arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (Rugsėjis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (Rugsėjis)
Europos mokyklų tinklas paskelbė projekto „inGenious“ kodeksą, skirtą skatinti mokyklų ir verslo atstovų bendradarbiavimą. Mokytojai ras patarimus ir nurodymus, kaip rengti apsilankymus industrinėse zonose bei saugias ir sėkmingas veiklas jose. Jame aptariamos etinės, teisinės ir praktinės problemos – nuo sveikatos ir saugumo iki prekės ženklų kūrimo, duomenų apsaugos bei saugumo.
 
Šį rudenį projektas „CPDLab“ pristatys tris kursus vidurinėms mokykloms. „Interaktyvių lentų ir technologijų naudojimas ugdymo procese“, „E. saugumas mokykloje ir klasėje“ ir „Ateities klasės scenarijai“
 
Gyvųjų mokyklų laboratorija paskelbė EK finansuojamų projektų teikiamų galimybių – ugdymo priemonių, programinės įrangos ar mokymosi platformų ataskaitą. Ši ataskaita skirta politikams, švietimo projektus vykdančioms organizacijoms ir švietimo technologijų tiekėjams.
 
Kūrybiškų klasių laboratorijos projektas parengė 4 scenarijus, skirtus politikams, dirbantiems turinio kūrimo ir individualizavimo srityje. Prie šių scenarijų taip pat pateikiamos mokymosi istorijos ir mokytojų pamokų planai.
 
Projektas „iTEC“ padvigubino savo tikslinę grupę iki daugiau nei 2000 bandomųjų klasių visoje Europoje. Projekto vertinimas parodė labai teigiamą įtaką mokinių žinioms, įgūdžiams ir supratimui bei naudingą poveikį mokytojams, ypač mokymui pasitelkiant technologijas.
 
Spalio 10 – 11 dienomis Briuselyje vykusioje konferencijoje „Kiekviena klasė yra ateities klasė“ buvo siekiama užtikrinti, kad pirmieji projekto „iTEC“ rezultatai yra tinkamai suprasti ir gali būti visiškai pritaikomi dalyvių. Konferencijoje buvo pristatytas palyginamasis ir sisteminis modelis progresyvaus mokymosi tobulinimui. Šis modelis gali būti pritaikomas prie kiekvienos šalies, regiono ir mokyklos iššūkių.
 
Kampanija „Atgal į mokyklą“ jau visiškai įsibėgėjo. Kampaniją sudaro e. saugumo ištekliai ir priemonės mokytojams Mokytojai ir mokyklos gali registruotis ir gauti pranešimus apie naujas pasirodžiusias priemones.
 
Europos mokyklų tinklas paskelbė internetinę apklausą, skirtą sužinoti daugiau apie tai, kaip mokytojai seka švietimo ir profesinio tobulėjimo naujoves.