arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (liepa)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (liepa)

EUNA kursai: išnaudokite visas savo vasaros atostogas 

Norite išmokti naujų įgūdžių prieš grįždami į mokyklą? Visada norėjote išmokti koduoti? Ieškote naujų kvalifikacijos kėlimo kursų? Europos mokyklų tinklo akademija yra ta vieta, kurios ieškote. Čia siūlomas įvairiausių dalykų kursų katalogas. Nespėjote dalyvauti mokymuose laiku, o norimas kursas baigėsi? Nesijaudinkite, moduliai bus pasiekiami ir juos galima tyrinėti patogiu laiku. Susipažinkite su kursų katalogu ir įgykite naujų įgūdžių šią vasarą. 

Naujas internetinis kursas: trys būdai plėtoti gyvūnų gerovę moksle

Rugsėjo 13 d. Europos mokyklų tinklo akademija pradės pakartotinį atvirųjų internetinių mokymų kursą „Three Rs MOOC“. Šiame kurse, kurį kartu organizuoja „The Three Rs“ projektas ir „Scientix“, mokytojai bus pakviesti diskutuoti su mokiniais apie gyvūnų naudojimą moksle. Trijų R (angl. Replace – Reduce – Refine) koncepcijos įgyvendinimas ugdyme stiprins mokinių kritinį mąstymą apie bandymų su gyvūnais alternatyvas. Savo klasėje galėsite pristatyti etikos mokslo sąvoką ir jos pranašumus. Kviečiame pasižiūrėti pristatomąjį vaizdo įrašą apie mokymus.

Tapkite integruoto STEM ugdymo ekspertu

„Scientix“, STE (A) M IT ir Europos mokyklų tinklo akademija didžiuojasi galėdami pranešti apie „Integruoto STEM mokymo“ atvirųjų internetinių kursų pakartojimą. Dalyvaudami mokymuose nuo 2021 m. spalio 25 d. pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojai galės tobulinti savo kompetencijas ir sužinos, kaip parengti ir įgyvendinti STEM integruotą pamokų planą.

Seminaras „Skaitmeninė ateitis palaikant mokytojų viso gyvenimo karjeros augimą“

„The Future Classroom Lab“ ir „IRIS Connect“ parengė internetinį seminarą apie skaitmeninių platformų įtaką mokytojų kvalifikacijai. Jei norite sužinoti daugiau apie skaitmeninių platformų poveikį mokytojų kompetencijų tobulėjimui, kviečiame pažiūrėti šį nuotolinį renginį.

Kaip šią vasarą užsiimate profesiniu tobulėjimu?

Atėjo laikas atsipalaiduoti ir atgauti jėgas, tačiau vasarą taip pat galite pasinaudoti naujausiomis profesinio tobulėjimo galimybėmis „School Education Gateway“ mokytojų akademijoje. Galite sužinoti, kaip suburti bendraminčių grupę ir atrasti daugybę atvirųjų internetinių kursų privalumų, arba iš naujo žiūrėti kai kuriuos ankstesnius internetinius seminarus. Užsiprenumeravę naujienlaiškį apie būsimus profesinio tobulėjimo kursus nepraleisite aktualios informacijos.

Švietimas tarp sienų

2020 metais prie „eTwinning“ draugų tinklo prisijungė Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR). Agentūra organizavo internetinį seminarą „Mokymai apie pabėgėlius“. Seminare buvo pristatyta nemokama praktinė mokymo medžiaga apie pabėgėlius, prieglobstį, migraciją bei gairės, skirtos padėti pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojams integruoti pabėgėlių vaikus į klases. Pateikiame šią medžiagą UNHCR svetainėje.

Kaip mokyti Europos istorijos su Europos istorijos namais?

Europos istorijos namai siūlo kelionę per visą Europos istoriją. Šis muziejus per savo laikinas ir nuolatines parodas apžvelgia įvairiausius Europos įvykius. Švietimo komanda sukūrė keletą internetinių šaltinių, kurie padės mokytojams supažindinti savo mokinius su Europos istorija, susiejant ją su mūsų šiuolaikiniu pasauliu. Šiuos išteklius galite skaityti 24 oficialiosiomis Europos Sąjungos kalbomis.

Mokyklų bendradarbiavimas: kodėl ir kaip?

Bendras mokyklų darbas gali būti įvairus: pradedant bendravimu ir baigiant bendradarbiavimu, kurio rezultato organizacija negalėtų pasiekti viena. Naujausia „MenSI“ projekto ataskaita apibūdina mokyklų mentorystės padėtį Europoje. Projekte siekiama ištirti, kaip mokyklų „iš viršaus į apačią“ ir „iš apačios į viršų“ grupės gali dirbti kartu spręsdamos vieną ar daugiau problemų. Perskaitykite visą ataskaitą ir raskite veiksmingų modelių ar strategijų pavyzdžių.

Europos startuoliai sukėlė perversmą švietimo sektoriuje

Nors COVID19 pandemija paveikė daugelį sektorių, Europos „EdTech“ ir toliau mažino nuotolinio mokymosi sukeltą spragą nepaprastomis naujovėmis. Šiame kontekste projektas „IMPACT EdTech“ remia startuolius, dirbančias įtraukaus švietimo, individualizuoto mokymosi ir gebėjimų ugdymo srityse, kad galėtų tobulinti švietimo sektorių. Kviečiame perskaityti naujausią straipsnį apie tai.