arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (sausis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (sausis)

Geresnis internetas prasideda nuo tavęs

Saugesnio interneto diena jau čia pat! Ši kasmetinė šventė siekia skatinti saugesnį ir atsakingesnį išmaniųjų technologijų naudojimą, ypač tarp vaikų ir jaunimo visame pasaulyje. Saugesnio interneto diena 2018 metais bus švenčiama vasario 6 dieną. Šių metų tema „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs“.

Aplankykite Saugesnio interneto dienos svetainę, kad susipažintumėte su daugybe renginių, vykdomų visame pasaulyje. Taip pat rasite išteklių, kuriuos galite naudoti ugdymo veiklai.

Du nauji mokymų kursai: mokyklos ir IKT infrastruktūros administravimas ir internetinė sauga

Atviri Saugaus interneto kursai padeda geriau suprasti naujus pavojus ir iššūkius, su kuriais susiduria jaunimas internete. Mokymuose dalyviai gaus naudingų patarimų ir įrankių, kurie padeda spręsti iškylančias saugumo grėsmes: fiktyvias naujienas, nesantaiką kurstančias žinutes, kibernetinius išpuolius, radikalizaciją.

Mokymai prasidės vasario 6 dieną, kai minima Tarptautinė saugesnio interneto diena, tačiau registracija prasidėjo jau dabar.

Daugiau informacijos apie mokymų turinį ir sąlygas galite skaityti čia.

Antras Europos mokyklų tinklo mokymų kursas, skirtas IKT koordinatoriams

Šio kurso mokymai yra itin naudingi mokyklų IKT koordinatoriams, mokytojams, kurie nori plėsti žinias ir suvokti pagrindinius praktinio IKT valdymo aspektus, pedagogams, kurie dirba su specialių poreikių moksleiviais, taip pat organizacijų atstovams, kurie dirba su IKT integracija mokyklose.

Mokymai startuoja jau sausio 15 dieną ir truks šešias savaites (kiekvieną savaitę po tris valandas). Šis kursas padeda suburti IKT specialistus, kurie domisi pokyčiais ir naujovėmis, kad jie galėtų mokytis vieni iš kitų ir pasidalinti patirtimi, pasitelkdami daugiau nei 20 specialių vaizdinių praktikų, seminarų transliacijas, kuriuose dalyvauja ekspertai. Daugiau informacijos skaitykite čia.

„CO-LAB“ seminaras apie atvirus švietimo šaltinius

Ar ieškote naujų išteklių mokymo veiklai arba mokymuisi visam gyvenimui? „CO-LAB“ projektas dalinsis medžiaga, kuri sukaupta mokymosi bendradarbiaujant kursų metu. Nuo sausio 18 dienos nemokamai galima naudotis ir Atvirais švietimo šaltiniais. Atvirų ugdymo kursų metu ekspertai paaiškins, kaip naudotis šiais ištekliais ir pateiks gaires, kaip sau pritaikyti savarankišką mokymąsi arba mokymąsi bendradarbiaujant. Daugiau skaitykite  čia.

Užsiregistruokite ir dalyvaukite 11-oje „Amgen Teach“ nuotolinio mokymosi programoje

Ši 11-oji nuotolinio mokymosi programa „Mystery Tubes and Tricky Tracks“ prasidės Vienos mokslinio švietimo profesoriaus Christian Bertsch įžangine kalba ir vyks anglų kalba nuo 2018 m. Sausio 22 iki 28 d. Bus pristatyti aktyvūs ir įkvepiantys mokslo metodai, kurie skatins diskusijas tarp dalyvių. Šis mokymų kursas grindžiamas moksliniais tyrimais apie mokslo prigimtį, atliktais per pastaruosius dešimtmečius. Šis tyrimas turi keletą bendrų dalykų, kurie gali padaryti mokymąsi efektyvesnį ir patrauklų. Registruotis į programą galima čia.

Pateikite paraišką „eTwinning“ programos mokyklos ženkleliui gauti

Europos mokyklos jau gali kreiptis dėl naujo „eTwinning“ mokyklos ženklelio! Susipažinkite su programos sąlygomis ir nepraleiskite galimybės registruotis iki 2018 m. kovo mėn. Naujas „eTwinning“ ženklelis reikš, kad mokyklos bus pripažintos lyderiais skaitmeninės praktikos, elektroninio saugumo, novatoriškų švietimo metodų ir nuolatinio darbuotojų profesinio tobulėjimo srityje.

Atsisiųskite naujus „Scientix“ plakatus ir skrajutes net 29 kalbomis!

„Scientix“ Europos mokslo bendruomenė savo interneto svetainėje paskelbė aštuonis naujus plakatus ir vieną lankstinuką 29 kalbomis, kad padėtų mokykloms, mokslininkams ir kitiems švietimo atstovams skleisti informaciją apie savo veiklą.

Paskelbtos 2018 m. Mokytojų akademijos temos

„School Education Gateway“ komanda paskelbė 2018 m. Mokytojų akademijos temas. Šiais metais internetiniai kursai bus skirti specialiesiems mokymosi poreikiams, kūrybiniam mokymui, muziejų mokymosi potencialui ir pirmiesiems naujo mokytojo metams. Vienas MOOC mokymosi kursas taip pat bus skirtas „eTwinning“ projektui. Išsamesnė informacija apie MOOC kursus bus paskelbta Europos mokyklų tinklo ir „eTwinning“ socialinių tinklų naujienose.