arrow_back Grįžti

Mokytojų naujienų biuletenis Nr. 2010/51

Mokytojų naujienų biuletenis Nr. 2010/51

Trumpai:

 • E. įgūdžių manifestas
 • Švedijos mokytojų praktinių IKT ir  medijagebėjimų tobulinimas
 • Bendras Švietimo informacinių ir komunikacinių technologijų tinklų sąvadas
 • Atgal į mokyklą Scientix portale: prisijunk ir dalinkis!
 • Naujas  „Acer - European Schoolnet“ bandomojo projekto etapas
 • Neįtikėtinai smagus mokslas: „Xperimania“ seminarai sulaukė didelės sėkmės
 • Dabar tavo eilė taupyti energiją: prisijunk prie „u4energy“ projekto
 • „Aspect“ apdovanojimai: mokymosi technologijų standartų įgyvendinimo įvertinimas
 • Apsilankykite eLearning apdovanojimų skiltyje bei balsuokite už savo mėgstamus projektus
 • „Microsoft" ir „European Schoolnet" apdovanoja pasižymėjusius mokytojus eLearning apdovanojimais
 • Prisijunkite prie „Europos ateities Nobelio premijos laureatų" sesijos Europos Parlamente Briuselyje!
 • Antrasis „Spice“ valdybos susirinkimas
 • „Items“ mokytojų tobulinimosi kursai elektros ir funkcijų tema
 • SE @ M'10 - seminaras apie skaitmeninės mokymosi medžiagos paiešką ir keitimąsi 

Svarbiausi įvykiai

Registruokitės dalyvauti dešimtojoje EMINENT konferencijoje.

Šiemet, EMINENT organizuojamas kartu su Uddannelsesforum (Švietimo Forumas), pagrindiniu simpoziumu, kuris pritraukia daugiau nei 2000 žmonių iš viso švietimo sektoriaus Danijoje, įskaitant politikus, mokytojus, IKT koordinatorius. Uddannelsesforum yra organizuojamas UNI-C, Danijos Švietimo ir mokslinių tyrimų IT centras. EMINENT 2010 m. programa yra suskirstyta į dvi pagrindines dalis: 2010 metų lapkričio 8 dieną vyks klasikinė EMINENT programa, 2010 m. lapkričio 9-10 dienomis kviečiami dalyvauti „Education world wide“ ir „Uddannelsesforum“ narius.

Patvirtinkite savo dalyvavimą „eLearning“ 2010 metų apdovanojimuose!

Europos mokyklų tinklas švęsdamas dešimtąją „eLearning“ aodovanojimų sukaktį kviečia visas mokyklas ir mokytojų rengimo institucijas iš Europos ir jos ribų dalyvauti ir registruotis http://elearningawards.eun.org Daugiau skaitykite čia. 

Politika

 1. įgūdžių manifestas

Knygos autorius Ade McCormack – „Financial Times“ skilties autorius ir IKT rinkos ekspertas knygoje nagrinėja naujas Europos galimybes, iššūkius ir stiprybes, ši knyga skirta ne tik skaitmeninių technologijų industrijos atstovams, bet ir politikams. Daugiau skaitykite čia.

fulfilled the municipalities' need for competence development. Daugiau skaitykite čia.

Švedijos mokytojų praktinių IKT ir medijagebėjimų tobulinimas

Švedijos nacionalinė švietimo investicijų, skirtų mokytojų IKT ir medijakompetencijų tobulinimui, agentūra siekdama tobulinti mokytojų praktinius IKT ir medijagebėjimus įvykdė savivaldybių prašymą suteikti galimybę tobulinti šiuos gebėjimus. Daugiau skaitykite čia.

Bendras Švietimo informacinių ir komunikacinių technologijų sąvadas

Bendras Švietimo informacinių ir komunikacinių technologijų sąvadas, sudarytas Europos mokyklų tinklo, skatina tarptautinius mainus tarp organizacijų, turinčių panašią misiją. Jame identifikuojami tinklai, dirbantys švietimo informacinių technologijų srityje 5 žemynuose ir aprašo šių tinklų veiklos sritis ir prioritetus, kurių buvo laikomasi 2010 metų pradžioje. Daugiau skaitykite čia.

Projektai

Sveiki sugrįžę į mokyklas ir „Scientix“ portalą: prisijunkite ir dalinkitės!

Prisijunkite prie portalo adresu www.scientix.eu – tai bendruomenė, skirta visiems besidominties gamtos mokslais. Dalinkitės pirmųjų mokslo metų dienų patirtimi su kitais mokytojais, naudokitės visa informacija, kurią suteikia portalas: naujienomis, renginiais, projektų aprašymais, mokymo priemonėmis, kurias prireikus galima išversti. Daugiau skaitykite čia.

Naujas „Acer“ ir Europos mokyklų tinklo „netbook“ kompiuterių bandomojo projekto etapas

Nuo 2010 metų spalio 240 klasių Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje, Turkijoje ir Jungtinėje Kralalystėje pradeda naujus mokslo metus naudodamiesi „Acer netbook“ kompiuteriais. Nors „netbook“ kompiuteriai dar yra naujovė švietimo sistemoje, tačiau pasaulyje vyksta keletas projektų, kurių metu kiekvienas mokinys turi galimybę naudotis asmeniniu kompiuteriu. Daugiau skaitykite čia.

„Insafe“ tinklo naujų mokslo metų tikslai

Atėjęs rugsėjis suteikia puikią galimybę peržvelgti praėjusius 6 mėnesius, nustatyti naujus prioritetus ir susidaryti naują darbo planą likusiems metams. Daugiau skaitykite čia.

