų lapkričio 2 dieną „Scientix“ pradėjo naują reklaminę kampaniją. Kiekvieną ketvirtadienį iki gruodžio 28 d. „Scientix“ internetiniame portale bus publikuojamas naujas plakatas.

Susipažinkite su „Scientix“ savo gimtąja kalba ir dalinkitės medžiaga su kolegomis! Atsisiųsti plakatą galima čia: http://www.scientix.eu/about.

Mokytojai rekomenduoja „Amgen Teach“ programą!

Beveik 97 procentai dalyvių rekomenduoja „Amgen Teach“ kitiems mokytojams, o 83 procentai teigia, kad programa pagerino jų supratimą apie moksliniais tyrimais paremtą mokslą (IBSE). „Amgen Teach“ pristato naują vaizdo įrašą su mokytojų atsiliepimais ir šių metų „Case Studies“ serijomis, kuriose galite pamatyti svarbiausius pasiekimus per pastaruosius trejus metus. Visa medžiaga pateikiama tų šalių kalba (-omis)! Norėdami sužinoti daugiau, spustelėkite čia!

Įvairių šalių bendradarbiavimo ugdymo laboratorijos paskelbė ataskaitas!

Ar Jums svarbu paįvairinti mokymo veiklą savo mokiniams? Ar domitės modeliais, kuriuos galite naudoti mokymui? Ar jums reikia patarimų, kaip skatinti mokinių bendradarbiavimą? #colab_eu šalių ataskaitose bus pateikiami praktiniai BMB, DGE, GO!, HITSA, IBE ir NCCA mokymosi ir mokymo veiklos pavyzdžiai šešiose šalyse. Daugiau skaitykite čia.

Knyga „Intelekto kultūros formavimas su eTwinning“ jau internete!

Knygoje pristatomi eTwinning projektai ir veikla, parodoma, kaip eTwinning dalyvaujantys mokytojai ir mokiniai prisideda prie šiuolaikinių švietimo problemų sprendimo. Norėdami atsisiųsti knygą, spustelėkite čia.

„Space Awareness“ - nauja brošiūra apie kosmoso naujoves

Kosmoso karjeros brošiūroje pateikiama informacija apie daugybę įdomių veiklos aspektų kosminėje erdvėje, siekiant parodyti jaunosios kartos tyrinėtojams įvairias kosminės erdvės mokslo galimybes. Čia kiekvienas gali rasti naudingos medžiagos, kuri atskleidžia kosminių mokslų ir technologijų svarbą vaikams ir paaugliams. Galima atsisiųsti anglų kalbos versiją. Netrukus brošiūra bus pateikta dar aštuoniomis Europos kalbomis.

„Ateities klasių laboratorijos“ mokymai Kinijoje

Prieš keletą metų Nacionalinis švietimo mokslo institutas (NIES) Pekine sukūrė savo „Ateities klasės laboratorijos“ versiją, kurią įkvėpė Briuselio pavyzdys. Vėliau NIES sukūrė švietimo institutų tinklą Kinijoje, siekdama propaguoti aktyviojo mokymosi idėjas. Mokytojų rengimo institutas pakvietė „European Schoolnet“ rengti vasaros mokyklą 60 mokytojų ir mokytojų rengėjų. Šis 6 dienų kursas buvo skirtas bendram mokymuisi, verslumo mokymui ir projektų mokymui. Kaip jiems sekėsi, galite skaityti čia.

ETwinning platforma sulaukė 500 tūkstančių registruotų vartotojų!

eTwinning dalyviai iš viso pasaulio noriai bendradarbiauja ir dalinasi savo idėjomis ir žiniomis per šią novatorišką veiklą. Spauskite čia, norėdami pamatyti keletą pavyzdžių.

Susipažink su nauju tinklapio logotipu ir išvaizda!

Ar žinojote, kad 2017 m. „European Schoolnet“ švenčia švietimo pertvarkos Europoje dvidešimtmetį? Po vienų metų, pilnų šventinių renginių, esame pasirengę žengti toliau. Susipažinkite su atnaujinta mūsų interneto svetaine.

Jei norite daugiau sužinoti apie šventinius renginius, apsilankykite 20 metų jubiliejaus svetainėje ir sekite mus tviteryje, naudodami žymą # eu_schoolnet20.