arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (vasaris)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (vasaris)

Tyrimu paremtas mokymas „Life Sciences atvirame kurse

Ar esi gamtos mokslų mokytojas? Registruokis Europos mokyklų tinklo akademijos interneto kursuose, kuriuos organizuoja „Amgen Teach“ projektas. Kursuose siekiama tobulinti pedagogines kompetencijas ir praktiką bei pagerinti koncepcinį gyvenimo mokslo supratimą, kuris padėtų toliau kurti ir integruoti tyrimais paremtą mokslo ugdymą (Inquiry-Based Science Education) (IBSE).

Šešių su puse savaičių kursas siūlo įvairių klasių veiklų ir išteklių. Tai paskatins dalyvius aptarti savo patirtį, iššūkius ir sėkmes. Kursas prasideda kovo 12 d. Daugiau informacijos ir išankstinė registracija www.eunacademy.org.

Mokymasis muziejaus internetiniuose kursuose

Pirmoji 2018 metų mokytojų akademija MOOC prasidės kovo 19 d. Ir suteiks mokytojams galimybę mokytis muziejuose. Europoje yra daugiau nei 10 000 muziejų, kurie yra vieni labiausiai lankomų objektų visame pasaulyje.

Šiuolaikiniai muziejai tapo bendruomenės intelektinės plėtros centrais, o technologijų plėtra leido lengviau susipažinti su saugomomis kolekcijomis ir sustiprinti lankytojų patirtį. Muziejai atveria dideles galimybes pedagogams palengvinti ar paįvairinti mokymo procesą. Sužinokite, kaip sudaryti mokymo etapus, kurti strategijas ir aktyvias užduotis. Registruokitės į kursus jau dabar!

Mokytojų požiūris į verslumo ugdymą

Kokia yra dabartinė verslumo švietimo būklė Europoje? Studentų talentų banko projektas sukūrė apklausą, kurios tikslas buvo surinkti duomenis apie mokytojų požiūrį į verslumą ir jų kompetencijos lygį Prancūzijoje, Belgijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose, Italijoje, Rumunijoje. Surinkti duomenys sudarys mokytojų rengimo kursą.

Apklausa užtrunka mažiau nei 10 minučių ir yra anglų, prancūzų, olandų, italų, graikų ir rumunų kalbomis. Mokytojai taip pat turėtų galimybę užsiimti tolesne projekto veikla, įskaitant trumpalaikius mokymus, bandomuosius renginius. Užpildyti apklausą galite čia.

Europos rekomendacijos dėl mokymosi bendradarbiaujant ir mokymosi mokyklose

Tyrimai patvirtina, kad mokymasis bendradarbiaujant turi skatina didesnius moksleivių pasiekimus, taip pat ugdo socialinius gebėjimus. Deja, toks mokymosi mokyklose modelis visoje Europoje dar nėra įprastas. Dėl šios priežasties CO-LAB projekte buvo siekiama ištirti, kokie bendradarbiavimo mokymo ir mokymosi būdai praktikoje yra šešiose Europos šalyse (Austrijoje, Belgijoje (Flandrijoje), Estijoje, Airijoje, Lenkijoje ir Portugalijoje) ir baigus tyrimą paskelbtos rekomendacijos, kurios padėtų šalims integruoti šį XXI a. pedagoginį požiūrį.

Sužinokite daugiau kiekvienos tirtos šalies padėtį CO-LAB vaizdo įrašuose. Peržiūrėkite projekto vertinimo ataskaitas, „Massive Open Online Course“, taip pat jos gaires, kaip vertinami bendri mokymai klasėje. Daugiau informacijos ir rezultatų rasite CO-LAB svetainėje.

eTwinning skelbia naujus projektus!

eTwinning Europos mokyklų bendruomenė džiaugiasi galėdama paskelbti apie septynis naujus projektų rinkinius, du iš jų yra eTwinning Plus platformoje. Šiuo metu projektų rinkiniai yra prieinami 22 kalbomis ir apima įvairias temas: nuo darbo su pabėgėlių moksleiviais iki šių metų Europos metinės kultūros paveldo temos.

Sužinokite daugiau apie besikeičiantį mokytojų vaidmenį ir apie mokymąsi internete

Kaip įtakingi politikos atstovai ir švietimo specialistai gali prisitaikyti prie naujo mokytojų vaidmens XXI amžiuje ir kaip gali būti skatinamas ir vertinamas savarankiškas mokymasis internete? Du nauji leidiniai iš „TeachUP“ - novatoriškas projektas, kuriuo siekiama spręsti mokytojams reikalingo kokybiško švietimo vaidmenį, padės atsakyti į šiuos klausimus. Sužinokite daugiau apie savarankišką mokymąsi internete ir besikeičiantį mokytojų vaidmenį „TeachUP“ svetainėje.

„FCL Regio“ žadina mūsų smalsumą naujoviškomis ugdymo priemonėmis

„Future Classroom Lab“ regioninis tinklas, dirbantis kartu su novatoriais mokytojais ir IKT koordinatoriais, sukūrė ugdymo scenarijus ir vaizdo įrašus. Prisijunkite ir susipažinkite su pateikta medžiaga, kad savo praktikoje integruotumėte technologijas ir pasinaudotumėte mobiliojo mokymosi ir debesų paslaugomis.

