arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (spalis)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (spalis)

Liko tik kelios dienos pateikti pateikti paraiškas konkursui „Pirmyn STEM!

Pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojai gali dalyvauti „Pirmyn STEM!“ konkurse iki 2017 metų spalio 27 dienos trijose skirtingose kategorijose: vaizdo įrašų, išteklių ir renginių. Laimėtojai bus pakviesti dalyvauti STEM aljanso renginyje. Ten bus galima įgyti naudingos patirties STEM karjeros konsultavimo ir STEM švietimo seminaruose.

Dabar kiekvienas gali planuoti savo mokymą ir karjeros kelią su „OpenSKIMR“ maršruto planuotoju!

Po pusantrų metų intensyvių mokslinių tyrimų „OpenSKIMR“ projektas pristatė visuomenei maršruto planuotojo prototipą: routeplanner.openskimr.eu.

Remdamasi inovatyviu algoritmu platforma palygina naudotojo asmens duomenis su karjeros galimybėmis ir siūlo jam tinkamą mokymą. Šis įrankis yra nemokamas ir prieinamas visiems.

Šiuo metu platforma apima tik informacinių technologijų sektorių, tačiau projekto konsorciumas jau planuoja pritaikyti šį įrankį įvairioms sritims. Nauji užsiregistravę vartotojai gali laimėti prizą, dalyvaudami loterijoje, kuri tęsis iki spalio 29 d.

Jau prasidėjo registracija į Saugesnio interneto forumą 2017

Saugesnio interneto forumas (SIF) 2017 įvyks 2017 metų lapkričio 23 dieną Briuselyje. SIF darbotvarkėje yra ir temos apie robotizuotus žaislus, apie atsparumą pažeidžiamoms grupėms, apie naudojimąsi internetu priklausomai nuo amžiaus grupės, apie problemas kovojant su seksualiniu vaikų išnaudojimu internete.

ES remiamas aljansas, skirtas geriau apsaugoti nepilnamečius internete, surengs seminarą apie tai, kaip šiuo metu vykdoma saugesnio interneto veikla, pateiks ataskaitą apie veiklos rezultatus.

Stiprink motyvaciją dalyvaudamas Mokytojų akademijoje MOOC

Jei jūsų mokyklai yra aktualus „Erasmus +“ programos finansavimas,  nuo spalio 30 d. galite jungtis prie „Erasmus +“ finansavimo galimybių apmokymų mokykloms! Pasirinkę šį internetinį kursą, jūs susipažinsite su „Erasmus +“ programa, pateiksime gerosios patirties pavyzdžių, patarsime, kaip naudotis „Erasmus +“ įrankiais ir kt.

Nepamirškite, kad galite užsisakyti kitus Mokytojų akademijoje esančius kursus: Efektyvus tėvų įtraukimas į mokinių mokymosi procesą (prasideda rugsėjo 25 d.) Ir Projektu grindžiamas mokymasis jūsų klasėje (prasideda spalio 16 d.).

Apklausa apie būsimas mokymo tendencijas: bendradarbiavimas

Bendros mokymo ir mokymosi formos gali padėti įveikti iššūkius, susijusius su kompetencijų ugdymu, lygiateisiškumo ir socialinio teisingumo užtikrinimu, ir sėkmingesniu mokymusi.

Kiek aktyviai bendradarbiavimas naudojamas darbo metu mokykloje? Prisijunkite prie apklausos ir pasidalinkite savo nuomone. Apklausa yra atvira iki lapkričio 10 dienos 23-imis kalbomis.

Atsisiųskite „EntreLearn“ – čia rasite daugiau nei 65 mokymo priemonių apie verslumą

I-LINC projektas paskelbė naują priemonę „EntreLearn“ - mokytojų verslumo mokymo priemonių rinkinį. Šiame 43 puslapių rinkinyje pateikiama daugiau kaip 65 praktinių užsiėmimų (pamokų planai, viktorinos, projektų idėjos ir kt.) apie tai, kaip paskatinti bet kokios mokyklos ir bet kurios amžiaus grupės moksleivių lyderystę ir verslumą.

„EntreLearn“ remiasi Jungtinio tyrimų centro paskelbta „EntreComp Framework“ programa ir siūlo idėjas, kaip plėtoti bet kurią iš penkiolikos verslumo kompetencijų: kūrybiškumą, etišką ir tvarų mąstymą, savęs pažinimą ir efektyvumą, finansinį ir ekonominį raštingumą ar bendradarbiavimą.

