arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (liepa)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (liepa)

Europos mokyklų tinklo akademija pristato nuotolinių rudens mokymų katalogą

Europos mokyklų tinklo akademija (angl. European Schoolnet Academy) parengė naujų rudens nuotolinių kursų katalogą. Nuo rugsėjo mokytojams ir kitiems švietimo srities specialistams siūlomas naujas penkių internetinių kursų rinkinys. Naujoje nemokamų internetinių kursų semestro programoje – kodavimo, STEM ugdymo ir skaitmeninių kompetencijų sritys.

Du internetiniai kursai apie STEM mokymą viename rinkinyje: registruokitės ir gaukite specialų sertifikatą

Europos mokyklų tinklo akademija (angl. „European Schoolnet Academy“), „Scientix“ ir „STE (A) M IT“ suvienijo jėgas, kad išleistų pirmąjį STEM masinių internetinių atvirųjų kursų  (angl. STEM MOOCs) rinkinį su specialiu kurso baigimo pažymėjimu. Nuotolinių kursų „STEM yra visur!“ metu (pradžia rugsėjo 7 d.) mokytojai galės tobulinti savo kompetencijas, spręsti realias  STEM problemas savo pamokose, o įgyvendinti STEM integruotą pamokų planą  padės projekto „STE(A)M IT “ internetinis kursas (pradžia spalio 26 d.). Jau galima registruotis.

Rudens nuotoliniai kursai apie projektinį mokymąsi

„School Education Gateway Teacher Academy“ mokymų kursas „Projektinis mokymasis tobulinant pagrindines kompetencijas“ (angl. The Project-Based Learning to Enhance Key Competences) padės praktiškai  taikyti projektinio mokymosi metodą savo klasėje. Taip bus ugdomos pagrindinės mokymosi visą gyvenimą kompetencijos: verslumas, skaitmeninė kompetencija, pilietiškumas ir kt. Šie kursai nemokami, juose gali dalyvauti mokytojai bei kiti su mokykliniu ugdymu susiję suinteresuotieji asmenys. Mokymai prasideda 2020 metų rugsėjo 28 dieną. Kviečiame registruotis.

Internetinio seminaro rezultatai apie mokymosi erdves po COVID pandemijos

Kokie galimi scenarijai, su kuriais gali susidurti mokyklos, atidarydamos iš naujo? Kaip tai padaryti, kad jaustųsi saugiai ir mokiniai, ir darbuotojai? Siūlome pažiūrėti Teresos Vendeirinho vaizdo įrašą ir internetinio seminaro „Novigado“ pristatymą, kuris padės apmąstyti pandemijos poveikį švietimo ateičiai.

Domina tyrimais grįstas ugdymas?

„Amgen Teach“ projektas, rengtas kartu su „Scientix“ ir „STEM Alliance“ pristatė internetinį seminarą  „Tyrimais grįstas ugdymas namuose“ (angl. „IBSE at home“) su interaktyviomis sesijomis ir praktinėmis veiklomis. Renginio įrašą ir visą informaciją galite rasti tinklalapyje.

Nuotolinis mokymasis: nuo organinių atliekų iki kasdienių produktų

Kaip iššūkius galime paversti mokymosi patirtimi? Konkurso „BLOOM istorijos“ nugalėtojai sukūrė naujus bioekonomikos išteklius, norėdami mokiniams suteikti žinių, kaip pasigaminti dezinfekavimo priemones iš biologinių medžiagų, naudojant citrusinių vaisių žieveles ir actą, kaip sukurti tvarios kosmetikos liniją, naudojant eterinius aliejus, išgautus iš vaisių žievelių. Atraskite daug naujų įkvepiančių bioekonomikos mokymo šaltinių „BLOOM School Box“!

Kas yra skaitmeninis formuojamasis vertinimas?

Į šį klausimą atsako projektas „@vertinimas“. Mokytojo vaidmuo keičiasi nuo žinių teikėjo iki mokymosi mentoriaus, kuris padeda mokiniams suprasti ir valdyti jų pačių mokymąsi. Formuojamasis vertinimas suteikia galimybę mokytojui įgyvendinti šį procesą. Svetainėje galite sužinoti daugiau apie šį projektą, kurio formuojamojo įvertinimo priemonių rinkinį galite pritaikyti savo pamokose.

Nauji bendros lyderystės ištekliai

Kaip tapai mokyklos lyderiu? Atsakymas paprastas – pasidalindamas lyderyste! Naudodamiesi „L2C mokymosi lyderystė pokyčiams“ projekto ištekliais, sužinosite, kaip pristatyti naują požiūrį į mokytojų lyderystę mokykloje. Platus šaltinių pasirinkimas padės palaikyti, įsitraukti ir paskatinti lyderystės gebėjimus jūsų bendruomenėje. Kviečiame naudoti.

Jūsų kelionė Europos švietime

„eTwinning“ ir „School Education Gateway“ yra Europos iniciatyvos, skirtos sustiprinti jūsų profesinį kelią. Tapkite didelės šeimos dalimi: atsisiųskite informacinį lapelį, kuris pateiktas 31 kalba, ir išnaudokite visas savo kelionių galimybes mokydamiesi Europoje!

Ar daug žinote apie integruotą STEM mokymą?

IT projektas „STE (A) M“ ką tik išleido išsamią ataskaitą apie tyrimus, susijusius su integruotu STEM mokymu. Jei esate STEM mokytojas ir jus domina integruota STEM mokymo padėtis, kviečiame skaityti šią naują publikaciją!

Saviraiškos laisvė internete

Biuletenyje „Geresnis internetas vaikams“  dėmesys skiriamas saviraiškos laisvei internete, pateikiamos įvairių šalių situacijos kovojant su informacijos trikdžiais Europos Sąjungoje po COVID-19 pandemijos.

Kokia profesinio švietimo ateitis?

Europoje profesinis švietimas suteikia jauniems žmonėms įgūdžius ir kvalifikaciją norint patekti į darbo rinką bei remia jų kvalifikacijos kėlimą. Profesinio mokymo mokyklos, paveiktos COVID-19 pandemijos, turėjo spręsti skaitmeninių priemonių naudojimo šioje srityje iššūkius. Sužinokite daugiau, kas vyksta šioje švietimo srityje.