arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (rugsėjis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (rugsėjis)
Pasisekus antrajam Europos mokyklų tinklo akademijos kursų ratui, spalio mėnesį pristatomi nauji kursai „Žaidimai mokykloje“, skirti išnaudoti žaidimu grįsto mokymosi privalumus. Kursai prasideda spalio 27 dieną. Kiti kursai mokytojams „Kaip mokyti kompiuterijos“, skirti kompiuterijai apskirtai ir programavimui prasidės lapkričio 3 dieną. Visi Europos mokyklų tinklo akademijos kursai yra internetiniai ir nemokami.
 
Europos mokyklų tinklas bendradarbiaudamas su Amgen fondu 10 Europos šalių pradėjo vykdyti iniciatyvą „Amgen Teach“ – tai tris metus truksianti profesinio tobulinimosi iniciatyva, skirta įkvėpti ir skatinti jaunus žmones dometis gamtos mokslais. Bus stiprinami mokytojų gebėjimai taikyti tyrimais grįstą mokymo strategiją. Daugiau informacijos apie iniciatyvą vaido siužete ir fondo svetainėje.
 
Projekto „inGenious“ uždarymo renginys „STEM Educator Academy“ vyko rugsėjo 21 – 24 dienomis Varšuvoje, Lenkijoje. Konferenciją organizavo kompanija Intel ir Europos mokyklų tinklas, bendradarbiaudami su Europos Sąjungos konkursu jauniesiems mokslininkams, Varšuvos universitetu ir Koperniko mokslų centru. Renginio tikslas buvo aptarti, kaip galima keisti gamtos mokslų mokymo būdus ir atliepti ateities reikalavimus.
 
Visi mokytojai, švietimo atstovai ir besidomintieji švietimo ir mokymosi ateitimi yra kviečiami sudalyvauti trumpoje apklausoje ir padėti kurti švietimo ateitį. Mūsų skiltyje „Trends in education“ (liet. Švietimo tendencijos) rasite naudingų išteklių, įtakingų tendencijų ir ką jos lems keičiantis mokymui ir mokymuisi.
 
Kokia ateitis laukia retai naudojamų kalbų mokymo Atvirojo kodo mokymosi išteklių projekte, siekiančio sustiprinti retai naudojamų kalbų mokymą ir mokymąsi. Daugiau sužinosite ataskaitoje (lietuvių kalba).
 
Kokia planšetinių kompiuterių nauda mokiniams su specialiaisias poreikiais? Mokytojai, politikai ar verslo atstovus kviečiame nepraleisti seminaro spalio 21 dieną Briuselyje. Susipažinsite su veiklomis planšetiniais kompiuteriais, sukurtomis vaikas su specialiaisiais poreikiais. Dalyvių skaičius ribotas,
 
2014 metų lapkričio 25-26 dienomis vyks baigiamoji tinklo „KeyCoNet“ konferencija, kurioje bus pristatytos rekomendacijos politikams ir praktikams apie tai, kaip pagerinti kompetencijomis grįsto ugdymo taikymą Europos mokyklose. Dalyvauti konferencijoje registruokitės čia.