arrow_back Grįžti

Mokytojų informacinis biuletenis Nr. 134

Mokytojų informacinis biuletenis Nr. 134

Mieli kolegos,

Sulaukėme vasario, o su juo ir antrojo šių mokslo metų pusmečio. Džiugu, kad dienos pamažu ilgėja ir tikėkimės, kad pavasaris netruks ateiti. Ši žiema buvo tikrai ilga ir sunki! Ateinantys mėnesiai bus įtempti, nes reikės padėti moksleiviams ruoštis egzaminams ir parengti metų pabaigos mokyklų ataskaitas. Norėčiau Jums priminti įdomias mokyklų vykdomas iniciatyvas. Be to, atsivėrė dar daugiau galimybių: kvietimai į seminarus, konkursai, susiję su Europos kūrybiškumo ir naujovių metais, ir daugybė informacijos gamtos mokslų mokytojams. Norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį į FOOD 4U konkursą. Tai italų iniciatyva vykdomas projektas apie sveiką maistą ir sveikos mitybos įpročius. Iš savo patirties žinote, kad tai labai svarbi tema mums visiems, ypač jaunajai kartai. Taigi kviečiu susipažinti su šiame biuletenyje pateikta informacija.

Silvija Binger Redaktorė 

 

Europos mokyklų tinklas

3000 mokyklų užsiregistravo dalyvauti „Europos pavasario dienoje“!

Skatinanti su Europa susijusius debatus ir veiklą ir specialų dėmesį skirdama kūrybiškumui ir naujovėms, „Pavasario dienos“ kampanija skelbia, kad „idėjos gali išjudinti Europą“ ir kviečia mokyklas dalyvauti gausybėje programos siūlomų konkursų, žaidimų, internetinių pokalbių ir renginių.

„Pavasario dienos“ bendruomenė auga kasdien – jau užsiregistravo daugiau kaip 3000 mokyklų. Internetinės kampanijos metu suorganizuota daug debatų ir diskusijų apie Europą. „Atgal į mokyklą“ – tai svarbi projekto dalis, raginanti visuomenės veikėjus, politikus ir ekspertus apsilankyti mokyklose. Tokių vizitų metu keičiamasi nuomonėmis ir patirtimi, taip stiprinant jaunųjų europiečių ir politinius sprendimus priimančių asmenų bendradarbiavimą.

Tiesioginiai debatai internete – tai dar vienas būdas priartinti Europą prie jos piliečių. Į diskusijas kviečiami ypatingi svečiai – Europos naujovių ir kūrybiškumo sričių atstovai, kurie diskutuoja su mokytojais, moksleiviais ir žinomais Europos visuomenės veikėjais.

Skaityti daugiau

 

Laimėkite kelionę į Afriką!

Pasak buvusių dalyvių, „Development Youth Prize yra nepakartojama ir labai naudinga patirtis“ ir veiksminga priemonė „iš tikrųjų suprasti, ką reiškia Afrika“. Praėjusio turo nugalėtojai ruošiasi į keturių dienų kelionę į Zambiją, o naujasis turas kviečia 16–18 metų amžiaus Europos moksleivius pasitelkti savo meninius sugebėjimus bendradarbiavimo vystymosi Afrikoje tema.

Dalyvauti paprasta: moksleiviai turi sukurti plakatą arba vaizdo klipą viena iš trijų temų, susijusių su žmogaus vystymusi.

Jei norite su savo moksleiviais žengti dar vieną žingsnį, interneto svetainės bibliotekos skiltyje rasite specialų pedagoginį rinkinį, kuriame pateikiama pagalbinė medžiaga ir problemų sprendimo metodika, susijusi su tikru socialiniu tyrimu Ruandoje.

Kompetentingos komisijos išrinktiems šalių nugalėtojams ir užėmusiems antrąsias vietas bus įteiktas prizas – dviejų dienų kelionė į Stokholmą, kur vyks Europos vystymosi dienos. Nugalėtojai taip pat lankysis Afrikos šalyje, kur turės galimybę susipažinti su Europos pagalbos programomis.