Jūs galite nemokamai atsisiųsti „EntreLearn“ rinkinį užsiregistruodami I-LINC platformoje.

eTwinning pristato naują mokymosi įvykių kalendorių

eTwinning centrinė paramos tarnyba (CSS) organizuoja naujus mokymosi renginius visiems eTwinning mokytojams. Ši galimybė yra puiki galimybė įvairioms edukacinėms veikloms, kurių metu dalyviai gauna praktinę informaciją iš renginių ir gali ją įgyvendinti.

Šiuo metu CSS siūlo prisiregistravusiems eTwinning mokytojams 11 naujų mokymosi renginių įvairiomis aktualiomis temomis: nuo  „Mokymo ir mokymosi bendradarbiaujant“ iki  „Ateities mokykla – tendencijos ir iššūkiai“ ir dar daug kitų. Renginiai vyksta įvairiomis Europos kalbomis: anglų, prancūzų, vokiečių, slovakų, lenkų.

Jei norėtumėte sustiprinti novatorišką, kūrybinę ir šiuolaikišką atmosferą savo klasėje, prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir pasirinkite „Profesinio tobulėjimo“ (Professional Development) skiltį.

„Amgen Teach“ projektas grįžta su naujais mokymais

Ar norite sužinoti daugiau apie tai, kaip „Amgen Teach“ projektas remia gamtos mokslų mokytojus dešimtyje Europos šalių? Po trečiojo projekto veiklos metų mokytojų patirtis parodė, kad „Amgen Teach“ stiprina jų gebėjimą naudotis tyrimais grįstomis mokymo strategijomis klasėje, taip stiprinant moksleivių susidomėjimą mokslu. Sužinokite daugiau apie „Amgen Teach“ programą! Pirmą šių metų mokymą pristato Sandra iš Austrijos, kuri dalijasi savo patirtimi ir mintimis.

Mokytojų pasiruošimas ateities klasei

Gal konsultuojate būsimus mokytojus, kad jie galėtų naudoti informacines technologijas pamokose? Siūlome pasidomėti, kaip trys universitetai iš Norvegijos, Italijos ir Vokietijos keičia savo mokymo programas ir įtraukia naujus, novatoriškus IT integracijos būdus savo pradiniame mokytojų rengime ITELab studijų programose.

Kalbos mokymas „School Education Gateway“ erdvėje

Rugsėjo 26 dieną buvo minima Europos kalbų diena. Rugsėjis tapo kalbų mėnesiu ir „School Education Gateway“ erdvėje. Perskaitykite Letizia Cinganotto ekspertinį straipsnį apie CLIL, turinio ir kalbos integruotą mokymąsi, ir sužinosite skirtingus kalbų mokymosi aspektus: kalbos mokymo metodus moksleiviams, turintiems disleksijos problemų, mokymąsi juoko ar vaizdo įrašų pagalba. Taip pat galite susipažinti su Eurydice ataskaita apie pagrindinius Europos kalbų mokymosi duomenis.

Bibliotekos: universalus mokymosi visą gyvenimą šaltinis!

Ar žinojote, kad Europos Sąjungoje yra apie 65 000 viešųjų bibliotekų, kuriose per metus lankosi 100 milijonų lankytojų? Bibliotekos yra svarbi mokymosi proceso dalis. Naujausiame interviu sužinokite, kaip bibliotekos keičia gyvenimą. Taip pat skaitykite apie rugsėjo 8 d. įvykusią tarptautinę raštingumo dieną ir kitas iniciatyvas iš viso pasaulio.

„Geresnis internetas vaikams“ („Better Internet for Kids“) naujausias informacinis leidinio numeris

Kviečiame skaityti naujausią „Geresnio interneto vaikams“ leidinio numerį, kuriame pabrėžiamas tinkamo turinio internete svarba. 2017 metų rugsėjo mėnesį vyko naujos teigiamo internetinio turinio kampanijos (POCC) informavimo savaitė, kurioje buvo skirta daug dėmesio tam, kad įvairūs suinteresuotieji asmenys galėtų sukurti teigiamą internetinę patirtį vaikams, pasitelkdami teigiamo turinio sampratą ir įvairius metodus. Skaitykite šios savaitės naujienas ir susipažinkite su nauja minisvetaine www.betterinternetforkids.eu/positive-content

Naujienlaiškius galite prenumeruoti sau asmeniškai.

Pasaulinė kosmoso savaitė 2017 Etiopijoje

Pasaulinės kosmoso savaitės metu vyko tarptautinis seminaras. Spalio 7 dieną Adis Ababa mieste surengtame renginyje buvo aptartas kosmoso ir technologijų integravimas švietime tiek Afrikos, tiek ir Europos šalyse, siekiant kuo labiau sudominti jaunimą technologijomis ir mokslu.