arrow_back Grįžti

Mokytojų informacinis biuletenis Nr. 2009/43

Mokytojų informacinis biuletenis Nr. 2009/43

Svarbiausi įvykiai

 

Liko tik viena savaitė registruotis eLearning apdovanojimams 2009!

Devintus metus iš eilės Europos mokyklų tinklas organizuoja eLearning apdovanojimus, kurie yra pagrindinis Europos konkursas, skirtas išrinkti geriausią naujųjų technologijų panaudojimą ugdymo procese.

Dagiau informacijos: http://elearningawards.eun.org/ww/en/pub/elearningawards/homepage.htm

 

Eminent 2009  Vilniuje, Lietuvoje

Jau galite registruotis EMINENT 2009 konferencijai. Registruotis galite iki 2009 metų spalio 25 dienos. Iš šalių narių gali registruotis iki 5 atstovų. Tam tikras vietų kiekis yra skirtas ir švietimo ministerijų atstovams iš kitų šalių, jie gali registruotis adresu eminent@eun.org. Konferencija vyks 2009 metų lapkričio 26-27 dienomis, Vilniuje, Lietuvoje.

Daugiau informacijos: http://www.europeanschoolnet.org/web/guest/eminent/eminent2009 

 

 

Insafe

 

Paleistas naujas Insafe portalas

Europos tinklas, skatinantis saugų ir atsakingą interneto naudojimą, Insafe paleido savo naują portalą www.safeinternet.org. Šis portalas dar išsamiau ir aktyviau informuoja apie nacionalinius sąmoningumo centrus, aiškina pagrindines saugomo internete problemas, skelbia įvairius praktinus patarimus. Naujausią informaciją galite gauti elektroniniu paštu arba rasti tinklaraštyje.

Daugiau informacijos:http://www.saferinternet.org/web/guest/home;jsessionid=0B5AD58C28B675A28A5636DB80CE5B29

 

Švęskime duomenų apsaugos dieną skaitmeninėje kūrybinėje erdvėje!

Jaunieji europiečiai nuo 15 iki 19 metų amžiaus kviečiami duomenų apsaugos dienos konkurse ir sukurti skaitmeninį meninį darbą tema „ Privatumas yra žmogaus teisė, elkimės su juo atsargiai“. Nuo 2009 metų gruodžio pirmos dienos galėsite šiuos darbus pamatyti ir įvertinti projekto galėrijoje. Ekspertų komisija iš populiariausių darbų išrinks finalistus. Laimėtojai bus apdovanoti piniginiu prizu savo mokyklai ar jaunimo klubui bei jiems bus suteikta galimybė dalyvauti filmų kūrimo seminare.

Daugiau informacijos: http://dpd.eun.org/web/guest;jsessionid=7563BFBF05ABA65F71805D9707C6CBF9

 

DYP

 

Jaunimas už tobulėjimą: paskelbti konkurso „Development Youth Prize“ nugalėtojai!

2009 metų spalio 22 dieną, 54 geriausi studentų meno darbai Stokholme bus apdovanoti naujojo Europos komisaro, atsakingo už vystymasi ir humanitarinę pagalbą, Karel de Gucht. Apdovanojimai įvyks Europos vystymosi dienų, atvirojo tarptautinio vystymosi politikos forumo, metu. O pirmųjų vietų nugalėtojų kelionė tęsis ir toliau...skrydis į Afriką!

Daugiau informacijos: http://www.dyp2008.org/ww/en/pub/dyp2008/index.htm

 

 

Įvykiai

 

Europos e-įgūdžių konferencija

Šiais metais Europos e-įgūdžių konferencija vyks lapkričio 20 dieną, Briuselyje (www.eskills-pro.eu). Konferenciją organizuoja Europos komisija, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas kartu su Europos profesionės informatikos sąjunga bei kitais partneriais. Konferencija kartu sukvies valdžios, akademinio pasaulio ir IKT atstovus.