Skaityti daugiau

 

Gamtos mokslai

Matematikos ir gamtos mokslų mokymo gerinimas: prasidėjo ITEMS projektas

Prasidėjo ITEMS projektas, skirtas gamtos mokslų ir matematikos mokytojų kompetencijai tobulinti. ITEMS (angl. Improving Teacher Education in Mathematics and Science) siekia sukurti ir parengti elektroninius vidurinės mokyklos gamtos mokslų ir matematikos modulius ir organizuoti šių modulių naudojimo klasėje kursus mokytojams. Jie turėtų pagerinti moksleivių rezultatus ir paskatinti jų susidomėjimą šiais mokslais. Moduliai bus pateikti projekto interneto svetainėje http://itemspro.net/, kuri bus pristatyta vasario pabaigoje Alikantėje (Ispanija) vyksiančiame pirmajame susitikime. Projektą remia Europos Komisija pagal Mokymosi visą gyvenimą programą. Projektą vykdo Europos mokyklų tinklo vienijamos keturios viešosios institucijos iš Ispanijos, Airijos, Slovėnijos ir Vokietijos.

Skaityti daugiau

 

Užsukite į atnaujintą STELLA portalą!

Siekiant padaryti gamtos mokslų mokymą dar patrauklesnį, atnaujintas STELLA portalas: nauji grafiniai sprendimai, spalvos ir vaizdai. Svetainėje mokytojams ir gamtos mokslų srities ekspertams pateikiama puiki platforma bendrauti, keistis patirtimi ir geriausios praktikos pavyzdžiais, rasti naujų idėjų ir priemonių siekiant patobulinti gamtos mokslų mokymą. STELLA nuolat laukia geriausių mokytojų iniciatyvų ir projektų, kurie bus surinkti į leidinį „Gamtos mokslų mokymo Europos mokyklose naujovės“, kurį taip pat galėsite pasiskaityti internete. Projektą remia Europos Komisija pagal Mokymosi visą gyvenimą programą.

Skaityti daugiau

 

Dalyvaukite Xperimania konkurse ir laimėkite finansinę paramą savo mokyklai

Gal Jūsų mokyklai reikia daugiau kompiuterių ar naujos laboratorinės įrangos? Šių metų Xperimania gamtos mokslų konkurso „Ištirk medžiagų savybes!“ laimėtojai prizinį fondą galės panaudoti gamtos mokslų kabineto reikmėms įsigyti. Kiekvienas laimėjęs moksleivis taip pat gaus po asmeninį medijos grotuvą.

Darbus galite siųsti iki 2009 m. balandžio 30 d.

Skaityti daugiau

 

Xperimania internetinis pokalbis vokiečių kalba: kaip automobilių pramonė susijusi su petrocheminėmis medžiagomis?

Kovo 23 d. 11 val. (CET) vyksiančiame Xperimania internetiniame pokalbyje bus diskutuojama, kokią naudą automobilių pramonė gauna iš chemijos pramonės tyrimų ir naujovių. Chemijos pramonė padeda sumažinti automobilių sąnaudas ir pagerinti jų efektyvumą. Ji taip pat palengvina vairuotojų kasdienybę: gaminamos padangos, aušinamasis skystis ir kitos skystos priemonės. Informacijos koordinavimo ir automobilių komunikacijų skyriaus vadovas bei BASF Tarptautinio automobilių pramonės iniciatyvinio komiteto narys Dr. Ulrich Nies atsakys į moksleivių klausimus apie transporte naudojamų petrocheminių medžiagų savybes. Susidomėjote Xperimania internetiniu pokalbiu vokiečių kalba? Siųskite el. laišką adresu xperimania@eun.org, nurodydami savo mokyklos pavadinimą ir mokytojo, kurio klasė dalyvaus diskusijose, vardą ir pavardę.

Skaityti daugiau

 

Educasciences: gamtos mokslai pradinėje mokykloje

Educasciences interneto svetainė – tai skaitmeninė erdvė, skirta su gamtos mokslais pradinėse mokyklose susijusiems mainams ir mokymui. Registruoti vartotojai gali keistis patirtimi ir komentarais, taip pat išklausyti individualizuoto mokymo kursą. Nariams nuolat papildant svetainę medžiaga ir nuomonėmis, šio socialinio tinklo dalyviai turi galimybę diskutuoti gamtos mokslų mokymo pradinėse mokyklose tema.

