arrow_back Grįžti

Mokytojų naujienų biuletenis Nr. 2010/53

Mokytojų naujienų biuletenis Nr. 2010/53

Trumpai:

 • „Xplore Health“ – naujas išteklių portalas, kuriame galėsite rasti išteklius sveikatos ir sveikos gyvensenos temomis.
 • Prisijunkite prie „Scientix“ mokytojų komandos
 • Registruokitės dalyvauti „Items“ mokytojų kvalifikacijos tobulinimosi kursuose klimato kaitos tema
 • 21-ojo amžiaus gamtos mokslų mokymas
 • Prasidėjo bandomasis „Netbook“ projektas visoje Europoje
 • Prisijunkite prie „Teach.us“ bendruomenės ir naudokite antrosios kartos technologijas mokykloje
 • Dalyvaukite „Teachtoday“ projekto „Mėnesio mokytojo“ konkurse ir laimėkite piniginį prizą
 • Mokytojai labai palankiai atsiliepia apie „netbook“ kompiuterius mokykloje
 • Papasakote, kokią įsivaizduojate ateities klasę
 • Nemokami „Aspect“ internetiniai seminarai apie mokymosi technologijų standartus
 • Jau galite rasti „SE@M 2010“ pranešimus

Svarbiausi įvykiai

Europos mokyklų tinklas ir partneriai pradeda vykdyti didžiausią Europinį technologijų testą mokyklose

„iTEC“ yra didžiausias mokymosi ir mokymo naudojantis IKT priemonėmis testas Europoje, vykstantis daugiau nei 1000 klasių, 12 šalių. Europos Komisijos FP7 programa šiam testui skiria 9,5 milijonų eurų finansavimą. „iTEC“ testas ištirs kiek efektyviai technologijos gali būti naudojamos klasėje ateityje, po 5 – 10 metų. Daugiau skaitykite čia.

Kopenhagoje vyko EMINENT konferencija

Šiemet, EMINENT organizuojamas kartu su Uddannelsesforum (Švietimo Forumas), pagrindiniu simpoziumu, kuris pritraukia daugiau nei 2000 žmonių iš viso švietimo sektoriaus Danijoje, įskaitant politikus, mokytojus, IKT koordinatorius. Uddannelsesforum yra organizuojamas UNI-C, Danijos Švietimo ir mokslinių tyrimų IT centras. EMINENT 2010 m. programa yra suskirstyta į dvi pagrindines dalis: 2010 metų lapkričio 8 dieną vyks klasikinė EMINENT programa, 2010 m. lapkričio 9-10 dienomis kviečiami dalyvauti „Education world wide“ ir „Uddannelsesforum“ narius.

Matematika, gamtos mokslai ir technologijos 

„Xplore Health“ naujas išteklių portalas sveikatos ir sveikos gyvensenos temomis

„Xplore Health“ projektas pristato naują, interaktyvų portalą, kuriame naujausiomis technologijomis jaunimui pateikiami sveikatos tyrimai. Žaidimais, filmukais, virtualiais bandymais pristatomi naujausi sveikatos tyrimai, atlikti skirtingose biomedicinos srityse, pavyzdžiui, vaistų kūrimas, genomika, odos vėžys, ŽIV/AIDS, ir t.t. „Xplore Health“ projekto vykdytojai taip pat lankysis mokyklose, mokslo centruose ir muziejuose visoje Europoje, kur organizuos įvairiuos bandymus, pagrįstus tikrais tyrimais.  Daugiau skaitykite čia.

Prisijunkite prie „Scientix“ mokytojų komandos

„Scientix“ ieško matematikos ir gamtos mokslų mokytojų iš Jungtinės Karalystės, Olandijos, Kipro, Liuksemburgo, Estijos, Latvijos, Vokietijos, kurie norėtų prisijungti prie mokytojų ekspertų. Mokytojai ekspertai padeda įvairiais praktiniais ir pedagoginiais klausimais, pavyzdžiui, nurodyti, kokie yra kriterijai, vertinant išteklius ir mokymo priemones, taip pat pateikia savo nuomonę apie portalą.  Daugiau skaitykite čia.

Registruokitės dalyvauti „Items“ mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kursuose klimato kaitos tema

2010 metų lapkričio mėnesį „Items“ organizuoja internetinius kvalifikacijos tobulinimo kursus mokytojams „ Klimato kaita ir tvarumas“. Šio kurso metu pristatytos mokymo/mokymosi priemonės, skirtos naudoti pamokų 12 – 16 metų amžiaus mokiniams. Šios priemonės buvo parengtos naudojantis „Moodle“ ir dalyviai gali jas pritaikyti savo mokymo stiliui. Dalyvių kiekis ribotas, taigi skubėkite registruotis.  Daugiau skaitykite čia.

