arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (lapkritis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (lapkritis)

Įtraukite naujoves į savo klasę: kviečiame dalyvauti tarptautiniame „Scratch Jam“ konkurse!

Tarptautinis „Scratch Jam“ konkurse moksleiviai turės galimybę dirbti komandose, kurdami savo projektus ir juose naudodami „Scratch®“. Mokymasis koduojant gali sustiprinti mokinių skaitmenines kompetencijas, todėl nepraleiskite šios galimybės dalyvauti DISCOOD „Scratch Jam“ varžybose! Mokytojai gali organizuoti konkursą savo klasėse ir pateikti vaizdo įrašus iki 2018 m. lapkričio 23 d. vienoje iš dviejų pagrindinių kategorijų: kūrybiškumo ir problemų sprendimo.

Prasidėjo registracija į 2019 m. „Go-Lab“ vasaros mokymus!

 Esate mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) mokytojai vidurinėje ar pradinėje mokykloje? Planuojate integruoti technologijas į savo STEM klases? Ar norėtumėte sužinoti daugiau apie tai, kaip efektyviai naudoti internetines laboratorijas ir programas savo pamokose? Tada „Go-Lab“ vasaros kursai yra puiki proga jums! „Go Lab“ vasaros mokymai yra skirti ir pradedantiesiems, ir labiau patyrusiems mokytojams. Dalyviai gali sužinoti daugiau apie „Go-Lab“ ekosistemą ir tai, kaip jie gali integruoti internetines laboratorijas ir programas į mokymosi erdves, kurios siūlo daugiau įdomių ir interaktyvių mokslo pamokų.

Pristatome įkvepiantį Ankstyvojo ugdymo ir rūpybos (angl. Early Childhood Education and Care – ECEC) projektą!

Pagrindiniai ES tikslai – vaikų teisių propagavimas, kova su vaikų nusikaltimais ir socialine atskirtimi bei lygių galimybių visiems vaikams užtikrinimas. Ką tyrimai mums parodo, kaip mokytojai ir darbuotojai gali prisidėti prie ankstyvojo ugdymo klasėse? Šventinis internetinis seminaras vyks gruodžio 11 d. Trys ekspertai ves diskusiją apie veiksmingas priemones ir ugdymą. Registruokitės jau dabar!

Mokykitės iš praeities ir kurkite savo ateitį su „eTwinning“

„eTwinning“ paskelbė metinį leidinį „Mokymasis iš praeities kuriant mūsų ateitį: Europos kultūros paveldas per „eTwinning“, kurio tikslas – išnagrinėti įvairius kultūros paveldo aspektus ir pasiūlyti „eTwinning“ projektų pavyzdžių bei idėjų, susijusių su kultūrinio paveldo veikla. Ši knyga buvo pristatyta „eTwinning“ metinėje konferencijoje, vykusioje spalio mėnesį Varšuvoje. Konferencijos metu „eTwinning“ paskelbė 2018 m. Europos geriausius projektus ir suteikė mokykloms 2018 m. Europos kokybės ženklą.

Rimtieji žaidimai gali pagerinti moksleivių žinias ir elgesį

Pasibaigus „eConfidence“ projektui yra akivaizdu, kad žaidimų veikla klasėje gali teigiamai pakeisti moksleivių žinias ir elgesį! Projekto metu atlikto tyrimo metu dalyviai patvirtino, kad jie išmoko tokių įvairių temų: saugus slaptažodžių ir socialinės žiniasklaidos naudojimas, kokios patyčios yra ir kaip joms užkirsti kelią, ką reiškia tapti patyčių auka. Daugiau skaitykite čia ir atsisiųskite „eConfidence“ brošiūrą.

Skaitykite naujausius „Amgen Teach“ tyrimus ir sužinokite apie mokytojų patirtį

„Amgen Teach֧“ kiekvieną mėnesį skelbia naujus tyrimus, kuriuose mokytojai iš įvairių Europos šalių dalijasi patirtimi, kaip „Amgen Teach“ pakeitė jų mokymą ir požiūrį į gyvosios gamtos mokslus. „Po „Amgen Teach“ aš jaučiu, kad galiu diegti mokslinius tyrimus savo klasėje. Aš pastebėjau daug netikėtų pokyčių ne tik asmeniškai sau, bet ir savo moksleiviams“, – sako Dilek Yildirim iš Turkijos. Mercedes Saludes iš Ispanijos teigiamai vertina programą ir teigia, kad ji padeda „inicijuoti su moksleiviais diskusijas apie mediciną, biotechnologijas ir nanotechnologijas“.

Pasižymėkite kalendoriuje būsimą „STEM atradimų savaitę 2019“!

Ketvirtasis populiarios „STEM atradimų savaitės“ leidimas švenčiamas visoje Europoje ir pasaulyje nuo 2019 m. balandžio 22-os iki 28-os dienos. Paskutinis šios kampanijos leidimas buvo labai sėkmingas, daugiau nei 800 veiklos buvo organizuotos daugiau nei 40 šalių, siekiant didinti informuotumą apie studijas ir karjerą mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) srityje. „Scientix“, mokslo bendruomenė Europoje, dabar paskelbė naują skrajutę su įvairių mokslo kampanijų, skirtų mokiniams, kurie vyksta šiais mokslo metais, sąrašą, siekiant padėti mokytojams dalyvauti tarptautinėse mokslo iniciatyvose.

Europos mokyklų tinklas sutelkia dėmesį į verslumo ugdymą

Naujų dalykų kūrimas, gerų idėjų atpažinimas, neapibrėžtumo valdymas, planavimas ir bendravimas yra labai vertingi įgūdžiai. Ir yra praktiškas būdas mokyti šių įgūdžių mokyti savo mokinius – tai verslumo mokymasis. Verslumas yra viena iš pagrindinių visą gyvenimą trunkančio mokymosi Europoje kompetencijos sričių ir daugelio pažangiausių projektų tema.

„Craigfelen“ pradinės mokyklos mokytoja Alison Williams net siekia paversti mokinius tikrais verslininkais, o verslumo įgūdžiai yra pagrindinis ugdymo aspektas. Savo straipsnyje ji paaiškina, kaip ji įgyvendino skirtingas verslumo iniciatyvas savo mokykloje.