(tik prancūzų kalba, bet gal vis tiek sudomins)Skaityti daugiau

 

Konkursai

FOOD 4U: SVEIKA MITYBA – TAI GYVENIMO BŪDAS

Laikydamiesi tinkamos dietos gyvensite ilgiau ir sveikiau.Kokia Jūsų nuomonė apie tinkamos dietos svarbą? Aptarkite tai savo klasėje ir sukurkite filmuką: dalyvaukite 2009 m. FOOD 4U konkurse!

Italijos Žemės ūkio, maisto ir miškininkystės ministerija kviečia Europos vidurinių mokyklų moksleivius ir mokytojus dalyvauti 2009 m. FOOD 4U konkurse.

 

Sukurkite filmuką apie mitybos pasirinkimo svarbą, įgarsinkite savo idėjas ir pasiūlymus bei išreikškite savo kartos kūrybiškumą netinkamos mitybos pavojų ir subalansuotos mitybos naudos tema.

32 į finalą patekusios mokyklų grupės bus apdovanotos kelione į Italiją, kur turės galimybę sudalyvauti 2009 m. FOOD 4U vaizdo klipų festivalyje.

Darbus galite siųsti iki 2009 m. gegužės 29 d.

Skaityti daugiau Kontaktai

 

4-OJI EUROPOS MOKYKLŲ APŽVALGA:„Vaikų orumas“

Apžvalgoje siekiama propaguoti idėją suvienyti Europą, pakviesti vaikus ir jaunuolius dalyvauti formuojant europines vertybes per bendrus projektus naudojant kompiuterį kaip universalią susisiekimo priemonę, taip pat siekiama paskatinti jaunuolių ir mokytojų bendradarbiavimą Europos šalyse.Visi 9–17 metų amžiaus moksleiviai gali dalyvauti rengiant apžvalgą. Jie turi susiburti į grupeles – klases ar moksleivių komandas, kurias vienija bendri interesai. Pirmajame projekto etape atrinkti du geriausi darbai siunčiami konkursui, kur juos vertins nepriklausoma komisija.

Darbus galite siųsti iki 2009 m. gegužės 4 d.

Skaityti daugiau

 

EUROPOS VERSLUMO VAIZDO KLIPO APDOVANOJIMAI 2009

Verslumas gali padaryti Jus žvaigžde! 60 proc. europiečių niekada nėra pagalvoję apie savo verslo sukūrimą, tačiau verslumas gali atnešti sėkmę ir netgi šlovę. Todėl Europos Komisija skelbia pirmuosius Europos verslumo vaizdo klipo apdovanojimus.

Konkursas skatina naujoves ir kūrybiškumą ir parodo, kad sėkmingi verslininkai, kaip ir sėkmingi filmų kūrėjai, yra tie, kurie mąsto nestandartiškai.

Kino mokyklų ir universitetų, verslo ir vadybos mokyklų studentai, verslo tinklų ir asociacijų nariai, verslininkai ir profesionalai – visi kviečiami pristatyti savo verslumo idėjas ir patirtį.

Paraiškas galite siųsti iki 2009 m. kovo 31 d.

Skaityti daugiau

 

Sveikiname prisijungus prie EuroCreator – Jūsų vartais į Kūrybiškumo ir naujovių metus

EuroCreator – tai švietimo iniciatyva, kviečianti visos Europos moksleivius ir mokytojus sukurti bent vieną medijos darbelį. Šiai iniciatyvai paremti buvo sukurta EuroCreator interneto svetainė, skirta švietimo atstovų darbui palengvinti ir jaunimo kūrybiškumui įvertinti bei apdovanoti. EuroCreator siūlo europinę platformą moksleiviams ir pedagogams, kurioje jie gali išreikšti savo kūrybiškumą ir parodyti savo darbus.

Interneto svetainė bus pristatyta 10 Europos kalbų. Sertifikatus išduos Europos komisaras Ján Figel, atsakingas už švietimo, jaunimo ir kultūros sritis.Skaityti daugiau

Seminarai

Gabus vaikas: kas yra ypač gabūs vaikai?

 

Seminaras organizuojamas pagal Comenius/Grundtvig programą minint „2009-uosius – Europos kūrybiškumo ir naujovių metus“. 2009 m. sausio 1 d. pirmininkavimą Europos Sąjungoje perėmusi Čekija pageidavo būti šio seminaro šeimininke. Susisiekite su savo šalies Comenius/Grundtvig nacionaline agentūra ir užpildykite paraišką stipendijai visoms išlaidoms padengti. Prieš pateikdami paraišką atsiųskite el. laišką adresu giboda@volny.cz ir paprašykite registravimosi formos.

