arrow_back Grįžti

Mokytojų informacinis biuletenis Nr. 2009/45

Mokytojų informacinis biuletenis Nr. 2009/45

Svarbiausi įvykiai

 

Įvyko EMINENT 2009 konferencija Vilniuje

Lapkričio 26 – 27 dienomis, Vilniuje sėkmingai įvyko Europos mokyklų tinklo kasmetinė konferencija EMINENT. Dvi dienas vykusiuose debatuose, plenarinėse sesijose ir seminaruose dalyvavo mokytojai, politikai, ekspertai ir partneriai iš 30 šalių. Konferenciją pradėjo Lietuvos Respublikos mokslo ir švietimo ministras Gintaras Steponavičius.

 

Daugiau informacijos: http://insight.eun.org/ww/en/pub/insight/policy/network/eminent_2009_conference.htm

 

EMINENT 2009 konferencijoje paskelbti eLearning apdovanojimų laimėtojai

Lapkričio 26 dieną, Vilniuje buvo paskelbti eLearning apdovanojimų laimėtojai. Platininį ACER apdovanojimą kategorijoje „e-Brandi mokykla – novatoriškas mokymas ir auklėjimas” laimėjo Maria Teikari iš Suomijos. Auksiniu Promethean prizu kategorijoje „MST – geriausi mokymosi ištekliai ir objektai” apdovanotas Michel Neroucheff iš Belgijos. Maria Blasini iš Italijos apdovanota SMART auksiniu prizu kategorijoje „Galimybių, mokiniams naudotis mokymosi aplinkomis, sudarymas”.

 

Daugiau informacijos: http://elearningawards.eun.org/ww/en/pub/elearningawards/press_and_news/winners.htm

 

ASPECT seminaras Londone, BETT parodos metu

ASPECT geriausios praktikos tinklas organizuoja seminarą, kuris vyks Londone, 2010 metų sausio 13 dieną, BETT parodos metu. Seminare bus aptariama mokymosi technologijų nauda mokymo turinio kūrimui, pritaikymui ir dalinimuisi. Jei jūs esate leidėjai, mokymo priemonių tiekėjai ar mokymo proceso profesionalai, kuriantys savo išteklius, šis seminaras jums suteiks žinių apie pagrindinius technologijų standartus, kurios pagerins jūsų darbo veiksmingumą. Dalyvavimas seminare nemokamas, tačiau norėdami rezervuoti vietą seminare, kuris vyks Hilton viešbutyje šalia Olympia parodų salės, registruokitės adresu http://www.learningstandards.eu/bett. Sėkmingai užsiregistravę tinklapyje, gausite rezervaciją patvirtinantį kvietimą ir seminaro programą.

 

Europos mokymosi išteklių mainų kokybės tinklas

Europos mokytojai savo darbe vis dažniau naudojasi skaitmeniniais mokymosi ištekliais. Daugelyje Europos šalių skaitmeniniai mokymosi ištekliai yra prieinami mokytojams skirtuose interneto tinklapiuose bei skaitmeninėse bibliotekose. Tačiau ar mokytojai iš tikro gali naudotis ištekliais, kurie yra sukurti kitoje šalyje ar kitomis kalbomis nei pats mokytojas ar mokinys?

 

Daugiau informacijos: http://wiki.eun.org/life-wiki/index.php/Eqnetproject#Quality_Network_for_a_European_Learning_Resource_Exchange_.28eQNet.29

 

eTwinning

 

Mokytojų mokymosi visą gyvenimą tinklai

„Mokytojų mokymosi visą gyvenimą tinklai” yra naujas projektas, kuriam vadovauja Europos mokyklų tinklas. Šio projekto tikslas – stebėti eTwinning tinklą ir išnagrinėti dinamiškus ir daugiakrypčius socialinės įtakos srautus tokiuose projektuose. Tyrimas bus atliekamas vaizdiniais metodais, socialinio tinklo analizės būdu bei pritaikant kitus paprastesnius metodus.

 

Daugiau informacijos: http://wiki.eun.org/life-wiki/index.php/Tellnet

 

Kviečiame: Kviečiame visus filmų kūrėjus: Sukurkite bendrą filmą!

