arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (rugsėjis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (rugsėjis)

Kinas – tai nauja mokykla“

Pritariate, kad filmai gali daug ko išmokyti? Jei Jums patinka Europos kinas ir ieškote būdų, kaip savo klasėje pristatyti kino edukaciją, kviečiame registruotis naujoje Europos kino platformoje. Mokytojai ir mokiniai gali nemokamai naudotis internetiniu dešimties žymių Europos kino istorijos filmų katalogu. Prie kiekvieno filmo pateikiami mokomieji rinkiniai, kuriuose rasite  veiklų, galinčių padėti dirbti su mokiniais. Kviečiame atsisiųsti paruoštus pamokų planus, minčių žemėlapius ir pritaikyti juos savo klasėje. Platformos informacija pateikiama aštuoniomis kalbomis. Registracija

Prisijunkite prie internetinių kursų apie STEM mokymą ir gaukite pažymėjimą

STE (A) M IT projekto „Integruotas STEM mokymas“ nuotolinis kursas  siūlomas kaip tikslingas tęsinys. Šie mokymai leidžia mokytojams gilinti žinias ir pereiti nuo atskirų fizikos, chemijos, biologijos, gamtos mokslų, technologijos, inžinerijos ir matematikos užsiėmimų iki realaus integruoto STEM mokymo šiomis temomis ne tik tarpusavyje, bet ir su kitais mokomaisiais dalykais. „Integruotas STEM mokymo“ kursas turi du variantus: vienas yra skirtas pradinių klasių, o kitas – jau vyresnių klasių bendrojo lavinimo mokyklų mokytojams. Abu jie nagrinės integruoto STEM mokymo galimybes ir pateiks daug praktinių pavyzdžių. Mokytojai kviečiami registruotis į bet kurį kursą, bet geriausia į abu „STEM yra visur!“ ir „Integruotas STEM mokymas“, kad gautumėte specialųjį pažymėjimą. Mokymai vyksta anglų kalba. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Nuotolinis kursas apie projektinį mokymąsi

Naujas „School Education Gateway“ internetinis kursas prasidės rugsėjo 28 d. Mokymuose  susipažinsite su projektinio mokymosi pagrindais ir kodėl svarbu jį naudoti pamokose.  Mokiniai tampa mokymosi proceso ašimi, leidžiant jiems realaus gyvenimo problemas spręsti mažose grupėse.

Ar žinote skaitmeninės kompetencijos sistemą mokytojams?

Registruokitės į „EDURegio“ internetinį kursą „Skaitmeniškai kompetentingi kūrybingų mokinių mokytojai“ (angl. The Digitally Competent Teachers for Creative Digital Students). Mokytojai šiame kurse įgis žinių apie Europos skaitmeninės kompetencijos pagrindus ir sužinos, kaip sustiprinti skaitmeninę kompetenciją vykdant įvairius Europos projektus: „Code Week“, „eTwinning“, „SELFIE“. Mokymai prasideda spalio 19 d., tačiau jau galite užsiregistruoti.

Inovatyvūs ištekliai, skirti mokyti bendro vadovavimo klasėje

Ar galvojote apie bendros lyderystės įgyvendinimą savo mokykloje ir ieškojote išteklių? L2C projekte yra specialus skyrelis „L2C Digital Showcase“, kuriame galite rasti daug mokomosios medžiagos . Nuo vaizdo įrašų, gairių ir kursų iki veiksmų planų. Visa medžiaga nuolat atnaujinama. Apsilankykite puslapyje.

Ar norite dalyvauti internetiniame hakatone?

Ar STEM ugdyme susiduriate su iššūkiais, kuriuos norėtumėte aptarti su politikos formuotojais? Ar turite idėjų, kaip išspręsti šiuos klausimus? Dalyvaukite „STEM Alliance“ – „Dell PolicyHack ™“ konkurse ir laimėkite išskirtinę vietą „STEM Alliance“ - „Dell PolicyHack ™ on Education Challenges“. Pateikiti savo paraišką galite iki spalio 15 d.

Nauja apklausa apie neįprastus metus

Jau prasidėjo 2020–21 mokslo metai, bet vis dar tęsiasi ypatingi COVID-19 pandemijos sukelti iššūkiai. Norėdami gauti aiškesnį vaizdą apie tai, kaip sugrįžę į mokyklas jaučiasi mokytojai ir mokyklos darbuotojai visoje Europoje, „School Education Gateway“ paskelbė trumpą apklausą, kuri bus atvira iki rugsėjo 27 d. ir parengta 23 kalbomis (yra ir lietuvių kalba). Pasidalykite savo nuomone!

Nauja ataskaita apie geriausias STEM švietimo patirtis

Ar jūsų mokykla dalyvavo „STEM mokyklos ženklo“ projekte? Ar norite sužinoti apie geriausią STEM ugdymo patirtį? Projektas neseniai paskelbė geriausių praktikų rinkinį nuo jų internetinės platformos paleidimo 2019 m. balandžio mėn. iki 2020 m. liepos mėn.

Galite mokyti IKT naudodamiesi tyrimais grįstu metodu

Ar esate IKT mokytojas, ieškantis inovatyvių mokymo metodų? Naujausios TIWI ataskaitos tikslas – pateikti konkrečių IKT mokymo pavyzdžių taikant tyrimais pagrįstą pedagoginį metodą. Be to, jame pateikiamos naudingos rekomendacijos.