arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (sausis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (sausis)

Saugesnio interneto diena – jau greitai! 

Primename, kad jau netrukus bus minima Saugesnio interneto diena. Ši kasmetinė šventė visame pasaulyje skatina saugesnį ir atsakingesnį internetinių technologijų ir mobiliųjų įrenginių naudojimą, ypač tarp vaikų ir jaunų žmonių. Saugesnio interneto diena bus švenčiama antradienį, vasario 5 dieną. Šių metų pagrindinė tema – „Kurkime geresnį internetą kartu“ (angl. „Together for a better internet“).

Kviečiame apsilankyti Saugesnio interneto dienos svetainėje, kurioje rasite daug veiklų ir renginių, organizuojamų visame pasaulyje. Čia pateikta ir naudingų išteklių, kuriuos galite naudoti ugdymo veikloje.

Kviečiame aktyviai dalyvauti ir paminėti Saugesnio interneto dieną savo mokykloje.

Du nauji Europos mokyklų tinklo akademijos kursai

2019 metų programoje siūlomas kursas „Europeana tavo klasėje: 21-ojo amžiaus kompetencijų kūrimas su skaitmeniniu kultūros paveldu“. Mokytojai plės žinias apie Europos kultūros paveldą ir atras, kaip susieti kultūros paveldą su naujomis koncepcijomis, pvz., projektiniu mokymu arba STEAM dalykais. Kursas prasidėjo sausio 14 d., tačiau registracijos vis dar yra atviros.

Šį mėnesį prasideda ir „Taip, aš galiu“ kursas – padedantis įgalinti mokinių mokymąsi, kuris orientuotas į mokinių mokymosi patirtį neoficialioje ir neformalioje aplinkoje. Ryšių tarp mokymosi įvairiose vietose kūrimas gali suteikti mokiniams galimybę tapti savo žinių kūrėjais. Šis naujas kursas, prasidedantis sausio 21 d., supažindina mokytojus su dviem konkrečiais mokymo metodais: individualizuotu mokymusi ir bendradarbiavimu.

Susipažinkite su skaitmeniniu kultūros paveldu ir savo gimtąja kalba

Ar domitės skaitmeniniu kultūros paveldu ir kaip jis gali būti integruotas į ugdymą? „Europeana“ ambasadoriai moderuoja internetinius seminarus dvylikoje šalių, dalyvaujančių projekte „Europeana DSI-4“, kad galėtumėte susipažinti su skaitmeninio kultūros paveldo naudojimu švietime ir „Europeana“ platforma bei ištekliais. Kalendoriuje rasite visas programas, įskaitant kiekvieno internetinio seminaro pranešėjus, datas ir kalbas, kuriomis bus skaitomi pranešimai.

Vasaros mokyklos Graikijoje STEM mokytojams

„Go-Lab“ organizuoja dvi įdomias vasaros mokyklas mokytojams Graikijoje, Maratone. Pirmasis kursas vyks nuo 2019 m. Birželio 30 d. Iki liepos 5 d. mokytojams, pradedantiesiems naudojant „Go-Lab“ ekosistemą ir integruotas internetines laboratorijas ir programas „Inquiry Learning Spaces“ (ILS). Tuo pat metu nauja kosmoso ES projekto „Erdvės tyrinėjimas švietime“ vasaros mokykla supažindins su mokymosi metodais, kurie sudomina mokslu jaunimą ir įkvėpė rinktis kosmoso mokslų karjerą. Paskutinis kursas skirtas labiau pažengusiems „Go-Lab“ naudotojams ir vyks 2019 m. Liepos 7–12 d. Mokytojai gali kreiptis dėl finansinės paramos iš „Erasmus +“ programos iki vasario 5 d.

Mokymai ateities mokytojams – „Būk pasiruošęs klasei“

Gal mokotės būti mokytoju ir norite bendrauti su kitose šalyse studijuojančiais būsimais mokytojais, kad išbandytumėte įvairius IKT naudojimo metodus? Prisijungdami prie „ITELab“ internetinio kurso „Tinklinis mokytojas – mokymas XXI amžiuje“, pradėsite kurti savo asmeninį mokymosi tinklą ateities mokytojams, kaip ir jūs, siekiant abipusės paramos ir nuolatinio profesinio augimo. Šis trumpas praktinis kursas yra sertifikuotas, internetinis ir nemokamas. Kursas prasideda 2019 m. vasario 25 d., o registracija jau yra atvira. Sužinokite daugiau apie kursą lankstinuke arba vaizdo anonse. Mokytojus rengiantys universitetai taip pat kviečiami prisijungti prie „ITELab“ pavasario 2019 m. pilotinių projektų ir forumo diskusijų.

Kultūros paveldas vėl atsidūrė dėmesio centre

Kultūra ne visuomet yra apčiuopiama – nuo 2003 m. UNESCO paveldu taip pat apibrėžiama nematerialios kultūros formos. Tai ir žodinės tradicijos, ritualai, festivaliai ir net mitybos papročiai. Pasak eksperto Moulin-Stożek, panaši situacija susiklostė ir su religiniu paveldu, kuris yra svarbus mokiniams, mokytojams ir bendruomenėms, nepaisant dažno bažnyčios ir mokyklos atskyrimo.

Kokios yra ugdymo galimybės ir kaip minėti kultūrines šventes daugiakultūrėse klasėse? Yra projektas, padedantis mokytojams pasirengti religiniam ugdymui. Kiti įkvepiantys projektai sutelkia dėmesį į nacionalinio identiteto ir istorijos atskleidimą. Kiti ištekliai – Europos Komisijos kultūros paveldo priemonių rinkinys mokytojams ir ši kultūros išteklių apžvalga.