Neįtikėtinai smagus mokslas: „Xperimania“ seminarai patyrė didžiulę sėkmę

„Xperimania“ mokslo ambasadoriai 2010 metų pavasarį aplankė beveik 400 mokinių visoje Europoje. Ir mokiniai, ir mokytojai buvo labai laimingi galėdami dalyvauti seminaruose. „Niekada negalvojau, kad chemija gali būti tokia įdomi“ – patirtimi dalinosi vienas iš seminaro dalyvių. Daugiau skaitykite čia.

Konkursai

Dabar tavo eilė taupyti energiją: dalyvauk „u4energy“ konkurse

Mokytojai ir mokiniai iš visos Europos kviečiami dalyvauti naujame, europiniame konkurse, skirtame pradinėms ir pagrindinėms mokykloms. Konkurso tikslas – skatinti dalyvius prisidėti prie energijos taupymo ir vartoti energiją sąmoningai ir atsakingai. Daugiau skaitykite čia.

„Aspect“ apdovanojimai: Mokymosi technologijų standartų įgyvendinimo įvertinimas

Leidėjai, autoriai ir mokyklos, kuriantys skaitmeninius mokymosi išteklius puikiai žino, kad Mokymosi technologijų standartai gali padėti jiems populiarinant jų sukurtą turinį bei padaryti jį lengvai prieinamą. „Aspect“ komanda džiaugiasi esančiais pasiekimais įgyvendinant Mokymosi technologijų standartus ir nori paskatinti individualius kūrėjus ir organizacijas, todėl skelbia „Aspect“ apdovanijimus, skirtus įvertinti Mokymosi technologijų standartų įgyvendinimą. Daugiau skaitykite čia.

Apsilankykite eLearning apdovanojimų skiltyje bei balsuokite už savo mėgstamus projektus

Vis daugiau ir daugiau mokytojų pateikia savo inovatyvius projektus „eLearning“ apdovanojimams. Apdovanojimų skiltyje rasite projektus, kurie jau pateikti ir galėsite balsuoti už jums patikusius. Daugiau skaitykite čia.

„Microsoft" ir „European Schoolnet" apdovanos geriausius mokytojus eLearning apdovanojimais

Europos mokyklų tinklas ir „Microsoft“ paskelbė naujus „eLearning“ apdovanojimus, kurias bus apdovanoti mokytojai, geriausiai pritaikantys IKT ugdyme. „Microsoft“ taip įsteigė savo specialią nominaciją. Daugiau skaitykite čia.

Renginiai

Prisijunkite prie „Europos ateities Nobelio premijos laureatų" sesijos Europos Parlamente Briuselyje!

Skatinkite savo mokinius labiau domėtis karjeros galimybėmis gamtos mokslų ir technologijų srityje! Po praėjusių metų sėkmės, Europos inovacijų viršūnių susitikimas vyks jau antrą kartą spalio 11 – 14 dienomis, Briuselyje, Europos Parlamente. Kaip ir 2009 metais susitikimas bus pradėtas „Europos ateities Nobelio premijos laureatų" sesija. Daugiau negu 200 mokinių vyresnių nei 14 metų, iš visų Europos Sąjungos valstybių yra pakviesti dalyvauti šiame renginyje. Kiti turės galimybę stebėti renginį internetu. Daugiau skaitykite čia.

Antrasis „Spice“ susitikimas

Rugsėjo 17 – 19 dienomis susitiks „Spice“ mokytojai ir gamtos mokslų mokymo ekspertai iš 16 šalių. Susitikimo metu bus diskutuojama ir analizuojama apie inovatyvius pedagoginius priemones mokant matematikos, gamtos mokslų ir technologijų. Daugiau skaitykite čia.

„Items“ mokytojų tobulinimosi kursai elektros ir funkcijų temomis

Spalio mėnesį „Items“ komanda organizuoja dvejus internetinius kursus mokytojams: „Elektra“ ir „Įvadas į funkcijas – tiesinė funkcija“. Dalyviai galės gautas mokymo priemones pritaikyti savo darbe. Daugiau skaitykite čia.

Mokymosi ištekliai

SE @ M'10 - seminaras skirtas skaitmeninių mokymosi priemonių paieškai ir keitimuisi

Ketvirtojo tarptautinio seminaro, skirto skaitmeninių mokymosi priemonių paieškai ir keitimuisi tikslas – suburti mokslininkus ir profesionalus, dirbančius skaitmeninių mokymosi išteklių srityje – mokymosi išteklių ir technologijų leidėjus, mokymosi infrastruktūros vadybininkus, mokymo ekspertus ir praktikus. Šiais metais seminaras vyks rugsėjo 27 – 28 dienomis, Barselonoje. Daugiau skaitykite čia.

Artimiausi renginiai

Rugsėjo 09 – 10 dienomis: „Items“ vadovybės posėdis, Alikantė, IspanijaRugsėjo 10 – 12 dienomis.: „Items“  mokytojų konferencija, Alikantė, IspanijaRugsėjo 16 – 20 dienomis: „eTwinning“ profesinio tobulinimosi seminaras, Stambulas, TurkijaRugsėjo17 – 19 dienosmis: „Spice“ antrasis ekspertų ir mokytojų vadovybės susitikimas, Lisabona, PortugalijaRugsėjo 20 diena.: „Spice“ vadovybės posėdis, Lisabona, PortugalijaRugsėjo 18 – 19 dienomis: „Acer“ pedagogų koordinatorių susitikimasRugsėjo 21 diena: „Aspect“ internetinis seminarasRugsėjo 27 – 28 dienomis: „Seam“ seminarasSpalio 04 – 08 dienomis: Scientix / NANOYOU jungtinis seminaras, Briuselis