Kartu su savo mokiniais ir partneriais sukurkite filmą ir dalyvaukite eTwinning filmų konkurse! 5 geriausi filmai bus rodomi didžiuliame ekrane, eTwinning konferencijoje, 2010 metais, o jų kūrėjai bus apdovanoti aukščiausios kokybės vaizdo kameromis.

 

Daugiau informacijos: http://www.etwinning.net/en/pub/news/news/call_to_all_filmmakers.htm

 

e - Įgūdžiai

 

Europos mokyklų tinklas ruošia jaunuosius Europos piliečius sutikti 2020 metų iššūkius

2009 metų gruodžio 9 dieną, Briuselyje e-įgūdžių kampanijos pradžios bei pirmojo sėkmingo susitikimo, kuriame buvo svarstomos saugesnio interneto problemos, proga Europos mokyklų tinklas pusryčiu metu surengė spaudos konferenciją.

 

Daugiau informacijos: http://eskills.eun.org/web/guest/news_?p_p_id=56_INSTANCE_0tMl&_56_INSTANCE_0tMl_articleId=37875

 

MST

 

Peržiūrėkite reportažus iš STELLA baigiamosios konferencijos

STELLA baigiamoji konferencija, kurioje dalyvavo daugiau nei 240 mokytojų, vyko 2009 metų lapkričio 18 dieną, Nancy mieste, Prancūzijoje. Konferencijoje buvo pristatytos įdomios gamtos mokslų mokymo iniciatyvos iš visos Europos. Renginio metu dalyviai diskutavo, kaip būtų galima gamtos mokslų mokymą padaryti patrauklesnį jaunimui.

 

Daugiau informacijos: http://www.xplora.org/ww/en/pub/xplora/news/latestnews/stella_final_conference.htm

 

Vieni metai jau prabėgo, kiti dar laukia prieš akis: ITEMS projekto veikla pačiame įkarštyje

ITEMS (Improving Teacher Education in Maths and Science) projekto komanda šiuo metu vykdo mokymo kursus ir seminarus mokytojams. Pirmieji tarptautiniai mokymo kursai „ Geometrijos mokymas internetu“ vyko 2009 metų lapkričio mėnesį ir juose dalyvavo mokytojai iš visos Europos. Daugiau informacijos: http://itemspro.net/ 

 

eSaugumas

 

Dalyvaukite 2010 metų Saugesnio interneto dienos renginiuose! Išmokite apsaugoti savo privatumą internete

2010 metų vasario 9 dieną vyks Saugesnio interneto diena jos metu visas dėmesys bus skiriamas privatumui internete. Šūkiu „ Pagalvok prieš paskelbdamas“ bus siekiama informuoti žmones ir padėti priimti sprendimus dėl jų asmeninės informacijos paviešinimo. Visame pasaulyje bus organizuojami konkursai, seminarai, parodos ir kiti renginiai. Jeigu norite dalyvauti Saugesnio interneto dienos renginiuose, kreipkitės į savo šalies saugesnio interneto centrą arba rašykite www.saferinternetday.org tinklapyje.

 

Daugiau informacijos: http://www.saferinternet.org/web/guest/safer-internet-day

 

Dalyvaukite duomenų apsaugos dienos renginiuose ir laimėkite Xbox žaidimų konsolę bei galimybę dalyvauti filmų kūrimo seminare!

Duomenų apsaugos diena ( 2010 metų sausio 28 diena) vis artėja! Pasinaudokite paskutine galimybe dalyvauti konkurse ir atsiųskite savo filmuką iki 2010 metų sausio 7 dienos. Laimėtojai bus kviečiami atsiimti prizus Europos Parlamente, kuriame vyks renginys „Pagalvok apie privatumą“ ( “Think Privacy“). Renginyje bus kviečiama pasidalinti savo nuomonę apie Web 2.0 privatumo koncepciją ateityje. Kviečiame dalyvauti ir mokyklų klases. Daugiau informacijos: http://dpd.eun.org/web/guest

 

Artimiausi EUN renginiai

Sausio 13 diena: ASPECT seminaras (BETT paroda) Londone

Sausio 13 – 14 dienomis: TelNet susitikimas

Sausio 26 – 29 dienomis: eTwinning darbo grupių susitikimas

Vasario 5 – 9 dienomis: eTwinning konferencija Sevilijoje, Ispanijoje

Kovo 5 – 7 dienomis: Europos e-įgūdžių savaitė – uždarymo renginys Briuselyje