arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (rugsėjis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (rugsėjis)

Prisijunkite prie socialinių žiniasklaidos priemonių raštingumo pakeitimų projekto iki rugsėjo 24 d.! 

Sml4change yra novatoriškas projektas, kuriuo remiami Europos mokytojai ir mokyklų vadovai, siekiantys kurti ir įgyvendinti socialinės žiniasklaidos raštingumo (SML) strategijas savo mokyklose. Projektą koordinuoja „European Schoolnet“ ir bendrai finansuoja Europos Sąjunga pagal programą „Žiniasklaidos priemonių naudojimo raštingumas visiems“.  Projekto metu vyks daugiakalbis socialinių medijų raštingumo atviras internetinis kursas (angl. Social Media Literacy MOOC for Change). Kursai padės dalyviams suvokti dabartinę socialinės žiniasklaidos erdvę, išsiaiškinti problemas ir padės parengti tinkamus mokymosi metodus.

Šiuo metu steigiama 25 mokyklų lyderių ir mokytojų grupė, kurie padės kurti kursų strategiją.  Mokyklos gali užpildydamos šią formą iki rugsėjo 24 d. arba susisiekti adresu sml4change-info@eun.org ir gauti daugiau informacijos.

Pasidalinkite savo požiūriais į šių dienų profesinį orientavimą

XXI a. Dėl nuolatinių socialinių, ekonominių ir technologinių pokyčių „darbas visam gyvenimui“ yra išimtis, o ne taisyklė. Tai reiškia, kad profesinis orientavimas turi prisitaikyti prie šių besikeičiančių sąlygų. Moksliniai tyrimai tik įrodo, kad jaunimas, turintis karjeros strategiją, labiau linkęs įsitraukti į švietimo procesą. Bet kokia yra profesinio ugdymo būklė šiandien ir kaip mes užtikriname, kad bus patenkinti ateities profesiniai poreikiai? Pasidalykite savo nuomone bet kuria iš 23 kalbų iki spalio 1 d.

STEM mokymo ir mokymosi praktikos apklausa

Mokyklos mokytojams dabar galima dalyvauti plataus masto Europos mokymo ir mokymosi praktikos tyrime mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) švietimo srityse. Mokytojų dalyvavimas yra svarbus šios mokslinių tyrimų veiklos sėkmei, nes tai gali suteikti naujos informacijos apie dabartinę STEM švietimo būklę. Tiek mokytojai, tiek pedagogai yra labai skatinami dalintis apklausa su savo tinklais ir bendruomenėmis bet kuria iš 25 kalbų. Kviečiame dalyvauti apklausoje yra 2018 m.Spalio 8 d. Šis klausimynas remiamas „Scientix“ׅ

Prasidėjo registracija į naują „Scientix“ kursą apie STEM mokymą

STEM yra visur!“ yra pirmasieji atviri internetiniai kursai (angl. Massive Open Online Course (MOOC), kurie yra vykdomi kaip mokslinio švietimo bendruomenės „Scientix“ projekto dalis Europoje. Kursai prasideda 2018 m. Spalio 29 d. ir yra visiškai nemokami. Pagrindinis šio naujo kurso tikslas yra apjungti mokslą, technologijas, inžinerijos ir matematikos (STEM) pamokas su realijomis ir padėti mokytojams integruoti kasdienes problemas į jų STEM pamokas ir praktiką. Norėdami gauti daugiau informacijos apie kursą ir užsiregistruoti, spustelėkite čia.

Saugesnio interneto forumas 2018: registruokis jau dabar!

Registracija į Saugesnio interneto forumą (SIF) 2018 jau prasidėjo. Renginys vyks lapkričio 20 d., Briuselyje, Belgijoje.  Šių metų SIF tema – „Technologijų poveikis vaikams, jaunimui ir visuomenei“. SIF darbotvarkėje yra sesijų, susijusių su technologijos įtaka savitvardai, asmeniniams santykiams, visuomenei ir kaip įvairios suinteresuotosios šalys gali spręsti iškilusias problemas.