 

Comenius kursai Web 2.0 ir modernaus kalbos mokymo tema

„Veikla 2.0 kalbos pamokoje“  Bendradarbiaudami su Utrechto universiteto vasaros mokykla, Heidelbergo ir Utrechto taikomųjų mokslų universitetų edukologijos fakultetai organizuoja 7 dienų trukmės tarptautinius kursus apie Web 2.0 programų taikymą. Kursai apima Wiki, Weblogging, bendravimą realiu laiku (vaizdo konferencijas ir trimačius virtualius pasaulius) ir LanguageQuest formatą siekiant integruoti visuotinį žiniatinklį į mokymą klasėje.Dalyviai – ką tik gavę kvalifikaciją kalbų mokytojai, praktikantai, mokytojų praktikos vadovai ir medžiagos rengėjai. Asmenys, atitinkantys ES Comenius stipendijos gavimo kriterijus, gali teikti paraiškas savo nacionalinėms agentūroms dėl paramos dengiant kelionės, pragyvenimo ir kursų mokesčio išlaidas. Dėl paraiškų siuntimo termino kreipkitės į savo nacionalinę agentūrą.

Skaityti daugiau

 

Saugesnis internetas

„Who wnts 2 no?“ („Kas nori žinoti?“)

Knygelė apie saugumą internete buvo parengta 8–12 metų amžiaus vaikams. Prie knygelės rengimo taip pat prisidėjo moksleiviai.„Supažindindami vaikus su Cybernuts, siekiame jų skaitmeninius nuotykius padaryti kuo saugesnius... ir linksmesnius“, – teigia „Telefónica O2 UK Limited“ generalinis direktorius Ronan Dunne.

Nemokami „Who wnts 2 no?“ egzemplioriai iš turimų atsargų bus pristatyti į mokyklas ir bibliotekas.

Skaityti daugiau

 

Saugesnio interneto kampanija sprendžia patyčių kibernetinėje erdvėje problemas

2009 m. vasario 10 d. visame pasaulyje šeštą kartą buvo paminėta Saugesnio interneto diena. 50 šalių tuo pačiu metu buvo surengta tūkstančiai renginių internete ir ne tik, ir jų visų tema buvo patyčios kibernetinėje erdvėje.

Liuksemburge vykusioje apdovanojimų ceremonijoje Europos informacinės visuomenės ir žiniasklaidos komisarė ir Saugesnio interneto dienos globėja nuo 2005 m. Viviane Reding įteikė prizus šešiems viktorinos laimėtojams. Nugalėtojams iš Austrijos, Vokietijos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos ir Jungtinės Karalystės prizus skyrė rėmėjai: kabelinio tinklo operatorė „Liberty Global Inc.“, „Microsoft“, Europos interaktyvios programinės įrangos federacija (ISFE), jos vykdoma PEGI internetinė iniciatyva ir INHOPE „karštųjų linijų“ tinklas.

Skaityti daugiau

Kontaktai

 

Europos mokyklų tinklas

Apie Europos mokyklų tinklą

Europos mokyklų tinklas (EMT) – tai 1997 m. įsteigta išskirtinė pelno nesiekianti organizacija, kuriai priklauso 31 Europos šalių švietimo ministerija. EMT kuria pagrindinius Europos švietimo portalus mokymui, mokymuisi ir bendradarbiavimui, taip pat skatina pokyčius mokyklose naudojant naujas technologijas.

 

Informacinio biuletenio paslaugosPrisidėkite prie EMT mokytojų informacinio biuletenio ir siųskite el. laiškus redaktorei Silvijai Binger adresu sylvia.binger@eun.orgNorėdami užsiprenumeruoti arba atsisakyti prenumeratos, siųskite el. laišką adresu Teachers-letter-en-request@listserv.eun.org, temos laukelyje atitinkamai nurodydami „subscribe“ arba „unsubscribe“. Mokytojų informacinių biuletenių archyvą rasite čia.

 

EMT būstinė - Rue de Trèves, 61 - B-1040 BrusselsTel. +32 2/790 75.75 | Faks. +32 2/790 75.85Interneto svetainė: http://www.eun.org/