Kultūros paveldas „School Education Gateway“ platformoje

Europos kultūros paveldo metai atkreipia dėmesį į turtingą ir įvairią Europos istoriją bei tradicijas. Tirdami ir besidomėdami savo istorija ir kultūros paveldu mokiniai ne tik sužino apie savo kultūrinį identitetą, bet ir apie kitus - regioniniu ir tarptautiniu mastu.

„School Education Gateway“ sukūrė įvairius išteklius: tarptautinių projektų apžvalga rodo, kaip mokiniai puikiai suderina praeitį su žvilgsniu į ateitį. Patarimai leis jums pasinaudoti kultūros paveldo duomenų baze „Europeana“. Ekspertas Liesbet Ruben iš Tropenmuseum Junios tvirtina, kad apsilankymas muziejuje gali turėti ilgalaikį poveikį. Visa ši veikla stiprina tarpkultūrinį supratimą, kad pereitume prie kultūrinio pliuralizmo ir didesnio pasitikėjimo savo piliečiais.

„STEM Alliance“ pristato du naujus internetinių seminarų įrašus  

„STEM Alliance“ išleido dviejų internetinių seminarų įrašus. Pirmasis – „STEM profesionalai keliauja į mokyklas“ projektas. Seminaro „STEM specialistai keliauja į jūsų mokyklą: pararimai ir pavyzdžiai“ vaizdo medžiagoje apteikiama mokytojų apžvalga, kaip organizuoti STEM specialistų vizitą į savo mokyklas ir kaip konkrečiai susisiekti su profesionalu naudojant STEM specialistai grįžta į mokyklą įrankį.

Internetinio seminaro „Jaunų žmonių supažindinimas su STEM karjeros galimybėmis“ modelis bus orientuotas į karjeros galimybes ir suteiks įmonėms patarimų, kaip įkvėpti mokinių kūrybiškumą ir padėti jiems tobulinti savo gebėjimus įsidarbinti, taip suteikiant jiems platesnį supratimą apie STEM karjerą. Sužinokite daugiau apie jau vykusius ir būsimus seminarus čia.

„Amgen Teach“ nuotolinis mokymasis 11 veikla: kūrybiškumas yra svarbus moksle!

Sausio 28 d. baigėsi 11-oji „Amgen Teach“ nuotolinio mokymosi veikla, kurioje daug mokytojų iš visos Europos dalinosi savo nuomone dėl mokslo žinių raidos. Diskusiją moderavo Christian Bertsch, Vienos mokytojų rengimo universiteto švietimo mokslo profesorius, kuris dalinosi su dalyviais įžvalgomis, ištekliais ir pasiūlymais, kaip įgyvendinti veiklą klasėje. Žiūrėkite tiesioginio seanso įrašą čia!

Atlikite internetinius eksperimentus su savo klasėje su „Next-Lab“!

Dr. Anastasiya Boiko pristatė patarimus ir gudrybes pagal „Go-Lab“ projektą, kur naudojamos internetinės laboratorijos ir eksperimentai. Šie mokymai buvo ypač įdomūs mokytojams, kurie laikė save pradedančiais ir dar nebuvo susipažinę su internetinių laboratorijų naudojimu. Čia galite pamatyti šio naudingo seminaro ir kitų „Scientix“ seminarų įrašus.

Nauja „eSafety Label“ veikla

Mokyklos „eSafety Label“ interneto saugaus palaikymo ir akreditavimo tarnyba pradėjo dvejų metų trukmės „Erasmus +“ projektą, kurio tikslas - gilinti supratimą apie interneto saugumo riziką ir problemas, kurios turi įtakos šiandieninėms mokykloms. Per artimiausius mėnesius bus sukurta nemažai išteklių (mokslinių tyrimų ataskaita, interaktyvūs ištekliai ir pamokų planai). Tapkite kitu „eSafety Champion“ projektu. Būkite pirmieji, kurie sužinos visas naujienas, „eSafety Label“ feisbuko paskyroje.

„Scientix“ ambasadoriais tapo 502 mokytojai!

Po trečiojo „Scientix“ ambasadorių mokymo kurso „Scientix 3“ ambasadorių grupėje šiuo metu dirba 502 nariai. Visi šie mokytojai buvo paskirti „Scientix“ ambasadoriais, kurie remia projekto sklaidą ir keitimąsi žiniomis ir praktika 44-iose pasaulio šalyse. Čia rasite visą „Scientix“ ambasadorių sąrašą.

Saugesnio interneto dienos minėjimas su #SaferInternet4EU

2018 m. Vasario 6 d. jau penkiolikti metai iš eilės daugiau nei 140 šalių visame pasaulyje, įskaitant visas 28 Europos Sąjungos šalis, kartu su daugeliu organizacinių rėmėjų, minėjo Saugesnio interneto dieną (SID). Strasbūre vykusiame Europos Parlamento renginyje, už skaitmeninę ekonomiką atsakinga komisijos narė Mariya Gabriel ES mastu paskelbė kampaniją „# SaferInternet4EU“, kuri tęsis visus 2018-uosius metus. Bus įgyvendinta keletas iniciatyvų, Europos apdovanojimai sėkmingiausioms įgyvendintoms praktikoms, kampanija „Online Safety MOOC“, #SaferInternet4EU ambasadorių tinklo sukūrimas.