arrow_back Grįžti

Mokytojų naujienų biuletenis Nr. 2010/54

Mokytojų naujienų biuletenis Nr. 2010/54

Trumpai:

  • „U4energy“ konkursas naujame „IIE“ žurnale
  • Europinė „Scientix“ konferencija
  • Nauja „Insight“ ataskaita apie nacionalines nešiojamųjų ir „netbook“ kompiuterių iniciatyvas
  • Pasirodė mokomųjų žaidimų rekomendacijos
  • Individualios pedagogikos seminaras „Eminent“ konferencijoje
  • Metaduomenų taikymo profiliai
  • „Aspect“ seminaras apie švietimo leidybos ateitį

Svarbiausi įvykiai

Europiniai apdovanojimai už geriausiai parengtą internetinį turinį vaikams

Europiniai apdovanojimai už geriausiai parengtą vaikų internetinį turinį yra konkursas, organizuojamas 14 šalių Saugesnio interneto centrų ir Europos Komisijos Saugesnio interneto programos. Konkursas organizuojamas pirmą kartą, jo tikslas pristatyti jau sukurtą turinį, skirtą 6 – 12 metų vaikams ir paskatinti kokybiško ir vaikams naudingo internetinio turinio kūrimą. Daugiau skaitykite čia.

Kopenhagoje „eLearning“ apdovanojimais apdovanoti mokytojai novatoriai ir mokytojų rengėjai

„eLearning“ apdovanojimų ceremonijos metu už puikų IKT pritaikymą ugdyme buvo apdovanotos mokyklos iš 9 šalių. Apdovanojimų ceremonija vyko „Eminent“ konferencijos metu. Laimėtojai ir antros vietos nugalėtojai buvo atrinkti iš 573 dalyvių, iš 39 Europos Sąjungos ir už jos ribų esančių šalių. Daugiau skaitykite čia.

Mokyklos

Jaunimas Europos Sąjungoje

Atsižvelgdami į tai, kad ES gyvenime vis svarbesnį vaidmenį vaidina jaunimas, Europos mokyklų tinklas, „Insafe“ ir „Vivaldi“ tinklai sukūrė platformą, kurioje jaunimas nuo 14 iki 18 metų amžiaus gali rašyti tinklaraštį, balsuoti ir dalintis rūpimais klausimais pilietybės ir pilietiškumo temomis. Daugiau skaitykite čia.

 „u4energy“ konkursas jau naujame žurnale „IIE“

Užsisakykite nemokamą žurnalo „IIE“ kopiją – paskubėkite, jūs turite laiko iki gruodžio 3 dienos! Mokykimės apie energiją: Ar jau padarei savo namų darbus? Nauji ir efektyvus sprendimai Europos energetinėms problemoms gal būti didžiulis įkvėpimas mokytojams, mokiniams ir jų tėvams. Daugiau skaitykite čia.

Europinė „Scientix“ konferencija

„Scientix“ – internetinė gamtos mokslų mokytojų bendruomenė vis auga ir auga! Nepraleiskite progos susipažinti su bendruomenės nariais, dalintis patirtimi ir prisidėti prie gamtos mokslų mokymo tobulinimo Europoje – dalyvaukite pirmojoje Europinėje „Scientix“ konferencijoje, vyksiančioje 2011 metų gegužės 6 – 8 dienomis, Briuselyje. Dalyvių skaičius ribotas, tad paskubėkite registruotis! Daugiau skaitykite čia. 

Pedagogika

Nauja „Insight“ ataskaita apie nacionalines nešiojamųjų ir „netbook“ kompiuterių iniciatyvas

Ataskaita „Netbook kompiuterių populiarėjimas: Europos nacionalinių nešiojamųjų ir „netbook“ kompiuterių iniciatyvų mokyklos apžvalga“ dabar jau skelbiama ir „Insight“ tinklapyje (http://insight.eun.org). Ataskaitos tikslas padidinti susidomėjimą egzistuojančiomis iniciatyvomis bei padėti geriau suprasti bandomojo „netbook“ kompiuterių projekto, vykdomo „Acer“ ir Europos mokyklų tinklo, įgyvendinimą ir galimybes. Daugiau skaitykite čia.

Pasirodė mokomųjų žaidimų rekomendacijos

Aiškesnės sąvokos ir sistema, centrinė saugykla, integracija į vadovėlius, vertinimas, lokalizavimas, komandinis darbas ugdymo procese, profesionali pagalba – tai yra keletas du metus trunkančio „Imagine“ projekto rekomendacijų. Viena iš pagrindinių šio projekto, finansuojamo Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos, išvadų – ataskaita bei rekomendacijų rinkinys, skirtas padidinti mokomųjų žaidimų naudoijimą mokyklose, profesinėse mokyklose ir suaugusiųjų ugdyme. Daugiau skaitykite čia.

Individualios pedagogikos seminaras „Eminent“ konferencijoje

„Acer“ ir Europos mokyklų tinklo vykdomas bandomasis „netbook“ kompiuterių švietimo projektas buvo pristatytas „Eminent“ konferencijoje, vykusioje Lapkričio 8 – 10 dienomis, Kopenhagoje, seminarų sesijos metu. Seminaro metu susirinko 12 projekte dalyvaujančių mokytojų iš 6 šalių, mokytojai pasidalino savo patirtimi sukaupta naudojantis „netbook“ kompiuteriais pamokų metu. Daugiau skaitykite čia.

Politika

Metaduomenų taikymo modeliai

„Aspect“ tinklas kviečia metaduomenų specialistus ir kūrėjus dirbančius su ugdymo turiniu kviečia į susitikimą, vyksiantį 2011 metų sausio 18 dieną Briuselyje. Susitikimo tikslas – suburti technikų komandas, kurios galėtų ištirti būdus ir galimas problemas susijusias su taikymo modelių derinimu. Daugiau skaitykite čia.

„Aspect“ seminaras apie švietimo leidybos ateitį

2011 metų vasario 17 – 18 dienomis, Briuselyje vyks strateginis seminaras, skirtas politikams, švietimo leidėjams ir ugdymo turinio kūrėjams. Seminaro tikslai: spręsti pagrindinius klausimus, susijusius su turinio sąveikia ir mainais, nagrinėti turinio standartų įgyvendinimo procesą ir aptarti reikalavimus kuriantiems vidurinio ugdymo turinį. Daugiau skaitykite čia.

Artimiausi renginiai:

Gruodžio 14 diena: „Aspect“ internetinis seminaras: „Mokymosi technologijų standartų nauda politikams“

Sausio 18 diena: Susitikimas „Metaduomenų taikymo modeliai“