arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (rugsėjis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (rugsėjis)

Tapk savo šalies „Scientix“ ambasadoriumi!

Ugdymo Europoje bendruomenė „Scientix“ kviečia mokytojus tapti „Scientix“ ambasadoriais ir didelės mokytojų bendruomenės dalimi. Norintys tapti „Scientix“ atstovais mokytojai privalo baigti internetinį mokymo kursą, kuris vyks nuo 2017 metų spalio 2-os dienos iki gruodžio 4-os dienos. Mokytojai gali registruotis į kursus iki 2017 metų rugsėjo 20 dienos.

 

Pozityvaus internetinio turinio kampanija (POCC)

Tapkite kampanijos nariais, kad galėtumėte geriau pažinti vaikus!

POCC svetainė pradėjo savo veiklą! Dabar itin svarbu, kad vaikai, nuo ankstyvo amžiaus gautų teigiamą internetinę patirtį. Reikia užtikrinti, kad jie taptų išsilavinusiais, kūrybingais skaitmeninės ateities piliečiais. Naujas tinklapis atsižvelgdamas į vaikų, tėvų ir mokytojų poreikius pateikia daug naudingų teigiamų internetinių pamokų pavyzdžių.  

Nepamirškite pažymėti POCC savaitės savo kalendoriuose nuo 2017 m. Rugsėjo 25-os iki 29-os dienos!

 

Mokyklų bibliotekų apklausa

Pasidalinkite nuomone apie mokyklų bibliotekas

Ar manote, kad mokyklų bibliotekos skaitmeniniame amžiuje tampa vis mažiau reikalingos? O gal mokyklų bibliotekų ir bibliotekininkų teikiamų paslaugų poreikis dar didesnis dabar nei anksčiau? Dalyvaukite trumpoje mokyklos ugdymo portalų apklausoje ir pateikite savo nuomonę. Apklausa yra 23-imis kalbomis iki rugsėjo 30-os dienos.

 

Mokymo praktikos mokslo metų pradžiai

Geriausias būdas pradėti mokslo metus – tai atviras internetinis mokymosi kursas „MOOC“, kuris padės jums tobulinti savo mokymo ir mokymosi praktiką.

Registruokitės į „Atvirų mokyklų STEM karjeroms“ kursus, skirtus mokyklų vadovams ir konsultantams mokykloje.

Gal norite bendradarbiauti su kitomis mokyklomis ir gauti daugiau įkvėpimo darbams? Tapkite mokyklų bendruomenės nariu ir registruokitės Bendradarbiavimo mokymo ir mokymosi atvirame internetiniame kurse „MOOC“, kuris bus atviras nuo rugsėjo 25-os dienos.

Kurso „Mūsų trapi planeta“ tikslas – pateikti priemones, kurios padės integruoti visų pakopų ugdyme su astronomija susijusius dalykus. Mokymai prasideda spalio 2-ą dieną, o registracija jau veikia Europos Schoolnet akademijoje!

 

„Mokyklos švietimo vartų“ rudens kursai „Mokytojų akademijoje“

Ar norėtumėte skatinti šeimos ir mokyklos bendrystę ir integruoti tėvus kaip mokymosi partnerius į savo mokyklą? Nepraleiskite sėkmingo tėvų integravimo į studentų mokymąsi „MOOC“, kuris prasideda 2017 metų rugsėjo 25-ą dieną.

Naudokitės praktiniais patarimais, kaip jūsų mokykla gali dalyvauti „Erasmus +“ programose, pasinaudodama „Erasmus +“ finansavimo galimybėmis mokyklose. Kiti atviri internetiniai mokymosi kursai Moving to Maths 2.0 - Rerun, kurių tikslas - spręsti pagrindinius sunkumus, su kuriais susiduria mokytojai, mokydami matematikos.

 

STEM KONKURSAS

STEM aljansas pristao naują konkursą „Pirmyn STEM“! Naujajame konkurse dėmesys skiriamas STEM įmonių ir mokyklų bendradarbiavimui. Konkursas vyks iki 2017 metų spalio 27-os dienos, 11.59 val.

„Pirmyn STEM“ yra atvira visiems pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojams ir karjeros konsultantams, mokyklų moksleiviams. Dalyviai gali pateikti savo įrašus trimis būdais: vaizdo įrašais, mokymo ištekliais ar renginiais. Nugalėtojai bus pakviesti į STEM aljanso renginį su ypatingomis galimybėmis dalyvauti seminaruose. Ko lauki? Dalyvauk konkurse ir sek #SYSTEMAhead nuorodą Tviteryje ar Feisbuke!

 

VERSLUMO KONKURSAS

Mokymosi praktika konkurse „Asmenukė su verslininku“

Ar esate mokytojas, kuriam aktualu integruoti verslą savo pamokose? Kartu su mokiniais galite dalyvauti konkurse „Asmenukė su verslininku“, kuris tęsiasi iki spalio pabaigos. Studentai gali laimėti kelionę į Briuselį (su kelionės ir apgyvendinimo išlaidomis), kur jie turės galimybę dalyvauti I-LINC baigiamojoje konferencijoje.

Šio konkurso tikslas - suvesti studentus su realiais verslininkais ir supažindinti su jų darbu. Studentai turi pasirinkti vietinį verslininką, apklausti jį ir imtis savarankiško darbo, kurį galima dalintis internetu. Vykdydami šią veiklą, studentai supras, ką reiškia būti verslininku, ir gerinti kompetencijas: komunikaciją, skaitmeninius įgūdžius, laiko valdymą ir kūrybiškumą. Daugiau informacijos rasite čia.

 

DĖMESIO CENTRE – MOKYKLOS ŠVIETIMO VARTAI

Ateities mokyklos

Ką verta mokyti ir ko mokytis XXI amžiuje? Kokios žinios, įgūdžiai ir požiūriai bus reikalingi visuomenei ateityje? Straipsnyje Kari Kivinen aptaria šiuos klausimus. Be to, šiame straipsnyje galite rasti tris praktines mokymo ir mokymosi iniciatyvas. Nepamirškite išsiaiškinti šių naujienų straipsnių apie alternatyvias mokyklas ir apie naujus mokslinius tyrimus, susijusius su inovacijų skatinimu mokyklose. Paskaitykite ir interviu su François Taddei apie švietimo tyrimus ir kaip mokytojai gali tapti tyrėjais.

 

NAUJI „ETWINNING“ VAIZDO ĮRAŠAI

Pradėkime naujus mokslo metus su „eTwinning“!

Baigėsi vasaros atostogos, „eTwinning“ pradeda naujus mokslo metus ir siūlo platų naujovių asortimentą. „eTwinning“ džiaugiasi, kad oficialiai pradeda videoprojektus, skirtus trims laimėtiems 2017 metų Europos „eTwinning“ apdovanojimų projektams. Vaizdo įrašuose parodyti geriausi skirtingų šalių mokytojų bendradarbiavimo pavyzdžiai. Šiais metais trys laimėję projektai yra „Darvino žingsniais“, „Migrantai ir pabėgėliai“ bei „ES žaidimai 2015-2016 m.“.