Daugiau informacijos: http://www.eskills-pro.eu/

 

 

NANOYOU

 

Patikrinkite, ką jūsų mokiniai žino ir mano apie nanotechnologijas

Šį mėnesį NANOYOU visoje Europoje vykdys internetinę apklausą apie tai, ką jaunimas žino apie nanotechnologijas. Ši apklausa jums bus puiki galimybė palyginti savo mokinių žinias ir požiūri su visos Europos mokiniais.

Daugiau informacijos: http://www.nanoyou.eu/component/content/article/37-take-part/75-before-starting-test-your-students-perceptions-on-nt-and-share-them-with-us.html?directory=78

 

Projektai

 

Energija yra mūsų ateitis: dizaino konkurso nugalėtojai

Europos mokyklų tinklas ir „PlasticsEurope“ džiaugiasi galėdami paskelbti dizaino konkurso nugalėtojus. Šis konkursas buvo dalis programos „Energy is our Future“ vykdytos 2008 – 2009 mokslo metais. Šis konkursas paragino mokinių komandas ieškoti informacijos ir sprendimo būdo vienai iš keturių pateiktų problemų. Sprendimai turėjo būti pritaikyti prie realių gyvenimiškų situacijų susijusių su energijos efektyvumu, klimato apsauga ir išteklių efektyvumu.

Daugiau informacijos: http://www.futurenergia.org/ww/en/pub/futurenergia2007/news/designwinners.htm

 

Profesorė Jacqueline McGlade COP15 konferencijoje ragina jaunimą suteikti daugiau drąsos pasaulio lyderiams

2009 metų spalio 25 dieną, FuturEnergia tinklapyje vykusių debatų metu, profesorė Jacqueline McGlade, Europos aplinkos agentūros vykdančioji direktorė, ragino jaunimą įtikinti savo valdžią atkreipti dėmesį bei prisidėti prie Jungtinių tautų klimato kaitos konferencijos (COP15) gerų rezultatų. Ši konferencija vyks 2009 metų gruodžio 7- 18 dienomis, Kopenhagoje.

Daugiau informacijos: http://www.futurenergia.org/ww/en/pub/futurenergia2007/news/mcglade.htm

 

 

 

STELLA

 

Gamtos mokslų mokymo seminarai ir praktiniai pavyzdžiai

Šį rudenį projektas STELLA surengs paskutinius seminarus ir baigiamąją konferenciją. Seminarai vyks Portugalijoje, Italijoje, Bulgarijoje ir Vokietijoje, o konferencija, kurioje gali dalyvauti gamtos mokslų mokytojai iš visos Europos, vyks 2009 metų lapkričio 18 dieną,  Nancy mieste, Prancūzijoje.Konferencijoje bus pristatyti projekto rezultatai, pavyzdžiui, elektroninė STELLA projekto knyga „Science Education in European Schools - Selected Practices from the STELLA Catalogue”.

Daugiau informacijos: http://www.stella-science.eu/workshops_conference.php

 

Mokyklos

 

Pasiruoškite sutikti Xpermania gamtos mokslų ambasadorių

Ar norite parodyti savo mokiniams pačius šauniausius chemijos ir fizikos triukus bei išgirsti naujų idėjų savo gamtos mokslų pamokoms? Šiais metais Xpermania siunčia savo gamtos mokslų amabasadorius tiesiai į klases, kur jie pademonstruos smagiąją mokslo pusę. Jūsų mokykla gali būti viena iš laimingųjų!

Daugiau informacijos: http://www.xperimania.net/ww/en/pub/xperimania/ambassadors.htm

 

INSPIRE

 

Inspire veiklos benduomenė pradėjo veiklą vasaros mokyklos metu

Inspire kviečia mokytojus prisijungti prie Inspire veiklos bendruomenės ir diskutuoti apie skaitmeninius matematikos, gamtos mokslų ir technologijų mokymosi objektus. Internetinė bendruomenė susikūrė vasaros mokyklos, vykusios Wals kaimelyje, Austrijoje, metu.

