arrow_back Grįžti

Mokytojų naujienų biuletenis Nr. 2010/52

Mokytojų naujienų biuletenis Nr. 2010/52

Prisijunkite prie naujos mokymosi bendruomenės „Teach.us“ skirtos „Web 2.0“ mokymui

  • E. įgūdžiai – „Mokykime šiandien“ tinklaraštis
  • 8000 mini kompiuterių bei 1200 nešiojamųjų kompiuterių visai Europai!
  • Prasidėjo „U4energy“ Europos mokyklų konkursas
  • Fourier, Acer ir Europos mokyklų tinklas skatina novatorišką gamtos mokslų mokymą!
  • 22–asis Europos Sąjungos konkursas jauniesiems mokslininkams: geriausi jauni protai susirungė Lisabonoje
  • Bandomasis Acer mini kompiuterių projektas EMINENT konferencijoje
  • Mobilieji telefonai mokyklose
  • ASPECT internetiniai seminarai: Mokymosi technologijų standartai

Svarbiausi įvykiai

 

Spalio 11 dieną Europos Parlamente vyko E. įgūdžių savaitės debatai

  1. įgūdžių savaitės kampanijos DIGITALEUROPE, Europos mokyklų tinklo ir E. įgūdžių asociacijos organizuotuose debatuose buvo pristatytas „E. įgūdžių Manifestas“. Daugiau apie šiuos debatus rasite čia.

 

Dalyvaukite dešimtojoje EMINENT konferencijoje lapkričio 8 – 10 dienomis Kopenhagoje

Šiais metais EMINENT konferencija organizuojama bendradarbiaujant su „Uddannelsesforum“ švietimo forumu, kuris jungia daugiau nei 2000 švietimiečių, politikų, bei IKT specialistų. Šių metų konferenciją sudarys 2 dalys:

Tradicinė EMINENT programa vyks 2010 metų lapkričio 8 dieną. Ši dalis skirta mūsų tinklų, švietimo ministerijų, politikų, projekto partnerių ir rėmėjų atstovams.

„Švietimas visame pasaulyje“ tai EMININET konferencijos dalis skirta mokytojams, vyksianti 2010 metų lapkričio 9-10 dienomis. Šioje dalyje laukiami ir pirmosios dalies dalyviai, tačiau programos metu bus aptariamos temos aktualiausios mokytojams, tačiau tai gali būti puiki proga pabendrauti bei padiskutuoti abiejų dalių dalyviams. Daugiau informacijos čia.

 

Mokyklų projektai

 

Prisijunkite prie naujos mokymosi bendruomenės „Teach.us“ skirtos „Web 2.0“ mokymui

Naujas projektas „Te@ch.us“ sieka ugdyti internetinę bendruomenę, kuri padėtų mokytojams mokytis apie „Web 2.0“ technologijas ir įgyti žinių bei įgūdžių pritaikyti jas pamokose. Daugumoje esančių internetinių mokytojų bendruomenių dirbančių su „Web 2.0“ technologijomis dominuoja jau patyrę nariai, tačiau „Te@ch.us“ padės mokytojams, kurie dar nėra niekada susidūrę su šiomis technologijomis. Daugiau informacijos rasite čia.

 

  1. įgūdžiai – „Mokykime šiandien“ tinklaraštis

Dalyvaukite „Mėnesio mokytojo“ konkurse ir laimėkite paramą skirta vykdyti projektą „E. saugumas“. Jums tereikia pasidalinti savo idėjomis ir patirtimi kaip skatinti tinkamą skaitmeninių technologijų naudojimą klasėse (pvz.: internetas, mobilieji telefono, socialiniai tinklai, žaidimai ir t.t.). Daugiau informacijos apie konkursą rasite čia

 

8000 mini kompiuterių bei 1200 nešiojamųjų kompiuterių visai Europai!

Per rugsėjo mėnesį 30 naujų klasių iš 6 šalių prisijungė prie Acer ir Europos mokyklų tinklo bandomojo švietimo projekto. Dabar projekte jau dalyvauja 240 klasių iš 6 šalių: Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Turkijos ir Didžiosios Britanijos. Šioms klasėms išdalinti 8000 mini kompiuterių ir 1200 nešiojamųjų kompiuterių, kad būtų galima išsiaiškinti kaip vyksta mokymo ir mokymosi procesas kuomet kiekvienas mokinys turi po kompiuterinį įrenginį. Daugiau apie projektą rasite čia.

 

Prasidėjo „U4energy“ Europos mokyklų konkursas

Šis Europos Komisijos rengiamas konkursas skirtas skatinti Europos visuomenę ir ypač vaikus taupyti energiją. Konkurse dalyvauja mokytojai ir mokiniai iš 31 Europos šalies, o efektyviausių energijos taupymo būdų autoriai bus apdovanoti prizais. Daugiau informacijos apie konkursą čia.

 

Matematika, gamtos mokslai ir technologijos 

 

Fourier, Acer ir Europos mokyklų tinklas skatina novatorišką gamtos mokslų mokymą!

Acer, Fourier ir Europos mokyklų tinklas džiaugsmingai praneša, kad Fourier prisideda prie Acer ir Europos mokyklų tinklo švietimo projekto ir dvylikai projekte dalyvaujančių mokyklų skiria naują Fourier įrangą. Daugiau apie tai skaitykite čia.

 

22–asis Europos Sąjungos konkursas jauniesiems mokslininkams: geriausi jauni protai susirungė Lisabonoje

Lisabonoje pagerbti jaunieji mokslininkai iš Čekijos, Lenkijos ir Vengrijos, laimėję pirmąją vietą 2010 m. Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse. Jų fizikos, biologijos ir socialinių mokslų projektus iš 37 šalių atstovų pateiktų 85 projektų atrinko tarptautinė vertinimo komisija. Daugiau informacijos apie konkursą čia.

 

Politika

 

Bandomasis Acer mini kompiuterių projektas EMINENT konferencijoje 

Kasmetinėje Europos mokyklų konferencijoje EMINENT, vyksiančioje lapkričio 8–10 dienomis Kopenhagoje, Acer pristatys savo bandomąjį mini kompiuterių projektą. Acer, vienas iš pagrindinių „eLearning“ apdovanojimų rėmėjų, lapkričio 8 dieną paskelbs šių apdovanojimų laimėtojus. Konferencijos metu šio projekto komanda taip pat rengs seminarą „Ar mini kompiuteriai gali pakeisti mokymo ir mokymosi procesą?“. Daugiau apie tai skaitykite čia.

 

Mobilieji telefonai mokyklose

Ar prisimenate, kada mobilieji telefonai tapo neatskiriama mokinių gyvenimo dalis? Mobiliųjų telefonų privalumai yra akivaizdūs – jie suteikia galimybę ne tik susisiekti su žmonėmis, bet ir naršyti internete, filmuoti, fotografuoti. Tačiau mobilieji telefonai turi ir labai daug trūkumų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

 

Mokymosi ištekliai

 

ASPECT internetiniai seminarai: Mokymosi technologijų standartai

ASPECT projekto komandos rengiami nemokami internetiniai seminarai skirti skatinti gamintojus, leidėjus, autorius ir švietimo institucijas naudotis mokymosi technologijų standartais. Seminarai vyksta antrą ir ketvirtą kiekvieno mėnesio antradienį. Artimiausias seminaras vyks 2010 metų lapkričio 9 dieną. Visą informaciją apie šiuos internetinius seminarus rasite čia.