Klasse! B1 Deutsch für Jugendliche. Kursbuch mit Audios und Videos

arrow_back Grįžti atgal

Klasse! B1 Deutsch für Jugendliche. Kursbuch mit Audios und Videos
Sarah Fleer, Ute Koithan, Bettina Schwieger, Tanja Sieber

Vokiečių kalbos vadovėlis žaismingu pavadinimu „Klasse! B1” yra paskutinė trijų vadovėlių serijos dalis, orientuota į B1 kalbos mokėjimo lygį pagal Bendruosius Europos kalbų mokymosi, mokymo ir vertinimo metmenis. Šis vadovėlis gali būti naudojamas penktaisiais ir šeštaisiais vokiečių kalbos kaip antrosios užsienio kalbos mokymosi metais.

Vadovėlį sudaro 12 skyrių, kuriuose nagrinėjamos įvairios, paaugliams aktualios temos: paauglių gyvenimas, jų pomėgiai, buitis, juos supanti aplinka. Skyrių pavadinimai originalūs ir patrauklūs, pvz. „Schön und fit“, „(Nicht) gut drauf?”, „Wir bewegen etwas“, „Ist das Kunst oder...?“ ir kt.

Skyriai prasideda gausiai iliustruotu įvadiniu puslapiu, kuriame pateikiama informacija apie konkrečius mokymosi tikslus ir kiekvienąkart skirtingai pristatoma nauja tema. Tolesniuose trijuose dvigubuose puslapiuose įvedamos ir įtvirtinamos skyriaus kalbos priemonės ir naujos gramatinės struktūros, gvildenama teminė medžiaga. Trumpuose filmukuose „Redemittelclips“ parodomas kalbos priemonių panaudojimas tam tikrose situacijose, o filmukai „Grammatikclips“ žaismingai ir paprastai paaiškina atskiras gramatines struktūras.

Visos keturios pagrindinės kalbinės veiklos rūšys, t.y. skaitymas, kalbėjimas, rašymas ir supratimas iš klausos, ugdomos sistemingai ir kompleksiškai, integruojant jas tarpusavyje. Vadovėlyje pateikiamos skaitymo, kalbėjimo, rašymo ir klausymo užduotys pasižymi formų ir tipų įvairove. Siūlomos užduotys numato besimokančiojo individualų darbą, darbą grupėse ir dviese. Mokytojas gali individualizuoti ir diferencijuoti užduotis pagal besimokančių mokinių poreikius ir gebėjimus. Vadovėlyje pateikiamos užduotys projektinei veiklai atlikti padeda mokiniams plėsti ir įtvirtinti žodyną, susijusį su nagrinėjama tema, tinkamai formuluoti savo mintis žodžiu ir raštu bei skatina kūrybiškumą. Baigiamasis skyriaus puslapis pavadinimu „Was kann ich nach Kapitel…?“ yra skirtas žodynui ir gramatikai pasikartoti dirbant poromis bei skatina besimokančiųjų sąmoningą mokymąsi.

Po kas trijų skyrių pateiktas skyrius pavadinimu „Plateau“. Jis orientuotas į išeitos medžiagos kartojimą, įgūdžių lavinimą, žinių įsigilinimą. Pirmame šio skyriaus puslapyje pristatoma užduotis „Karussell“, kurios tikslas skatinti dirbančius poromis mokinius kurti trumpus dialogus pasitelkiant pateiktas frazes. Tolesniuose trijuose puslapiuose mokiniams siūloma dirbant individualiai, dviese ir grupėmis atlikti įdomias žaidybines užduotis ir pasikartoti išmoktą žodyną bei gramatines struktūras.

Priešpaskutiniame „Plateau“ puslapyje pateikiama aktuali mokomoji medžiaga, skirta susipažinti su vokiškai kalbančių šalių visuomene ir kultūra. Paskutinis puslapis skirtas darbui su filmu, kuriame parodoma paauglių grupės iš Vokietijos gyvenimo kasdienybė. Mokiniai atlieka įvairias užduotis prieš filmo peržiūrą, filmo žiūrėjimo metu ir po filmo peržiūros.

Visus garso bei vaizdo įrašus, reikalingus vadovėlio ir pratybų knygų užduotims atlikti, mokiniai ir mokytojai gali rasti nemokamoje mobilioje programėlėje „Klett Augmented“. Mokytojo knygoje pateikiamos įvairios metodinės rekomendacijos, kaip planuoti ir vesti pamokas, taip pat aiškiai išdėstyti tikslai ir uždaviniai bei pridedami darbalapiai kopijoms ir vadovėlio užduočių atsakymai.

Garso ir vaizdo įrašus, reikalingus vadovėlio užduotims atlikti, vadovėlio ir pratybų knygos užduočių atsakymus ir kitą naudingą medžiagą galima parsisiųsti leidyklos svetainėje https://www.klett-sprachen.de/klasse/r-1/556#reiter=mediathek&dl_niveau_str=B1&dl_kategorie=undefined naudojantis prisijungimo kodais, nurodytais antrame vadovėlio ir pratybų knygos puslapyje. Čia taip pat galima rasti papildomų interaktyvių pratimų bei žaismingas viktorinas “Kahoot” kiekvienam vadovėlio skyriui.

Komplektą sudaro:

• vadovėlis su garso ir vaizdo medžiaga pateikiama Klett Augmented mobilioje programėlėje,

• pratybų knyga su garso ir vaizdo medžiaga pateikiama Klett Augmented mobilioje programėlėje,

• mokytojo knyga,

• testų sąsiuvinis su garso medžiaga pateikiama Klett Augmented mobilioje programėlėje

• Intensivtrainer,

• skaitmeninis vadovėlis,

• skaitmeninė pratybų knyga su garso medžiaga ir interaktyviais pratimais.
Atsiliepimai

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.

Duomenys

Ugdymo sritis
Kalbinis ugdymas
Dalykas
Užsienio kalba (vokiečių)
Klasė
10 klasė
Kalba
Vokiečių
Tinkamumas specialiųjų poreikių mokiniams
Nenustatyta
Puslapių skaičius
144
Pirmojo leidimo metai
2020
Leidimas
Naujas (pirmasis)
ISBN
978-3-12-607142-0
Būsena
Galiojantis
Skaitmeninis
ne
Leidėjas
Ernst Klett Sprachen GmbH/ UAB Rotas
Leidėjo adresas
Kalvarijų g. 8-10A, LT-09309, Vilnius
Leidėjo telefonas
+37052615100
Leidėjo svetainė
www.rotas.lt
Leidėjo el. paštas
info@rotas.lt
Leidėjo pasirinkto vertintojo recenzija
b1-klasse-recenzija