21 – ojo amžiaus gamtos mokslų mokymas

Dešimt mokyklų iš Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Turkijos buvo atrinktos dalyvauti gamtos mokslų mokymo projekte, vykdomame „Fourier“, „Acer“ ir Europos mokyklų tinklo. Projekto metu bus nagrinėjama kaip galima naudotis skaitmeninėmis priemonėmis gamtos mokslų mokymui. Daugiau skaitykite čia. 

Prisijunkite prie „Teach.us“ bendruomenės

„Teach.us“ platforma, pradėjusi veikti 2010 metų spalio mėnesį, skirta padėti mokytojams įgyvendinti interaktyvų mokymą, naudojantis antrosios kartos skaitmeninėmis priemonėmis, pamokų metu. „Teach.us“ šiuo metu buria pažengusių ir pradedančių mokytojų iš Suomijos, Graikijos, Vengrijos, Lietuvos, Portugalijos ir Jungtinės Karalystės bendruomenę, kuri galėtų dalintis savo gerąja patirtimi ir praktika. Junkitės prie bendruomenės www.teachus.eu!Daugiau skaitykite čia. 

Dalyvaukite projekto „Teachtoday“ „Mėnesio mokytojo“ konkurse ir laimėkite piniginį prizą

Ketvirtąjį konkurso mėnesį, konkurso rengėjai girdi kaip niekada daugiau inovatyvių mokytojų idėjų, patirčių skatinant atsakingą skaitmeninių technologijų naudojimą klasėje (pavyzdžiui, internetas, mobilieji telefonai, socialiniai tinklai ir žaidimų įrenginiai). Kiekvienas „Mėnesio mokytojas“ laimės piniginį prizą, padėsiantį jiems įgyvendinti „eSafety“ projektą.  Daugiau skaitykite čia. 

Politika

Mokytojai labai teigiamai atsiliepia apie „netbook“ kompiuterius mokykloje

„Acer ir Europos mokyklų tinklo“ vykdomame bandomajame projekte dalyvaujantys mokytojai iš Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Turkijos ir Jungtinės Karalystės pateikė atsiliepimus apie šį projektą. Šis projektas pristato kaip „netbook“ kompiuteriai ir asmeninis mokymas mokyklose gali paveikti mokymą ir mokymąsi mokykloje ir už jos ribų. 79 procentai dalyvaujančių mokytojų mano, kad šie kompiuteriai gali teigiamai paveikti mokymąsi. Trys ketvirčiai apklaustųjų mano, kad jie gali suteikti galimybę individualizuotam mokymuisi.  Daugiau skaitykite čia.

Papasakokite, kokią įsivaizduojate ateities klasę

Vienas didžiausių Europoje technologijų tyrėjų „iTEC“  yra naujas projektas, kuris žvelgia į Europos mokyklų ateitį. Norėdami numatyti ateitį projekto partneriai, vadovaujami „Futurelab“ atsižvelgdami į mokymo turinį, vertinimo sistemą, mokytojų ir mokinių vaidmenį, žinias ir įgūdžius, mokymosi erdves, nustatė pagrindines švietimo ir technologijų  tendencijas. „iTEC“ rūpi jūsų nuomonė – apsilankykite ir atsakykite į apklausą http://www.surveymonkey.com/s/itec. Daugiau skaitykite čia.

Nemokami „Aspect“ internetiniai seminarai apie mokymosi technologijų standartus

„Aspect“ projektas, finansuojamas Europos Komisijos, siūlo nemokamus internetinius seminarus apie mokymosi technologijų standartus, skirtus leidėjams, turinio kūrėjams, politikams, švietimo institucijų darbuotojams. Kiekvienas seminaras paprastai trunka vieną valandą ir vyksta „Flashmeeting“ sistemoje, kuria paprasta naudotis ir ji nereikalauja jokių specialių įrenginių, užtenka naujausios „Flash“ programos versijos. Daugiau skaitykite čia.

„SE@M 2010“ pranešimai

„SE@M 2010“ – tai ketvirtasis tarptautinis seminaras skirtas skaitmeninių mokymosi priemonių paieškai ir mainams. Seminaras vyko rugsėjo 27 – 28 dienomis Barselonoje. Seminaro pranešimus jau galite rasti „Aspect“ svetainėje. Daugiau skaitykite čia.

Artimiausi renginiai

Lapkričio 3 – 8 dienomis: „eTwinning“ asmeninio tobulinimosi seminaras Vienoje;

Lapkričio 8 – 10 dienomos: EMINENT konferencija Kopenhagoje;

Lapkričio 9 – 11 dienomis: „Aspect“ internetinis seminaras