arrow_back Grįžti

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (vasaris)

Europos mokyklų tinklo informacinis biuletenis (vasaris)

Prasideda 2021 m. STEM atradimų kampanija

2021 m. STEM atradimų kampanija „Tvarumas ir pilietiškumas“, vykstanti nuo 2021 m. vasario 1 d. Iki 2021 m. balandžio 30 d., yra „Scientix“ organizuojama tarptautinė iniciatyva. Ji skatina rinktis STEM karjerą ir studijas, o asmenys, viešieji ir privačiai finansuojami projektai, vyriausybinės organizacijos, universitetai, mokyklos ir daugelis kitų STEM švietimo suinteresuotųjų šalių yra kviečiamos organizuoti STEM veiklas. Skaitykite daugiau ir pasidalinkite savo veikla.

Dirbtinio intelekto pagrindai mokykloms

Minint dirbtinį intelektą (AI), daugelis iš mūsų iškart galvoja apie mokslinės fantastikos romanus ar galingus kompiuterius, pranokstančius žmogaus intelektą. Tačiau dirbtinis intelektas jau tapo svarbia mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Deja, mokyklose apie tai mažai mokoma. Kviečiame prisijungti prie atviro internetinio kurso „DI pagrindai mokykloms“, kurie prasidės kovo 8 d., ir sužinoti, kaip galite įdiegti naujus mokymo ir mokymosi būdus savo klasėje.

Internetinis kursas „Skaitmeninis švietimas su kultūros paveldu“

Šiame internetiniame kurse bus pristatytos skaitmeninio kultūros paveldo edukacinės galimybės, mokytojai sužinos, kaip jie galėtų veiksmingai kultūros objektus integruoti savo pamokose ir taikyti praktiškai. Dalyviai atras skaitmenintą „Europeana“ kultūros paveldo ir turinio kolekciją iš tinklaraščio „Mokymas su Europeana“. Dalyviai bus supažindinti su daugybe išteklių įvairiais formatais (paveikslais, vaizdo įrašais, tekstais, 3D), įvairiais įrankiais („Transcribathon“ ir „Historiana“), kita parengta medžiaga, kurią jie galima lengvai integruoti savo edukacinėje veikloje. Kurso metu bus pristatytas mokymosi scenarijaus šablonas, mokytojai galės kurti savo pamokų planus. Kursas prasideda nuo kovo 15 d. Kviečiame registruotis!

Internetinis seminaras apie XXI amžiaus mokinių mokymo programas: žiūrėkite vaizdo įrašą

Kokius gebėjimus reikia ugdyti mokyklose, kurių vėliau reikės gyvenime? Šiame „School Education Gateway“ internetiniame seminare dalyviai turėjo galimybę apmąstyti mokymo programų pertvarkymo svarbą, kad jos būtų susijusios su pasauliu, esančiu už mokyklos ribų.

Apklausa dėl mokymo programų atnaujinimo

Kaip politikos formuotojai gali įgyvendinti naujus reikalavimus, kad neatsiliktų nuo visuomenės pokyčių ir taip perpildytoje mokymo programoje? Mokyklinis ugdymas reikalauja integruoti naujus turinio elementus į mokymo programą, tačiau ką reikia pašalinti, kad būtų išlaikyta pusiausvyra. Dalyvaukite šioje trumpoje apklausoje ir pasidalykite savo nuomonėmis iki vasario 28 d. Rezultatai bus paskelbti „School Education Gateway“.

Paskelbta nauja medžiaga apie bendrą lyderystę

„Besimokanti lyderystė pokyčiams“ (angl. The Learning Leadership for Change) sukūrė naujus vaizdo įrašus, kuriuose apibendrinamos projekto rekomendacijos, kaip mokyklose vadovauti kuriant strategijas ir jas įgyvendinant praktiškai. Įvairių Europos šalių politikos formuotojai dalijasi savo patirtimi. Sužinosite, kaip galite paskatinti bendrą lyderystę mokyklose.

„Eurostat“ vaizdo įrašai: patrauklus būdas mokyti savo mokinius analizuoti ir naudoti duomenis

Europos Sąjungos statistikos tarnyba „Eurostat“ išleido mokomųjų vaizdo įrašų seriją, kartu su mokomąja medžiaga, pratimais ir paaiškinimais, kurie palengvina statistikos supratimą ir jos taikymą. Vaizdo įrašai, skirti 14-18 metų moksleiviams, gali būti naudojami integruoti statistiką geografijos, socialinių mokslų ar matematikos pamokose. Sužinokite daugiau!

Parengta nauja „European Schoolnet“ programa

Kviečiame perskaityti visą mūsų programą ir sužinoti  pagrindines mūsų sritis, planą, darbo grupes ir partnerystės plėtros politiką.

Medijų raštingumo ir dezinformacijos metai

2021 m. „ETwinning“ sutelks dėmesį į dvi tos pačios monetos puses: medijų raštingumą ir į tai, kaip kovoti su dezinformacijos ir melagienų reiškiniu. 2020 metais, pandemijos laikotarpiu, tapo akivaizdu, kad piliečių dezinformacija yra pagrindinis iššūkis ne tik suaugusiems, bet ir mokiniams. Šiais metais „eTwinning“ sutelks jėgas įveikti šią kliūtį.

Mokymo programų permąstymas

Pasauliui susiduriant su naujais ekonominiais ir socialiniais iššūkiais, švietimas turėtų rasti būdų, kaip į juos reaguoti. Ugdymo turinys yra švietimo proceso ramstis, o jo reforma ir atnaujinimas itin svarbus stiprinant visuomenei reikalingas kompetencijas. Į kurias mokymo programų reformas pastarieji metai atkreipė dėmesį? Skaitykite daugiau apie „School Education Gateway“.