arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (spalis/lapkritis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (spalis/lapkritis)
2014 metų ES kodavimo savaitė sulaukė didžiulės sėkmės – buvo surengta daugiau nei 2000 renginių visoje Europoje. ES kodavimo savaitės dalis – verslo lemiama Europos kodavimo iniciatyva – tai lokalizuota internetinė platforma Europoje, skirta skatinti kodavimo mokymą. Ši iniciatyva buvo atidaryta viceprezidentė Neelie Kroes spalio 14 dieną. Daugiau informacijos apie iniciatyvą čia.
 
Antroji „Scientix“ konferencija vyko spalio 24-26 dienomis Briuselyje. Beveik 600 mokytojų, politikų bei projektų vadovų iš 41 šalies dalyvavo konferencijoje. Konferencijos metu buvo pristatyta 70 pranešimų, vyko 14 seminarų, 7 apvaliojo stalo diskusijos taip pat buvo pristatomi 25 parodos stendai. Ši konferencija buvo vienas iš didžiausių gamtos mokslų mokymo renginių Europoje. Daugiau informacijos apie projektą ir jo pasiekimus.
 
Tinklo ENABLE (Europos tinklas prieš patyčias mokymosi ir laisvalaikio aplinkoje) tikslas – kova prieš patyčias ir jaunimo gerovės kūrimas ugdant jų socialinius ir emocinius įgūdžius, tai naujas ES remiamas projektas, pradėtas spalio mėnesį Briuselyje ir besitęsiantis iki 2016 metų rugsėjo. Švietimo, socialinio sektoriaus bei jaunimo atstovai dirbs kartu su partneriais iš socialinės medijos bei mobiliųjų įrenginių verslo atstovais. ENABLE yra koordinuojamas Europos mokyklų tinkle. Daugiau informacijos.
Lapkričio 25 – 26 dienomis tinklas „KeyCoNet“ rengia baigiamąją konferenciją, kurios metu pateiks rekomendacijas politikos kūrėjams ir jos vykdytojams, kaip patobulinti bendrosiomis kompetencijomis grįstą ugdymą mokyklose visoje Europoje. Registruokitės ir skaitykite naują studiją apie bendrųjų kompetencijų ugdymą.
 
Antroji konferencija „e-Skills for Jobs“ vyko spalio 30 dieną Romoje. Politikai, industrijos ir verslo atstovai, IKT specialistai ir jaunimas konferencijos metu pabrėžė didėjantį e. įgūdžių poreikį 21-ajame amžiuje. Naujas E. įgūdžių manifestas – tai parengiamasis darbas tam įvykti. Daugiau skaitykite čia.
 
Vienuoliktasis Saugaus interneto forumas vyko Briuselyje, o šių metų tema tapo „Augame skaitmeniniame pasaulyje“. Daugiau nei 250 dalyvių diskutavo apie naujausias tendencijas, pavojus ir sprendimus, susijusius su vaikų saugumu internete. Šių metų forume taip pat buvo aptariama kaip skirtingo amžiaus vaikai ir jaunimas gali pasiekti ir patys kurti teigiamas patirtis ir kokybišką turinį internete.
 
Po tris metus trukusio darbo programos „Comenius“ remiamas projektas SENnet sukūrė išteklius, skirtus kiekvienam mokytojui: daugiau nei 30 trumpų vaizdo siužetų, pristatančių, kaip technologijos gali padėti jaunimui mokytis kartu, daugiau nei 200 išteklių, patalpintų LRE bazėje ir seriją internetinių mokymo modulių (prisijungti galite ID ir slaptažodžio laukeliuose įrašę „guest“). Daugiau apie projektą SENnet rasite čia.