Trumpas BDAR vadovas mokykloms ir mokytojams

Duomenų apsauga yra labai svarbi: tai reiškia privatumą, pagarbą ir laisvę nuo manipuliavimo.  Nepaisant to, kai kurie nerimas sekė Europos Sąjungos BDAR (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), kuris įsigaliojo šių metų gegužę. Ar mokykloms reikia pakoreguoti savo apskaitą? Kokia informacija laikoma pažeidžiama? Ar vis dar galite nešiojamuoju įrenginiuose saugoti mokyklos duomenis? 

Mokyklos ugdymo vartai paskelbė trumpą vadovą, skirtą paaiškinti skirtumą tarp asmeninių ir slaptų duomenų, taip pat tarp duomenų valdytojų ir duomenų tvarkytojų. Straipsnis, kuris yra prieinamas 23 kalbomis, taip pat pateikiama keturi geros tvarkymo duomenų tvarkymo praktikos pavyzdžiai ir išvardijami leidiniai. Skaitykite čia, kokių priemonių imtis, kad geriau apsaugotumėte moksleivių duomenis.

Saugios e. erdvės ženklas portalas ir logotipas! 

Mokykloje veikianti internetinė saugumo paramos ir akreditavimo tarnyba „eSafety Label“ sukūrė naują portalą. Neseniai paskelbta svetainė turi naują išvaizdą, naujus įrankius bei siūlo patobulintą vartotojo naudojimą. Nors mokyklų akreditavimo procesas išlieka pagrindine iniciatyvos paslauga, naujasis portalas suteikia dalintis apklausa su savo tinklais ir bendruomenėmis bet kuria iš 25 kalbų. Kviečiame dalyvauti apklausoje yra 2018 m. spalio 8 d. Šis klausimynas remiamas „Scientix“ׅ 

Verslo derinimas su Europos kultūros paveldu ir nauja informacija pradedantiesiems eTwinning dalyviams

„ETwinning“ teminė grupė „Verslumas švietime“ sukūrė savo nariams vaizdo įrašų kūrimo programą, kurioje mokytojai stengiasi panaudoti savo kūrybinius ir verslumo įgūdžius, kad būtų galima nagrinėti pagrindinę šių metų temą - kultūros paveldą.  Be to, dabar galite pažvelgti į šią informacinę medžiagą, atlikdami penkis žingsnius „eTwinning“ platformos pradedantiesiemsSkaitykite, užsiregistruokite ir imkitės veiksmų, kad būtų geriau, novatoriškiau bendraujama klasėje!

Austrijos kultūrinis ugdymas integruoja naujas kūrybiškumo technologijas. Prieš sužinodami apie konstantas, genus ar periodinę lentelę, mes interpretuojame pasaulį meno pagalba - piešiame vaizdus, ​​pasakojame istorijas, žaidžiame. Tačiau vėliau moksleivių kultūrinis kontekstas gali būti sunkiau realizuojamas.  Sirkit Amann ir Ulrike Gießner-Bogner, atsakingi už kultūros ugdymą „KulturKontakt Austria“, paaiškina, kaip Austrijos kultūrinis ugdymas yra skirtas mokinių dalyvavimui meno ir kultūros procesuose skatinti. Praktiniu lygmeniu šie projektai įrodo, kad kūrybiškumas atveria plačias galimybes ir kad naujos technologijos gali remti kūrybišką plėtrą.

# Back2School su # SaferInternet4EU

Mes žinome, kad nelengva atsisveikinti su atostogomis ir grįžti į klasę, todėl mes norėtume, kad ši grįžimas į mokyklos suolus būtų lengvas, drąsus ir informatyvus! 

Naudodamiesi „# SaferInternet4EU“ „# Back2School“ kampanija jūs virtualiai keliausite po ES, kad sužinotumėte apie geriausius saugaus interneto renginius, patarimus ir išteklius! Šiais metais mes sutelkiame dėmesį į šešių pagrindinių interneto saugumo rizikų ar rizikingo elgesio mažinimą (seksualinio turinio žinutes, internetines patyčias, daiktų internetą, trikdantį internetinį turinį, netikras naujienas ir viliojimą internete).