Daugiau informacijos: http://www.xplora.org/ww/en/pub/xplora/news/latestnews/inspire_summer_school.htm

 

 

Kalbos

 

Pradėta Piccolingo ankstyvojo kalbų mokymosi kampanija

Penktadieni, rugsėjo 25 dieną, Europos kalbų dienos metu, Europos komisija pradėjo Piccolingo ankstyvojo kalbų mokymosi kampaniją. Kampanijos tikslas informuoti tėvus apie ankstyvojo kalbų mokymosi naudą, teikti praktinius patarimus bei paramą.

Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/education/languages/news/news3655_en.htm

 

SAEL seminaras apie pagalbos kalbų mokytojams tinklapius

SAEL seminaras vyks 2009 metų lapkričio 5 – 6 dienomis, Sevres viešbutyje, Paryžiuje. Seminaras skirtas už šiuos tinklapius atsakingiems žmonėms taip pat, tiems,  kurie domisi arba yra susiję su pagalbos kalbų mokytojams tinklapiais. Dvi dienas vyksiantį renginį organizuoja „Centre international d’études pédagogiques”(Tarptautinis pedagoginiu studiju centras) , seminaro metu dėmesys bus skiriamas SAEL projekto rezultatams bei unikaliai galimybei mokytis tarpusavyje bei dalintis praktine patirtimi su valdžios atstovais iš visos Europos bei ekspertais iš eTwining, Emilangues, Franc-Parler, Primary Laguages ir PrimLangues portalų.

Daugiau informacijos: http://insight.eun.org/ww/en/pub/insight/school_innovation/learnenv/sael_seminar.htm

 

Konkursas

 

Liko tik kelios dienos registruotis ES vidurinių mokyklų vertimo konkurse!

Ar esate vidurinė mokykla? Ar jūsų mokiniai gimę 1992 metais ir gerai moka užsienio kalbas? Tuomet paskubėkite! Liko tik šešios dienos ( iki 2009 metų spalio 20 dienos) registruotis vertimo konkurse „Juvenes Translatores“, kurį organizuoja Europos komisijos vertimų departamentas.

 

Ataskaitos

 

METASCHOOL: Europos technologijų išsivystimo lygio ataskaita

METASCHOOL tai projektas siekiantis gerinti mokyklų mokytojų ir IKT personalo kvalifikaciją organizavimo, dalinimosi, skaitmeninių mokymosi išteklių naudojimo srityse. Vienas iš projekto rezultatų yra „Europos technologijų išsivystymo ataskaita“, kuri peržiūri metaduomenų saugyklų ir skaitmeninių išteklių, naudojamų mokymo ir mokymosi procese mokyklose būklę.

Daugiau informacijos: http://myeurope.eun.org/shared/data/myeurope/2009/METASCHOOL_WP1_EUN_Report_final.pdf

 

Artimiausi Renginiai

 

Spalio 20-21 dienomis eTwinning Work Group 1

Spalio 21-25 dienomis DYP renginys Stokholme

Spalio 21-22 dienomis eTwinning Work Group 2

Spalio 22-23 dienomis eTwinning Work Group 3

Spalio 24-25 dienomis Aspect – nacionalinis Lietuvos mokytojų seminaras

Spalio 28-30 dienomis Nanoyou projekto susitikimas Kembridžo universitete, Didžiojoje Britanijoje

Spalio 31 – Lapkrikčio 1 dienomis Aspect – nacionalinis Rumunijos mokytojų seminaras

Lapkričio 25-26 dienomis Valdybos komitetos susitikimas Vilniuje, Lietuvoje

Lapkričio 26-29 dienomis EMINENT konferencija Vilniuje, Lietuvoje

 

EMT būstinė - Rue de Trèves, 61 - B-1040 BrusselsTel. +32 2/790 75.75 | Faks. +32 2/790 75.85

info@eun.org.